Υπόθεση: Ζακ Κωστόπουλος

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
grtt τσάμπα κουράζεσαι δεν προκειται να αφησουν ευκολα τα λαϊκα δικαστηρια οι ελληναραδες γιατι ειμαστε απο τους πιο κακομαθημενους λαους του κοσμου. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν εμποτιστει με το τάχα ταξικο μισος , μισουν το κράτος μισουν τα συνορα μισουν τους μπατσους (οπως τους αποκαλουν) κτλπ κτλπ.

Θυμάμαι σε κάτι πανο ειχανε γράψει "Η πουστια θα διαλυσει την ελληνική μαγκιά" λοιπον αυτα ειναι γελοιοτητες γιατι καταρχην δεν μπορουν αυτοι να μιλάνε για ελληνικές μαγκιές .... κάθονται ζητανε επιδοματα ζητανε δικαιωματα και τι κάνουν για το κράτος; τη στιγμη της καταταξης τρέχουν να πάρουν χαρτι απαλλαγής , δουλευουν αυτοι οι άνθρωποι ή τρωνε απο τα επιδοματα ; για αυτο ειμαστε μπαχαλο γιατι ο καθενας κάνει οτι του έρθει στο ονομα της δημοκρατιας έχουν παρερμηνευθει οι έννοιες. Σε άλλα κράτη γινονται αυτα; λέμε υπάρχει ανεργια και δεν πάμε καλα .... αυτοι που πάνε καλά ομως δεν τους ακολουθουμε προσπαθουμε πάλι να κάνουμε τους έξυπνους.

Οι ΗΠΑ και το Ισραηλ ειναι τα νουμερο ενα κράτη παγκοσμιως αλλα στις ΗΠΑ οι νομοι ειναι σκληροι υπάρχει ακομα και η θανατικη ποινή και στο Ισραηλ ο πατριωτισμος και τα ήθη και έθιμα με βάση τη θρησκεια και την ιστοριας τους ειναι πολυ ισχυρά. Δεν βγαινει ο καθε κομμουνιστης άπατρης και άθεος να λέει τα δικά του για Μακεδονιες και ιστοριες τα χουνε κοψει αυτά. Α ναι ξέρω τωρα θα με πουνε φασιστα κάποιοι. Δεν ειναι εκει το προβλημα οτι εγω ειμαι φασιστας ... το προβλημα ειναι οτι κάποιοι θέλουν ασυδοσια για να κανουν οτι γουστάρουν ... ετσι και με το άσυλο πηγε λεει ο Ρουβικωνας να ανοιξει μαγαζακια στο Πανεπιστημιο.

Ασυδοσια θέλουν και να μην ελέγχονται γιατι θεωρουν τον εαυτο τους αρχηγο και για να κάνουν οτι γουστάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Θυμάμαι σε κάτι πανο ειχανε γράψει "Η πουστια θα διαλυσει την ελληνική μαγκιά" λοιπον αυτα ειναι γελοιοτητες γιατι καταρχην δεν μπορουν αυτοι να μιλάνε για ελληνικές μαγκιές .... κάθονται ζητανε επιδοματα ζητανε δικαιωματα και τι κάνουν για το κράτος; τη στιγμη της καταταξης τρέχουν να πάρουν χαρτι απαλλαγής , δουλευουν αυτοι οι άνθρωποι ή τρωνε απο τα επιδοματα ; για αυτο ειμαστε μπαχαλο γιατι ο καθενας κάνει οτι του έρθει στο ονομα της δημοκρατιας έχουν παρερμηνευθει οι έννοιες. Σε άλλα κράτη γινονται αυτα; λέμε υπάρχει ανεργια και δεν πάμε καλα .... αυτοι που πάνε καλά ομως δεν τους ακολουθουμε προσπαθουμε πάλι να κάνουμε τους έξυπνους.

