Πού χάθηκαν οι emo;

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Στα ΜΑΤ θελουν σκληροτραχηλους?? Και μερικοι με μπυροκοιλια τι ειναι ρε συ? Τα ΜΑΤ θελουν κοσμο και τις περισσοτερες φορες παιρνουν με το ζορι νεοεξερχομενους Αστυφυλακες χωρις την θεληση τους , με τοποθετηση . Δεν υπαρχουν κριτηρια . Απο τι στιγμη που γινεσαι Αστυφυλακας αν δηλωσεις να πας στα ΜΑΤ πηγαινεις 100% . Κοντος χοντρος.. Οτι και αν εισαι .

Εμενα δεν με δειραν φιλε μου . Αλλα ξερω τι γινονταν . Και αυτο το δειχνουν και βιντεακια . Οι καγκουρες δεν ειναι οι emo οι punks κλπ Ειναι αυτοι που μια ζωη τραμπουκιζουν και γουσταρουν φασαρια και τσαμπουκαδες. Η μονη φυλη των εφηβων που υπηρχε υπαρχει και παντα θα υπαρχει . Οι trendy ειναι τα παιδια που ακολουθουν την μοδα πιστα και κανουν συνεχεια μοντερνα κουρεματα ή ερχονται στυλατοι κλπ . Και οι emo οι punks κλπ ειναι ανθρωποι με εναν συγκεκριμενο τροπο ζωης που το δειχνουν μεσω του ντυσιματος τους . Δεν γινονται αποδεκτοι απο το συνολο για αυτο ξεσπανε εντασεις . Αν δεις ενα βιντεακι θα δεις τους καγκουρες να λενε υπαρχουν αλλοι που τους πιανουν στους δρομους τους ξεβρακωνουν και τους βαρανε(τους emo) και οι ιδιοι λεγαν περηφανα για τον εαυτο τους . Εμεις τους πεταμε τσιχλες στα μαλλια τους ριχνουμε καμια σφαλιαρα και γενικα οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος . Εχεις να πεις τιποτα πανω σε αυτο ? Και ακομη και σημερα οι trendy του σχολειου μου μου την λενε για το look και πως πρεπει να κουρευτω κλπ . Οσο για τους καγκουρες απλα τους αποφευγω . Αν μπλεξεις με αυτους δεν ξεμπλεκεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Στο πρώτο που έγραψες σχετικα με τις μπυροκοιλιες. Κάποιος μπορει να είναι σκληροτράχηλος και να έχει κάνει μπυροκοιλια. Μη κοιτάς την κοιλιά δεν πάει για φιτνεσ μοντελ να είναι στην γράμμωση και να είναι κομμάτια. Αμα έχει κανει καμια 10αρια χρονια πάλη ή πυγμαχια και πάνω είναι δεμένος και να έχει και λιγη κοιλιά δεν θα τον πειράξει αν και καλο είναι να κοψει τα σουβλάκια και τις βλακείες μια και είναι σε μάχιμη θέση. Αν κάποιος μπει ενώ δεν το έχει και πηγε απλα για να πάει απλα έκανε μλκια γιατι βάζει και τον εαυτο του σε κινδυνο αλλα και την ομάδα. Για να φορέσεις όμως την πανωπλια των ΜΑΤ και να κρατησεις την ασπιδα θέλει κάποια δυναμη δεν μπορεις να εισαι παιδι της σφαλιάρας. Και πρέπει να έχεις και ψυχη.Έχεις απέναντι σου ανθρώπους που σου πετάνε πέτρες - καδρονια - μολότοφ και θέλουν να κάνουν κακο. Δεν είναι δουλειά γραφειου. Οι άνθρωποι αυτοι κάνουν δυσκολες δουλειές μη κοιτάς που τους έχει απαξιώσει το συστημα.


Στο δευτερο που έθεσες. Με ρώτησες τι εχω να πώ για το μπούλινκ στους δρομους και από τους κάγκουρες. Προσωπικα απέχω και δεν με ενδιαφέρει αν θα βγει έξω κάποιος με μαλλι φράτζα ή φουστα ενώ ειναι αντρας. Από τη στιγμη που δεν με πειράξει δεν έχω λογο να τον πειράξω τον αντιμετωπίζω σαν κάθε άλλο άνθρωπο. Ουτε θα κοροϊδεψω ισως καμια φορά μπορει να κάνουμε μια πλακα για τον χαβαλέ και ως εκεί.


