Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έστω ότι γνωρίζατε ένα άτομο με τον ίδιο ακριβώς χαρακτήρα με σας, αλλά αντίθετου φύλου (ή του ίδιου αν είστε ομοφυλόφιλος). Θα κάνατε σχέση μαζί του; Αν όχι, γιατί; Αν ναι, γιατί;
(ελπίζω να ακούσω πιο ενδιαφέρουσες απαντήσεις από το "θα ήταν βαρετό" :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χουχου πολύ ενδιαφέρον θέμα
νι νι θα έκανα σχέση μαζί μου :P

γιατί? γιατί θα ήταν ένα άτομο που θα ήξερα ότι...
  • μπορώ να το εμπιστευτώ και να στηριχθώ πάνω του
  • είναι καλός φίλος εκτός απο καλός σύντροφος
  • είναι φωτιά στο κρεβάτι :P
  • έχουμε ακριβώς τον ίδιο τρόπο σκέψης κι άρα δεν πρόκειται να υπάρξουν παρεξηγήσεις για ηλίθια θέματα
  • είναι έξυπνος κι όμορφος και δουλευταράς :D
  • αγαπάει την οικογένεια και τα παιδιά
  • του αρέσει η τάξη και η καθαριότητα

εεεεεεεεεεεεε δεν μπορώ να αφήσω τέτοιο κελεπούρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι, καλα... [FONT=&quot]:P[/FONT] ... αν παρατηρούμε μόνο τα θετικά όλοι θέλουμε να κάνουμε σχέση με τον εαυτό μας. Το ζήτημα είναι αν μπορούμε να τα φτιάξουμε με το "ελαττωματικό" εαυτό μας… εγω δεν με θελω παντως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ με θέλω με τα ελαττώματα μου γιατί τα προτερήματα μου είναι περισσότερα σε μία σχέση απ ότι τα ελαττώματα μου :pfff:


η αλήθεια είναι όμως στα σοβαρά ότι επειδή στη σχέση μου με τον άνθρωπο μου γίνομαι πραγματικά χαλί και λιώμα.... δε νομίζω ότι τα ελαττώματα μου είναι τέτοια που μπορούν να το βάλουν στην άκρη αυτό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν λοιπόν, βάζω σε μια ζυγαριά τα ελαττώματα και τα προτερήματα είμαι βαθιά πεπεισμένη ότι γέρνει προς το δεύτερο. Ωστόσο, ο εγωισμός μου κάποιες στιγμές είναι ανυπόφορος. Οπότε… χαίρομαι που τα έφτιαξα με διαφορετικό χαρακτήρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia alex

