Έχετε κλειστεί ποτέ σε ασανσέρ;

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Πάω λοιπόν πρώτη μέρα στο πολυϊατρείο των Γιατρών του Κόσμου, ενθουσιασμένη που θα βοηθήσω, και που λέτε είναι στον 3ο όροφο. Γνωστή βαρεμένη με το ανέβασμα σκαλιών, πατάω το μαγικό κουμπάκι να περιμένω το ασανσέρι. Έρχεται το ασανσέρι, μπαίνω μέσα, πώς δεν προσέχω ότι οι πόρτες πρέπει να είναι κλειστές για να ξεκινήσει, ποιος ξέρει τις βάρεσα τόσο δυνατά πίσω μου? Ενιγούει σε κάποια φάση ψιλοανοίγει η μία, κολλάω μεταξύ πρώτου και δεύτερου ορόφου.

Ψιλοκοκαλώνω, ήταν και μικρό το ασανσέρ, ευτυχώς δεν έχω κλειστοφοβία. Μετά τα πρώτα 20 δευτερόλεπτα που σκέφτομαι κάτι ανάμεσα σε "θα πεθάνω", "Κανείς δεν πέθανε ποτέ σε κλεισμένο ασανσέρ", ηρεμώ τελείως, και σκέφτομαι "αν ήμουν ασανσέρ τι θα ήθελα για να πάρω μπρος?" (μην γελάτε). Και βλέπω την πορτίτσα την μία μισάνοιχτη, την κοπανάω, και παίρνει μπρος.
Εντάξει δεν ήταν και το χειρότερο λεπτό της ζωής μου, αλλά αισθάνθηκα λίγο survivor όταν βγήκα με ύφος Κολόμβου. :P
Και ομως ειναι ενας φοβος πολυ διαδεδομενος..και εγω στην θεση σου θα φοβομουν μαλλον περισσοτερο..
Διοτι δεν πιανουν και τα κινητα...διοτι σκεφτομαι απο που αεριζονται,και εκει θα με επιανε κατι..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάω λοιπόν πρώτη μέρα στο πολυϊατρείο των Γιατρών του Κόσμου, ενθουσιασμένη που θα βοηθήσω, και που λέτε είναι στον 3ο όροφο. Γνωστή βαρεμένη με το ανέβασμα σκαλιών, πατάω το μαγικό κουμπάκι να περιμένω το ασανσέρι. Έρχεται το ασανσέρι, μπαίνω μέσα, πώς δεν προσέχω ότι οι πόρτες πρέπει να είναι κλειστές για να ξεκινήσει, ποιος ξέρει τις βάρεσα τόσο δυνατά πίσω μου? Ενιγούει σε κάποια φάση ψιλοανοίγει η μία, κολλάω μεταξύ πρώτου και δεύτερου ορόφου.