Προσωπικά επισης προτείνω την λύση της πολεμικής τέχνης και αυτοάμυνας από την μικρη ηλικια για τα παιδιά ως μέσο αποτροπης σε επιθέσεις και μπούλινκ. Και αυτό μονο αν κάποιος κινηθεί απειλητικά με σκοπο να κτυπήσει. Αν πει κάτι από μακρυά το ειπε από μακρυά μπορει να απαντήσεις κάτι απλό και να μεινει στο λεκτικό. Δεν ξέρω τι θα γινοταν βεβαια σε περιπτωση που κάποιος με εθιγε με χυδαίες εκφράσεις και τον ειχα μπροστά μου. Αλλα υπάρχουν δυσκολότερες καταστασεις ακομα και από τις παραπάνω. Κάποιος κοροϊδευει από μακρυά τον γράφεις στα @@ σου και τελος. Ξέρεις ποιος εισαι. Αν πλησιάσει με απειλητικές διαθέσεις εκει αλλάζει.


Ο Παρασκευόπουλος έχει αφησει καμια 2000 χιλιάδες κακοποιούς με τις ευεργετικές διατάξεις του. Παρακαλα μην πέσεις καμια μέρα σε κανεναν κακοποιό και άσε τους κάγκουρες. Δεν είναι πιστευω σοβαρή απειλή για την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πιθανότατα μεγάλωσαν/ξύπνησαν/το ξεπέρασαν/ξέφτισε η μόδα/ήρθε καινούρια/μπήκαν στο πανεπιστήμιο και τώρα ανήκουν σε κάποια παράταξη (καλύπτοντας έτσι τα θέματά τους)/.../.../..