Οι ΗΠΑ και το Ισραηλ ειναι τα νουμερο ενα κράτη παγκοσμιως αλλα στις ΗΠΑ οι νομοι ειναι σκληροι υπάρχει ακομα και η θανατικη ποινή και στο Ισραηλ ο πατριωτισμος και τα ήθη και έθιμα με βάση τη θρησκεια και την ιστοριας τους ειναι πολυ ισχυρά. Δεν βγαινει ο καθε κομμουνιστης άπατρης και άθεος να λέει τα δικά του για Μακεδονιες και ιστοριες τα χουνε κοψει αυτά. Α ναι ξέρω τωρα θα με πουνε φασιστα κάποιοι. Δεν ειναι εκει το προβλημα οτι εγω ειμαι φασιστας ... το προβλημα ειναι οτι κάποιοι θέλουν ασυδοσια για να κανουν οτι γουστάρουν ... ετσι και με το άσυλο πηγε λεει ο Ρουβικωνας να ανοιξει μαγαζακια στο Πανεπιστημιο.

Με την διαφορα ότι στις ΗΠΑ η Ισραήλ υπάρχουν άνθρωποι που δουλεύουν για την χώρα τους. Είδαμε και στην Ελλάδα ποσό μπροστά πήγαν οι «πατριώτες» την χώρα (1897, 1922, 1942-49, 1974), ολα τα κάνουν για την θεσούλα στο δημόσιο και για ψηφοθηρία, η πατριδοκαπηλία στο μεγαλείο της.

Δυστυχώς οι διάφορες ιδεολογίες χρησιμοποιούνται στη χώρα μας για να δείξει η μια παράταξη στην άλλη ποσό πιο «πατριωτική» η «δίκαιη» ειναι , χρησιμοποιώντας λέξεις όπως «πατριωτισμός», «αριστερα», «ακτιβισμός», ενώ στην ουσία , όλοι κοιταν να κλέψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Παρατηρώ ότι παρά το γεγονός ότι παραθέτω συγκεκριμένα ερωτήματα εσύ όχι μόνο αποφεύγεις να τα απαντήσεις αλλά καταφεύγεις σε γενικόλογες ιδεολογικές αναφορές και κάνεις αστήρικτους χαρακτηρισμούς. Οι ερωτήσεις μου, λοιπόν είναι συγκεκριμένες:

Ας διαβάσουμε τι γράφτηκε:



1. Πώς, λοιπόν, θα μιλήσουμε για αυτοδικία και δολοφονία τη στιγμή που σύμφωνα με τους ιατροδικαστές, συμπεριλαμβανομένου και του τεχνικού συμβούλου που η ίδια η οικόγενεια διόρισε, και άρα προστατεύει τα συμφέροντά της, δεν προκύπτει κάτι τέτοιο; Θα βγάλουμε έναν άνθρωπο με το ζόρι δολοφόνο, επειδή έτσι μας βολεύει;

2. Αν εσύ είχες κατάστημα, και μάλιστα σε μια περιοχή υψηλής παραβατικότητας, κι έβλεπες κάποιον μέσα στο μαγαζί σου να το σπάει και κατόπιν να προσπαθεί να διαφύγει τι θα έκανες; Θα προσπαθούσες, αν μπορούσες, να τον ακινητοποιήσεις, ναι ή όχι; (πολλοί δε θα το έκαναν από φόβο, αλλά ας υποθέσουμε ότι αυτό δεν είναι θέμα). Αν ναι, πώς θα το έκανες, με τα λόγια, θα του έλεγες να σταματήσει ή αναγκαστικά θα εξασκούσες την απαραίτητη βία για να γίνει αυτό; (η οποία στην περίπτωση μας διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα, κατά το βίντεο, και τελικά αποδεδειγμένα ήταν μη θανατηφόρα)

