Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,183 μηνύματα.
Λοιπον.. έχω το λάπτοπ μου εδώ και σχεδον 5 χρονια :P το χρησιμοποιώ συνεχώς και έχει πολλά αρχεία και προγράμματα που χρειάζομαι. Μέχρι πρόσφατα μπορούσα να τρέξω ταυτόχρονα 3-4 προγράμματα χωρίς να κολλάει. Τώρα πλέον αν ανοίξω ας πούμε Photoshop και Autocad και έχω και το chrome ανοιχτό κολλάει απίστευτα και με δυσκολεύει στην δουλειά μου... Η αλήθεια είναι ότι είχα μερικά άχρηστα αρχεία που έτρωγαν πολλή μνήμη αλλά έκανα ένα καθάρισμα και άδειασε κάπως. Επίσης έχω κάρτα γραφικών i7. Σκεφτόμουν να το πάω σε ένα τεχνικό να το δει λίγο, αλλά τι χρειάζεται...? Πρέπει να του κάνω format (dεν του έχω κάνει ποτε... :redface: ) ? Μετά όμως θα χάσω όλα τα αρχεία και τα προγράμματα και θα πρέπει να τα βάλω από την αρχή,σωστά? Θα τρέχει πιο γρήγορα μετά? Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει ο τεχνικός για να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση? Έχω τα πάντα στο λαπτοπ μου, οκ, τα έχω περασμένα και σε εξωτερικό σκληρό, αλλά αν γινει καμια βλακεία δεν ξερω τι θα κανω :redface:

Για αρχη i7 ειναι επεξεργαστης οχι καρτα γραφικων :bleh: .
Το format πραγματι θα σε βοηθησει να καθαρισει λιγο ο υπολογιστης αλλα για εμενα εαν δεν εχεις κολλησει ιους και malware που επηρεαζουν την αποδοση ειναι πιο πολυ θεμα οργανωσης παρα πρακτικο για την αποδοση. Οι i7 γενικα ειναι δυνατοι και 5 γενιες πισω παλι ειναι καλοι για τα σημερινα δεδομενα.Οποτε το προβλημα σου νομιζω οτι ειναι σαφως η Ram και μετα ο επεξεργαστης η και τα δυο αναλογως. Με αλλα λογια το format δεν προκειται να κανει κατι ουσιαστικο.

Θα σου προτεινα να κανεις υπομονη μεχρι να τον αλλαξεις.Παρε κατι που εχει τουλαχιστον 16 GB ram,πλεον αυτο ειναι το standard. Σε σταθερο πηγαινε στα 32 GB εαν μπορεις.Τα προγραμματα για visualisation στην αρχιτεκτονικη αλλα και το autocad γενικα ρουφανε την RAM σαν να μην υπαρχει αυριο. Επισης προτιμησε κατι με nvidia καρτα γραφικων καθως μπορεις με τους cuda cores να κανεις parrarel computing εαν ασχολεισαι με παρουσιασεις που μειωνει σημαντικα τους χρονους του render.Το μειονεκτημα συνηθως ειναι οτι η VRam(η αντιστοιχη ram για την GPU = καρτα γραφικων) δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο η ram(εκτος εαν ειναι ακριβο το laptop/pc).Οποτε εκει αναγκαζεσαι να κανεις switch σε CPU processing για να γινει η δουλεια αναγκαστικα και καταληγεις οποτε να περιμενεις οπως και να εχει.

ΥΓ1. Στο format δεν ειναι απαραιτητο οτι θα χασεις τα αρχεια σου,μπορεις να τα περασεις σε εναν εξωτερικο(εσυ τα εχεις ηδη).Εαν το laptop εχει δυο δισκους,μπορεις να μεταφερεις οσα θα κρατησεις στον 2ο,αφου ουτως η αλλως ο "καθαρισμος" γινεται στον δισκο που θα μπει το OS . Προσοχη ομως εφοσον δεν το εχεις ξανακανει να βρεις καποιον που το εχει κανει ή εναν αξιοπιστο οδηγο,διοτι πολλοι καταληγουν απλα να κανουν corrupt τα OS files και να κανουν το pc zombie χωρις να εχουν κανει format. Παντως δουλεια για 50€ που συνηθιζουν να παιρνουν πολλοι δεν ειναι μην τρελαθουμε :wacko:...

