Πώς προχωράω το πρώτο ραντεβού;

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Συμφωνω φιλε μου.Ολα αυτα που λες ειναι νορμάλ και σωστά. Άστες δεν ξέρουν τι γράφουν, ουτε που καταλαβαν ουτε που με ξέρουν κτλπ. στο 80% απο αυτα που γράφουν ειναι εκτός. Ένα κάρο άκυρα συμπεράσματα. Απλα ενοχλει να υπάρχει άντρας δυναμικος με άποψη. Θέλουν υποτακτικους. :down:

Θα μου πει τωρα εμένα η Ζιλντα και η Αντζελικα τοσα χρονια που έχω αρκετές εμπειριες πως θα κάνω κινηση και τι θα πω. :loltooth: το βλέπουν απο τη δική τους τη σκοπιά. Υπάρχουν γυναικες στις οποιες έχω τυχει που αν δεν έκανες κινηση το πολυ στο 2ο ραντεβου ειχαν ξενερωσει και σε ειχαν περάσει για ξενέρωτο και οτι δεν τις γουστάρεις. Ασε τωρα μην ακους. Η καθεμια λέει τα δικά της. Και ξέρεις ποσο προσβλητικο και σπάσιμο ειναι για κάποια να την κάνεις νια νιώσει οτι δεν σου αρέσει.

Και μια και μου κάνετε μάθημα εμενα οτι δεν έχω τροπους και οτι θα έτρωγα Χ επειδη θα φερομουν σαν άξεστος εγω εχω πολυ καλύτερους τροπους απο οσο νομιζεις και παιδεια και αγωγή. Και εσυ φροντισε μια και με ειπε εμενα οξυθυμο η Ζιλντα οταν μιλάς με κάποιον να μην ξεκινάς τους χαρακτηρισμους. Μιλα σαν άνθρωπος ηρεμα και πολιτισμενα ακομα και μια διαφωνια να έχεις.



Τα νομισματα σου δεν ισχύουν. Επειδη ξαναδιάβασα το μήνυμα που έγραψα το βράδυ στο "μάλλον δεν γουστάρει"θα μπορουσε η φιλη σου που υποστηριζεις να πει οτι δεν ειναι οτι δεν γουστάρω αλλα θα ήθελα λιγο το χρονο μου. Και τοτε εντάξει θα το δεχομουν. Να ξέρει και ο άλλος που προσπαθει και περιμενει οτι δεν περιμένει τσάμπα. Παρα άρχισε να λέει μάγκα μου και φιλε μου. Λοιπον ουτε μάγκας της ειμαι ουτε φιλος της. Και θα περιμένεις αν γουστάρεις κτλπ. νΑ περιμενω για ποιο λογο αν η άλλη δεν νιώθει άνετα με την επαφή μου και άρα δεν με κάνει κέφι;

Οταν λοιπον πάς να κάνεις μια τέτοια κινηση .... αν η άλλη ειναι σωστο κοριτσι θα σκεφτει οτι την θέλεις δεν θα σε προσβάλει και μετά θα σου πει ξέρεις δεν ειναι οτι δεν θέλω αλλα θα ήθελα να πάμε πιο σιγα σιγα .... και τοτε και εγω θα της πώ οτι θέλεις γλυκεια μου δεν έχω προβλημα.

Devil χαίρομαι που έχεις αυτογνωσία τουλάχιστον, και δεν θα παρεις στο λαιμό σου κάποια γιατί «δεν έχει έρθει η ώρα ακόμα να σοβαρευτείς» . Για το λόγο ότι τα έχεις αναγάγει όλα σε έναν διαρκή πόλεμο - ανταγωνισμό : « όχι δεν θα μου έδινες Χ Εσυ εγώ θα στο έδινα». Σιγά μην κανεις και καθρεφτάκι όπως κάναμε στο δημοτικό.