3. Είμαι απολύτως διατεθειμένος να πιστέψω ότι το κίνητρο δεν ήταν η ληστεία. Ποιοι ήταν οι διώκτες του Ζακ; Μαρτυρίες μιλούν για κάποιον να ζητάει βοήθεια αλλά κανείς δεν αναφέρει ότι είδε ποιοι τον κυνηγούσαν; Μήπως λόγω λήψης ναρκωτικών ουσιών δεν είχε πλήρη αίσθηση της πραγματικότητας; Μήπως είχε παραισθήσεις ή δεν μπόρεσε να αντιληφθεί ότι, ακόμα και αν κάποια στιγμή κάποιος τον κυνηγούσε, εκείνη τη στιγμή δε τον καταδίωκε κανένας;

4. Εφόσον βρήκε καταφύγιο κάπου, πόσο λογικό ήταν να το σπάσει για να βγει αμέσως μετά; Ένας άνθρωπος στα λογικά του θα έμενε μέσα και θα περίμενε να του ανοίξουν για να εξηγήσει τι έκανε εκεί μέσα. Ήταν ή όχι λογικό οι πάντες να υποθέσουν ότι μπήκε να ληστέψει; Επομένως ή το κίνητρο ήταν η ληστεία ή η κρίση του ήταν τόσο θολωμένη από τις ουσίες που πήρε, ώστε αποφάσισε να τα κάνει όλα γης μαδιάμ.

5. Υπήρχε περίπτωση εκείνη την ώρα ο καταστηματάρχης ή ο οποιοσδήποτε άλλος να γνώριζε τον Ζακ, το βιογραφικό του, τι είναι και τι όχι, να γνώριζε την ψυχική και σωματική του κατάσταση ή υπήρχε χρόνος να το διαπιστώσει; Αν πεις ναι, θα λες συνειδητά ψέματα. Επομένως σε κάθε περίπτωση δεν μπορούν να αποδωθούν ρατσιστικά ή άλλου είδους κίνητρα.

Επομένως ας αφήσουμε τα λαϊκά δικαστήρια και τους χαρακτηρισμούς. Όσο απολύτως καταδικαστέοι είναι αυτοί που λένε "καλά να πάθει ο Ζακ, ήταν πρεζόνι, οροθετικός, αδερφή" κλπ άλλο τόσο καταδικαστέοι είναι εκείνοι που προτάσσουν αυτές του τις ιδιότητες για να τον αθωώσουν (αλήθεια αν ζούσε, θα αντιμετώπιζε ή όχι ποινικές διώξεις; ) και να καταδικάσουν έναν άνθρωπο, που χωρίς να το θέλει, από θύμα, μετατράπηκε από κάποιους, σε θύτη.


Σταματα να λες ψεματα.Ολα τα βιντεο δειχνουν να τον κλωτσανε .Ο ενας ηταν υπερ χρυσης αυγης.Αλλο υπερασπιζωμαι την ιδιοκτησια μου αλλο χτυπαω λιποθυμο ,αιμοφυρτο και ημιθανη.Δεν τον ακινητοπιοιησε τον σκοτωσε στον ξυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Σταματα να λες ψεματα.Ολα τα βιντεο δειχνουν να τον κλωτσανε .Ο ενας ηταν υπερ χρυσης αυγης.Αλλο υπερασπιζωμαι την ιδιοκτησια μου αλλο χτυπαω λιποθυμο ,αιμοφυρτο και ημιθανη.Δεν τον ακινητοπιοιησε τον σκοτωσε στον ξυλο.