ΥΓ2. Ο SSD ειναι nice to have,αλλα σε καμια περιπτωση must,την δουλεια σου θα την κανεις μια χαρα .Με SSD ομως μονο το προβλημα θα παραμεινει να εισαι σιγουρη για αυτο.

ΥΓ3. Εαν σου ειναι δυνατο απο οικονομικης αποψης ειτε το γραφειο που δουλευεις μπορει να καλυψει τα εξοδα,μπορεις να κινηθεις σε workstations με Xeon/Opteron για επεξεργαστη & FirePro/Quadro για καρτα γραφικων. Οι συγκεκριμενοι εχουν ειδικους οδηγους και προσαρμογες τετοιες ωστε να βελτιστοποιειται η αρχιτεκτονικη του hardware για σχεδιαστικους σκοπους(Με αλλα λογια θα πηγαινει σφαιιιιραααα σε autocad,τελειως smooth).Βεβαια αυτο εξαρταται και απο την σοβαροτητα του project,γιατι μπορει να ειναι overkill. Εαν παιζεις και games ομως στο ιδιο pc τοτε ξεχνα το αυτο γιατι εκει θα σερνεται οποτε πηγαινε αναγκαστικα με κατι που απευθυνεται σε χρηση που κανει η κοινη αγορα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω πως όταν βάλει τα windows 10 και έναν ssd θα δει μεγάλη διαφορά στον φορητό και δε θα χρειαστεί τπτ άλλο.

Επίσης στο επάγγελμα σου πολύ καλή δουλειά θα κάνεις με το ipad pro 12,9 ιντσών (πιστεύω είναι το μελλον)

Tώρα θα πλακώσετε να με φάτε κοκ προβατο της apple κοκ αλλά πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα αυτά τα μαραθέτια θα ειναι επαγγελματικά εργαλία ειδικά για τους μηχανικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:superman:
Παιδιά το laptop της Methexys είναι το Dell Inc. Inspiron 3542 και έχει 1 slot μνήμη. 8gb είναι η μέγιστη που μπορει να υποστηρίξει.

Ο επεξεργαστής είναι ο Intel Core i7-4510U είναι μέτριος προς αξιοπρεπής. Μέχρι εκεί.

Ο υπολογιστής έχει καιρό να γίνει format συνεπώς πρέπει να γίνει με ή χωρίς SSD και να περάσει τα windows 10. H βλακεία είναι ότι ενώ είχε windows 8 δεν έκανε την αναβάθμιση σε 10 τζάμπα. Πιθανόν τώρα να μην είναι τζαμπέ.

Με τον SSD θα νομίζει ότι έχει πάρει καινούριο σύστημα γιατί έχει συνηθήσει σε ένα μηχάνημα που σέρνεται. Τα windows θα φορτώνουν 3 φορές πιο γρήγορα, το photoshop, το chrome και το autocad το ίδιο.

Γνώμη μου είναι να πάρει ένα SSD (50 ευρώ) να το χρησιμοποιήσει τώρα και όποτε μπορέσει να χτυπήσει ενα μηχανημα 1500 - 2000 ευρώ τουλάχιστον.

Ο τεχνικός δεν μπορεί να πάρει λιγότερα από 50 ευρώ. Από αυτά ζει.

@methexys H dell εχει διαγνωστικό για τα laptop της.
Πήγαινε εδώ https://www.dell.com/support/home/gr/el/grdhs1/product-support/product/inspiron-15-3542-laptop/diagnose
να τσεκάρεις αν το hardware είναι εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,183 μηνύματα.
:superman:
Παιδιά το laptop της Methexys είναι το Dell Inc. Inspiron 3542 και έχει 1 slot μνήμη. Είναι μέγιστη που μπορει να υποστηρίξει.

Ο επεξεργαστής είναι ο Intel Core i7-4510U είναι μέτριος προς αξιοπρεπής. Μέχρι εκεί.

Ο υπολογιστής έχει καιρό να γίνει format συνεπώς πρέπει να γίνει με ή χωρίς SSD και να περάσει τα windows 10. H βλακεία είναι ότι ενώ είχε windows 8 δεν έκανε την αναβάθμιση σε 10 τζάμπα. Πιθανόν τώρα να μην είναι τζαμπέ.

