Eurovision 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχω ακούσει 2-3. Μού αρέσει της Κύπρου και της Μολδαβίας. Γενικά για μένα φέτος θα είναι kinder έκπληξη η Eurovision! :P

Παιξε στοιχημα τις εκπληξεις που βλεπεις :cool2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καταρχας εχω να πω πως ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΤΟ LO MALO? :(


βεβαια μαλλον δε θα τους εβγαινε καλα στη σκηνη, αλλα <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Απόψε στις 22:00 ώρα Ελλάδας θα διεξαχθεί ο πρώτος ημιτελικός της φετινής Eurovision, που φιλοξενείται στην πρωτεύουσα της Πορτογαλίας, τη Λισαβόνα. Σήμερα το βράδυ λοιπόν, θα παρακολουθήσουμε να διαγωνίζονται 19 χώρες, ανάμεσά τους η Ελλάδα μας με την Γιάννα Τερζή και η Κύπρος μας με την Ελένη Φουρέιρα, με στόχο την πρόκριση στον μεγάλο τελικό που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 12 Μαΐου. Παρουσιάστριες της βραδιάς, που θα μεταδοθεί ζωντανά από την Altice Arena, θα είναι οι Catarina Furtado, Silvia Alberto, Filomena Cautela και Daniela Ruah.
Οι 10 συμμετοχές που θα συγκεντρώσουν τους περισσότερους βαθμούς από την ψηφοφορία του κοινού και των κριτικών επιτροπών, οι οποίες ψήφισαν χθες βράδυ στην jury rehearsal, θα είναι αυτές που θα προκριθούν στον τελικό της 12ης Μαΐου. Στον αποψινό πρώτο ημιτελικό, εκτός από τις 19 χώρες που συμμετέχουν, θα ψηφίσουν και οι Πορτογαλία, Ηνωμένο Βασίλειο και Ισπανία, που διαγωνίζονται απευθείας στον τελικό του Σαββάτου.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου άσχημα τα πρώτα 6 τραγούδια! Στο τελευταίο δακρυσα κι εγώ.

Κατάλαβα γιατί αρέσει το τραγούδι του Ισραήλ αλλά αποκλείεται να το ψήφισαν οι επιτροπές που είναι μεγάλοι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Η Φουρέιρα γ...σε!

Μου άρεσαν Βέλγιο, Τσεχία, Λιθουανία, Ισραήλ, Κύπρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Φουρέιρα ΘΕΑΡΑ αξίζει τη νίκη για φέτος για να το βουλώσουν όλοι! ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ουφ ευτυχώς δεν περάσαμε, πόσο ρεζίλι να αντέξουμε ακόμα...

Πάμε Φουρέιρα, τό 'χουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
girl show them how it's done. :cool:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Νομίζω το δικο μας άξιζε να περάσει τελικό σε σχέση με κάποια άλλα. Έλεος πέρασε η Ιρλανδία; Μια ανύπαρκτη μπαλάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Μην ξεχνάς ότι πολλές φορές ο κόσμος ψηφίζει άσχημα τραγούδια ώστε στον τελικό να έχει μικρότερο ανταγωνισμό η δική του χώρα. Θυμάμαι τότε που ψήφιζε μόνο ο κόσμος την Μπόκοτα που έλεγε "ακολουθεί η Δανία, είναι μεγάλο φαβορί, μην το ψηφίσετε" (τότε δεν είχε ημιτελικούς, μόνο τον τελικό του Σαββάτου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Νομίζω το δικο μας άξιζε να περάσει τελικό σε σχέση με κάποια άλλα. Έλεος πέρασε η Ιρλανδία; Μια ανύπαρκτη μπαλάντα.

Δεν μου άρεσε η εμφάνιση της Τερζή. Περισσότερο άκουγες τα φωνητικά παρά την ίδια και η σκηνική παρουσία επιεικώς απαράδεκτη. Περίμενα κάτι άλλο από αυτή, τόσα χρόνια είναι στην Αμερική, έλεγα θα κάνει καμιά πουτανιά.
Πρέπει να πήγε άπατη λογικά, για να την πέρασαν η Αλβανία&Ιρλανδία. ( όχι ότι έχουν κάτι τα τραγούδια, απλά στα προγνωστικά ήταν σχεδόν στον πάτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Το δικό μας ήταν τραγούδι που γράφτηκε σε πεντάλεπτο. Πολύ χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.
Με ΣΥΡΙΖΑ ούτε σε Eurovision δεν περνάμε!

Κρίμα όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλύτερη η Εσθονία για μένα. Αξίζει να κερδίσει.

Μου άρεσε και της Ελβετίας. Ελπίζω να τα πάει καλά.

Το Ισραήλ ρε παιδιά καλό τραγούδι αλλά απαίσια σκηνική παρουσία. Είναι ο ορισμός του "trying too hard". Υπερβολικές εκφράσεις από την τραγουδίστρια, με έκαναν να κριντζάρω.

Η Ελλάδα ήταν απαίσια μόλις το είδα κατάλαβα ότι δεν περνάμε.

Η Φουρέιρα ήταν καλή σίγουρα στα τοπ κομμάτια του ημιτελικού. Πάει να κοντράρει το έπαθλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Με ΣΥΡΙΖΑ ούτε σε Eurovision δεν περνάμε!

Κρίμα όμως!

Το ταλεντο σου ειναι μοναδικο,φοβερος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.


Καλησπέρα, πως πάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Περίμενα κάτι άλλο από αυτή, τόσα χρόνια είναι στην Αμερική, έλεγα θα κάνει καμιά πουτανιά.
Έχει κάνει. :P




Η Φουρέιρα ήταν τέλεια! Και το να τραγουδάς και να χορεύεις έτσι ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εμένα επειδή μου αρέσουν τα ρομαντικά, μου άρεσε πολύ η Λιθουανία. :whistle::whistle:


Για τη Φουρέιρα θα πω ότι δεν μου άρεσε σαν τραγούδι, αλλά η κοπέλα είναι απλά Θεά. Έχει τον αέρα της επιτυχημένης Αμερικανίδας divas. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Έχει κάνει. :P




Η Φουρέιρα ήταν τέλεια! Και το να τραγουδάς και να χορεύεις έτσι ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο.
Things she did: That. :cool2:

Εμένα επειδή μου αρέσουν τα ρομαντικά, μου άρεσε πολύ η Λιθουανία. :whistle::whistle:

Είχε πολύ ωραία vocals η κοπελιά :ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εμένα επειδή μου αρέσουν τα ρομαντικά, μου άρεσε πολύ η Λιθουανία. :whistle::whistle:


Για τη Φουρέιρα θα πω ότι δεν μου άρεσε σαν τραγούδι, αλλά η κοπέλα είναι απλά Θεά. Έχει τον αέρα της επιτυχημένης Αμερικανίδας divas. :thumbup:
Αυτό καλό! <3

Κανένα άλλο έχετε να μου προτείνετε να ακούσω από όσα πέρασαν στον τελικό;

Επειδή προφανώς δεν είδα Eurovision, έβλεπα Peaky Blinders. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top