Θα αφήνατε τη δουλειά σας πριν βρείτε άλλη;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα, εννοείται είναι παλούκι η απόσταση! Ειδικά αν εξαρτάται κανείς από τα ΜΜΜ, κι εγώ στη σχολή 1-1.5 ώρα έκανα τον πρώτο χρόνο και είχα αλαλιάσει. Δεν υποτιμάω καθόλου το πρόβλημα αυτό... Αλλά μιλάμε για μία δουλειά-σκαλοπάτι για τη Καγίρα, που θα τη "βάλει" στο επάγγελμα και την οποία έχει ανάγκη.

Ρε σεις ειναι τοσο τραγικα δυσκολο να βρει μια αντιστοιχη εστω και στο κεντρο της Αθηνας?!
Και 2 μηνες να κανει να βρει κατι..οκ..θα ερθει πισω 2 μηνες....
Εχουμε αναγαγει τη δουλεια αυτη των 400 ευρω πια...ως το πιο σημαντικο βημα στην καριερα της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Συμφωνώ με το Γίδι εν γένει.


Εκτός αν πιστεύεις ότι θα βρεις εύκολα αυτό το κάτι άλλο.
Ζω πάνω κάτω το ίδιο, αν και για αρκετά περισσότερα χρήματα.



Ζυγίζεις, αν σου προσφέρει περισσότερα από όσα σου αφαιρεί μένεις.

Αν όχι, σφύριξε κλέφτικα και αντιός μουτσάτσος.


Απλά, μην ξεχνάς ότι ποτέ δεν είναι ρόδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και, για μένα, ότι κάνεις μία επένδυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λεω να βγω στη Συγγρού, πιο πολλά θα βγάλω.. :P
Eργασία συνήθως είναι 9.00 με 19.00, μη μου χρεώνεις πιο πολλές ώρες :P
Το βαλα ετσι επειδη ειπες "στη καλύτερη θα είμαι σπίτι στις 19.30 το απόγευμα ενώ το συνηθέστερο είναι να επιστρέφω ακόμα πιο αργά κατά τις 20.30 με 21.00". Νταξει πες 9-11 ωρες.

Συμφωνω με το οτι θα μπορει να βρει κατι αλλο στο κεντρο και να γλιτωνει αρκετη ωρα σε μεταφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν περιμένω κάνα παραμύθι Εδάδ μου. Απλά να εξασφαλίσω λίγο την ψυχική μου ηρεμία θέλω. Άσε που αν μείνω κι άλλο εκεί, θα κάνω κάνα κλικ και θα μισήσω την δικηγορία και θα πάω να γίνω υπάλληλος και είναι κρίμα να γίνει κάτι τέτοιο, λόγω κακών συνθηκών. Και δλδ όντως.. τι κάθομαι και σκέφτομαι; Μη χάσω τα 400 ευρώ; Μη τρελαθούμε κιόλας..

Έχει 78542879451297 δικηγορικά γραφεία στο κέντρο, κάτι θα βρω, δεν μπορεί. Ωραία και άμα δεν βρω, θα πάω τον Δεκέμβρη να δώσω ΑΣΕΠ να γίνω καθηγήτρια και στο μεταξύ θα χτυπήσω κι ένα μεταπτυχιακό από Σεπτέμβρη να γουστάρουμε.. :loltooth::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ενταξει, σίγουρα είναι πολύ ζόρικο το πρόγραμμα αλλά ο ανταγωνισμός ειναι πολυ μεγάλος για τους ασκούμενους, και αν θυμάμαι καλά λίγους μήνες πριν η Ντινα ηταν έτοιμη να δεχτεί θέση χωρίς καθόλου λεφτά μόνο για την προυπηρεσία. Άρα δε θα είναι και τόσο εύκολο να βρει κάτι άλλο σ'άυτή τη φάση τουλαχιστον. Εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερα να κάνει υπομονή όσο διάστημα χρειαστεί για να κατοχυρωθεί σαν προυπηρεσία, αλλιώς θα βρεθεί στην ίδια κατάσταση με πριν (όπου περνούσε συνεντεύξεις και την απέρριπταν γιατι δεν είχε προυπηρεσία) και μου φαίνεται κρίμα να πάει χαμένο ότι έκανε ως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ζω πάνω κάτω το ίδιο, αν και για αρκετά περισσότερα χρήματα.

Για 400 γιουρο και χωρις να εισαι και ικανοποιημενος απο το εργασιακο περιβαλλον..θα το συνεχιζες???
Γιατι εκ του ασφαλους, ειναι ευκολο να μιλαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
kajira μου δεν τα ήξερα αυτά όταν σου απαντούσα. Δεν ήξερα ότι είσαι ασκούμενη και πως δούλευες δύο μήνες εκεί. Δυστυχώς το θέμα της απόστασης το έχουν οι περισσότεροι στην Αθήνα αλλά από τη στιγμή που τώρα δουλεύεις ως ασκούμενη σίγουρα μπορείς να βρεις κάτι που θα είναι πιο κοντά στο σπίτι σου. Ασκούμενους θέλουν πολλοί γιατί τους βγάζουν όλη τη δουλειά με πολύ λιγότερα λεφτά από ότι οι επαγγελματίες δικηγόροι. Ειδικά στο κέντρο κοντά στην Ευελπίδων που έχουν οι περισσότεροι τα γραφεία τους είμαι σίγουρη ότι θα βρεις κάτι.

