Γυναίκες και θετικές επιστήμες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικά Covenant η έρευνα αυτή έγινε απο άνδρες ε? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Φυσικά Covenant η έρευνα αυτή έγινε απο άνδρες ε? :whistle:
Αρχισαμε τα οργανα....:whistle:

Η ερευνα εγινε αναμεσα σε αντρες ΚΑΙ γυναικες (λογικο πιστευω ειναι για να βγηκε τετοιο προρισμα) και εγινε απο ομαδα επιστημονων.Εσυ πιστευεις οτι δεν θα υπηρχαν επιστημονες γυναικες;

Eγω ειμαι σιγουρος επειδη εδω (στην Αγγλια) οι γυναικες δουλευουν σε πολυ καλα επαγγελματα και προσφερουν αναλογα.Θυμαμαι επισης οτι υπηρχαν μερικες γυναικες στην ερευνετικη ομαδα,επειδη ο διευθυντης της ερευνας εκανε ενα σχολιο για το πως το αντιμετωπιζουν κατι τετοιο οι γυναικες επιστημονες,που βλεπουν την βιολογικη αληθεια απο μονες τους.

Δεν εχεις ομως παρατηρησει οτι σπανια μια γυναικα κανει τρομερη καρριερα (λογω ευφειας παντα) σε σχεση με περισσοτερους αντρες;;

Και υπαρχουν πολλα επαγγελματα που δεν υπαρχουν σωματικες δυσκολιες για μια γυναικα και η δυσκολια ειναι μονο πνευματικη,για παραδειγμα χημικος.

Οσες το επιασαν καλως,επαναλαμβανω,δεν προκειται να πεσω σε διαμαχη για το οτιδηποτε,η επιστημη μιλησε.
Αν θελετε να ρωτησετε κατι για να το διελευκανω καλως,αρκει να το θυμαμαι.

Για μενα συμβαινει το ιδιο οπως ειχα δωσει την επιστημονικη εξηγηση σε αλλο θεμα,γιατι οι ανδρες εχουν περισσοτερες τριχες σε σχεση με τις γυναικες.
Σε γενικες γραμμες οι γυναικες ειναι φτιαγμενες για να "αρεσουν" απο την φυση τους στους ανδρες,σε αντιθεση με τον ανδρα που το σωμα του εξυπηρετει αλλους σκοπους (μυες για προστασια οικογενειας,μεγαλυτερη δυναμη).Το πιο απλο ειναι οτι δεν εχουμε τοσες καμπυλες οσες εσεις,επειδη πολυ απλα οι γυναικες τεκνοποιουν και πρεπει να αρεσουν.
Το ιδιο ισχυει σε ολο το ζωικο και φυτικο βασιλειο.

Τα αρσενικα ειναι τα ασχημα λουλουδια πχ,ενω τα θηλυκα ειναι τα ομορφα,που θα γονιποιηθουν και θα βγαλουν τον καρπο (στα δεντρα πχ),οσο για ζωα και εσεις καταλαβαινετε οτι τα θηλυκα απο καθε ειδος ειναι πιο ομορφα απο τα αρσενικα...