Καταλαβαίνεις ότι και πάλι δεν απαντάς σε τίποτα έτσι; Τι ακριβώς αμφισβητείς και θεωρείς ότι είναι ψέματα; Είπα ότι δεν τον κλώτσησαν; Είπα ότι αυτό ήταν μια πράξη μερικών δευτερολέπτων και τα χτυπήματα δεν ήταν θανατηφόρα, όχι γιατί το λέω εγώ αλλά γιατί έτσι λέει το πόρισμα. Πιπιλας μια καραμέλα για Χρυσή Αυγή κι αυτό είναι όλο. Μάθετε να βλέπετε τα πράγματα όπως είναι και όχι μέσα από τον παραμορφωτικό ιδεολογικό φακό που ο καθένας έχει. Κρίνω γεγονοτα στη συγκεκριμένη περίπτωση και όχι ιδεολογίες. Αν ο ένας ήταν χρυσαυγιτης κακό του κεφαλιού του, στη συγκεκριμένη περίπτωση κρίνουμε το συγκεκριμένο περιστατικό και όχι το βίο και πολιτεία των εμπλεκομένων, είτε μιλάμε για τον εισβολέα, είτε για τους άλλους δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Καταλαβαίνεις ότι και πάλι δεν απαντάς σε τίποτα έτσι; Τι ακριβώς αμφισβητείς και θεωρείς ότι είναι ψέματα; Είπα ότι δεν τον κλώτσησαν; Είπα ότι αυτό ήταν μια πράξη μερικών δευτερολέπτων και τα χτυπήματα δεν ήταν θανατηφόρα, όχι γιατί το λέω εγώ αλλά γιατί έτσι λέει το πόρισμα. Πιπιλας μια καραμέλα για Χρυσή Αυγή κι αυτό είναι όλο. Μάθετε να βλέπετε τα πράγματα όπως είναι και όχι μέσα από τον παραμορφωτικό ιδεολογικό φακό που ο καθένας έχει. Κρίνω γεγονοτα στη συγκεκριμένη περίπτωση και όχι ιδεολογίες. Αν ο ένας ήταν χρυσαυγιτης κακό του κεφαλιού του, στη συγκεκριμένη περίπτωση κρίνουμε το συγκεκριμένο περιστατικό και όχι το βίο και πολιτεία των εμπλεκομένων, είτε μιλάμε για τον εισβολέα, είτε για τους άλλους δυο.


Αρα επειδη δεν τον σκοτωσε αμεσα αλλα εμεσα ειναι αθωος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Αρα επειδη δεν τον σκοτωσε αμεσα αλλα εμεσα ειναι αθωος ?

Τι ακριβώς σημαίνει τον σκότωσε έμμεσα;;; Όπως και να έχει την άποψη μου την είπα. Το γεγονός ότι αρνείσαι να απαντήσεις σε μια σειρά ερωτημάτων και δεδομένων που έθεσα, μου είναι αρκετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Τι ακριβώς σημαίνει τον σκότωσε έμμεσα;;; Όπως και να έχει την άποψη μου την είπα. Το γεγονός ότι αρνείσαι να απαντήσεις σε μια σειρά ερωτημάτων και δεδομένων που έθεσα, μου είναι αρκετό.


να απαντησω σε ερωτηματα οχι σε ψεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ναι είχε προβλήματα και βρήκε την ευκαιρία να εκτονωθεί. Βέβαια όλως τυχαίως ο άνθρωπος πάνω στον οποίο εκτονώθηκε ήταν κάποιος που εισέβαλε στο κατάστημά του. Εγώ λέω ότι εκτονώθηκε πάνω του επειδή ανήκει στην λοατκι κοινότητα κι επειδή τον έκοψε κατευθείαν με το μάτι, προχώρησε σε μια ομοφοβική επίθεση, γιατί μην ξεχνάμε είναι χρυσαυγίτης, κάτι που κάνει την πράξη του να μοιάζει με ανθρωποκτονία από πρόθεση, παρόλο που μπορεί και να μην είναι στ’ αλήθεια. Τέλος, μπορεί το αρχικό ιατροδικαστικό πόρισμα να έδειξε ότι τα επιφανειακά τραύματα που έφερε ήταν μικρά και δεν οδηγούν σε θάνατο, αλλά εγώ πιστεύω ότι τον σκότωσαν έμμεσα, δηλαδή παρότι ήταν υπό την επίρρεια ναρκωτικών και ήταν πετσοκομμένος με τα γυαλιά, οι 3 κλωτσιές ήταν θανατηφόρες. Και είμαι και τόσο σίγουρος που το λέω χωρίς καν να περιμένω κάποιο επίσημο ιατρικό πόρισμα. Βέβαια εφόσον όντως κρατούσε μαχαίρι, αποτελούσε πιθανό κίνδυνο για την ακεραιότητα των ατόμων που βρίσκονταν στον χώρο, αλλά εγώ είμαι πεποισμένος ότι αποτελεί το ανυπεράσπιστο θύμα που του την έπεσαν χωρίς να φταίει σε τίποτα.
Σταματήστε λοιπόν όλοι εσείς που πιστεύετε ότι δεν πρόκειται για δολοφονία από πρόθεση να βιάζετε την κοινή λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Τα συμπεράσματα στα οποία καταλήγουμε με βάση τα λεγόμενα κάποιων είναι τα εξής:

1. Σε περίπτωση που δούμε κάποιον άγνωστο εντός του καταστήματος ή της οικίας μας να προβαίνει σε πάσης φύσεως καταστροφές, θα πρέπει να του εξασφαλίσουμε ασφαλή δίοδο εξόδου.

2. Μετά την έξοδο του εισβολέα από το χώρο μας, θα πρέπει να του ζητήσουμε συγγνώμη για την τυχόν ταραχή που του προξενήσαμε ή για τα οποιαδήποτε εμπόδια συνάντησε κατά την έξοδο του και να τον διαβεβαιώσουμε ότι την επόμενη φορά θα φροντίσουμε να τον διευκολύνουμε ακόμα περισσότερο.

3. Αν έχουμε πρόχειρο πιεσόμετρο, θερμόμετρο, μετρητή σακχάρου κλπ να λάβουμε όλες τις ζωτικές του ενδείξεις μήπως έχει κάποιο πρόβλημα υγείας και δε το έχουμε καταλάβει, και μας πάθει τίποτα και μετά τρέχουμε και δεν προλαβαίνουμε...

4. Αν υπάρχει πρόχειρος καναπές, καρέκλα ή ανάκλιντρο αφού του πάρουμε το ιατρικό ιστορικό, μπορούμε να του κάνουμε και μια γρήγορη ψυχανάλυση για τα βαθύτερα αίτια που τον οδήγησαν στον χώρο μας. Σε περίπτωση που αυτός αναφέρει μία τουλάχιστον από τις ακόλουθες ιδιότητες: ΛΟΑΤ, οροθετικός, τοξικοεξαρτημένος, τότε αυτόματα αυτός είναι επαρκής λόγος για να του ζητήσουμε συγνώμη και να βεβαιωθούμε για την πλήρη αθωότητά του.

5. Αν παρ' ελπίδα αποφασίσουμε να καλέσουμε την αστυνομία, με τη σύμφωνη γνώμη και συναίνεση του δράστη, ο οποίος οικοιοθελώς θα συμφωνήσει να συλληφθεί, αυτή όταν καταφθάσει στο χώρο οφείλει με τη δέουσα ευγένεια να τον οδηγήσει στο περιπολικό, αφού τον κεράσει καφέ. Χειροπέδες κλπ είναι για αγροίκους και δεν έχουν θέση σε ένα σύγχρονο κράτος.

6. Αν ο δράστης επιχειρήσει να διαφύγει, θα πρέπει οι αστυνομικοί να του παρέχουν όλες τις απαραίτητες διευκολύνσεις κουνόντας του το μαντήλι.

7. Σε περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο, πχ για παθολογικά αίτια, ο δράστης αφήσει τον μάταιο τούτο κόσμο, τότε αυτός αυτόματα, με πρόταση του πατριάρχη, θα πρέπει να αγιοποιείται, οι λοιποί εμπλεκόμενοι, ιδιοκτήτες καταστημάτων, αστυνομικοί κλπ αφού διαπομπευθούν παραδειγματικά, θα πρέπει να τιμωρούνται με ισόβια κάθειρξη και να αφορίζονται... Καλά να πάθουν που κακολόγησαν έναν άνθρωπο που τα έσπαγε..