Επίσης, δεν είδα καμία να τσουζεται από αυτά που γράφεις λόγω ότι «είσαι δυναμικός και με άποψη» αλλά εμείς ψάχνουμε έναν «υποτακτικό». Αν από την τόση σου έμπειρια ( μα ποιος είσαι πια ο Ζαχος ο Δογκανος; ) έβγαζες τα σωστά συμπεράσματα τότε θα καταλάβαινες ήδη ότι μια κατηγορία γυναικών ψάχνει έναν άνδρα με άποψη και προσωπικότητα δεν είναι όλες αερητζουδες. Αλλά μαλλον μόνο με τέτοιες μπλέκεις για αυτό και έχεις τέτοια άποψη.

Δε σε βλέπω και τόσο έτοιμο να κάνεις κάτι σοβαρό οπότε γιατί εξάπτεσαι όταν εμείς λέμε αυτά που εσύ υποστηρίζεις για τον εαυτό σου;:hmm:

Ο Devil απλά δεν θέλει να τον χαρακτηρίζουμε καπως εμείς. Φαίνεται και στο τελευταίο μήνυμα του. Λέει «οι γυναίκες Βγάζουνε ένα κάρο άκυρα συμπεράσματα» όταν μόλις είχε γράψει ότι « οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν», «οι γυναικες το παίζουν πριγκιπισσες».

Πχ αρέσκεται στο να λέει για το πόσες κατακτήσεις έχει, να μας ξεδιπλώνει ιστορίες από την προσωπική ερωτική του ζωή αλλά αν κάποιος έρθει και του πει : “ οι άνω των 35-40 κάποιο κουσούρι θα έχουν αν έστω μια φορά δεν έχουν κάνει σοβαρή σχέση» θα πάθει κοκομπλοκο γιατί θίγεται.
Και από το να κάτσει να συζητήσει και να πει «στάσου ρε φίλε τι εννοείς» θα σου πετάξει μπηχτουλες.

Ακόμα μια φορά η θεωρία μου επιβεβαιωνεται.
Η συναισθηματική ανωριμότητα στις μέρες μας ανθίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,973 μηνύματα.
Devil χαίρομαι που έχεις αυτογνωσία τουλάχιστον, και δεν θα παρεις στο λαιμό σου κάποια γιατί «δεν έχει έρθει η ώρα ακόμα να σοβαρευτείς» . Για το λόγο ότι τα έχεις αναγάγει όλα σε έναν διαρκή πόλεμο - ανταγωνισμό : « όχι δεν θα μου έδινες Χ Εσυ εγώ θα στο έδινα». Σιγά μην κανεις και καθρεφτάκι όπως κάναμε στο δημοτικό.

Ναι έχω ηδη δυο παραδειγματα που χωρισανε μετα απο 5-10 χρονια σχέσης επειδη βαρεθηκαν και επειδη θέλουν να ζήσουν νέες εμπειριες. Και θα μου πεις εσυ οτι θα πάρω εγω στο λαιμο μου κάποια :loltooth: ζειτε με κουτάκια παραδεχθειτε το. Ζειτε με κολληματα και στερεοτυπα δεν έχετε ελευθερη σκέψη.

Επίσης, δεν είδα καμία να τσουζεται από αυτά που γράφεις λόγω ότι «είσαι δυναμικός και με άποψη» αλλά εμείς ψάχνουμε έναν «υποτακτικό». Αν από την τόση σου έμπειρια ( μα ποιος είσαι πια ο Ζαχος ο Δογκανος; ) έβγαζες τα σωστά συμπεράσματα τότε θα καταλάβαινες ήδη ότι μια κατηγορία γυναικών ψάχνει έναν άνδρα με άποψη και προσωπικότητα δεν είναι όλες αερητζουδες. Αλλά μαλλον μόνο με τέτοιες μπλέκεις για αυτό και έχεις τέτοια άποψη.

Τσούχθηκαν κάποιες απο τον τροπο που απάντησαν.