Υ.Γ.Μεχρι κ η μανα μου το διαβασε και συμφωνησε πληρως και το βρηκε απολυτα λογικο να συμβαινει κατι τετοιο,δεν αρχισε να σνομπαρει την ερευνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ αυτό δεν το δέχομαι διότι η προσωπική μου εμπειρία δεν το επιβεβαιώνει. Είναι σαν να βγαίνει έρευνα και να λεει "το γάλα είναι μαύρο". Ε όχι, δεν θα τη δεχτώ.
Όσον αφορά τη μαμά σου, κι εμένα η γιαγιά μου λέει οτι "οι άντρες είναι κάτι παραπάνω απο τις γυναίκες" γιατί έτσι την έμαθαν. Σημαίνει οτι ισχύει?
Όσον αφορά τις θέσεις εργασίας, οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζονται το ίδιο και αυτό όποια έχει δουλέψει το ξέρει πολύ καλά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
μισελ μπορεις να με ειρωνευτεις οσο θες αλλωστε θα κανεις μπαν στον εαυτο σου???:P αλλα πες τι θα μου λεγες ειμαι περιεργος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ελπιζω οι στενομυαλες αποψεις που θα ακουσω πανω στο συγκεκριμενο μου ποστ,να ειναι σε λογικα πλαισια,καθως δεν εχω καμια ορεξη για αντιπαραθεσεις και να πεισω καποιους ή καποιες.
Μάλιστα, το άκουσα κι αυτό. Να υποθέσω οτι οι "ανοιχτόμυαλες απόψεις" είναι οι σεξιστικές που απορρέουν απο αυτή την έρευνα? :rolleyes:
Τέλος, εγώ αν δεν δω το άρθρο δεν πιστευω τίποτα. Όχι γιατί αμφισβητώ εσένα αλλά γιατί αμφισβητώ τους "επιστήμονες" που κατέληξαν σε τέτοιο συμπέρασμα. Απο τη στιγμή που δεν αναφέρεις ποιο πανεπιστήμιο έκανε την ερευνα για μένα είναι άκυρη.
Πάντως πολύ σίγουρος φαίνεσαι για αυτή την έρευνα. Μήπως σε χαροποιεί κάτι τέτοιο? Διότι δεν βλέπω να την αμφιβητείς καθόλου, ενώ ΚΑΘΕ έρευνα είναι πιθανόν να έχει καταλήξει σε λάθος αποτελέσματα... Αντιθέτως εσύ την υποστηρίζεις τόσο πολύ, λες και την έκανες εσυ. Γιατί άραγε? :confused:

modelos ακριβώς επειδή εγώ δεν γίνεται να φάω ban προτιμώ να το κρατήσω για τον εαυτό μου αλλιώς δεν είναι δίκαιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά υπάρχουν 7 διαφορετικά είδη ευφείας, κάθε ένας από εμάς διαθέτει ήτε περισσότερο ήτε λιγότερο κάποια από αυτά. Το είδος της νοημοσύνης που έχει ο καθένας μας προσδιορίζει και την κλίση του. Έξάλου η νοημοσύνη στην πραγματικότητα δεν μπορεί να είναι μετρήσιμη ακριβώς για αυτό τον λόγο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ αυτό δεν το δέχομαι διότι η προσωπική μου εμπειρία δεν το επιβεβαιώνει. Είναι σαν να βγαίνει έρευνα και να λεει "το γάλα είναι μαύρο". Ε όχι, δεν θα τη δεχτώ.
Όσον αφορά τη μαμά σου, κι εμένα η γιαγιά μου λέει οτι "οι άντρες είναι κάτι παραπάνω απο τις γυναίκες" γιατί έτσι την έμαθαν. Σημαίνει οτι ισχύει?
Όσον αφορά τις θέσεις εργασίας, οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζονται το ίδιο και αυτό όποια έχει δουλέψει το ξέρει πολύ καλά ;)
1.Δεν σου ειπα να την δεχτεις,ειναι επιστημονικη αποψη.
Μερικοι ανθρωποι δεν θελουν να δεχτουν μια τετοια αληθεια.

2.Προσβαλλεις την μητερα μου με αυτον το τροπο και ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ.Προσβαλλεις την ευφυια της μανας μου και την αποψη της οτι θεωρει λογικη μια τετοια ερευνα.

:mad:ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΟΧΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ:mad:

3.Ο/Η καθεις εχει αποψη και κριση να αξιολογησει τον ρεαλισμο των πορισματων απο ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ αναλογως τι οπτικο πεδιο του δινουν οι παρωπιδες που φοραει και διευρυνεται αναλογα με τις γνωσεις και εμπειριες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όσον αφορά τις θέσεις εργασίας, οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζονται το ίδιο και αυτό όποια έχει δουλέψει το ξέρει πολύ καλά ;)