Έτσι κάνουν, λοιπόν, σε σύγχρονες δημοκρατικές κοινωνίες....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Τα συμπεράσματα στα οποία καταλήγουμε με βάση τα λεγόμενα κάποιων είναι τα εξής:



5. Αν παρ' ελπίδα αποφασίσουμε να καλέσουμε την αστυνομία, με τη σύμφωνη γνώμη και συναίνεση του δράστη, ο οποίος οικοιοθελώς θα συμφωνήσει να συλληφθεί, αυτή όταν καταφθάσει στο χώρο οφείλει με τη δέουσα ευγένεια να τον οδηγήσει στο περιπολικό, αφού τον κεράσει καφέ. Χειροπέδες κλπ είναι για αγροίκους και δεν έχουν θέση σε ένα σύγχρονο κράτος.

:loltooth: :loltooth:

φταινε και οι αστυνομικοι μερικές φορές. Σας παρακαλω και σας παρακαλώ ελάτε στο τμημα. Ο άλλος βριζει στο μεταξυ εσυ του λες σε παρακαλώ. Ακινητοποιησε τον κάτω με μια καταλληλη λαβή και συλληψη μέ ή χωρις ενισχύσεις. Αντιστάθηκε οποτε εφαρμοσθηκε η νομιμη βια και τέλος. Χωρις πολλές κουβεντες. Και ας πάει μετα οποιος θέλει να κανει μηνυση στον αστυνομικο.

Πρωτος θα κάνει ο αστυνομικος βεβαια αμα ειναι μάγκας ... απειλη - εξυβριση και αντισταση κατα της αρχής 3 ποινικά μαζεμένα. Και ας βάλει ο αλλος μετα τον δικηγορο του να τον ξελασπώσει. Δεν θέλει λεφτά αν ο άλλος ειναι εντος υπηρεσιας τον καλυπτει η ιδιοτητα του οποτε δεν θα πληρώσει 50 ευρώ παράβολο ουτε δικηγορο χρειάζεται θα πάει μονος του στο δικαστηριο.


Εχουμε φτασει στο σημειο να φωνάζουν και να βιαοπραγουν εναντιον του αστυνομικου δωσε μου το ονομα σου και δωσε μου το ονομα .... έλα πάμε να στο δωσω. Αντισταση κατα της αρχης ειναι οι φωνες και οι υστεριες επισης. Ας τον πάρουν αυτοφωρο και ας αποδειξει μετα στο δικαστηριο οτι δεν ηταν αντισταση. :D

Ειναι γελοιο να ακους αστυνομικους να λενε δεν μας αφηνουν να κάνουμε τη δουλειά μας. Ποιοι ρε παιδια;;; οι πολιτικοι;;; εσυ το νομο εφαρμοζεις. Οποιος νομιζει οτι τον καταπατας ας σου κανει μηνυση. Αλλα φοβουνται και αυτοι ειμαστε λαος φοβισμενος. Κάνε την κινηση τη ρημαδα πολυ πολυ και θα δεις στο δικαστηριο αμα θα κερδισεις ή θα χάσεις εμπειριες ειναι αυτα στη ζωη αμα δεν πάθεις πως θα μάθεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Χμ...... ενας ανθρωπος λιντσαρει εναν αλλο επι καμποσα λεπτα και μετα αυτος πεθαινει.Ναι δε φταει ο κοσμηματοπωλης ο θεουλης τον πηρε μονος του....:girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Χμ...... ενας ανθρωπος λιντσαρει εναν αλλο επι καμποσα λεπτα και μετα αυτος πεθαινει.Ναι δε φταει ο κοσμηματοπωλης ο θεουλης τον πηρε μονος του....:girl_angel:

«Επί κάμποσα λεπτά»... ζήτημα να ήταν 5 δευτερόλεπτα. Επίσης, δεν πεθαίνει μετά από αυτό. Μένει κάτω, μετά σηκώνεται, αρπάζει ένα κομμάτι γυαλί κι αρχίζει να τρέχει. Πέθανε αφού τον είχαν ακινητοποιήσει οι αστυνομικοί. Μήπως τελικά αυτοί τον σκότωσαν; Γιατί σύμφωνα με τη λογική σου έτσι πάει. Να ξέρουμε ρε παιδιά σε ποιον να την πούμε που σκότωσε τον Ζακ. Σε ποιο έτος ιατρικής είσαι;
Α δεν είσαι ιατρική:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
«Επί κάμποσα λεπτά»... ζήτημα να ήταν 5 δευτερόλεπτα. Επίσης, δεν πεθαίνει μετά από αυτό. Μένει κάτω, μετά σηκώνεται, αρπάζει ένα κομμάτι γυαλί κι αρχίζει να τρέχει. Πέθανε αφού τον είχαν ακινητοποιήσει οι αστυνομικοί. Μήπως τελικά αυτοί τον σκότωσαν; Γιατί σύμφωνα με τη λογική σου έτσι πάει. Να ξέρουμε ρε παιδιά σε ποιον να την πούμε που σκότωσε τον Ζακ. Σε ποιο έτος ιατρικής είσαι;
Α δεν είσαι ιατρική:redface:
Σωπα ρε μεγαλε ξερεις εσυ τι εγινε και οχι ο αυτοπτης μαρτυρας.Ολα τα σαιτ μιλανε για λιντζαρισμα και τα βιντεο

“Το απροσδιόριστο ιατροδικαστικώς ως προσωρινή αιτία θανάτου είναι γιατί δεν είδαμε κάτι δια γυμνού οφθαλμού προφανές. Ο έλεγχος έχει ακόμα αναμονή και περιμένουμε να ολοκληρωθεί” ειπε ο ιατροδισκαστης οποτε εσυ την ιατρικη ουτε απο φωτογραφια

Εχω μιλησει με πολλους ανθρωπους και ευτηχως σχεδον ολοι εχουν ανθρωπια.Πειτε οσα ψεματα θελετε και ανταλαξτε οσες απανθρωπες αποψεις θελετε.Δεν προκειται να ασχοληθω ξανα.Οσο για τους αστυνομικους δεν αντεξαν να μη κανουν το κοματι τους κλωτσωντας τον ζακ (υπαρχει και βιντεο)