Νεοφερμένος

Η georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πολυ καλο θεμα Michelle!:clapup:Εχω κανει πολλες φορες αυτη την ερωτηση στον εαυτο μου...Εχω καταληξει λοιπον στις εξης σκεψεις:αν και ειμαι αρκετα ιδιοτροπη σε μερικα πραγματα,νευροσπαστη,γκρινιαρα,αν και κλεινομαι πολλες φορες στον εαυτο μου και δεν αφηνω τους αλλους να ερθουν κοντα μου τοσο οσο θα ηθελαν,δε μπορω να κρυψω τις πραγματικες μου αποψεις ακομα κι αν γινομαι δυσαρεστη,εμπιστευομαι σχεδον τυφλα μη οντας καθολου καχυποπτη,παροοοοολα αυτα λοιπον(...):hmm:...ναι,θα εκανα ευχαριστως σχεση μαζι μου και μαλιστα απολυτου παθους..!!:huglove:Πολυ θα ηθελα πραγματικα να γνωρισω καποιον που να παθιαζεται τρελα,να κανει τα παντα για τον ερωτα του,να ειναι δυναμικος και φιλοδοξος και ταυτοχρονα ρομαντικος και ονειροπολος,να εχει αξιες ζωης και να τις υπερασπιζεται μεχρι θανατου σαν γνησιος ιδεολογος,να ειναι επαναστατης,διαλλακτικος,σκληρος μαχητης απεναντι σε καθετι αδικο,φιλανθρωπος και φιλοζωος,να του αρεσει το μυστηριο,το μεταφυσικο,το ''σκοτεινο'',να ειναι απροβλεπτος και ανησυχο πνευμα και,ταυτοχρονα,να εμπνεει ασφαλεια συναισθηματικη και να εχει γαιδουρινη υπομονη και,τελος,ολα αυτα να τον γοητευουν και να με θαυμαζει για αυτα και ολα αυτα να με γοητευουν και να τον θαυμαζω για αυτα..:yes:(σημ.:δεν ειμαι ναρκισσος,μην παρεξηγηθω...απλα,θεωρω οτι γνωριζω αρκετα καλα τον εαυτο μου...οσο κι αν τον σιχαινομαι ωρες-ωρες..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά θα πω την βαρετή απάντηση "Όχι, θα μου ήταν βαρετό". Μ'αρέσει με το ταίρι μου να είμαι συμπληρωματική, μ'αρέσει να βλέπει τα θέματα από οπτικές γωνίες άλλες από τις δικές μου, μ'αρέσει να στηρίζομαι πάνω του για πράγματα που δεν μπορώ να στηριχτώ στον εαυτό μου, μ'αρέσει να του αρέσουν οι δουλειές που εγώ βαριέμαι, μ'αρέσουν οι άλλοι όσο και ο εαυτός μου (ή δεν μ'αρέσουν οι άλλοι όσο και ο εαυτός μου) οπότε ΟΧΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Αν θα έκανα λέει! Πολύ θα ήθελα να έβρισκα κάποιον με τον οποιο να είμαστε ίδιοι, γιατί απλούστατα κανεις εκτος από μένα δε μπορεί να με αντέξει τέτοιο στραβόξυλο που είμαι! :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι με προβλημάτισες αρκετά Λία... Νομίζω ότι δε θα επέλεγα όμως να κάνω σχέση με ένα άτομο σαν έμενα. Γνωρίζω ότι είμαι ιδιαιτέρως γκρινιάρα και πεισματάρα. Δε νομίζω ότι θα μπορούσε να ευδοκιμήσει μία σχέση όταν και τα 2 άτομα γκρινιάζουν. Θα γινόταν χαμός, στη μία εβδομάδα θα είχαμε χωρίσει :D Σίγουρα έχω κι εγώ πολλά θετικά αλλά αυτή τη στιγμή εστιάζω στα αρνητικά μου γιατί μέσω αυτών δοκιμάζεται μία σχέση. Τα προτερήματα του άλλου όλοι τα θέλουν και όλοι (σχεδόν) τα εκτιμούν. Το θέμα είναι τι γίνεται με τα ελαττώματα.

Επιπλέον θεωρώ ότι σε μία σχέση πρέπει ο ένας να συμπληρώνει τον άλλον. Πώς θα συμβεί αυτό όταν και οι δύο έχουν "κενά" στα ίδια σημεία; Όταν έχουμε τις ίδιες αδυναμίες, νομίζω ότι κάπου θα κολλήσουμε. Όταν όμως στα δύσκολα τα δικά μου έχω τον φίλο μου να με στηρίζει και να με βοηθά να προχωρήσω σίγουρα είναι πολύ καλύτερα. Αμφιβάλω αν θα γινόταν κάτι τέτοιο στην περίπτωση που συζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Η απάντηση είναι εύκολη για μένα. Τα ομώνυμα απωθούνται και τα ετερώνυμα έλκονται,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ με τον εαυτό μου θα έκανα σχέση πολύ άνετα.
Θα μου την έσπαγε λίγο με τις ανασφάλειες και τη γκρίνια του, αλλά νομίζω ότι τελικά θα περνούσαμε καλά και θα μας ζηλεύαν όλοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νομιζω οτι θα μπορουσα....ακομα και εαν ειχαμε τα ιδια ακριβως μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα...
Δε βλεπω πως θα ηταν βαρετο...οταν θα παιρνω ο,τι ακριβως δινω και οταν επισης θα μπορω να καταλαβω καλυτερα τις καταστασεις και τις προθεσεις του αλλου οταν θα βγαζει προς τα εξω τα αρνητικα του, που ειναι ιδια με τα δικα μου....
Ισως να ειναι λιγο εκρηκτικη η σχεση, αν αναλογιστω οτι τα αρνητικα μου εκδηλωνονται στα ορια(οπως και τα θετικα βεβαια), αλλα προτιμω αυτο, απο κατι "μετριο"...
Το σιγουρο ειναι οτι δε θα γυρνουσα την πλατη μου σε κατι τετοιο...θα το δοκιμαζα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παλιότερα δεν θα ήξερα τι να απαντήσω! Όμως πριν δύο χρόνια γνώρισα έναν άνθρωπο με τον οποίο είμαστε σχεδόν απόλυτα ίδιοι! Είναι εγώ στο αρσενικό μου- σκεφτόμαστε το ίδιο, νιώθουμε το ίδιο, έχουμε το ίδιο χιούμορ κλπ. Αυτός είναι ο κολλητός μου. :) Είμαστε πολύ κοντά, λέμε τα πάντα, αλλά ποτέ δε σκεφτήκαμε ο ένας τον άλλο με κάποιον άλλο τρόπο.
Οπότε μάλλον δε θα έκανα σχέση με κάποιον που έχει ακριβώς τον ίδιο χαρακτήρα με εμένα- ειδικά αν σκεφτείς ότι το αγόρι μου έχει τον ακριβώς αντίθετο χαρακτήρα από εμένα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Φυσικά και θα μπορούσα ..Μιλάμε για την indiana jones και την james bond μαζί..Για την μεγάλη ιστορικό και λάτρης τον θησαυρών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χμμμμμ....

