Γυναίκες και θετικές επιστήμες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
λεμε να παρεις οποιο σχολειο εσυ θες και να βαλεις ενοειτε μια ασκηση που εχουν τις θεωρητικες γνωσεις που χρειαζονται αλλα ειναι εξυπνη ασκηση.και ειπα μαθηματικα επειδη λεμε οτι εκει ειναι καλυτεροι οι αντρες..
Αν και αν και αν... Όχι δεν μου φαίνεται καθόλου αυτονόητο τότε οτι θα τη λύσουν περισσότεροι άνδρες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ακουστηκες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@VarX

Η υπευθυνη για τη διαχείρηση του δικτύου του εργαστηρίου στο οποίο δουλεύω πιάνεται ή και αυτή είναι διοικήτική θέση με βάση τη λογική σου??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και στις μεγάλες εταιρείες δεν υπάρχει ούτε για δείγμα γυναίκα στο ΙΤ τμήμα. Σας λέει κάτι??????

άιντε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
και στις μεγάλες εταιρείες δεν υπάρχει ούτε για δείγμα γυναίκα στο ΙΤ τμήμα. Σας λέει κάτι??????

άιντε.:P

Αυτό τώρα δεν το εννοείς σωστά?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δυστυχώς σκουληκαντερίτσα, έχω περάσει από και γνωρίζω αρκετές διεθνείς εταιρείες και γυναίκες υπήρχαν μόνο στο software (και ποτέ σε μανατζέριαλ θέση). Αρέσει, δεν αρέσει, that's the truth.

Φυσικά μιλάω για εταιρείες όπου, χωρίς το ΙΤ τμήμα, δεν υφίστανται.

Πιστέψτε με, έχω δει πολλέεεεεες τέτοιες εταιρείες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δυστυχώς σκουληκαντερίτσα, έχω περάσει από και γνωρίζω αρκετές διεθνείς εταιρείες και γυναίκες υπήρχαν μόνο στο software (και ποτέ σε μανατζέριαλ θέση). Αρέσει, δεν αρέσει, that's the truth.

Φυσικά μιλάω για εταιρείες όπου, χωρίς το ΙΤ τμήμα, δεν υφίστανται.

Πιστέψτε με, έχω δει πολλέεεεεες τέτοιες εταιρείες...

Μου φάνηκε λίγο παράξενο doo μου να μην υπάρχει γυναίκα στο ΙΤ πολλών εταιρειών:redface:... ίσως γιατί στην εταίρεια που εργάζομαι (είναι μεγάλος οργανισμός) ο προοιστάμενος του συγκεκριμένου τμήματος είναι γυναίκα και μάλιστα εξαιρετική στην δουλειά της.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ποιο είναι το πλαίσιο εργασίας της?

...και αν δε σε πειράζει η ερώτηση, για τι είδους εταιρεία μιλάμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ποιο είναι το πλαίσιο εργασίας της?

...και αν δε σε πειράζει η ερώτηση, για τι είδους εταιρεία μιλάμε?

doo μου περιγραφή της εργασίας της δεν μπορώ να σου δώσω γιατί δεν γνωρίζω ακριβώς (είμαι σε άλλο τομέα της εταιρείας) το μόνο που ξέρω είναι αυτό που σου είπα είναι προιστάμενη στο Ι.Τ....όσο για την εταιρεία είναι χρηματοοικονομικός οργανισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οκ. I get the picture:)

εγώ πάντως μιλάω για εταιρείες τηλεπικοινωνιών, εργοστάσια, διυλιστήρια, εταιρείες λογισμικού, εταιρείες συμβουλων πληροφορικής,τράπεζες... και η λίστα συνεχίζεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
οκ. I get the picture:)

εγώ πάντως μιλάω για εταιρείες τηλεπικοινωνιών, εργοστάσια, διυλιστήρια, εταιρείες λογισμικού, εταιρείες συμβουλων πληροφορικής,τράπεζες... και η λίστα συνεχίζεται....