Ο Devil απλά δεν θέλει να τον χαρακτηρίζουμε καπως εμείς. Φαίνεται και στο τελευταίο μήνυμα του. Λέει «οι γυναίκες Βγάζουνε ένα κάρο άκυρα συμπεράσματα» όταν μόλις είχε γράψει ότι « οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν», «οι γυναικες το παίζουν πριγκιπισσες».

Πχ αρέσκεται στο να λέει για το πόσες κατακτήσεις έχει, να μας ξεδιπλώνει ιστορίες από την προσωπική ερωτική του ζωή αλλά αν κάποιος έρθει και του πει : “ οι άνω των 35-40 κάποιο κουσούρι θα έχουν αν έστω μια φορά δεν έχουν κάνει σοβαρή σχέση» θα πάθει κοκομπλοκο γιατί θίγεται.
Και από το να κάτσει να συζητήσει και να πει «στάσου ρε φίλε τι εννοείς» θα σου πετάξει μπηχτουλες.

Ειχες γράψει οτι σου αρέσουν οι ιστοριες μη τα γυριζεις τωρα. Δεν έγραψα κάτι ψεμματα αυτη ειναι η αποψη μου και πριγκιπισσες το παιζετε στο φβ ενω οι περισσοτερες ειστε απλες καθημερινες κοπελες. Η άλλη μου δουλευει barwoman ή PR και νομιζει οτι της αξιζει ο πριγκιπας κάρολος φτιάχνει ετσι το προφιλ της ωστε να δειχνει σημαντικη κτλπ :loltooth:

Εννοειται οτι μερικές ψάχνουν επιβεβαιωση χωρις να έχουν στο μυαλο τους τιποτα άλλο να κάνουν. Με το πρώτο άκυρο ο άντρας την κοπανησε τότε ειναι έξυπνος. Τα άλλα ειναι φιλοσοφικη συζητηση. Η Antzelika αντέδρασε επειδη ειναι σε αυτο το στύλ.

Μια και θέλετε να γράψουμε αληθειες.
Ακόμα μια φορά η θεωρία μου επιβεβαιωνεται.
Η συναισθηματική ανωριμότητα στις μέρες μας ανθίζει.

Και τα κομπλεξ επισης και ο ρατσισμος. Επειδη εσυ βρηκες μια σχέση κοιτάς υπεράνω και με καχυποψια αυτους που ειναι σε άλλη φάση απο σενα. Για αυτο δεν πολυβγαινω με ζευγαράκια γιατι κοιτάνε καχυποπτα να ξέρεις και φυσικά ζηλευουν.

Μεινετε με τα στερεοτυπα σας δεν με ενδιαφέρει καθολου.

Δεν θες έναν άντρα με άποψη. Θες έναν αντρα με την άποψη που εγκρινεις εσυ.

Θα δω ολες εσάς που επειδη βρηκατε απο εναν γκομενο και έχετε κάτσει καιρο μαζι του (και λογω της συνηθειας) αν τυχει η στραβή ποσο συναισθηματικά ωριμος θα ειναι αυτος ειτε εσεις. Τα μεγάλα λογια σας μάραναν και να κολλάτε ταμπέλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ναι έχω ηδη δυο παραδειγματα που χωρισανε μετα απο 5-10 χρονια σχέσης επειδη βαρεθηκαν και επειδη θέλουν να ζήσουν νέες εμπειριες. Και θα μου πεις εσυ οτι θα πάρω εγω στο λαιμο μου κάποια :loltooth: ζειτε με κουτάκια παραδεχθειτε το. Ζειτε με κολληματα και στερεοτυπα δεν έχετε ελευθερη σκέψη.

