Πώς να αντιμετωπίσουμε τα «ψωμάκια» μας;

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Επειδή με έχει πιάσει ψιλοπανικός ενόψει του καλοκαιριού που έρχεται, ψάχνω τρόπους να σουλουπωθώ!

Βρήκα ένα χρήσιμο άρθρο για το τι μπορούμε να κάνουμε για τα ψωμάκια γύρω από τη μέση (αντε και να δούμε τι άλλο θα πρέπει να γίνει για να φορέσω μπλουζάκι με την κοιλιά έξω...)

Όποιος θέλει, μπορεί να το διαβάσει στο https://www.mylook.gr/arthro_sosivia.html

Φιλιά σε όλους και όλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Με 300 ευρώ σε κάποιο ινστιτούτο θα είσαι 10 πόντους μείον :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pri3oula

Νεοφερμένος

Η pri3oula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Καθόμουν και έψαχνα στο net και βρήκα τυχαία το site σας. Πολύ ωραίο! :)
Για το θέμα αυτό... αν δε μπορείς να το "ράψεις" τότε μόνο γυμναστική σε σώζει! Έτσι λένε δυστυχώς... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannis.@

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Επειδή με έχει πιάσει ψιλοπανικός ενόψει του καλοκαιριού που έρχεται, ψάχνω τρόπους να σουλουπωθώ!

Βρήκα ένα χρήσιμο άρθρο για το τι μπορούμε να κάνουμε για τα ψωμάκια γύρω από τη μέση (αντε και να δούμε τι άλλο θα πρέπει να γίνει για να φορέσω μπλουζάκι με την κοιλιά έξω...)

Όποιος θέλει, μπορεί να το διαβάσει στο https://www.mylook.gr/arthro_sosivia.html

Φιλιά σε όλους και όλες!
Καλησπερα στις φιλες ενδιαφερομενες.....
Εγω ειμαι ασχετος...Αλλα ενας φιλος μου διαιτολογος δινει την εξης συνταγη...
Δυο μεγαλα μπουκαλια με χαπια.....Τρεις φορες την ημερα τα αδειαζετε στο πατωμα ..και τα ξαναμαζευετε,στο μπουκαλι...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
300 ευρώ σε ινστιτούτο αισθητικής.
Και μετά ράψιμο, μα γιατί κανείς δε με ακούει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γιατί δεν πήγε στην λύση Νο 6 μια και καλή; αν τελικά πάει κάποιος για λυποαναρώφηση τι τα θέλει γυμναστικές ή καλή διατροφή; λέω εγώ τώρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει αυτό που σας προτείνω πάντως :redface:
Η λιποαναρρόφηση μου ακούγεται τρομακτική,

αυτό που είχα κάνει ήταν παθητικό αδυνάτισμα σε ινστιτούτο.
Σε ελάχιστο χρόνο (μήνας) είχα αδυνατίσει πάρα πολύ χωρίς να μειώσω καθόλου το φαγητό.

Βεβαίως μετά μπήκα στη διαδικασία να προσέχω κάπως.
Το διατήρησα κάποια χρόνια και δεν είχα ποτέ στη ζωή μου τόσο ωραίο σώμα όσο τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κανένας πλαστικός χειρουργός δεν πρόκειται να συμβουλέψει τους ασθενείς του να εγκαταλείψουν μια υγιεινή δίαιτα ή τη σωματική άσκηση και να καταφύγουν σε αισθητική επέμβαση για την αφαίρεση περιττού λίπους. Η άσκηση και η δίαιτα σε συνδυασμό με άλλες επιλογές υγιεινής ζωής, συμβάλλουν όχι μόνο στη διατήρηση του σώματος σε καλή κατάσταση αλλά και στη γενικότερη ισορροπία του ατόμου – ακόμα και ψυχολογικά – κάτι που είναι απαραίτητο για κάθε υποψήφιο αισθητικής επέμβασης.