Τράπεζα είναι...anyway η εξαίρεση επιβεβαιώνει τον κανόνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Δίνεις τα σπέσιαλ αφιερωμένα λουκουμάκια μου, που έχουν το μονόγραμμά σου επάνω, σε άλλους??!?!?!?! καλάθου. Δεν θα σου δώσω κουραμπιέ. Όσι.:'(

Μην ψαρωνεις βρε χαζουλικο...;) :D Θα αποχωριζομουν ποτε τα (my precious!!!) λουκουμακια σου; :mad: Σε ειδικη τροπαιοθηκη τα εχω τοποθετησει στο σπιτι (με χρυσαφια μπορντουρα παρακαλω! :P ) Απλα δεν εβρισκα τροπο να τους δελεασω να το διαβασουν ολοκληρο το κατεβατο μου και ειπα να τους παραπλανησω....Μουα χα χαχα (σατανικο γελιο!) :devil: :P


Αρχική Δημοσίευση από dooo:
*δε θέλω να σοβαρευτώ, αλλά θα το κάνω*
ΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!! :'( :rofl: :tongue:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Όμως αν ζητήσεις από έναν άντρα να μαγειρέψει, να σκουπίσει και να μιλήσει στο τηλέφωνο ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, θα βάλει σκοινί στο λαιμό του να κρεμαστεί! Του είναι ΑΔΥΝΑΤΟ!
Αυτό ΦΥΣΙΚΑ δεν τον κάνει πιο χαζό απ τη γυναίκα!
Προσωπικα μπορω να διαβαζω, να μιλαω στο τηλεφωνο, και να ακουω μουσικη/να ειμαι στο ιντερνετ/βλεπω τηλεοραση παραλληλα! :) Και παρολα αυτα ειμαι και πιο χαζος απο οποιαδηποτε γυναικα! :stupid: :vava: :lol:

(για να σοβαρευτουμε και λιιιιιγο)
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Covenant το γρήγορα είναι σχετικό. Ναι, συνήθως διαμορφώνω άποψη για το αν κάποιος είναι χαζός ή όχι σε πολυυυυ λιγότερο απο 3-4 ώρες αλλά πάντα κράτάω και μια πισινή οτι μπορεί να τον έκρινα λάθος. :)
...Χμ, μου αρεσει που ολοι μας θεωρουμε τους εαυτους μας εξυπνους και απλα παιρνουμε αποφαση για το αν ειναι και οι αλλοι...:whistle: (μεσα στο "ολοι" βαζω και εμενα μεσα. Το λεω για να μην υπαρξει καμια παρεξηγηση.)

Εγω νομιζω οτι σε 3-4 ωρες μπορεις να διαπιστωσεις (ισως!) αν ο αλλος ειναι χαζος, και μαλλον το αν ειναι καλος ανθρωπος ή οχι. Τωρα για το αν ειναι εξυπνος, θα διαφωνουσα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Εγω νομιζω οτι σε 3-4 ωρες μπορεις να διαπιστωσεις (ισως!) αν ο αλλος ειναι χαζος, και μαλλον το αν ειναι καλος ανθρωπος ή οχι. Τωρα για το αν ειναι εξυπνος, θα διαφωνουσα... :)
Aυτο ειναι το μοναδικο που κρυβεται καλυτερα απο ολους και ενας καλος ανθρωπος να σου βγει ο χειροτερος.
Τουλαχιστον καταλαβαινεις αν εχει καποιο πνευματικο επιπεδο καλο για εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Aυτο ειναι το μοναδικο που κρυβεται καλυτερα απο ολους και ενας καλος ανθρωπος να σου βγει ο χειροτερος.
Τουλαχιστον καταλαβαινεις αν εχει καποιο πνευματικο επιπεδο καλο για εσενα
Ναι, καταλαβα πως φανηκε οταν εγραψα "να καταλαβεις αν ειναι καλος ανθρωπος ή οχι", αλλα δεν εννοουσα ακριβως αυτο. Πχ ενας σκ@τοψυχος ή κακεντρεχης ανθρωπος οσο και να θελει/προσπαθει να το κρυψει, δεν μπορει για πολυ ωρα. Οποτε μπορεις να τον ψυχολογησεις καπως. Τωρα φυσικα, εδω εχεις κολλητους επι χρονια και "στην φερνει" καποιος σε μια στιγμη, θα καταλαβεις ακριβως το χαρακτηρα του αλλου σε μια στιγμη; Προφανως και οχι...;)

Πνευματικο-μορφωτικο επιπεδο, ναι. Αλλα "εξυπνος" με την απολυτη εννοια, δεν νομιζω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Προσωπικα μπορω να διαβαζω, να μιλαω στο τηλεφωνο, και να ακουω μουσικη/να ειμαι στο ιντερνετ/βλεπω τηλεοραση παραλληλα! :) Και παρολα αυτα ειμαι και πιο χαζος απο οποιαδηποτε γυναικα! :stupid: :vava: :lol:

(για να σοβαρευτουμε και λιιιιιγο)

ουγκ :fool:
υπονοείς ότι δεν είμαι σοβαρη????? :bleh: :bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
ΕΓΩ????? Η κυρία ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ????? :bleh::bleh::bleh:
:beating: Να για να μάθεις!!
:bleh::bleh::bleh:
βρε τι έχω πάθει η γυναίκα :bleh::bleh::bleh::bleh:
γιατί ΟΛΟΙ παίρνουν ΜΟΝΟ τον εαυτό τους ως παράδειγμα? :bleh::bleh::bleh:
ξεκολλάτε βρε! μιλάω για την μεγάλη πλειοψηφία! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
ουγκ :fool:
υπονοείς ότι δεν είμαι σοβαρη????? :bleh: :bleh::bleh:
ΕΓΩ????? Η κυρία ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ????? :bleh::bleh::bleh:
:beating: Να για να μάθεις!!
:bleh::bleh::bleh:
βρε τι έχω πάθει η γυναίκα :bleh::bleh::bleh::bleh:
γιατί ΟΛΟΙ παίρνουν ΜΟΝΟ τον εαυτό τους ως παράδειγμα? :bleh::bleh::bleh:
ξεκολλάτε βρε! μιλάω για την μεγάλη πλειοψηφία! :bleh:

Το να σοβαρευτουμε το ελεγα σε σχεση με αυτα που ελεγα εγω, οχι σε σχεση με τα δικα σου! ;) Και δεν πηρα τον εαυτο μου ως παραδειγμα, γιατι πολυ απλα εκανα πλακα, οποτε δεν προσπαθουσα να βρω επιχειρημα! Αλλωστε, γενικα συμφωνω με αυτο που ειπες! :)


Υ.Γ 1: ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΟΤΕΕΕΕΕ, Ο Ε Ε, Ο Ε Ο Ε! :beating: :yawn: :alljumpy: :upside:
Υ.Γ 2: Ουγκ! Ποτε δεν θα υπονοουσα οτι δεν εισαστε σοβαρη τρισμεγιστη, λαμπροτατη και πανεμορφη moderator! :worship: :giveup: (Γλυψε γλυψε κατι θα βγει δεν μπορει! :P ) - EDIT: No pun intended!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Υ.Γ 2: Ουγκ! Ποτε δεν θα υπονοουσα οτι δεν εισαστε σοβαρη τρισμεγιστη, λαμπροτατη και πανεμορφη moderator! :worship: :giveup: (Γλυψε γλυψε κατι θα βγει δεν μπορει! :P ) - EDIT: No pun intended!


οκ... καλά το πας 8) .... συνέχισε.... :smoke:

:laugh: :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Βασικά το είχα αφήσει το θέμα... αλλά επειδή απόψεις σαν του Covenant κυκλοφορούν πολύ...

https://www.carf.demon.co.uk/feat01.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Βασικά το είχα αφήσει το θέμα... αλλά επειδή απόψεις σαν του Covenant κυκλοφορούν πολύ...

https://www.carf.demon.co.uk/feat01.html
Nessa ...απλά respect :worship: :worship: :worship:
Είμαι φοβερά περίεργη τι θα πει τώρα ο Covenant :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Michelle,εγω δεν το βλεπω σαν παιχνιδι και αντιπαραθεση μεταξυ φυλων οπως το αντιλαμβανεστε εσεις.
Εγω οτι ειχα να το πω το ειπα,τωρα ο καθεις εχει το μυαλο και την αντιληψη να τεκμηριωσει την δικια του αποψη.

Την αληθεια την ξερω και πολυ καλα,για μενα οι επιστημονες ηταν παντα σεβαστοι στην ζωη μου,ασχετως αν οι διατυπωσεις τους θιγουν ή οχι τα συμφεροντα μου.
Δεν ηρθα να πεισω κανεναν για τιποτα,απλα αναφερω την πραγματικοτητα.

Η επιστημονικα τεκμιωριωμενη αποψη μου ειναι διατυπωμενη σε πολλα και μακροσκελεστατα ποστ,δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αναφερω τιποτα παραπανω.

Εγω λεω οτι ο καθεις και η καθεμια ας ειναι οσο πιο εξυπνος/η γινεται για τον ευατο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top