Και Εσυ με κουτάκια ζεις : « μέχρι τα 40 μου που θα βλέπομαι και θα παίρνει η μπογιά μου και έχω αντοχές θα περνάω καλά και μετά θα βρω καμία να ξεσκατιζει στα επομενα 40 χρόνια»


Ειχες γράψει οτι σου αρέσουν οι ιστοριες μη τα γυριζεις τωρα. Δεν έγραψα κάτι ψεμματα αυτη ειναι η αποψη μου και πριγκιπισσες το παιζετε στο φβ ενω οι περισσοτερες ειστε απλες καθημερινες κοπελες. Η άλλη μου δουλευει barwoman ή PR και νομιζει οτι της αξιζει ο πριγκιπας κάρολος φτιάχνει ετσι το προφιλ της ωστε να δειχνει σημαντικη κτλπ :loltooth:

Ναι μαρεσουν οι ιστορίες. Αλλά όσον αφορά το φβ προφανώς μόνο τέτοιες θα έχεις στο φβ, barwoman και κοπέλες που κάνουν δημόσιες σχέσεις για αυτό και έχεις τέτοιες εικόνες. Και δεν κατάλαβα; Ακόμη και πριγκίπισσες να το παίζουν Εσυ το ζόρι τραβάς; Αν δεν γουστάρεις μη τους δίνεις αξία. Αν πάλι γουστάρεις παραδέξου το να τελειώνουμε. Εσυ ψάχνεις μια κοπέλα με εμφάνιση barwoman αλλά ταυτόχρονα να είναι σοβαρή, ηθική και να μην το παίζει κάποια στο φβ. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


Και τα κομπλεξ επισης και ο ρατσισμος. Επειδη εσυ βρηκες μια σχέση κοιτάς υπεράνω και με καχυποψια αυτους που ειναι σε άλλη φάση απο σενα. Για αυτο δεν πολυβγαινω με ζευγαράκια γιατι κοιτάνε καχυποπτα να ξέρεις και φυσικά ζηλευουν.

Κοιτα εμένα οι φίλες μου είναι οι περισσότερες ελεύθερες. Το ίδιο και οι φίλοι του άνδρα μου. Εννοειται ότι δεν τους αγνοήσαμε μόλις τα φτιάξαμε. Για αυτό και έχουμε τόσο εκείνος όσο και εγώ τους ίδιους φίλους από το σχολείο και από τα φοιτητικά χρόνια. Βλέπεις δεν είναι όλοι οι ελεύθεροι παρταλια. Είναι κάποιοι που σε σέβονται όταν θα τους πεις ότι ξερεις σήμερα δεν μπορώ να βγω, θα κάτσω σπίτι με να δω ταινία με τον δικό μου.

Μεινετε με τα στερεοτυπα σας δεν με ενδιαφέρει καθολου.


Είπε ο άνθρωπος που όπως προείπα ψάχνει μια που να έχει την εμφάνιση κοπέλας που δουλεύει σε κλαμπ και ηθική παπαδιας.

Δεν θες έναν άντρα με άποψη. Θες έναν αντρα με την άποψη που εγκρινεις εσυ.


Γιατί Εσυ τι κανεις;
Θες να βγαίνεις με αυτούς που εγκρίνεις εσυ.
Θα έβγαινες με κάποια που δεν εγκρίνεις;
Εσυ δεν λες ότι δίνεις άκυρα και πας παρακάτω;
Κάτσε και ενέκρινε τες τότε.


Θα δω ολες εσάς που επειδη βρηκατε απο εναν γκομενο και έχετε κάτσει καιρο μαζι του (και λογω της συνηθειας) αν τυχει η στραβή ποσο συναισθηματικά ωριμος θα ειναι αυτος ειτε εσεις. Τα μεγάλα λογια σας μάραναν και να κολλάτε ταμπέλες.