Με τον SSD θα νομίζει ότι έχει πάρει καινούριο σύστημα γιατί έχει συνηθήσει σε ένα μηχάνημα που σέρνεται. Τα windows θα φορτώνουν 3 φορές πιο γρήγορα, το photoshop, το chrome και το autocad το ίδιο.

Γνώμη μου είναι να πάρει ένα SSD (50 ευρώ) να το χρησιμοποιήσει τώρα και όποτε μπορέσει να χτυπήσει ενα μηχανημα 1500 - 2000 ευρώ τουλάχιστον.

Ο τεχνικός δεν μπορεί να πάρει λιγότερα από 50 ευρώ. Από αυτά ζει.

Μπορει να παρει και τον πιο γρηγορο δισκο ολου του κοσμου,με τον διπυρηνο και <16GB ram οσες διαφορες και να βλεπει αυτες θα περιοριστουν στο boot time του OS & των προγραμματων. Ειναι σαν να εχεις ενα αμαξι μεγαλης ροπης αλλα λιγων ιππων.Γνωμη μου ειναι να περιμενει να παρει εναν καινουριο...

Νομιζω οτι ελαχιστοι ανθρωποι που κανουν σοβαρη δουλεια με τον υπολογιστη δεν ξερουν να κανουν ενα format...Καθε μηχανικος ή επιστημονας ή γενικα ο οποιοσδηποτε που χρησιμοποιει υπολογιστη για καποια δουλεια πρεπει να ξερει ολα τα βασικα του IT. Οσοι λοιπον ασχολουνται με αυτα σιγουρα εχουν κοψει ποσοι λωποδυτες developers & τεχνικοι υπαρχουν που ζητανε 50αρικα με το καλημερα σας οτιδηποτε προβλημα και να εχει ο αλλος .Συγγνωμη αλλα εαν ζει επομενως κοροιδευοντας τον κοσμακι κανοντας overvalue τις υπηρεσιες του (που μπορει να τις κανει ο οποιοσδηποτε οσον αφορα στο συγκεκριμενο θεμα),τοτε θα πρεπει να αλλαξει τον τροπο που βγαζει το ψωμι του. Να ασχοληθει με κατι που απαιτει πραγματικα την εξειδικευση του,να εξελιχθει σε κατι νεο που εχει ζητηση στο πεδιο του και οχι να προσαρμοσει ο πελατης την τσεπη του για να κανει money milking ο τεχνικος.Διοτι πολυ απλα δεν ειναι υποχρεωμενος ο πελατης να δινει περισσοτερα για να θρεφει καποιον που παρεχει υπηρεσιες που θα μπορουσε να "αγορασει" πιο φτηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παλιά για να κάνεις ένας format
έβαζες την δισκέτα εκκίνησης
c://
format c
ok
το φόρμαρε και μετά εβαζες το cd και έτρεχε.

Πλέον η διαδικασία γίνεται με το cd των windows και ειναι πιο αυτοματοποιημένη.

Στο παλιό acer μου δε με άφηνε να κάνω format γιατι ήταν κλειδωμενο το BIOS και για να κανω το εδινα στον ακικο για να μο το κανει.

Όσο προχωράμε λοιπόν τα pc πιστευω γινονται πιο αυτοματοποιημένα και δε θα αργισει η εποχη πως format και αναβαθμισεις θα κανουν μονο οι αντιπροσωπιες.

