Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γενικά ότι ψωνίζω στις εκπτώσεις ( ρούχα, gadgets για την κουζίνα, καλλυντικά, παπούτσια) αποδυκνειεται ότι δεν ήταν και τόσο value for money τελικά. Δεν ξέρω γιατί αλλά στις εκπτώσεις τα βλέπω όλα ομορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Zilda, το "μυστικό" για μια ή περισσότερες αγορές στην περίοδο των εκπτώσεων, είναι πριν βγεις "στον πηγαιμό" για τα μαγαζιά, να έχεις αποφασίσει από πριν τα συγκεκριμένα ρούχα ή αντικείμενα που χρειάζεσαι. Όχι να πας στα κουτουρού κι ότι βρεις "σε καλή τιμή" ή προσφορά να το αγοράσεις.
Αν δε, πρόκειται για ρούχα, καλό είναι αν π.χ. χρειάζεσαι μια μπλούζα να ξέρεις με τι από τα ήδη υπάρχοντα θα μπορείς να τη συνδυάσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Παπούτσια, καθώς δεν τα παίρνουν και πίσω. Θα έπρεπε να υπάρχει και μια πολιτική επιστροφών και σε αυτά, όταν είναι μια φορά φορεμένα, φαίνονται. Δεν λέω να τα αγοράσει κάποιος άλλος, να τα βάλουν πίσω στο ράφι όχι, αλλά κάτι, μια έκπτωση σε ένα άλλο της ίδιας εταιρίας. Πέφτουμε και έξω, καμιά φορά. Τα δοκιμάζεις, είναι στο νούμερό σου και, ύστερα, τρέχουν τα αίματα.. Η C. Bradshaw, θα έπρεπε να μας έχει διδάξει περισσότερα. Τόσες φορές ξενύχτησα μαζί της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 189234

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ενα ζευγαρι αθλητικα airmax που οσο και να τα βαλω στο καλοποδι συνεχιζουν να με πονανε και πλεον εχω εγκαταλειψει την προσπαθεια..ζητημα να τα φορεσα 5 φορες
καθε συνδρομη στο γυμναστηριο,την 1η φορα πηγα 4 φορες...φετος ακομα δεν εχω παει :p
ευτυχως δεν εχω συχνα αποτυχημενες αγορες γτ ειμαι τρομερα αναποφασιστη στις αγορες μου,οποτε ΟΤΑΝ επιτελους αγορασω κατι ειμαι πολυ σιγουρη γ αυτο γτ αλλιως με τρωνε οι τυψεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Νομίζω πως η μεγαλύτερη αποτυχημένη αγορά μου ήταν αυτή του 3DS.
Έχω κι άλλες κονσόλες υπό αμφισβήτηση αλλά μακράν η χειρότερη είναι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
  • Φτηνά sneakers τύπου Bershka 30€, πολύ χάλια πάτος, φαρδιά, χοντρά, βαριά πολύ και 36 νούμερο και μου είναι μεγάλα. Τα χάρισα -.-
  • Κρεβάτι από δερματίνη, νομίζω γύρω στα 120€-140€ από σκρουτζ, δε λέω, πολύ όμορφο, αλλά πολύ κακή ποιότητα δερματίνης, το οποίο έχει φθαρεί ήδη σε ένα μέρος, και το έχω κανένα 6μηνο μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roubin