Δεν τον φτάνεις ούτε στο μικρό σου δαχτυλάκι τον άνδρα μου.
Και αυτό μερικές φορές σας πονάει.
Βλέπετε ευτυχισμένους ανθρώπους που είναι αληθινά ευτυχισμένοι, χαρούμενοι μέσα στις σχέσεις τους και σας ενοχλεί. Για αυτό μετά βγαίνετε και Κατηγορητε τις γυναίκες. Ότι όλα τα κάνουμε εμείς λάθος και εσείς είστε Κύριοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Κάποια ποστ μεταφέρθηκαν στο Κουβεντούλα χωρίς θέμα. Ας συνεχίσουμε εκεί τη συζήτηση που έχει βγει (ως συνήθως :P) οφ τόπικ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Εγώ σε αυτό που θα διαφωνήσω, αν και δεν ξέρω αν ειπώθηκε έτσι, είναι ότι το αν δεχτεί ή όχι κάποιος/α την αγκαλιά στο 1ο ραντεβού μπορεί να είναι ένας κανόνας με καθολική ισχύ για το αν ο άλλος ή η άλλη ενδιαφέρεται. Μερικές φορές έχει να κάνει με διαφορετικούς ρυθμούς (συνειδητοποιησης των αισθημάτων ή εξοικείωσης) και όχι με απουσία έλξης. Ειδικά αν έχετε γνωριστεί από μόνοι σας και δεν είχατε κάποια πρότερη επαφή (οπότε στο δικό μου μυαλό παίζει και στην αρχή η φάση να είναι περισσότερη διερευνητική). Υπάρχουν, λοιπόν, όλες οι περιπτώσεις: Και αυτές που λέει ο Devil όταν αν ο/η άλλος/η δεν κινηθεί γρήγορα θα ξενερώσει, αλλά και ότι η άλλη ψήνεται αλλά θέλει να το πάτε λάου λάου. Οπότε κάθε φορά θα πρέπει να κρίνουμε ποιο από όλα ισχύει και να ζυγιάζουμε τις κινήσεις μας ανάλογα με το τι θέλουμε και εμείς. Το αν μετά δε θέλεις να διαθέσεις το χρόνο, τότε είναι άλλο θέμα και όχι απαραίτητα αποτελεσμα του ότι η άλλη δεν ψήνεται. Εσύ π.χ. Devil επειδή σού αρέσει να κινείσαι γρήγορα, θέλεις και το αντίστοιχο να κάνουν και οι γυναίκες (που σε ενδιαφέρουν τουλάχιστον). Δεκτό. Δεν μπορείς, όμως, να αφορίζει όσους και όσες λειτουργούνε με διαφορετικό ρυθμό ότι είτε είναι φοβικοί, είτε δεν ψήνονται, είτε είναι πριγκηπέσσες που γουστάρουν να τις κυνηγάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,973 μηνύματα.
Εγώ σε αυτό που θα διαφωνήσω, αν και δεν ξέρω αν ειπώθηκε έτσι, είναι ότι το αν δεχτεί ή όχι κάποιος/α την αγκαλιά στο 1ο ραντεβού μπορεί να είναι ένας κανόνας με καθολική ισχύ για το αν ο άλλος ή η άλλη ενδιαφέρεται. Μερικές φορές έχει να κάνει με διαφορετικούς ρυθμούς (συνειδητοποιησης των αισθημάτων ή εξοικείωσης) και όχι με απουσία έλξης. Ειδικά αν έχετε γνωριστεί από μόνοι σας και δεν είχατε κάποια πρότερη επαφή (οπότε στο δικό μου μυαλό παίζει και στην αρχή η φάση να είναι περισσότερη διερευνητική). Υπάρχουν, λοιπόν, όλες οι περιπτώσεις: Και αυτές που λέει ο Devil όταν αν ο/η άλλος/η δεν κινηθεί γρήγορα θα ξενερώσει, αλλά και ότι η άλλη ψήνεται αλλά θέλει να το πάτε λάου λάου. Οπότε κάθε φορά θα πρέπει να κρίνουμε ποιο από όλα ισχύει και να ζυγιάζουμε τις κινήσεις μας ανάλογα με το τι θέλουμε και εμείς. Το αν μετά δε θέλεις να διαθέσεις το χρόνο, τότε είναι άλλο θέμα και όχι απαραίτητα αποτελεσμα του ότι η άλλη δεν ψήνεται. Εσύ π.χ. Devil επειδή σού αρέσει να κινείσαι γρήγορα, θέλεις και το αντίστοιχο να κάνουν και οι γυναίκες (που σε ενδιαφέρουν τουλάχιστον). Δεκτό. Δεν μπορείς, όμως, να αφορίζει όσους και όσες λειτουργούνε με διαφορετικό ρυθμό ότι είτε είναι φοβικοί, είτε δεν ψήνονται, είτε είναι πριγκηπέσσες που γουστάρουν να τις κυνηγάνε.