Τώρα περι λαπτοπ

Μια καλή λύση ειναι να τρεχετε παλιες εκδόσεις του photoshop. Εγώ πχ τρέχω photoshop cs2 και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου (ταχύτατα). Τα office 2008 πάλι φορτώνονται ταχύτατα και θαρρώ πως δεν έχουν μεάλη διαφορά απο τα σημερινα office.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όποιος θέλει ενα επαγγελματικό pc που μεταφέρεται εύκολα χωρίς να ειναι φορητός η ιδιανική λύση είναι αυτός
https://www.skroutz.gr/s/16406193/Apple-Mac-mini-Late-2018-i5-8GB-256GB-Mac-OS.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τελικα το λαπτοπ ειχε μερικους ιους και αφου τους αφαιρεσαν, μου εκαναν και defrag. Τελος παντων, θα το κρατησω οσο μπορω και θα το αντικαταστησω αργοτερα με ενα καλυτερο.
Γενικα θα ελεγα οτι δεν μπαινω σε ο,τι σελιδες να'ναι στο ιντερνετ, προσεχω και δεν παταω σε υποπτα λινκς αλλα απ'ο,τι φαινεται, δεν καταφερα να γλυτωσω. Δεν εχω καποιο anti-virus γιατι ενας αλλος τεχνικος μου ειχε πει οτι συνηθως ειναι βαρια προγραμματα και επιβαρυνουν τον υπολογιστη. Μου ειχε πει οτι το windows defender αρκει, οποτε ειχα μονο αυτο. Αλλα τωρα αναρωτιεμαι, μηπως να αγορασω ενα?Εκανα βλακεια τοσο καιρο που δεν ειχα? Ποιο προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Βάζεις ssd και τον αντικαθιστάς με τον άλλον που έχεις, βάζεις windows 10 από την αρχή και θα έχεις αξιόπιστο μηχάνημα που θα το λατρέψεις και δε θα θέλεις άλλο Pc.

δε νομίζω να βελτιώθηκε η ταχύτητα του αρκετά παρά την ενέργειες των τεχνικών ίσα ίσα θα το κάνανε και πιο αργα και αυτό θα φανεί σύντομα.


Αν βάλεις αντιιικο το μόνο που θα καταφέρεις είναι να το κάνεις πιο αργό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τελικα το λαπτοπ ειχε μερικους ιους και αφου τους αφαιρεσαν, μου εκαναν και defrag. Τελος παντων, θα το κρατησω οσο μπορω και θα το αντικαταστησω αργοτερα με ενα καλυτερο.
Γενικα θα ελεγα οτι δεν μπαινω σε ο,τι σελιδες να'ναι στο ιντερνετ, προσεχω και δεν παταω σε υποπτα λινκς αλλα απ'ο,τι φαινεται, δεν καταφερα να γλυτωσω. Δεν εχω καποιο anti-virus γιατι ενας αλλος τεχνικος μου ειχε πει οτι συνηθως ειναι βαρια προγραμματα και επιβαρυνουν τον υπολογιστη. Μου ειχε πει οτι το windows defender αρκει, οποτε ειχα μονο αυτο. Αλλα τωρα αναρωτιεμαι, μηπως να αγορασω ενα?Εκανα βλακεια τοσο καιρο που δεν ειχα? Ποιο προτεινετε?
Λογικά κόλλησες από τα φλασάκια (και τους υπολογιστές του πανεπιστημίου ή κάποιων φίλων σου :P).

Εγώ από τότε που κόλλησα ιό από το φλασάκι του ξαδέρφου μου, όταν ήμουν Α' γυμνασίου, δεν δέχομαι να μου περάσουν αρχεία με τέτοιον τρόπο. Τους λέω είτε να μου τα στείλουν σε e-mail ή μέσω bluetooth :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
@methexys Ξανατρέξε το Geekbech 4 να δεις πόσο έχει βελτιωθεί το μηχάνημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μπορει να παρει και τον πιο γρηγορο δισκο ολου του κοσμου,με τον διπυρηνο και <16GB ram οσες διαφορες και να βλεπει αυτες θα περιοριστουν στο boot time του OS & των προγραμματων. Ειναι σαν να εχεις ενα αμαξι μεγαλης ροπης αλλα λιγων ιππων.Γνωμη μου ειναι να περιμενει να παρει εναν καινουριο...