Επιπλέον μπορείς να ζητήσεις από τους γνωστούς σου που λες να ρωτήσουν στο γραφείο που δουλεύουν μήπως υπάρχει θέση για άλλη μία κοπέλα. Μπορεί να σε βοηθήσουν. Άσε που άμα βρεις δουλειά σε κάποιο από τα δικηγορικά γραφεία στο κέντρο της Αθήνας θα μάθεις καλύτερα τη δουλειά. Σίγουρα η απόφαση είναι δική σου κι εμείς που λέμε τη γνώμη μας είμαστε έξω από το χορό. Απλά νομίζω ότι σου αξίζει κάτι καλύτερο από όλη αυτή την ταλαιπωρία και από τη στιγμή που σίγουρα υπάρχει αυτό το καλύτερο γιατί να μην ψάξεις να το βρεις; Τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
400 euro μειον καμποσα το μηνα για μεταφορες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Για 400 γιουρο και χωρις να εισαι και ικανοποιημενος απο το εργασιακο περιβαλλον..θα το συνεχιζες???
Γιατι εκ του ασφαλους, ειναι ευκολο να μιλαμε....

Εδώ δεν ξέρω αν θα το συνέχιζα με τις δικές μου συνθήκες, που αν εξαιρέσεις την απόσταση με ικανοποιούν 90%. :D


Φυσικά και είναι εύκολο να σχολιάζεις εκ του ασφαλούς και ιδέα δεν έχω για το εργασιακό περιβάλλον της καγίρα και την προσφορά που υπάρχει στο επάγγελμα για ασκούμενους.

Απλά έχοντας στο μυαλό μου ότι η αρχή είναι πάντα δύσκολη, λέω μήπως θα χάσει πράγματα εγκαταλείποντας το. Εννοώντας, ένα κενό βιογραφικό :confused:

Από την άλλη, οι προκλήσεις είναι πάντα εκεί και το ποτήρι μισογεμάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλά τα 400 ευρώ ούτε να τα δω δεν προλαβαίνω, αφού όλη μέρα έξω, όλο και κάτι θα φάω, κάτι θα πιω, κάτι θα χρειαστώ. Μπα, θα το ρισκάρω, δεν αντέχω άλλο εκεί αλήθεια. Και θα ψάξω με κάθε πιθανό τρόπο, στα δικαστήρια, με αγγελίες, με γνωστούς, με όλα! Άλλωστε δεν θα έχω κάτι άλλο να κάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Από την άλλη, οι προκλήσεις είναι πάντα εκεί και το ποτήρι μισογεμάτο.

Ακριβως...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καγίρι, από τις απαντήσεις σου είναι σαφές ότι είτε έχεις ήδη αποφασίσει να φύγεις, να τα βροντήξεις, ή ότι τώρα είσαι στο peak της αγανάκτησής σου.
Οπότε σκέψου το και αύριο ξανά.

Εγώ ξαναρωτάω και ξαναθυμίζω:
1. Πόσο εύκολο είναι να σε απολύσουν;
Γιατί μπορεί απλά να αξίζει για άλλον έναν μήνα να δουλεύεις εκεί, αλλά πολύ λιγότερο, για να μπορείς να ψάχνεις παράλληλα.
2. Επενδύεις στο μέλλον σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πρώτα από όλα, είμαι εγώ και κανείς άλλος!
Αν είχα το πρόβλημα που έχεις θα μάζευα μερικά χρήματα για να μπορέσω να τη βγάλω περίπου για ένα μήνα και μετά μην τον είδατε τον Borat!

Δε θα χάσω τα μυαλά μου και τη ζωή μου για μία κωλοδουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
1. Δεν θα με απολύσουν. Και δεν μπορώ να ψάχνω όσο είμαι εκεί. Πάρ' τα αυτά ως δεδομένα Γιδάκι. :)
2. Θα επενδύσω στο μέλλον μου και αλλού. Και θα έχω και την ψυχική μου ηρεμία.

ΥΓ: Μποράτι, έχω χρήματα να ζήσω ένα χρόνο χωρίς δουλειά, όχι ένα μήνα μόνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kοπάνα τη!

Μη χαλάς τον εαυτό σου για κάτι που δεν αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ωραία λοιπόν. Την απόφασή σου την πήρες (και νομίζω την είχες πάρει πριν μας ρωτήσεις...) και αφού συμφωνούμε οι περισσότεροι τότε φύγε το γρηγορότερο. Μπορείς έτσι να το συνδυάσεις και με τις διακοπές του Πάσχα. Τέλεια!! :D

Καλή σου επιτυχία στην προσπάθεια για την εύρεση καινούριας δουλειάς και καλό κουράγιο γενικότερα γιατί νομίζω ότι θα σου χρειαστεί με αυτό το επάγγελμα ;) Η ψυχούλα σου να είναι καλά και τα υπόλοιπα θα τα βρεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις :) :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Συμφωνώ με φιέλδα.
Να προσθέσω επίσης.....

τώρα πήγαινε για ύπνο γιατί σε 6 ώρες πρέπει να ξυπνήσεις :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν μου κολλάει ύπνος μαμώτο τώρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top