Επιμένω... είναι ανάλογα τη δουλειά...
μπορεί σε μια τεχνική εταιρία να προτιμηθεί ένας άντρας, αλλά αντίστοιχα σε κάποιο φροντηστίριο, σχολείο θα προτιμηθεί γυναίκα...
Γενικά νομίζω πως σε ότι έχει να κάνει με παιδιά, γενικότερα φροντίδα ανρθώπων οι γυναίκες έχουν τον πρώτο λόγο...
Αντίστοιχα σε τεχνικά θέματα τον πρώτο λόγο τον έχουν οι άντρες...
Φυσικά δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο να βρεθεί κάποιος/α καλός/η στον "αντίθετο" τομέα...(όπως το παράδειγμα της kleftras, και μερικά άλλα που έχω υπόψη μου)
(και μην μου πεις σιγά τις δουλειές, γιατί έτσι το βλέπεις εσύ που είσαι των θετικών...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά υπάρχουν 7 διαφορετικά είδη ευφείας, κάθε ένας από εμάς διαθέτει ήτε περισσότερο ήτε λιγότερο κάποια από αυτά. Το είδος της νοημοσύνης που έχει ο καθένας μας προσδιορίζει και την κλίση του. Έξάλου η νοημοσύνη στην πραγματικότητα δεν μπορεί να είναι μετρήσιμη ακριβώς για αυτό τον λόγο...

Επακριβως!!!!Επιτελους ακουω μια εμπεριστατωμενη αποψη....

Ειναι 7 κ καθεις μας εχει περισσοτερη κλιση στο καθενα.

Ειναι λογοτεχνικο,μουσικο,μαθηματικο,καλλιτεχνικο ....και αλλα 3 επειδη τα εχω ξεχασει και ΠΟΤΕ δεν εβρισκα αυτο το focus,μπορεις σε παρακαλω να μου τα θυμισεις;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
2.Προσβαλλεις την μητερα μου με αυτον το τροπο και ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ.Προσβαλλεις την ευφυια της μανας μου και την αποψη της οτι θεωρει λογικη μια τετοια ερευνα.
Συγγνώμη αν την προσέβαλλα, νομίζω καταλαβαίνεις οτι δεν είχα τέτοια πρόθεση. Απλά ήθελα να πω οτι οι γυναίκες του παλιού καιρού όπως οι μανάδες και οι γιαγιάδες μας δέχονται κάτι τέτοιο πολύ πιο εύκολα μιας και έτσι έχουν μάθει απο τους γονείς τους. Ας μην ξεχνάμε πόσο σεξιστική ήταν παλαιότερα η κοινωνία. Αυτό δεν προσβάλλει τη νοημοσύνη ούτε της μητέρας σου, ούτε της δικής μου (αν κ η δική μου δεν έχει τέτοιες απόψεις αλλά είναι εξαίρεση, κάμποσες συνομήλικες της έχουν).

Ακόμα όμως δεν μου είπες γιατί χαίρεσαι τόσο με αυτή την ερευνα. Υπάρχουν τόσες άλλες που δείχνουν το αντίθετο. εσύ γιατί κόλλησες τόσο εκεί? Το να αμφισβητείς δεν σημαίνει οτι είσαι στενόμυαλος αλλά ακριβώς το αντίθετο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μάλιστα, το άκουσα κι αυτό. Να υποθέσω οτι οι "ανοιχτόμυαλες απόψεις" είναι οι σεξιστικές που απορρέουν απο αυτή την έρευνα?
Ο καθεις αντιλαμβανεται τα παντα με την κριση του,εγω δεν νομιζω να δωσαν χορηγηση για αυτην την ερευνα για ενα σεξιστικο βιτσιο...


Τέλος, εγώ αν δεν δω το άρθρο δεν πιστευω τίποτα. Όχι γιατί αμφισβητώ εσένα αλλά γιατί αμφισβητώ τους "επιστήμονες" που κατέληξαν σε τέτοιο συμπέρασμα.
Και εγω αμφισβητω οτι το σπερμα ειναι το μικροτερο κυτταρο στο ανθρωπινο σωμα,αλλα ξερω οτι αν ενωθει με το μεγαλυτερο καταληγει η υποθεση σε εγκυμοσυνη...

Απο τη στιγμή που δεν αναφέρεις ποιο πανεπιστήμιο έκανε την ερευνα για μένα είναι άκυρη.
Δεν θυμαμαι να ηταν πανεπιστημιο,πρεπει να ηταν κανονικη ερευνετικη ομαδα,καθως καταλαβα οτι οι επιστημονες ηταν μεγαλοι σε ηλικια.Δεν ανεφερε τιποτα για πανεπιστημιο απο οσο θυμαμαι.


