• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Και εγώ έχω ένα παρελθόν στις προσπάθειες μου!Παρόλα αυτά λέω αυτή τη φορά ξεμπερδεψα για οριστικά και αμετάκλητα!Καλοδεχούμενες οι ευχές σου και συγχαρητηρια που και εσύ ξέμπλεξες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
+1 my friend! αλλα οι κακες παρέες με καναν να καπνίζω πάλι! :(
Είσαι στο σωστό site. Εδώ μέσα εγώ πήρα σπουδαία βοήθεια! Κράτα τις κακές παρέες σου και διώξε το τσιγάρο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
+1 my friend! αλλα οι κακες παρέες με καναν να καπνίζω πάλι! :(

Δεν έχεις άδικο. Όλοι έχουμε να πούμε κάποια τέτοια ιστορία... Αλλά όπως είπε και κάποιος άλλος φίλος, είσαι στο σωστό μέρος. Όλοι μια παρέα είμαστε και όλοι μαζί θα τη βγάλουμε καθαρή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Σε κάποιους μπορεί να δώσει κίνητρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σήμερα είναι η 8η μέρα που είμαι άκαπνη... :)

Νιώθω πολύ καλύτερα από άποψη αναπνοής, δύναμης κτλ, το σπίτι μου επιτέλους ξεβρώμισε αλλά δυστυχώς για μένα δεν φαίνεται τόσο εύκολο... Μέσα σε μια βδομάδα έβαλα 1.5 κιλό :/:.

Τόριξα στο φαί για να καλύψω τους...χαμένους χρόνους...

Ελπίζω να ... κρατηθώ αφενός (αν και έχω καλό κίνητρο να αποφεύγω τον καπνό δεν λέω!) και να ... κρατήσω και το στόμα μου αφετέρου... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Κι εγώ όταν το κοψα προ 2 ετών είχα πάρει κάποια κιλά. Είναι φυσιολογικό νομίζω.
Ο καλύτερος τρόπος να κόψεις το κάπνισμα είναι να μάθεις για τις συνέπειες, τις οποίες οι καπνιστές, μπροστά στην απόλαυση δεν θέλουν να σκέφτονται. Είναι τραγικές και δε φαίνονται άμεσα, αλλά μετά από λίγα χρόνια σου χτυπάνε τη πόρτα.
Το πιο δύσκολο δεν είναι να σταματήσεις το τσιγάρο, όπως είπώθηεκ, αλλά να κρατηθείς και να μην ξανακάνεις. Προσπαθώ να αποφεύγω καπνιστές, κλειστά μαγαζιά που είναι ντουμάνια, και να έχω στο μυαλό μου οτι αν το ξαναρχίσω, θα χαλάσω την υγεία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπράβο βρε Αθηνά! :D :D
Συνέχισε έτσι, join το club των άκαπνων! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αποφάσισα να κόψω το κάπνισμα!:D

Την απόφαση την πήρα εδώ και 4 μέρες, που ενώ ξυπνάω και θέλω αμέσως τσιγάρο, τη συγκεκριμένη μέρα ένιωθα πως το σιχαίνομαι:worry:
Τις πρώτες δύο μέρες μπήκα στον πειρασμό και έκανα 3-4 τσιγάρα, ότι δηλαδή είχε απομείνει σπίτι. :P
Σκέφτηκα να μην πάρω καπνό, όπως και έκανα.. έτσι από χτες και σήμερα δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου!:D

Η περίοδος που το αποφάσισα βέβαια, δεν είναι και η καλύτερη, λόγω άγχους και εξεταστικής, αλλά το σκέφτηκα και αλλιώς. Συνήθως κάνω περισσότερα όταν βγαίνω για καφέ ή ποτό και αυτές τις μέρες δεν έχω σκοπό να βγαίνω ιδιαίτερα λόγω διαβάσματος, άρα τελικά μπορεί να είναι και η ιδανικότερη εποχή για να το κόψω!
Θα δείξει..:)

Τώρα πάντως είμαι στη φάση που έχω νεύρα για κάθε παραμικρή βλακεία.. και που έχει πάρει φωτιά το ψυγείο μου.. :(

Μπορώ να το αποφύγω να γίνω μια χοντρή υστερική;:worry:
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να μασας τσιχλες και να εχεις προχειρα φρουτα....!!
Αααα...και να πινεις αρκετο νερο....σε φουσκωνει και σου κοβει την ορεξη!
Και κατι ακομα...ενα κομπολογακι κανει δουλεια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και τα λαχανικα θα σε φουσκωνουν. Πχ καροτα, πιπεριες,λαχανο. Επισης τσακισε τα γκρειπφρουτ, βοηθανε το μεταβολισμο απ'οτι φαινεται.