με έβαλες σε σκέψεις τώρα...


Όχι γιατί όταν θα τσακωνόμασταν θα μας άκουγε το σύμπαν...

Όχι, αν ήταν τόσο ισχυρογνώμων όπως εγώ... Από την άλλη άμα μας έπιαναν οι κλειστές μας θα πέρναγαν μέρες για να μιλήσουμε, ενώ θα ήμαστε σε φάση "αναμένω και νευριάζω: γιατί δεν με ρωτάει/μαντεύει τι έχω?" :redface:

Από την άλλη:
Ναι, γιατί θα είχαμε τον ίδιο τρόπο σκέψης και δεν θα διαφωνούσαμε σε βασικά σημεία ...ζωής
Ναι, γιατί θα ήμαστε αφοσιωμένοι και θα αγαπούσαμε ειλικρινά και με ανιδιοτέλεια
Ναι, γιατί θα θέλαμε ακριβώς τα ίδια πράγματα στη ζωή...

Αλλά από την άλλη... δεν ξέρω...

Ουσιαστικά μας βάζεις να κάνουμε ... αυτοκριτική.. "Εϊμαι καλός σύντροφος;"...

Δεν ξέρω... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ουσιαστικά μας βάζεις να κάνουμε ... αυτοκριτική.. "Εϊμαι καλός σύντροφος;"...

Όντως. Αν χωρίζαμε και με τον εαυτό μας τότε κάποιος δε τα βρίσκει με τους συντρόφους του. Με ποιόν άλλο θα ταιριάζαμε;

Αλλά πέρα από αυτό, αν δύο άνθρωποι είναι απολύτως ίδιοι κάτι χάνεται. Μου φαίνεται παράλογο να αναζητάω καθρέφτη σε κάθε σχέση. Εκτός από βαρετό δε μου φαίνεται υγιές να προσπαθείς να ταιριάξεις σε όλα με κάποιο άτομο. Ο καθένας έχει τη προσωπικότητα του και στις σχέσεις τον αποδέχεσαι τον άλλο όπως είναι (νομίζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δε νομίζω...
Παραείμαι παράξενη, για να ανέχομαι κάποιον εξίσου παράξενο, ειδικά στα συγκεκριμένα θέματα. Προτιμώ να "κουμπώνω" με απλούς ανθρώπους.

Παρ' όλα αυτά, δεν πιστεύω ότι δεν είμαι καλή σύντροφος. Απλά χρειάζεται να είναι τέτοιος άνθρωπος ο άλλος, ώστε να μου βγάλει τον καλό μου εαυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
μπα δεν το νομιζω δεν θα ηθελα να κανω ποτε σχεση με τον ιδιο χαρακτηρα θελω να δω και κατι καλυτερο κατι διαφορετικο σε σχεση με τον χαρακτηρα μου. το ιδιο πιστευω να ηθελε να ηταν ετσι τα πραγματα και με την συντροφο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Απαπα...δεν μπλέκω με παλιοχαρακτήρες!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θα κάνατε σχέση με τον ...εαυτό σας;
Ήμαρτον, αφού δεν παλεύομαι!!! :eek: :eek: :eek:


Βέβαια, κατά το πνεύμα της Idril (δεν τα λέει πολύ ωραία; :D) ποιος άλλος περικαλώ θα ανεχόταν ένα nerdάκι σαν εμένα; :clapping: :hehe: :D :pc: :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top