Νεοφερμένος

Η roubin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πλακάκια για τις βεράντες, πείστηκα όταν μου τα παρουσίασαν ως ζαγρε ότι για έξω δε γλυστράνε πχ όταν πιανει υγρασία το πρωί ή με νερα αλλά....έχουν μικρούς μικρούς πόρους που γεμίζουν αμέσως βρωμιά. Δεν ξεπλένω απλά το μπαλκόνι, κομανετσι γίνομαι με σκληρή σκούπα και παιδεύομαι γιατί φαίνονται χάλια κι όσο τ αφήνεις τόσο μαυρίζουν (πήρα και μπεζ)
Δεν αντέχω πάλι και οικονομικώς και κυρίως να ξαναβγάλω και βάλω άλλα. Χειρότερη αγορά δε γινόταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αγορασα αερα. Ναι μεν κοστισε 1.50 αλλα, αερα?!?! Πηγα σε βενζιναδικο να φουσκωσω τα λαστιχα του ποδηλατου μου και με χρεωσαν για τον αερα. Ημαρτον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αχαχαχαχαχαχαχαχα πώς σε χρέωσαν με βάσει τι?
Και που έγινε αυτό στις ΗΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πηγα να χρησιμοποιησω την αντλια αερα στο βενζιναδικο και ειχε υποδοχη για κερματα/πιστωτικη. Αν δεν πληρωνες δεν εβγαζε αερα. Το χειροτερο ειναι οτι στο συγκεκριμενο βενζιναδικο παω συχνα. Δεν προκειται να ξαναπατησω μετα απο αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Πηγα να χρησιμοποιησω την αντλια αερα στο βενζιναδικο και ειχε υποδοχη για κερματα/πιστωτικη. Αν δεν πληρωνες δεν εβγαζε αερα. Το χειροτερο ειναι οτι στο συγκεκριμενο βενζιναδικο παω συχνα. Δεν προκειται να ξαναπατησω μετα απο αυτο!

Αέρα κοπανιστό σας πουλάνε στο murica :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Murtw_P

Νεοφερμένος

Η Murtw_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μια αποτριχωτική απο Κωτσόβολο. Αντί να αποτριχώνει στην καλύτερη κόβει τις τρίχες! Όσο για τον πόνο ?? ας μην το σχολιάσω. Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα με κερι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε ξέρω αν είναι αποτυχημένη αγορά, αλλά κατέβασα το wish στο κινητό και έχω κάνει αγορές πάνω απο 100ευρώ συνολικά ως τώρα.
1€ + 1€ φτάσανε το θεό. (αυτό κάνω και στα τζάμπο. 1€;;; πάρτο, κι ας μη το χρειάζεσαι :P )
Φυσικά δεν έχω λάβει ακόμα κάτι, γιατί νωρίς είναι ακόμα, από 15 απρίλη ξεκινάνε να φτάνουν αθήνα.
Ελπίζω να μην κλαίω τα λεφτά μου πάντως, αν και δεν είμαι άνθρωπος που θα έκλαιγα για λεφτά, κλάιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Χμμμ αποτυχημένες αγορές (τα highlights):

- Κινέζικο ηλεκτρικό κατσαβίδι όπου με τη δεύτερη φόρτιση κυριολεκτικά ανατινάχθηκε

- Αντίγραφο της πρώτης έκδοσης της αγγλικής εγκυκλοπαίδειας Britannica (την έχω ακόμα, μια φορά το χρόνο την ανοίγω τυχαία σε μια σελίδα).

- Μια ραπτομηχανή, μέσω διαδικτύου. Η ραπτομηχανή μπορεί να δουλεύει μια χαρά αλλά εδώ κι ενάμιση χρόνο δε την έχω καν βγάλει από τη συσκευασία της. Όταν την παρήγγειλα σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα να μάθω να γαζώνω (!!)...Υπόψην είμαι άντρας...

:cleaning:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Χμμμ αποτυχημένες αγορές (τα highlights):

- Κινέζικο ηλεκτρικό κατσαβίδι όπου με τη δεύτερη φόρτιση κυριολεκτικά ανατινάχθηκε

- Αντίγραφο της πρώτης έκδοσης της αγγλικής εγκυκλοπαίδειας Britannica (την έχω ακόμα, μια φορά το χρόνο την ανοίγω τυχαία σε μια σελίδα).

- Μια ραπτομηχανή, μέσω διαδικτύου. Η ραπτομηχανή μπορεί να δουλεύει μια χαρά αλλά εδώ κι ενάμιση χρόνο δε την έχω καν βγάλει από τη συσκευασία της. Όταν την παρήγγειλα σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα να μάθω να γαζώνω (!!)...Υπόψην είμαι άντρας...