Έστω ότι βρίσκουμε πού είναι χαμένοι. Από εκεί και πέρα τι;
Γιατί να έχει ενδιαφέρον ένα τέτοιο θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγώ πάλι Γιάννη νομίζω πως κανείς δεν ασχολείται με τους emo πέρα από εσάς τους ίδιους τους emo. Ούτε οι καγκουρες, ούτε οι τρεντυ, ούτε ο υπόλοιπος κόσμος που δεν ξεχωρίζει. Δεν έχω δει κανέναν emo στη ζωή μου μόνο με punks έχει τύχει να κάνω παρέα, αλλά αυτοί νομίζω δεν αποκλείονται κοινωνικά από τον υπόλοιπο περίγυρο. Γι αυτό οι emo μου φαίνονται λίγο fail, μετά συγχωρήσεως κιόλας. Αποκλείονται απ το υπόλοιπο κοινωνικό σύνολο αλλά και πάλι ασχολούνται με αυτό like, damn logic. Όλα αυτά βέβαια μέσα από τα δικά μου μάτια που -επαναλαμβάνω- δεν έχω δει ποτέ κανέναν emo εκτός απ τις απόκριες και μιλώ με βάση κυρίως όσα έχουν προαναφερθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Υπαρχει γενικα εντονος ρατσισμος . Ημασταν με μια παρεα 6 ατομων ( emo ολοι μας ) και ηρθαν κατι παιδια (Α γυμνασιου το πολυ) και μας πετουσαν αποφαγια τις προαλλες και φωναζαν "ριξτε μπουκαλια στων emo τα κεφαλια" . Στα νεκροταφεια μας την ειχαν στημενη οι Trendy το Σαββατο και επεσε αγριο ξυλο . Αν δεν κανω λαθος υπηρχαν αιματα κατω οταν τελειωσε το σκηνικο(εννοειτε και απο τις δυο παραταξεις) . Και τα καγκουρια(καθως η Κατερινη τρομαρα της εχει και συμμοριες του δρομου) συχνα μας την πεφτουν κυριως λεκτικα αλλα δεν θελουν πολλοι να προβουν σε αγριοτητες . Συχνα ερχονται στα "σκαλια" οπου την αραζουμε και μας λενε αδερφες κλπ . Γενικα αυτο που θελω να πω ειναι πως πολλοι ασχολουνται με εμας τους Emo επειδη θεωρουμαστε ευκολος στοχος για αυτους . Καθως οποιος ειναι ευαισθητος για αυτους σημαινει πως ειναι φλωρος . Για αυτο στους Punks στους Γκοθαδες κλπ δεν τολμαν να κανουν τιποτα . Εμεις δεν ενοχλουμε κανεναν . Το μονο που ζηταμε ειναι να μην ασχολουνται μαζι μας . Ναι ισως ειπα χαζομαρα σχετικα με την επιστροφη των emo . Μονο μερικα "τμηματα" των emo επανασυσταθηκαν . Ποτε δεν θα ειμαστε οσοι ημασταν πριν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Αποφάγια, αιματα, παρατάξεις, ξύλο, επανασυστάσεις..
Μου θυμισες ένα σύνθημα στα Εξάρχεια:
https://static.pblogs.gr/f/356258-Ç óõíôáãÞ ôçò áçäßáò.jpg
Τι θέλω να πω. Όλο αυτό επειδή έχεις το μαλλί σου φραντζα?? Γιατί δεν πάνε οι τρεντηδες να παίξουν ξύλο με κάποιον που απλά είναι στεναχωρημενος. Και όλο αυτό και χωρίς ιδεολογικό υπόβαθρο. Μόνο για να κλαις παρέα με 5 άτομα.. Γιατί δεν σου φτάνει να κλαις όπως ο υπολοιπος κόσμος, θέλεις να το δηλωνεις με την εμφάνισή σου. Λες και ο κόσμος δεν έχει αρκετά προβλήματα και δεν έχει πέσει η μισή Ελλαδα σε κατάθλιψη, μόνο εσύ κι άλλοι 5 που καλά καλά δεν έχετε βγει απ'το αβγο σας να ξέρετε τι είναι θλίψη. Λες και ένας όντως καταθλιπτικος άνθρωπος έχει ανάγκη να το δηλώνει στην κοινωνία με φρατζες. Αν έχεις ψυχολογικά, ασε τα σκαλια και τις φραντζες και πήγαινε να σε δει κανένας ψυχολόγος. Αύριο μεθαυριο θα βγεις στην πραγματική κοινωνία και όχι στην κοινωνία-σκαλια-σχολείο-μπουρδες. Θέλεις να πας και στην αστυνομία. Θα μπεις και τι θα τους πεις? Μισό να ριξω ένα κλαμα ανεφ λόγου και επιστρεφω? Σοβαρεψου. Όλοι υπηρξαμε έφηβοι. Αν θέλεις να το παιζεις drama queen, μην παραπονιεσαι για τις αντιδράσεις. Ο κόσμος έχει σοβαροτερα και πιο ουσιαστικά πράγματα να ασχοληθεί από την επανάσταση χωρίς αιτία που κάνεις εσύ κι άλλοι 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Τα σοβαροτερα προβληματα ο κοσμος τα εκφραζει δερνοντας μας ? Καταρχην για να εισαι Emo πρεπει να εισαι ευαισθητος/συναισθηματικος και οπαδος της Emotional Hardcore ή emocore μουσικης . Ολα τα αλλα ειναι προαιρετικα (ξερω αρκετους emo που δεν εχουν αυτο το κλασικο στυλ, ολα μαυρα φραντζα και ετσι) .Απλα εμενα με αρεσε το στυλ ιδιαιτερα και ετσι το ακολουθω . Αλλα σε καμια περιπτωση δεν λεω τον εαυτο μου emo επειδη εχω αυτο το ντυσιμο και την φραντζα . Αλλιως θα ημουν fake emo ή οπως το λενε . ΠΟΖΕΡΙ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
γιαννη πρεπει να έχεις ριξει τρελο γέλιο με αυτά που γράφεις και μας δουλευεις εδώ μέσα! Θα ήθελα να σε δω από μια γωνια εκει στο δωματιο σου μέσα.


Ειδικα αυτό που έγραψες ότι σας φωνάζανε μπουκάλια στον ίμο τα κεφάλια είναι βγαλμένο από εκπομπή του Μπαξεβανη για τους τρεντοιμους και όλα αυτά τα συνάφια ;D ;D το μακρινο 2008!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
I want to cry every day .

Συγχαρητήρια, είσαι ο μέσος φοιτητής που θέλει να τελειώσει στην ώρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Αυτα τα συνθηματα ειναι διαχρονικα . Και πριν γινω emo ακουγα μερικους στο ασχετο να τα φωναζουν (και αλλα πολλα ) δεν ειπα πως δεν βγηκε το 2008 . Ειπα οτι ακουγεται ακομη και τωρα . Το κεφαλαιο με τους emo δεν εχει ληξει . Η καθε γεννια τους γνωριζει (κυριως μεσα του gothic) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top