Ψιλοκοκαλώνω, ήταν και μικρό το ασανσέρ, ευτυχώς δεν έχω κλειστοφοβία. Μετά τα πρώτα 20 δευτερόλεπτα που σκέφτομαι κάτι ανάμεσα σε "θα πεθάνω", "Κανείς δεν πέθανε ποτέ σε κλεισμένο ασανσέρ", ηρεμώ τελείως, και σκέφτομαι "αν ήμουν ασανσέρ τι θα ήθελα για να πάρω μπρος?" (μην γελάτε). Και βλέπω την πορτίτσα την μία μισάνοιχτη, την κοπανάω, και παίρνει μπρος.
Εντάξει δεν ήταν και το χειρότερο λεπτό της ζωής μου, αλλά αισθάνθηκα λίγο survivor όταν βγήκα με ύφος Κολόμβου. :P
Χαχαχαχαχα αυτό με τις πόρτες το έχω πάθει. Είχε ανοίξει η μία πατάει ένα τράνταγμα το ανσανσερ και σταματάει. Δεν ξέρω πως δεν έπαθα καμία κρίση πανικού έκλεισα την πόρτα και συνέχισε να ανεβαίνει. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Living, πραγματικά τώρα, μόλις διάβασα το μήνυμα του Δία, σκέφτηκα ακριβώς αυτό!! Ότι δηλαδή θα έγραφε για "περιπέτειες με το έτερον ήμισυ", ή απλά για περιπέτειες/νέες εμπειρίες με τον ...συμπάσχοντα έτερο κλεισμένο στο ασανσέρ. Πραγματικά η πρώτη σκέψη που έκανα μόλις είδα το post του, ήταν μία πιθανή απάντηση της μορφής...
Έλεος βρε κορίτσια!! Όλο στο σεξ το έχετε το μυαλό σας; Έγραψα για το φίδι για να δυναμώσω το θέμα, συγχωνεύοντας δύο φοβίες σε μία. Όμως εσείς ξεφύγατε. Οι άλλες πιο πάνω φαντασιώθηκαν να κλειστούν στο ασανσέρ μαζί με ένα άλλο κορίτσι. Τώρα εσύ σκέφτεσαι "πρωτόγνωρους, άκρως επιθυμητούς ...ηδονικούς προορισμούς και ερωτικές περιπτύξεις" στο ασανσέρ. Μάλιστα πονηρά - πονηρά, το κείμενό σου το βαφτίζεις σαν "πιθανή" δική μου απάντηση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Έλεος βρε κορίτσια!! Όλο στο σεξ το έχετε το μυαλό σας; Έγραψα για το φίδι για να δυναμώσω το θέμα, συγχωνεύοντας δύο φοβίες σε μία. Όμως εσείς ξεφύγατε. Οι άλλες πιο πάνω φαντασιώθηκαν να κλειστούν στο ασανσέρ μαζί με ένα άλλο κορίτσι. Τώρα εσύ σκέφτεσαι "πρωτόγνωρους, άκρως επιθυμητούς ...ηδονικούς προορισμούς και ερωτικές περιπτύξεις" στο ασανσέρ. Μάλιστα πονηρά - πονηρά, το κείμενό σου το βαφτίζεις σαν "πιθανή" δική μου απάντηση.

Χαχαχα σε 'χουμε ταυτίσει με τις ερωτικές περιπτύξεις, δε φταίμε εμείς. :redface:
Όσο για το ασανσέρ... ήμουν σίγουρη ότι το χες ξαναναφέρει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
A, καλά, αλλού το όνειρο αλλού το θαύμα.
Στην Αθήνα το φοβόμουν στη Θεσσαλονικη το έπαθα.
Βασικά εγώ μένω (2ο οροφο) σε τετραόροφη πολυκατοικία του '75, η οποία δεν έχει ασανσερ κι έτσι δεν είμαι εξοικειωμένη. Έχω τετοιο φόβο, που δεν περιγράφεται! Να σκεφτείτε πως, όταν πηγαίνω στην κουμπάρα μου, που μένει στον 8ο όροφο, στην Καλλιθλεα, ανεβαίνω με τα ποδια. Επειδή λοιπόν με λυπούνται να κατέβω τόσα σκαλιά, με κατεβάζουν μεχρι το ισόγειο με το ασανσερ, όταν ειναι να φύγω. Όταν δηλαδη ειμαι με γνωστα μου άτομα, ο φόβος περιορίζεται. Ως εδώ μιλάμε για την Αθήνα!:P

Την περιοδο που έμενα Θεσσαλονίκη (Φάληρο έμενα, εκεί είχε ασανσερ, αλλά δεν το χρησιμοποιούσα, μολονότι έμενα στον 3ο όροφο), ένα ωραίο ηλιόλουστο πρωί πήγα στην Αριστοτέλους σ' ένα κτίριο για να πληρώσω τα κοινόχρηστα. Ε, λέω, ρε φίλε, εγώ η σκληρή γυναίκα θα φοβάμαι;:P Δεν λέει...:P:P Ήταν στον 6ο όροφο το γραφείο, όπου θα πλήρωνα τα κοινόχρηστα και στον 2ο εγκλωβίζομαι. Άρχισα να ουρλιάζω, δεν το συζητάμε. Ένας κύριος λοιπόν μου είπε να πατήσω ισόγειο, για να κατέβω. Ε, άλλαξα 10 χρώματα. Εννοείται ότι ανέβηκα με τα πόδια στον 6ο για να πληρώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Μια φορα μονο κλειστηκα και ειναι απο τις χειροτερες εμπειριες της ζωης μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Μια φορα μονο κλειστηκα και ειναι απο τις χειροτερες εμπειριες της ζωης μου