Πάντως πολύ σίγουρος φαίνεσαι για αυτή την έρευνα.
Επιβεβαιωθηκαν οι υποψιες μου και οι διαπιστωσεις μου που ειχα εδω και πολλα χρονια.
Επισης ειναι η 3η φορα που μια απο τις συνθετες αποριες που εχω,την βλεπω σε ερευνα και ειναι επισης η 3η που τα προσωπικα συμπερασματα και αποψη που ειχα επι τον θεματων αποδειχτηκαν πραγματικα μετα απο χρονια!
Για μενα αυτο μου λεει κατι παραπανο,οτι οι επιστημονες εξηγουν πολλα πραγματα που οι υπολοιποι ΘΕΛΟΥΝ να μεινουν ανεξηγητα...

Μήπως σε χαροποιεί κάτι τέτοιο? Διότι δεν βλέπω να την αμφιβητείς καθόλου, ενώ ΚΑΘΕ έρευνα είναι πιθανόν να έχει καταλήξει σε λάθος αποτελέσματα... Αντιθέτως εσύ την υποστηρίζεις τόσο πολύ, λες και την έκανες εσυ. Γιατί άραγε?
Με χαροποιει γιατι για ακομη μια φορα πεφτω 100% μεσα με βαση την αντιληψη μου και επισης δεν πρεπει να ξεχνας οτι λατρευω τις γυναικες περισσοτερο απο οσο εσυ.
Η μονη μας διαφορα ομως οτι εγω ειμαι "ρατσιστης" για την αποκρυψη της αληθειας και την γαλουχευσει των μαζων και οτι ειμαι "ρατσιστης" για τις χαμηλα πνευματικα γυναικες,καθως δεν τις θελω στην ζωη μου.
Ειναι απλα μια απο τις βασικες μου προτεραιοτητες.
Ποτε δεν ημουν σε τιποτα ρατσιστης,δεν προκειται να γινω για να την πω σε κανεναν ή καμια.

Απλα αντιπαραθετω την αποψη μου με πραγματικα κριτηρια,οχι γυμνα και ασυνοδευτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά υπάρχουν 7 διαφορετικά είδη ευφείας, κάθε ένας από εμάς διαθέτει ήτε περισσότερο ήτε λιγότερο κάποια από αυτά. Το είδος της νοημοσύνης που έχει ο καθένας μας προσδιορίζει και την κλίση του. Έξάλου η νοημοσύνη στην πραγματικότητα δεν μπορεί να είναι μετρήσιμη ακριβώς για αυτό τον λόγο...
Aκριβώς. Γιάυτό και αμφισβητώ τόσο την έρευνα που υποστηρίζει με τέτοιο πάθος ο Covenant. Διότι το IQ δεν αποτελεί επακριβές μέτρο (όπως και κανένα άλλο) για τη νοημοσύνη. Προσωπικά όσες φορές έχω κάνει IQ test, απο τα πιο πρόχειρα που κυκλοφορούν στο νετ μέχρι αυτά σε βιβλίο της MENSA, μου έχουν βγάλει απο 120-155, δηλαδή απόκλιση 35 μονάδων. Η έρευνα που αναφέρθηκε μιλά για 30 μονάδες διαφορά. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Covenant: Επι χρόνια δλδ πίστευες οτι οι γυναίκες είναι υποδεέστερες πνευματικά αλλά επίσης λες οτι δεν είσια σε τίποτα ρατσιστής...
Μάλιστα... Τι να σχολιάσω εγώ απο κει και πέρα...
I rest my case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά όσες φορές έχω κάνει IQ test, απο τα πιο πρόχειρα που κυκλοφορούν στο νετ μέχρι αυτά σε βιβλίο της MENSA, μου έχουν βγάλει απο 120-155, δηλαδή απόκλιση 35 μονάδων. :whistle:
Συνηθως αυτα ειναι ψυχομετρικα τεστ που βγαζουν γενικο πορισμα αντιληψης,δεν ειναι εξιδικευμενα για τα 7 διαφορετικα ειδη ευφυιας.


Η έρευνα που αναφέρθηκε μιλά για 30 μονάδες διαφορά.
Ναι,μεταξυ των 2 φυλων,οχι μεταξυ των τεστ στο ιδιο ατομο....