Σε κάλυψα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ξεκίνα να περπατάς 2 ώρες την ημέρα με γρήγορους ρυθμούς και να κάνεις σωστή διατροφή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δίκιο έχεις αλλά που χρόνος για όλα αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πόσες ώρες την ημέρα βλέπεις τηλεόραση; Πόσες φορές ανοίγεις το ψυγείο και χαζεύεις τι έχει μέσα άσχετα αν θες ή όχι να φας; Πόση ώρα μιλάς στο σταθερό;


Χρόνος βρίσκεται, η διάθεση δε βρίσκεται.


υγ1: ο χρόνος δεν είναι αναγκαίος για να κάνουμε σωστή διατροφή...



υγ2: αν θες τη πρόταση μου, κάθε μέρα για μία εβδομάδα τρώγε μόνο λαχανικά με λαδάκι... Και αποτοξίνωση θα κάνεις και θα δείς να "μπαίνεις"! Για παράδειγμα κάθε μεσημέρι τρώγε μία χωριάτικη σαλάτα με φέτα, ελιές και όλα τα εποχιακά λαχανικά και λίγο τυρί. Το βράδυ χτύπα κανένα γιαουρτάκι και θα δεις γρήγορα αποτελέσματα! Ξεκίνα ταυτόχρονα να περπατάς 1 ώρα την ημέρα με γοργούς ρυθμούς και το καλοκαίρι θα με θυμηθείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και το λαδάκι, καλό και λατρεμένο, αλλά με μέτρο. ;) Κοινώς, μην κολυμπάει η σαλάτα και όχι παπάρα μετά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis_pin

Νεοφερμένος

Η akis_pin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
4 ειναι τα βασικά πράγματα

1ον υγιεινή διατροφή-όχι λιπαρά
2ον νερό
3ον περπάτημα έστω και ισή ώρα
4ον κάποια κρέμα ή ενυδατική ή συσφικτική(για την περιοχή της κοιλιάς και στα σωσίβια με βοήθησε η scult up της l'oreal)

Με αυτά τα ολίγα και πάντα με πιο σημαντικό το πρώτο, σίγουρα θα πέσουν τα ψωμάκια και σίγουρα σε 1 μήνα θα φύγουν και 4 κιλάκια!

Δεν είμαι υπέρ της λιποαναρρόφησης που έλεγε το site...ίσως επειδή τα φοβάμαι αυτά..αλλά και δεν θα είσαι και 100%σίγουρη για το αποτέλεσμα...
Σ ένα site διάβασα για ζώνη εφίδρωσης που να φορά κάποιος στο διάδρομο-ελλεπτικό-ποδήλατο ότι ρίχνει τα ψωμάκια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καταρχήν σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Όμως αυτό που λες για τη ζώνη εφίδρωσης, μήπως απλά αφυδατώνεται το σώμα μας αντί να χάνουμε πόντους?
Γιατί έτσι μάλλον κακό θα μου κάνει παρά καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Γυμναστική κάνε κοπελιά. Δοκίμασε τρέξιμο θα σε γεμίσει ενέργεια και σταδιακά θα σου εξαφανίσει τα παχάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε παιδιά, μη τη ψάχνετε σε χημικά, λέιζες, νυστέρια, κρέμες, κολάν, χάπια και και και...
Λίγη άσκηση, λιγότερο και καλύτερο φαγητό και είναι δεδομένο πως θα έχετε αποτελέσματα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο σωστότερος τρόπος για να μειωθούν τα ψωμάκια είναι σωστή διατροφή, περπάτημα και πολύ-πολύ νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αυτό το τελευταίο με το πολυ πολυ νερό δεν είμαι σίγουρη ότι ισχύει.
Κάπου διάβασα ότι τελικά το να ότι πρέπει να πίνουμε πολύ νερό είναι ένας μύθος.
Ξέρετε τίποτα για αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πολύ νερό= καλές καύσεις, αίσθημα κορεσμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Κανονίζεις να σε πιάσει μια γαστρεντερίτιδα και μένεις 49 κιλά καλή ώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top