Επισης βαζε λεφτα στην ακρη, που θα πηγαιναν για τσιγαρα, για να δεις ποσα θα μαζεψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Να μασας τσιχλες και να εχεις προχειρα φρουτα....!!
Αααα...και να πινεις αρκετο νερο....σε φουσκωνει και σου κοβει την ορεξη!
Και κατι ακομα...ενα κομπολογακι κανει δουλεια...:P

Αυτό με το νερό το κάνω.. νεροφίδα έχω γίνει :hehe:
Χτες επειδή όλη μέρα μασούσα τσίχλα, με πόνεσε το σαγόνι μου!:P
Και όσο για το κομπολόι, για μέσα στο σπίτι ναι, παλιότερα που μου άρεσε και έπαιζα το μπεγλεράκι μου και έξω, μου την έλεγαν πως αυτά είναι αντρικά πράγματα.. και χάνω τη θηλυκότητά μου! :mad::P

Και τα λαχανικα θα σε φουσκωνουν. Πχ καροτα, πιπεριες,λαχανο. Επισης τσακισε τα γκρειπφρουτ, βοηθανε το μεταβολισμο απ'οτι φαινεται.

Επισης βαζε λεφτα στην ακρη, που θα πηγαιναν για τσιγαρα, για να δεις ποσα θα μαζεψεις.

Τhanks doc!:D

Αλλά έτσι κι αλλιώς έκανα καπνό και δε μου έφευγαν η αλήθεια είναι πολλά λεφτά στα τσιγάρα..
Πάντως θα το κάνω, καθαρά από περιέργεια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έκοψα το τσιγάρο από την πρωτοχρονιά εώς και σήμερα, έχω αδυνατίσει!Μην ακούς κανέναν ,μην παρασύρεσαι και καλή επιτυχία!
Μετράει να μην καπνίζεις!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αποφάσισα να κόψω το κάπνισμα!:D


Μπορώ να το αποφύγω να γίνω μια χοντρή υστερική;:worry:
:P:P
καταρχάς... εύγε!!! :clapup:
κατά δεύτερον, διάβασε απ την αρχή όλο το θέμα... αλήθεια σου λέω θα βρεις βοήθεια :D
κατά τρίτον, τα συμπτώματα που νοιώθεις, τα οργανικά, είναι ζήτημα 3ων ημερών... μετά είναι μόνο στο μυαλό σου :D

Εγώ πάντως που έκοψα το τσιγάρο από την πρωτοχρονιά εώς και σήμερα, έχω αδυνατίσει!Μην ακούς κανέναν ,μην παρασύρεσαι και καλή επιτυχία!
Μετράει να μην καπνίζεις!!!!!!
όσο για σένα δεν έχω λόγια! μπράβο και πάλι μπράβο! πολύ χαίρομαι που τελικώς τα κατάφερες και θεωρώ ότι είναι οριστικό!
είχες χαθεί κι ανησύχησα αλήθεια ότι το ξανάρχισες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
καταρχάς... εύγε!!! :clapup:
κατά δεύτερον, διάβασε απ την αρχή όλο το θέμα... αλήθεια σου λέω θα βρεις βοήθεια :D
κατά τρίτον, τα συμπτώματα που νοιώθεις, τα οργανικά, είναι ζήτημα 3ων ημερών... μετά είναι μόνο στο μυαλό σου :D

Ευχαριστώ Κουέ μου και σένα πολύ!:kissing:

Θα τα καταφέρω.. έχω πεισμώσει! Είναι να μην μπει κάτι στο ξεροκέφαλό μου!:D
Ήδη η γεύση μου έχει καλυτερεύσει.. και νιώθω ότι αναπνέω πιο καθαρά.. μπορεί να είναι και ιδέα μου!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
καταρχάς... εύγε!!! :clapup:
κατά δεύτερον, διάβασε απ την αρχή όλο το θέμα... αλήθεια σου λέω θα βρεις βοήθεια :D
κατά τρίτον, τα συμπτώματα που νοιώθεις, τα οργανικά, είναι ζήτημα 3ων ημερών... μετά είναι μόνο στο μυαλό σου :D


όσο για σένα δεν έχω λόγια! μπράβο και πάλι μπράβο! πολύ χαίρομαι που τελικώς τα κατάφερες και θεωρώ ότι είναι οριστικό!
είχες χαθεί κι ανησύχησα αλήθεια ότι το ξανάρχισες :P
ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να αρχίσω πάλι το κάπνισμα!! Έχω χαθεί όντως! Τώρα που το λες νιώθω σαν να σας εκμεταλεύτηκα...:)Πήρα το πείσμα που χρειαζόμουν εκείνο το διάστημα και εξαφανίστηκα!Έχει περάσει αρκετός καιρός οπότε μπορώ να σου πω ένα ευχαριστω ακόμη για την πολυτιμη βοήθεια που μου προσέφερες!! Ευχαριστώ λοιπόν το στέκι και εσένα συγκεκριμένα Αναστασία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δημήτρη καλά έκανες και μας "εκμεταλεύθηκες" :D
Η ουσία παραμένει!!! και μην ζητάς ευχαριστώ σε κανέναν... όλο μόνος σου το κατάφερες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εγώ από τη άλλη είμαι σίγουρος πως αν δεν βρισκόσασταν στο google μου εκέινη τη περίοδο ακόμη θα κάπνιζα! Οφέιλω πολλά και δεν μπορώ να το ξεχάσω!!Τελοσπάντων
αφού δεν θέλεις να το ακούς...δεν με νοιάζει εγώ θα το φωνάζω και θα το λέω!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Μπράβο Ηρώ. Ελπίζω να μην αλλάξεις γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Χτες επειδή όλη μέρα μασούσα τσίχλα, με πόνεσε το σαγόνι μου!:P
ahahahahhaha αυτό το έχω πάθει κι εγώ!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top