:cleaning:

Η εγκυκλοπαίδεια πάντα χρήσιμη είναι. Ακόμα κι αν γίνει συλλεκτική και την πουλήσει μετά από 100 χρόνια το εγγόνι σου. :thumbup:

Όσο για τη ραπτομηχανή, αν δεν έχεις ιδέα να ράβεις με αυτήν δεν μπορείς έτσι γενικά να γαζώσεις. Πρέπει να κάνεις κάποια μαθήματα. Πάντως ίσως καλύτερα να την κάνεις δώρο σε κάποια θεία. :thumbup:

Εγώ, αν και ήταν ελάχιστα χρήματα, θεωρώ αποτυχημένη αγορά αυτές τις σίτες που έχουν μαγνητάκια και τις βάζεις στη μπαλκονόπορτα και υποτίθεται μπορείς να μπαινοβγαίνεις. Έκανα ώρα να τη βάλω σε ένα παράθυρο, είχε αυτά τα σκρατς σκρατς που όλο ξεκολλούσαν, την άλλη μέρα είχε ξεκολλήσει, την ξανακόλλησα και την τρίτη την πέταξα. Μόνο αν τα βάλεις με πινέζες ή καρφιά μπορεί να σταθούν αλλά δε θα χαλάσεις κι όλο το παράθυρο (αν είναι ξύλινο) για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Μια ισιωτική βούρτσα μαλλιών η οποία δεν ίσιωνε καθόλου τα μαλλιά μου...... Ακομη μετανιώνω που την αγόρασα....

Και σας συστηνω καλυτερα να παιρνετε ισιωτικα σιδερα μαλλιων παρα ισιωτικες βουρτσες ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ένα τζίν παντελόνι καμπάνα απο τα Tally Weir (νομίζω έτσι γράφεται) που τό έχω εδώ και δύο μήνες καί έχει σκιστει 4 φορές . Μάλλον είναι σημαδιακό για να μαθω ράψιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ένα τζίν παντελόνι καμπάνα απο τα Tally Weir (νομίζω έτσι γράφεται) που τό έχω εδώ και δύο μήνες καί έχει σκιστει 4 φορές . Μάλλον είναι σημαδιακό για να μαθω ράψιμο :P


Το Tally Weijl εννοεις μαλλον. Μπα, απλα η ποιοτητα τους στα ρουχα ειναι χαλια :P

Εγω κλαιω τα λεφτα που εδωσα για αρκετα ρουχα που εχω αγορασει κατα καιρους και τελικα δεν φορεσα ποτε :')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω κλαιω τα λεφτα που εδωσα για αρκετα ρουχα που εχω αγορασει κατα καιρους και τελικα δεν φορεσα ποτε :')
Ενώ παίρνεις κάτι και λες "καλά τέλειο θα το φοράω συνέχεια" και μετά σε ένα ξεκαθάρισμα της ντουλάπας αναρωτιέσαι που το βρήκες. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Όταν ακόμα ήμουνα μικρό, φόραγα την Cool Water για κολώνια, κλασσικό παιδάκι των 90ς.

Ε από νοσταλγία πήγα και την ξαναγόρασα φέτος μιας και το παλιο μπουκάλι ήταν 99% άδειο και πεταμένο εδω και χρόνια σε μια γωνιά.

30κάτι ευρώ για 200ml της νοσταλγίας, μιας οσμής που αγαπούσα κάποτε πολύ.

Η μαγική λέξη: ΚΑΠΟΤΕ

Έχει φάει τέτοιο ρεφορμουλάρισμα, είναι τόσο αδύναμη, τόσο.... σαν πουδρώδης μονοκόμματη λεβάντα σαν αυτή που μυρίζει το μπάνιο όταν το σφουγγαρίζω.

Δίχως χαρακτήρα, γραμμική και απαράλλαχτη. Το sillage και η διάρκεια πάλι καλά που είναι μικρά και άθλια γιατί δε θα ήθελα το δέρμα μου να εκπέμπει αυτή την αηδία για πολύ. Μου προκάλεσε ανακάτεμα και πονοκέφαλο.

Δεν είναι το ποσό ούτε καν, αλλά το μείγμα απογοήτευσης και αηδίας από το προιόν που δεν δικαιολογεί ούτε καν αυτα τα 30.

Για όσους θέλουν τόσο φτηνή σε παρόμοιο: Aspen από Coty
Για πολύ πιο ακριβή: Green Irish Tweed από Creed

Αν και αν ασχοληθείτε πολύ με το σπορ, αναπόφευκτα θα περάσετε σε άλλα χωράφια πιο ενδιαφέροντα στο κυνηγι του signature scent.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top