Για να εισαι καλος ανθρωπος δεν ειναι απαραιτητο να εισαι αναρχικος.Εισαι η δεν εισαι απλα.Ευχομαι ποτε να μη βρεθειτε εσεις η καποιος δικος σας στη θεση του ζακ.Τοτε δε θα γραφετε κακιες πισω απο το πληκτρολογιο αλλα θα κλαιτε σαν τις χηρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Καλά, άκου τι λένε τα σάιτ με τους δικούς τους ειδικούς.
Εγώ σου είπα εξαρχής τι είπε ο ιατροδικαστής για τα τραύματα και δεν έβγαλα πόρισμα για τον θάνατό του, σε αντίθεση με σένα που είσαι ήδη σίγουρος ότι «τον σκότωσαν στο ξύλο», ενώ τώρα παραδέχεσαι ότι κάτι τέτοιο φυσικά δεν έχει υποθεί ακόμα από κανένα επίσημο στόμα.
Για να πάθουν κάτι τέτοιο οι δικοί μας πρέπει πρώτα να εισβάλλουν σε ξένη περιουσία, οπότε μην κουράζεσαι με τη σύγκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Δεν προκειται να βρεθει κανενας δικος μας ή εμεις στη θέση του Ζάκ κύριε. Σε ξένη περιουσια δεν θα έμπαινα ποτέ ακάλεστος. Και αν το έκανε αυτο το παιδι μου θα ειχε αυστηρές τιμωριες και κυρώσεις. Απο μικρο θα τον έκοβα σε κάτι τέτοια. Αν δεν ήθελε ας εφευγε απο το σπιτι να πάει να βρει τη τυχη του. Εδω υπάρχουν κανονες δεν ειμαστε πολάκηδες και σταλινιστες να φωνάζουμε μονο. Εκτος απο δικαιωματα υπάρχουν και υποχρεώσεις. Υπάρχουν κανονες αξιες και ιδανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Σε λίγες ώρες θα βγουν οι τοξικολογικές.
Στο μεταξύ, αποτυπώματα του Ζαχαρία βρέθηκαν μόνο πάνω στην πόρτα και στον πυροσβεστήρα.-η δικηγόρος του Ζαχαρία λέει πως αυτό ενισχύει την άποψη πως δεν ήταν ληστεία.
Φίλοι του νεκρού κατέθεσαν πως "ίσως πειραματιζόταν τελευταία με ναρκωτικά."
Αυτόπτης μάρτυρας κατέθεσε πως ο ιδιοκτήτης ήταν εντός του καταστήματος και πως εκείνος βγήκε και έκλεισε την πόρτα με τον μηχανισμό ενώ ο Ζαχαρίας ήταν μέσα. (Αυτό θα εξηγούσε και το πως βρέθηκε μέσα ενώ ο ιδιοκτήτης είπε πως είχε κλείσει τη μαγνητική πόρτα και ήταν στο περίπτερο-περιπτεράς δεν κατέθεσε και περίπτερο στην οδό δεν υπάρχει) επίσης είπε πως "ο ιδιοκτήτης δεν φαινόταν να είναι σε σοκ"(δεν ξέρω βέβαια πως φαίνεται το σοκ και τι θα έβλεπε η μάρτυρας.)
Ο τύπος με την κίτρινη μπλούζα που είδαμε στο βίντεο του Βενέτη να εμποδίζει τον Ζαχαρία, φαίνεται σε δεύτερο βίντεο να λέει στον αστυνομικό που καλεί ασθενοφόρο πως ο Ζαχαρίας είναι τραυματισμένος μόνο στα χέρια και όχι στον λαιμό-παρεμπιπτόντως αυτό το βιντεο δείχνει πως αστυνομικοί είχαν φτάσει πριν τις πρώτες βοήθειες, κάτι για το οποίο ο ιδιοκτήτης δήλωσε πως δεν θυμόταν και τους θυμάται αρκετά αργότερα.
Η οικογένεια έχει δημιουργήσει σελίδα στην οποία ζητάει όποιος έχει βίντεο ή μαρτυρία, να την δώσει εκεί-έστω και ανώνυμα. Εξάλλου είναι γνωστό πως το βιντεο που κυκλοφόρησε ήταν κομμένο και ραμμένο κατά το δοκούν. Επίσης η αστυνομία έχει συλλέξει όλα τα βίντεο από κάμερες ασφαλείας στην περιοχή.-ο ιδιοκτήτης δεν είχε κάμερα.
Πολλά μένουν να απαντηθούν ακόμη. Να δούμε και τι θα δείξουν οι ιστολογικές/τοξικολογικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Με κάθε επιφύλαξη μέχρι να βγει επίσημο πόρισμα:
δεν υπήρξαν ιδιαίτερα ευρήματα στις τοξικολογικές/ιστολογικές που να δικαιολογούν τον θάνατο. Οι τοξικολογικές δείχνουν πως ο θάνατος δεν προήλθε από χρήση ουσιών και στις ιστολογικές δεν φαίνεται να έχει υποστεί βλάβη κάποιο ζωτικό όργανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Πόρισμα: Ο Ζακ Κωστόπουλος πέθανε από ισχαιμικό επεισόδιο που προκλήθηκε από πολλαπλά τραύματα
Σύμφωνα με το ιατροδικαστικό πόρισμα για τον Ζακ Κωστόπουλο ο 33χρονος πέθανε έξω από το κοσμηματοπωλείο της οδού Γλάδστωνος από ισχαιμικό επεισόδιο που προκλήθηκε από πολλαπλά τραύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Συγνώμη επειδή ειδα ένα σχόλιο το οποίο έλεγε δεν ήταν ληστεία;Τότε τι ήταν απλά μπήκε μέσα να πει Καλημερα;Μας κοροειδευτε τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top