Νομιζω οτι ελαχιστοι ανθρωποι που κανουν σοβαρη δουλεια με τον υπολογιστη δεν ξερουν να κανουν ενα format...Καθε μηχανικος ή επιστημονας ή γενικα ο οποιοσδηποτε που χρησιμοποιει υπολογιστη για καποια δουλεια πρεπει να ξερει ολα τα βασικα του IT. Οσοι λοιπον ασχολουνται με αυτα σιγουρα εχουν κοψει ποσοι λωποδυτες developers & τεχνικοι υπαρχουν που ζητανε 50αρικα με το καλημερα σας οτιδηποτε προβλημα και να εχει ο αλλος .Συγγνωμη αλλα εαν ζει επομενως κοροιδευοντας τον κοσμακι κανοντας overvalue τις υπηρεσιες του (που μπορει να τις κανει ο οποιοσδηποτε οσον αφορα στο συγκεκριμενο θεμα),τοτε θα πρεπει να αλλαξει τον τροπο που βγαζει το ψωμι του. Να ασχοληθει με κατι που απαιτει πραγματικα την εξειδικευση του,να εξελιχθει σε κατι νεο που εχει ζητηση στο πεδιο του και οχι να προσαρμοσει ο πελατης την τσεπη του για να κανει money milking ο τεχνικος.Διοτι πολυ απλα δεν ειναι υποχρεωμενος ο πελατης να δινει περισσοτερα για να θρεφει καποιον που παρεχει υπηρεσιες που θα μπορουσε να "αγορασει" πιο φτηνα.

Οι εφαρμογές που απαιτούν RAM θα βελτιωθούν με την αλλαγή του δίσκου, γιατί αν γεμίσει η μνήμη τη δουλειά της RAM την κάνει ο SSD και ο SSD πολύ πιο γρήγορος από HDD.

Κάνεις λάθος υπάρχουν πολλοί μηχανικοί, δικηγόροι, designer που φοβούνται να κάνουν φορματ, επανεγκάτασταση εφαρμογών, να βάλουν SSD και RAM κ.λπ. και είναι πολύ καλοί επαγγελματίες. Στα 50 ευρώ περιλαμβάνεται το ΦΠΑ, ο φόρος του εισοδήματος, ο ΕΦΚΑ ζήτημα να μείνουν τα 20 στο μαγαζί. Το Format όσο εύκολη δουλειά και να είναι δεν μποροεί να τιμολογηθεί λιγότερο. Αν υπάρχουν στη αγορά κάποιοι που κάνουν τη δουλειά "μαύρα" δεν τους κάνει πιο τίμιους από τον μη φοροφυγά επαγγελματία.

Ποιος σωστός είναι ο τεχνικός που θα σου κάνει φορματ με νέα windows με 150 ευρώ (αφού πρέπει να αγοράσει τη άδεια) από τον συνάδελφο του που θα βάλει windows, office, autocad, photoshop με 100 ευρώ (προφανώς σπασμένα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αρκετα συχνα τωρα τελευταια η οθονη του λαπτοπ κολλαει κ γινεται ασπρη, τι τρεχει;
φορματ δε θελω να κανω γιατι με παιδεψε μερες η αλλαγη απο win 10 σε win 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κατέβασε αυτό: https://www.geekbench.com/download/windows/ κάνε το cpu benchmark και πόσταρε εδώ το link με τα αποτελέσματα.

Πως το αντιλαμβάνεσαι το κόλλημα. Γίνεται άσπρη και όλο το λειτουργικο σύστημα κολλάει. Ή γίνεται άσπρη και μπορείς οι λειτουργίες εκτελούνται κανονικά. Με άλλα λόγια αν ενώσεις το λαπτοπ με τη τηλεόραση θα γίνεται και αυτή "άσπρη";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατέβασε αυτό: https://www.geekbench.com/download/windows/ κάνε το cpu benchmark και πόσταρε εδώ το link με τα αποτελέσματα.

Πως το αντιλαμβάνεσαι το κόλλημα. Γίνεται άσπρη και όλο το λειτουργικο σύστημα κολλάει. Ή γίνεται άσπρη και μπορείς οι λειτουργίες εκτελούνται κανονικά. Με άλλα λόγια αν ενώσεις το λαπτοπ με τη τηλεόραση θα γίνεται και αυτή "άσπρη";


κολλαει ο φυλλομετρητης βασικα κ κανω επανεκκινηση.

τα αποτελεσματα του τεστ πως ερμηνευονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δείχνει την σύνθεση του υπολογιστή και την επίδοση και μπορύμε να καταλάβουμε αν είναι δικαιολογημένο που σέρνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μα δε κολλαει συνεχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Φαντάζομαι κολάει οταν γεμίζει η RAΜ ή από καποιο trojan αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα αν δεν ξέρει τη σύνθεση του υπολογιστή. Και Format να του κάνεις μετά από 3 - 4 μήνες θα ξανακολά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
με το λινκ εβγαλες ακρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top