σε έπιασε ..."κόψιμο" ? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Avicii:
Μια φορα μονο κλειστηκα και ειναι απο τις χειροτερες εμπειριες της ζωης μου

Υπάρχουν και χειρότερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
μια φορά, δεν άνοιγαν οι πόρτες. εντάξει έπαθα λίγο αμόκ αλλά επέζησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εχω κλειστει μια φορα σε ανσασερ πριν 4 περίπου χρόνια και δεν μας άκουγε κανείς... Κάνανε ένα 25λεπτο μέχρι να μας ακούσουνε και άλλο τόσο (ή εμένα μου φάνηκε) μέχρι να μας βγάλουνε... Ήμουν πολύ πιο ψύχραιμη από όσο πίστευα ότι θα ήμουν αλλά από τότε σε ανσασέρ που δεν ξέρω τι καπνό φουμάρει δεν μπαίνω... κι ας πρέπει να ανέβω μέχρι τον 7ο όροφο!!!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν μου ετυχε να κλειστώ μεσα αλλα εχω αυτη τη φοβία μηπως κλειστώ μεσα και εχουμε και κατσαρίδες, το πρωτο πραγμα που κοιτάω πριν μπω μεσα στο ασανσέρ ειναι μηπως υπαρχει μεσα καμια κατσαρίδα γιατι αν υπαρχει και τυχει και κλειστώ μεσα την εβαψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν μου ετυχε να κλειστώ μεσα αλλα εχω αυτη τη φοβία μηπως κλειστώ μεσα και εχουμε και κατσαρίδες, το πρωτο πραγμα που κοιτάω πριν μπω μεσα στο ασανσέρ ειναι μηπως υπαρχει μεσα καμια κατσαρίδα γιατι αν υπαρχει και τυχει και κλειστώ μεσα την εβαψα
Ιιιιιιιι και φαντάζεσαι να πετάει κιόλας. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ναι έχω κλειστεί.

Ήταν ένα υπερσύγχρονο ασανσέρ που είχε και τηλέφωνο έκτακτης ανάγκης.

