Απορίες στη Java

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Code:
package hello;

import java.applet.Applet;
import java.util.*;
import java.io.*;

class Hello
{
  public static void main(String[] args )  
  {
    System.out.print("Hello!");  
  }
}
Εχω το λογισμικο NetBeans 6.0.1 και κανω compile και δεν μου εμφανιζει κανενα error οταν ομως προσπαθω να κανω Run μου εμφανιζει αυτο που εχω σε συννημενο αρχειο :(

Γιατι δεν μου εμφανιζει στην εξοδο το "hello!"? :(:worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Java_Aporia.doc
    99 KB · Εμφανίσεις: 183
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εχω το λογισμικο NetBeans 6.0.1 και κανω compile και δεν μου εμφανιζει κανενα error οταν ομως προσπαθω να κανω Run μου εμφανιζει αυτο που εχω σε συννημενο αρχειο :(

Γιατι δεν μου εμφανιζει στην εξοδο το "hello!"? :(:worry::hmm:

Αν προσέξεις τα κόκκινα γράμματα κατά τη διάρκεια του build θα δεις οτι υπαρχει error.Το error δεν προκύπτει μονο κατα το compile.

Kαι επιπλέον προσπαθεις να το κανεις σε applet ή σε application;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Δεν θελω να κανω applet application θελω μπορεις να μου πεις γιατι μου εμφανιζει αυτο το λαθος κατα την εκτελεση του προγραμματος? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό που προκύπτει από το run σου λέει οτι δεν βρέθηκε καποιο class definition.(δεν είναι error αφού κανει build το προγραμμα)

Γενικά:
Aφού κανεις application το import java.applet.Applet; δεν χρειάζεται.
Καλό είναι να δηλώνεις constructor σε κάθε κλάση σου κι ας μην κανει τίποτα.Επομένως προσθέτεις τη γραμμή Hello() {}

Τώρα γιατί δεν τρέχει ρίξε μια ματιά εδώ.Eίναι βήμα προς βήμα η διαδικασία για το netBeans μήπως δεν έχεις κανει σωστά κάτι ,όπως στα ονόματα των αρχείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
ok Θα το κοιταξω ευχαριστω πολυ ρε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris0mg

Νεοφερμένος

Ο Dimitris0mg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλησπερα παιδια... μπορει καποιοσ να μου πει αν ξερει πωσ δηλωνουμε το κενο στην java?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τι;

Ποιό κενό; Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ανοίγεις ένα string και πατάς οσα διαστήματα θέλεις, στη συμβολοσειρά αναγνωρίζονται ένα προς ένα όσα κι αν πατήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top