50,00€ αρκούν για βοήθεια!

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αν είχατε στο πορτοφόλι σας μόνο 50,00€ και έπρεπε να κάνετε μια καλή πράξη...
Ποιόν θα βοηθούσατε και γιατί???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Είναι τόσο κουτό αυτό το θέμα?:( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν είναι κουτό.

Κάτι που θα μπορούσε να κάνει κάποιος με 50 ευρώ θα ήταν να δώσει τρόφιμα σε παιδάκια σε φανάρια για παραδειγμα.(μιας και τα λεφτά δεν ξέρεις ποτέ πού πανε).
Εγώ τουλάχιστον αυτό θα επέλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Δεν είναι κουτό.

Κάτι που θα μπορούσε να κάνει κάποιος με 50 ευρώ θα ήταν να δώσει τρόφιμα σε παιδάκια σε φανάρια για παραδειγμα.(μιας και τα λεφτά δεν ξέρεις ποτέ πού πανε).
Εγώ τουλάχιστον αυτό θα επέλεγα.

Αυτό είναι το κακό!
Δεν ξέρεις που πάνε σε αυτή την περίπτωση!

Εγώ θα έδεινα τα 25,00€ στα παιδάκια σε ορφανοτροφείο & τα άλλα 25,00€ σε φιλοζωϊκή οργάνωση με σκοπό την εμβολίαση των ζώων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν ξέρω, ή καμιά 5αρια 10κιλα σακιά τροφή δώρο σε κάποιο κυνοκομείο μιας που κάνει 10 ευρώ το 10κιλο σακί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Δεν ξέρω, ή καμιά 5αρια 10κιλα σακιά τροφή δώρο σε κάποιο κυνοκομείο μιας που κάνει 10 ευρώ το 10κιλο σακί...

:clapup: :vroum: :flowers: :clapping: :hug: :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Σε κυνοκομείο?Έχεις 50 ευρώ και αντί να τα δώσεις σε παιδιά/ανθρώπους θα τα δώσεις σε ζώα?;)Περίεργο μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αν είχατε στο πορτοφόλι σας μόνο 50,00? και έπρεπε να κάνετε μια καλή πράξη...
Ποιόν θα βοηθούσατε και γιατί???

Θα το έδινα χωρίς 2η σκέψη σε κάποιον φτωχό και αδύνατο.

(Δηλαδή σε μένα, που και φτωχός είμαι, και αδυνάτισα τελευταιως :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σε κυνοκομείο?Έχεις 50 ευρώ και αντί να τα δώσεις σε παιδιά/ανθρώπους θα τα δώσεις σε ζώα?;)Περίεργο μου φαίνεται...

Ναι σε ζώα γενικά, μιάς που είναι μόνο 50 ευρώ εδώ έχουμε μόνο κυνοκομείο δεν έχουμε για γάτες ή καταφύγια γιαυτό είπα κυνοκομείο, όσο για αυτό που λές θα σου πώ το εξής, πέρνω τροφή για τα παιδάκια στα φανάρια σου λέω εγώ, εχεις δεί πώς μαζέυονται; έχεις δεί πώς πετάνε τα 2λεπτα στα φανάρια; πήγενε σε φανάρια της Ρόδου και θα δείς να πετάνε τα ψιλά και να κρατάνε τα πιό μεγάλα ποσα, έχουν κάτι να φάνε απο τους γονείς τους... απλά έτσι έμαθαν να ζητιανέυουν...

Σε ορφανοτροφείο δεν φτάνει ούτε για σάλιο το 50ευρω πόσο μάλλων να δώσω τα μισά;) εξάλου ειναι 50 ευρω και όχι 100+ για να αξίξει να τους τα δώσεις σαν σκυλιά, αν μου έλεγες απο 100 και πάνω ναι, ευχαρίστως αλλα με 50 ευρώ ταίζω 1παιδί που στο κάτω κάτω θέλει αγάπη και όχι τροφή(για να είμαστε ηλικρινείς)ενώ με 50 ταίζω 60-70 σκυλιά που κάποιοι κάφροι τα πηραν κουτάβια και τα πεταξαν αργότερα επειδή δεν ήταν χαριτωμένα πια.

Οχι ότι δεν αξίζει για ένα παιδί αλλα σκέψου πόσα άτομα φροντίζουν σε δημοπρασίες για τα παιδιά που αυτό που θέλουν είναι αγάπη(μηλάω για Ελληνόπουλα, μένω Ρόδο αρα μιλάω για Ρόδο) και πόσα δίδοντε τον χρόνο για τα ζώα;)

Ας μην είμαστε απόλυτοι, αγαπάω τους ανθρωπους αλλα αυτούς που θέλουν αγάπη πραγματική, όπως και τα ζώα άν μπορώ παρόλο που δεν ειμαι φιλόζωη, για μένα και τα ζώα έχουν ψυχή και μάλιστα πιό αγνη απο τους περισσότερους απο εμάς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εγώ θα αγόραζα κάρτες και δώρα από τη unicef.
Αυτό που σκοπεύω να κάνω αυτό το Πάσχα δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αν είχατε στο πορτοφόλι σας μόνο 50,00? και έπρεπε να κάνετε μια καλή πράξη...
Ποιόν θα βοηθούσατε και γιατί???

καλή πράξη: θα βοηθουσα καμιά γριούλα να περάσει απέναντι στα φανάρια..........και θα εξακολουθούσα να έχω τα 50? στο πορτοφολάκι μου...:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
θα τα έδινα σε καμία παιδική στέγη ή σε κανένα ορφανοτροφείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top