Δεν αφορισα απλα θεωρησα οτι αν πέσει άκυρο και μετά δεν μου μιλήσει η άλλη οτι δεν θέλει. Εδω μου ειπαν οτι αμα κάνω κινηση για να αγκαλιάσω κάποια θα μου ριχνανε Χ και άκυρο αυτες εδω μέσα. Και η άλλη αν δεις τι έγραψε θα καταλαβεις και το υφος της ολο στέμματα βάζει εδω μεσα και βασιλισσες :loltooth::loltooth: τι ειναι αυτα βρε! :loltooth:

μερικες ειναι στο κοσμο το δικο τους! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που η κοπέλα θέλει πιο γρήγορους ρυθμούς ή θέλει κάτι γρήγορο και περιστασιακό. Δεν είναι μόνο οι άνδρες έτσι. Για αυτό έχει δημιουργηθεί και ο όρος "καληνυχτάκιας". Γενικά έχετε επινοήσει χαρακτηρισμούς για κάθε είδους άνδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,973 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που η κοπέλα θέλει πιο γρήγορους ρυθμούς ή θέλει κάτι γρήγορο και περιστασιακό. Δεν είναι μόνο οι άνδρες έτσι. Για αυτό έχει δημιουργηθεί και ο όρος "καληνυχτάκιας".

Ε που να το μάθουν ρε συ αυτο. Μερικές βρηκαν έναν άνθρωπο και εμειναν με αυτον :loltooth:

15 χρονια σχέση :loltooth: απο μικροι μαζι παντού σε ολες τις εξοδους βγαινουνε μαζι. Ειναι λιγο βαρετο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ο ντεβ συμφώνησε με τον βαλντεπ παρόλο που υποστηρίζουν άλλες θέσειςν..όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που η κοπέλα θέλει πιο γρήγορους ρυθμούς ή θέλει κάτι γρήγορο και περιστασιακό. Δεν είναι μόνο οι άνδρες έτσι. Για αυτό έχει δημιουργηθεί και ο όρος "καληνυχτάκιας". Γενικά έχετε επινοήσει χαρακτηρισμούς για κάθε είδους άνδρα.
:confused:

Για τις γυναίκες λές?

Aν λές για τις γυναίκες, να πώ ότι εγώ προσωπικά προσπαθώ να μην βάζω όλους τους άντρες σε 2 σακιά,
γιατί ο κάθε άντρας είναι μοναδικός -obviously- .

Με έναν δικό του προσωπικό κόσμο ο καθένας όπου ,
συγγνώμη κιόλας, πρέπει λίγο να την ψήσετε την ενδιαφερόμενη για να την αφήσετε να μπεί στο sacred place σας.

Αλλά, το μεγάλο αλλά Τζόνυ είναι ότι και μια μεγάλη μερίδα ανδρών κάνει το ίδιο.
Όπως ο ντέβιλ και από προηγούμενες λογομαχίες που είχαμε εδώ μέσα, έσπευδε να με χαρακτηρίσει σύμφωνά με όλες όσες είχε γνωρίσει πριν.

