Νέος κανονισμός VAR στο ποδόσφαιρο: υπέρ ή κατά;

VAR είστε υπέρ ή κατά του νέου κανονισμού στο ποδόσφαιρο

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 7 70.0%
  • Κατά

    Ψήφοι: 3 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Για πρώτη φορά στη ιστορία του ποδοσφαίρου χρησιμοποιείται η τεχνολογία για τη βοήθεια των διατητών


Εγώ είμαι κατά. Πιστεύω ότι το VAR θα χαλάσει το ρυθμό του ελληνικού πρωταθλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατά. Τώρα δε θα βγαίνουν καλοί διαιτητές αφού θα βασίζονται στο VAR. Παλιά δε χρειαζόταν VAR. Tο VAR ήταν ο Κολίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
και εγώ κατά είμαι και ο κύριος λόγος είναι ότι δεν έχω δει βελτίωση της διαιτησίας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Για πρώτη φορά στη ιστορία του ποδοσφαίρου χρησιμοποιείται η τεχνολογία για τη βοήθεια των διατητών


Εγώ είμαι κατά. Πιστεύω ότι το VAR θα χαλάσει το ρυθμό του ελληνικού πρωταθλήματος.

Μην ανησυχείς. Στα περισσότερα ελληνικά γήπεδα με το ζόρι μπαίνει το τηλεοπτικό συνεργείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ασυζητητι υπερ
ιδιως για την Ελλαδα var και ξενοι διαιτητες στα μεγαλα ματς τουλαχιστον ειναι μια επιλογη μονοδρομος


κατα μεσο ορο χρησιμοποειται σε δυο τρεις κρισιμες φασεις
θα πρεπει να παιρνεται ηα ποφαση σε συνδυασμο μεταξυ τεταρτου και οσων ειναι στο δωματιο,αμεσα
δεν χρειαζεται να δει και ο διαιτητης


μηπως βλεπει οταν ο εποπτης σφυριζει οφσαιντ?


καθυστερηση δεν υφισταται αξια λογου ,το ποδοσφαιρο ολο μια καθυστερηση εξαλλου ειναι,πλαγια αουτ,κορνερ,φαουλ,αλλαγες,οφσαιντ
αυτο ελειπε να ενοχλουν οι δυο τρεις που επηρεαζουν αλλωστε καταλυτικα και το αποτελεσμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
το var δεν είναι η τελική λύση , ίσως με καλύτερη διαχείρισή του θα βελτιωθεί η διαιτησία , και ο λόγος είναι ότι οι πραγματικά δύσκολες φάσεις και σε replay
να τις δεις ξανά και ξανά ειναι παλι στη κριση του διαιτητη που τις βλεπει . Ενας διαιτητης θα το εδινε πεναλντι ενας αλλος οχι και παρομοια με ολες τις δυσκολες φάσεις ! Το καλυτερο παραδειγμα ειναι το ΠΑΟΚ ΑΕΚ φετος στη Τουμπα που το αποτέλεσμά του έβγαζε πρωταθλητή , τι θα έδινε άρα ο διαιτητής με τη βοηθεια του var στο γκολ του ΠΑΟΚ στο 90 , είναι οφσαιντ ή όχι[;], ακόμα δεν έχει απαντηθεί κατά κοινή παραδοχή τι ήταν μετά από άπειρα replays ... o μονος λογος που το var θα εκανε καλο στη SuperLeague ειναι οτι θα δημιουργησει σε παικτες και οπαδους την αισθηση οτι ο διαιτητης δεν εχει προθεση να αδικησει καποια ομάδα και απλά ότι με βάση αυτο που βλεπει στο βίντεο αποφασιζει , ωστοσο θα ειναι μια ψευδαισθηση , οπως και στο μουντιαλ του 2018 ενα σπρωξιμο στη μεγάλη περιοχή δίνεται 2 φορές πέναλτι κατά της Αργεντινής και ενα αλλο σπρωξιμο ,σχεδον ιδιο , δε δινεται υπέρ της Ισπανίας με τη Ρωσία ,υπέρ της Σερβίας με την Ελβετία ,υπέρ της Σουηδίας με τη Γερμανία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
οποτε χρησιμοποιηθηκε το var στο μουντιαλ κατα 90% δηλαδη ηταν για καλο και εφερε δικαιοσυνη
γι αυτο και η φιφα ειναι ενθουσιασμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
συμφωνώ ότι όταν χρησιμοποιήθηκε στο 90% έδωσε το σωστό , αλλά υπήρχαν και αρκετές φάσεις που έπρεπε να χρησιμοποιηθεί το var για μια καλύτερη εικόνα και δεν έγινε , γιατί ο διαιτητής υποθέτω ήταν σίγουρος και ο υπεύθυνος του var μέσα στην αίθουσα έκανε τη γλάστρα . Το σίγουρο είναι ότι με το var θα αποφεύγονται τα τραγικά σφυρίγματα σε φάσεις που έχασε τελείως ο διαιτητής , κτ είναι και αυτό .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Είμαι κατά γιατί έτσι θα είναι πιο δίκαιο το ποδόσφαιρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
το επομενο βημα θα ηταν η καταργηση του επαγγελματικου ποδοσφαιρου
και στο τελος η καταργηση των συλλογων!(θα θελα :)



ο κοσμος(ο οποιος κοσμος) να παιζει μπαλα και να μην φανατιζεται υπερμετρα ουσιαστικα βλεποντας καποιους με εγχρωμες σωβρακοφανελες να παιζουν μπαλα


τα αθληματα γιναν για να αθλουμαστε
αλλα δενε ιναι κακο και ποτε ποτε να βλεπουμε αγωνες δικην θεαματς(απλα και μονο)


συγχωρεστε με το ασχετο του μηνυματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Ή να εφαρμοστεί και να σταματούν ΟΛΕΣ οι αμφισβητούμενες φάσεις ή να μην εφαρμοστεί ΚΑΘΟΛΟΥ!

Αν είναι το VAR να εξελιχθεί σε "εργαλείο" για να γλυτώνουν οι "μεγάλες" ομάδες από διαιτητικά λάθη και να την πληρώνουν ΚΑΙ σε αυτό οι "μικροί" τότε να λείπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top