Ωστόσο το τηλέφωνο δεν λειτουργούσε όταν σταμάτησε το ασανσέρ και έτσι πάτησα το κουμπί έκτακτης ανάγκης.
Πάλι καλά δεν κλείστηκα μόνη μου και ήταν και άλλοι 3 μαζί. Εκείνοι εν τω μεταξύ είχαν πιάσει και συζήτηση σαν να μην συμβαίνει τίποτα (μα καλά μόνο εγώ φοβήθηκα τόσο;:cry_x:) .
Μετά από 10 δεπτά βγήκαμε. Με κοίταξα στον καθρέπτη και είχα γίνει κόκκινη σαν παντζάρι. Ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί γιατι μόλις απέκτησα νέα φοβία :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μία φορά θυμάμαι να έχω κλειστεί σε ασανσέρ. Δεν μου έγινε, όμως, τραυματική εμπειρία.
Παρόλα αυτά, έχω δει πολλές φορές στον ύπνο μου να είμαι σε ασανσέρ και να ανεβοκατεβαίνει υπερβολικά αργά ή να με πηγαίνει σε άλλον όροφο απ' αυτόν που ήθελα. Εκεί ναι, με ανησύχησε κάπως... μέχρι να ξυπνήσω και να καταλάβω ότι ήταν όνειρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Παρόλα αυτά, έχω δει πολλές φορές στον ύπνο μου να είμαι σε ασανσέρ και να ανεβοκατεβαίνει υπερβολικά αργά ή να με πηγαίνει σε άλλον όροφο απ' αυτόν που ήθελα. Εκεί ναι, με ανησύχησε κάπως... μέχρι να ξυπνήσω και να καταλάβω ότι ήταν όνειρο!
Το ίδιο έργο βλέπουμε! Πότε ανεβαίνει αργά, πότε σταματάει, πότε σε λάθος όροφο και πότε τρέχει ιλιγγιωδώς. Πρόκειται για έναν επαναλαμβανόμενο εφιάλτη που με ακολουθεί σε όλη μου τη ζωή. :blink:
Α ρε υποσυνείδητο..... Πόσα κρύβεις και πόσα αποκαλύπτεις!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Δεν έχω κλειστεί αλλά θα ήθελα να κλειστώ για την εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,971 μηνύματα.
Δεν έχω κλειστει ποτέ μέσα αλλα τις προάλλες ειχα πατήσει τον 1ο οροφο και τελικα αυτος ηταν ημιόροφος και σταματησε ΟΠΟΤΕ στην εξοδο έβλεπα τον τοιχο. Μετά σκεφτόμουν τι να κάνω, και έκλεισαν και τα φωτα! Εδω ειμαστε λέω! Welcome to the hell! Έβγαλα το κινητο απο την τσέπη και πάτησα να ανάψει ο φακός. Και μετά βγήκε και κάποιος που μου φώναξε πάτα άλλον οροφο. Οποτε πάτησα και το ασανσερ ξανα ξεκινησε και τελικά έφτασε στον προορισμο του ασφαλώς! Με κλιμακα το 100% ανησυχησα γυρω στο 20-30%. Πιο πολύ σαν αδρεναλίνη και οχι σαν φοβος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Το ίδιο έργο βλέπουμε! Πότε ανεβαίνει αργά, πότε σταματάει, πότε σε λάθος όροφο και πότε τρέχει ιλιγγιωδώς. Πρόκειται για έναν επαναλαμβανόμενο εφιάλτη που με ακολουθεί σε όλη μου τη ζωή. :blink:
Α ρε υποσυνείδητο..... Πόσα κρύβεις και πόσα αποκαλύπτεις!:rolleyes:

Χαχαχ! Το είχα αυτό πριν χρόνια αλλά κάποια στιγμή σταμάτησε. Το έβρισκα πολύ συναρπαστικό γιατί στον υπνο μου φοβόμουν ενώ κανονικά δεν φοβάμαι το ασανσερ. Φέτος στην πολυκατοικία μας έχει γίνει εφιάλτης ένας γείτονας που μυρίζει άσχημα. Μόνιμος φόβος μην τυχόν και μπούμε μετά από αυτόν. Φαντάσου να μπεις και να κλειστείς μαζί του στο ασανσέρ! Ο θάνατος είναι βέβαιος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,971 μηνύματα.
Χαχαχ! Το είχα αυτό πριν χρόνια αλλά κάποια στιγμή σταμάτησε. Το έβρισκα πολύ συναρπαστικό γιατί στον υπνο μου φοβόμουν ενώ κανονικά δεν φοβάμαι το ασανσερ. Φέτος στην πολυκατοικία μας έχει γίνει εφιάλτης ένας γείτονας που μυρίζει άσχημα. Μόνιμος φόβος μην τυχόν και μπούμε μετά από αυτόν. Φαντάσου να μπεις και να κλειστείς μαζί του στο ασανσέρ! Ο θάνατος είναι βέβαιος..

Μπορειτε να βάλετε υπογραφές να ειδοποιήσετε το υγειονομικό και να τον κάνετε ένα μπάνιο επιτόπου με τα λάστιχα! =D

Το χειροτερο ειναι κάτι γέροι το πρωϊ στον ηλεκτρικο ή το μετρο που μπαινουν μέσα και εξολοθρεύουν τα πάντα με την σκορδιλα που αναδύεται απο το στομα τους. Κάποιος τους ειπε οτι κάνει καλο στη πιεση και δινουν πόνο! Πωπω δεν υποφέρεται η σκορδιλα με τιποτα. =( Μια φορά ένας γέρος καθοταν μονος του πισω ολοι ειχαν μαζευτει μπροστά. Αν ειχες και μάσκα ακομα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
υπάρχει λόγος να γινόμαστε σεξιστές με τα ψόφια ασβοκούναβα; Μπορεί να είναι καταθλιπτικοί με υδροφοβία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top