~Εύκολες, ~ Έυκολες που είναι για ένα σεξ. ~ Εύκολες που αν τις στρώσω λίγο , κάνουν για σχέση,

~Δύσκολες, Δύσκολες - Ψωνάρες, ~ Δύσκολες που αξίζει να κυνηγήσω για σχέση, ~ Δύσκολες που αξίζει να κυνηγήσω για γάμο.

Εσείς, οι άντρες κατηγοριοποιείτε τις γυναίκες με το που τις δείτε/ ακούσετε, δεν ξεφεύγει αυτό.

Αλλά αυτό είναι εκ φύσεως σας, το τι θα δείτε οπτικά δηλαδή να σας δώσει μια άποψη περί της Χ ενδιαφερόμενης,
και ως ένα σημείο το κατανοώ και το δικαιολογώ κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ίσως παλιότερα να ίσχυε παραπάνω αυτό. Πλέον δε βλέπω αυτό το φαινόμενο από παρέες μου, ειδικά το να λέμε κάποια εύκολη. Δύσκολη σε προσέγγιση ναι, αλλά εύκολη όχι. Αντιθέτως μια συνεννοήσιμη ευκολοπρόσιτη είναι πάντα κάτι θετικό ακόμα και αν δε θέλει να γίνει κάτι. Έχω φάει και ευγενικά άκυρα και δεν με πείραξαν γιατί εντάξει συμβαίνουν αυτά και αν είναι εντάξει η κοπέλα απέναντι σου και με σωστό ύφος και όχι υπεροπτικό είναι κάτι θετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,973 μηνύματα.
Ίσως παλιότερα να ίσχυε παραπάνω αυτό. Πλέον δε βλέπω αυτό το φαινόμενο από παρέες μου, ειδικά το να λέμε κάποια εύκολη. Δύσκολη σε προσέγγιση ναι, αλλά εύκολη όχι. Αντιθέτως μια συνεννοήσιμη ευκολοπρόσιτη είναι πάντα κάτι θετικό ακόμα και αν δε θέλει να γίνει κάτι. Έχω φάει και ευγενικά άκυρα και δεν με πείραξαν γιατί εντάξει συμβαίνουν αυτά και αν είναι εντάξει η κοπέλα απέναντι σου και με σωστό ύφος και όχι υπεροπτικό είναι κάτι θετικό.

Σωστος ο συνάδελφος! Και εγω έτσι ειμαι. Γιατι να πω κάποια εύκολη ... πρεπει να ειναι πολυ βλάκας ένας άντρας για να κατηγορησει κάποια κοπέλα σαν εύκολη. Επειδη του έδωσε την ευκαιρια να του δοθει με οτι αυτο συνεπάγεται.

Οι ντιβες μας φέρνουν στο μυαλο κάτι γυναικες που το μονο που τις ενδιαφέρει ειναι να παιρνουν επιβεβαιωση και να τους έχουν στο περιμενε ή να τους σνομπάρουν. Δεν υπαρχει χειροτερο για έναν άντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Σωστος ο συνάδελφος! Και εγω έτσι ειμαι. Γιατι να πω κάποια εύκολη ... πρεπει να ειναι πολυ βλάκας ένας άντρας για να κατηγορησει κάποια κοπέλα σαν εύκολη. Επειδη του έδωσε την ευκαιρια να του δοθει με οτι αυτο συνεπάγεται.

Οι ντιβες μας φέρνουν στο μυαλο κάτι γυναικες που το μονο που τις ενδιαφέρει ειναι να παιρνουν επιβεβαιωση και να τους έχουν στο περιμενε ή να τους σνομπάρουν. Δεν υπαρχει χειροτερο για έναν άντρα.