μου έχουν βγάλει απο 120-155
Και εγω αριστευσα στο τεστ την MENSA στον στρατο (πριν 3.5 χρονια) που απαντησα 550 ερωτησεις μεσα σε 40 λεπτα γραπτως αναμεσα σε 700 υποψηφιους με πτυχιο και περισσοτερα χρονια στην πλατη τους απο μενα,αλλα δεν μου λεει τιποτα.

Ειπαμε,υπαρχουν 7 ειδη και δεν ειναι μονο ενα,αυτο τα λεει ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Εμπορεις σε παρακαλω να μου τα θυμισεις;:redface:
  1. Γλωσσικολεκτική
  2. λογικομαθηματική
  3. Μουσική
  4. Σωματική
  5. Χωρική
  6. Ενδοπροσωπική
  7. Διαπροσωπική ή κοινωνική
Το ότι διαφοροποιούμαστε ως άτομα στο βαθμό που διαθέτουμε κάποια από αυτά τα είδη δεν σημαίνει πως οι γυναίκες διαθέτουν χαμηλότερο IQ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Και εγω αριστευσα στο τεστ την MENSA στον στρατο (πριν 3.5 χρονια) που απαντησα 550 ερωτησεις μεσα σε 40 λεπτα γραπτως αναμεσα σε 700 υποψηφιους με πτυχιο και περισσοτερα χρονια στην πλατη τους απο μενα,αλλα δεν μου λεει τιποτα.
Πρώτον δεν υπάρχει αρίστευσα καθώς δεν υπάρχει άριστα στο IQ.
Δευτερον, δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που υπονοείς. :mad: Το παράδειγμα αυτό το ανέφερα για να δείξω πόσο ανακριβή είναι αυτά τα τέστ και όχι για να δείξω αν είμαι έξυπνη ή όχι. Αλοίμονο αν περίμενα να το αποδείξω αυτό με ένα νούμερο. Άλλωστε υπάρχουν άτομα που σκοράρουν πολύ υψηλότερα απο αυτό σε IQ tests, δεν το θεωρώ και κανά επίτευγμα. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
μισελ πολυ μεγαλη αποκλιση εχεις 120-155...κατι δεν παει καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Covenant: Επι χρόνια δλδ πίστευες οτι οι γυναίκες είναι υποδεέστερες πνευματικά
Ναι αυτη η αποψη μου ηταν καθως εψαχνα εξυπνες κοπελες και τις πετυχαινα με το τουφεκι

αλλά επίσης λες οτι δεν είσια σε τίποτα ρατσιστής...
Ειμαι ρατσιστης με τα ατομα που δεν αποδεχονται την αληθεια και την αμφισβητουν,χωρις να αναφερουν τιποτα,απλα παραπονιουνται και δεν πειθωνται με τεκμηρια.Με τιποτα αλλο δεν ειμαι.

Μάλιστα... Τι να σχολιάσω εγώ απο κει και πέρα...
I rest my case.
Παντως οχι την μητερα μου ή καποιον απο τους αγαπημενους μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Covenant δεν κατάλαβα τίποτα απο το ποστ σου.. :confused:
Φτιάχνεις λίγο τα quotes plz? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πρώτον δεν υπάρχει αρίστευσα καθώς δεν υπάρχει άριστα στο IQ.
Δευτερον, δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που υπονοείς. :mad:
1.Ποτε δεν υποννοω τιποτα,πιστευω αναγνωριζεις την ευθυτητα μου και ειλικρινια μου.

2.Βιαζεσαι να μου απαντησεις και να κακοσχολιασεις.
Βεβαιως και γινεται να αριστευσεις,καθως εβαλα συγκριτικο νουμερο (πληθος) το οποιο σημαινει οτι αναμεσα απο τους διαγωνιζομενους θα υπαρξουν καποιοι που θα αριστεσουν στα αποτελεσματα (δωσαμε και αλλο τεστ ψυχοσυνθεσης).
Εννουσα οτι βγηκα απο τους πρωτους σε αυτα τα τεστ αναμεσα στους υπολοιπους,πιστευω οτι ειμαι κατανοητος στα λεγομενα μου

3.Το ξερουμε πιστευω ολοι οτι η κλιμακα iq δεν εχει οριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top