Δινε επιβεβαιωση Devil δεν πειραζει,οσο πιο ψηλα ανεβαινει η αλλη χωρις αλεξιπτωτο(δεν κραταει μικρο καλαθι) τοσο πιο τρομακτικη ειναι η πτωση :P
Καμια φορα το να ταιζεις τον εγωισμο της αλλης ειναι υπερ σου στο τελος,την εχεις εκει που θες αφηνοντας την να νομιζει οτι σε παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,973 μηνύματα.
Δινε επιβεβαιωση Devil δεν πειραζει,οσο πιο ψηλα ανεβαινει η αλλη χωρις αλεξιπτωτο(δεν κραταει μικρο καλαθι) τοσο πιο τρομακτικη ειναι η πτωση :P
Καμια φορα το να ταιζεις τον εγωισμο της αλλης ειναι υπερ σου στο τελος,την εχεις εκει που θες αφηνοντας την να νομιζει οτι σε παιζει.

έχουν το φβ με τα σχολια απο κατω στις φωτο και τα λαϊκ μην ανησυχεις :loltooth: εχει πολλους προθυμους απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Για να είμαστε πάλι ον τοπικ, τα πρώτα ραντεβού είναι για να γνωρίσεις τον άλλον και να δεις αν ταιριάζουν οι απόψεις και οι σκοποί της ζωής σας. Πόσα θα είναι αυτά τα αναγνωριστικά ραντεβού εξαρτάται από το ζευγάρι. Κατά τη γνώμη μου οι πιο βαθειές σχέσεις γίνονται όταν μπορεί το ζευγάρι να γίνουν αρχικά φίλοι και να γνωρίσουν ο ένας τον άλλον. Γιατί ακριβώς αυτή η φιλία και ο σεβασμός θα είναι που θα στηρίξει τη σχέση όταν μετά από καιρό κάποια στιγμή έρθουν τα δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Για να είμαστε πάλι ον τοπικ, τα πρώτα ραντεβού είναι για να γνωρίσεις τον άλλον και να δεις αν ταιριάζουν οι απόψεις και οι σκοποί της ζωής σας. Πόσα θα είναι αυτά τα αναγνωριστικά ραντεβού εξαρτάται από το ζευγάρι. Κατά τη γνώμη μου οι πιο βαθειές σχέσεις γίνονται όταν μπορεί το ζευγάρι να γίνουν αρχικά φίλοι και να γνωρίσουν ο ένας τον άλλον. Γιατί ακριβώς αυτή η φιλία και ο σεβασμός θα είναι που θα στηρίξει τη σχέση όταν μετά από καιρό κάποια στιγμή έρθουν τα δύσκολα.

Συνηθως ομως μετα δεν καταληγει σε "σε ξερω ως φιλο τοσο καιρο οποτε...οχι" ;
Εννοω γινεται και ειναι καλη φαση,αλλα ειναι το "παραμμυθενιο" τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δεν είπα να βγαίνετε ως φίλοι, είπα να γνωριστείτε ως φίλοι. Να συζητάτε ως φίλοι. Να δείχνετε ενδιαφέρον ο ένας στις απόψεις του άλλου ως φίλοι. Το ερωτικό ενδιαφέρον το θεωρώ δεδομένο αλλιώς δε θα λεγόταν ραντεβού, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Δεν είπα να βγαίνετε ως φίλοι, είπα να γνωριστείτε ως φίλοι. Να συζητάτε ως φίλοι. Να δείχνετε ενδιαφέρον ο ένας στις απόψεις του άλλου ως φίλοι. Το ερωτικό ενδιαφέρον το θεωρώ δεδομένο αλλιώς δε θα λεγόταν ραντεβού, έτσι δεν είναι;

O oh ...τωρα καταλαβα τι ειπες.Ναι συμφωνω,αυτο ειναι πολυ καλο και ιδανικο.Αλλα θελει προσοχη μπορει παλι να καταληξει οπως ειπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pazuzu.

Νεοφερμένος

Ο Pazuzu. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Όποτε το έχω πει όλες με κοίταζαν με ανοιχτό το στόμα...
Τα όνειρα, είναι οι βαλβίδες ασφαλείας των πιο παράλογων επιθυμιών μας :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top