Ύπνος μαζί ή χώρια;

Κοιμάστε μαζί ή χώρια με τον/την σύντροφό σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
  • Και οι δύο (ή περισσότεροι :P) μαζί φυσικά!

    Ψήφοι: 49 72.1%
  • Χώρια: καθένας στο κρεβάτι του.

    Ψήφοι: 6 8.8%
  • Ζευγάρι; Τι είναι αυτό;

    Ψήφοι: 3 4.4%
  • Ο κουμπάκιας δεν κοιμάται ποτέ!

    Ψήφοι: 10 14.7%

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αντρες και γυναίκες έχουν συνήθως γύρω στους 3-5 βαθμούς διαφορά προτίμησης στην θερμοκρασία ύπνου. Αντρες και γυναίκες ενίοτε ροχαλίζουν, στριφογυρίζουν, έχουν αυπνίες, μιλάνε στον ύπνο τους ή κλανουν. Μερικοί, και μερικές, ευτυχώς εςλάχιστοι, υπνοβατούν. Πολλοί και πολλές σηκώνονται για κατούρημα, μια ή περισσότερες φορές...

Ο κοινός ύπνος μπορεί να είναι μια καθημερινή ενόχληση που να υποσκαπτει το ζευγάρι ύπουλα και χωρίς οι ίδιοι να το παραδέχονται. Τα διαφορετικα υπνοδωμάτια είναι λύση; Μαζί δηλαδή στον ξύπνιο μας και ο καθένας την ησυχία του στον ύπνο του ; Ή μήπως, παρ'όλες τις δυσκολίες του, ο ύπνος αγκαλιά είναι κυριολεκτικά το λίκνο της αγάπης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Για μένα σίγουρα οι χωριστές κρεβατοκάμαρες δεν αποτελούν λύση. Υποτίθεται ότι είσαι με κάποιον γιατί τον αγαπάς και τον αποδέχεσαι όπως είναι. Οι χωριστές κρεβατοκάμαρες κάτι σε αποξένωση μου κάνουν. Αν το βράδυ δεν κοιμηθώ αγκαλιά με το σύντροφό μου, νιώθω ότι κάτι μου λείπει, παρόλο που ροχαλίζει σαν κομπρεσέρ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εγώ πάλι θυμάμαι τους γονείς μου που σφάζονταν για χρόνια, όμως κοιμόντουσαν μαζί. Στον ξύπνιο τους δεν μιλούσαν (εκτός και άν μάλλωναν) και στο τέλος μετα απο χρόνια μ'αυτή την αηδία χώρισαν

Πώς τα κατάφερναν και κοιμόντουσαν ακόμη απορώ όποτε το σκέφτομαι. Και να ήταν μόνο αυτοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν καταλαβενω το νοημα του να κοιμουνται χωρις δυο ανθρωποι εαν ειναι ζευγαρη... Τωρα το να σηκωνεσε το βραδυ για νερο η κατουριμα γιατι να ενοχλησει τον αλλων; Ακομα και αν ξυπνισει τι εγινε; Θα ξανακοιμιθει... Το ροχαλιτο και το μιλιμα, σιγα... Το κλασιμο ακομα πιο σιγα... το κανουν και οι δυο...
Απο την αλλη πλευρα ειναι τοσο ωραιο να κοιμασε με τον ανθρωπο που αγαπας που ολα αυτα μοιαζουν ανηπαρκτα εντελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου φαίνεται κάπως ..ανάποδο να μη κοιμάμαι με τον άλλον. Από την άλλη έχω παρατηρήσει πως όταν κοιμάμαι μόνη μου, ξεκουράζομαι καλύτερα (κι όχι γιατί ροχαλίζει ή σηκώνεται για κατούρημα, αλλά γιατί η διαρκής αγκαλιά με κάνει και πιάνομαι). Άρα νομίζω δεν θα είχα πρόβλημα καμιά φορά να κοιμάμαι μόνη μου - τώρα πόσο εύκολο είναι να έχεις δύο κρεβατοκάμαρες στο ίδιο σπίτι είναι άλλο θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μαζί...μαζί...μαζί!

Δεν ξέρω...λατρεύω την ώρα που θα κοιμηθούμε επιτέλους μαζί... ΄Ασε που μια χαρά ύπνους κάνω :P Δεν με ενοχλεί καθόλου... αγκαλιασμένοι μέχρι το πρωί και δεν πιανόμαστε κιόλας :P

Κι ας απαντήσω και πιο σοβαρά... ΄Οταν ταξιδεύω 4 και ώρες για να βρεθούμε, την στιγμή που θα πέσουμε για ύπνο αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αυτή η αγκαλιά και το αγουροξυπνημένο του ύφος το πρωί αξίζει όχι μόνο 4 άλλα και 14 ώρες ακόμα ταξίδι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Βέβαια μαζί δεν μπορώ να κοιμάμαι χωρίς τον άντρα μου άσχετε αν κόβει ξύλα κάθε βράδυ :P όταν πάει έξω μόνος του δεν μπορώ να κοιμηθώ και έτσι τον περιμένω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι Βίκυ, αλλά κάντο αυτό για κάθε βράδυ συνεχόμενα για ένα χρόνο κι έλα μετά να μου πεις αν θες για ΕΝΑ βράδυ να απλωθείς σαν χταπόδι και να κοιμηθείς μπρούμυτα, χωρίς να πρέπει πρώτα να κοιμηθεί ο άλλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Το κάνω για 3 χρόνια και δε μ' έχει χαλάσει καθόλου!Ίσα ίσα που όταν λείπει ο άντρας μου, δεν κάνω καλόν ύπνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ναι Βίκυ, αλλά κάντο αυτό για κάθε βράδυ συνεχόμενα για ένα χρόνο κι έλα μετά να μου πεις αν θες για ΕΝΑ βράδυ να απλωθείς σαν χταπόδι και να κοιμηθείς μπρούμυτα, χωρίς να πρέπει πρώτα να κοιμηθεί ο άλλος :P

Πόσο μάλλον για δέκα χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μαζί!!!

Κι όσο για την αγκαλίτσα, εμείς αποκοιμιόμαστε αγκαλιά, αλλά μετά ο καθένας στη μεριά του... δε θα χάσω εγώ τον ύπνο μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι Βίκυ, αλλά κάντο αυτό για κάθε βράδυ συνεχόμενα για ένα χρόνο κι έλα μετά να μου πεις αν θες για ΕΝΑ βράδυ να απλωθείς σαν χταπόδι και να κοιμηθείς μπρούμυτα, χωρίς να πρέπει πρώτα να κοιμηθεί ο άλλος :P

Το έχω κάνει για 2 συνεχόμενα χρόνια...

΄Οχι ότι θα μου ξέφευγε αυτό δηλαδής :P
Και δεν με κούρασε καθόλου :redface:

Και σιγά να μην περιμένω να κοιμηθεί ο άλλος...Άσε που πάντα τελευταία κοιμάμαι :P αλλά όταν νυστάζω εγώ κοιμάμαι...αν δεν νυστάζει ο άλλος όταν νυστάξει ας έρθει να με βρει :P


Όταν φτάσω 10 θα σας ειπώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επειδή δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες να κοιμηθούμε μαζί, αποκοιμιόμαστε αγκαλιά, αλλά μετά από λίγο πάει ο καθένας στη μεριά του, αλλιώς δε γίνεται! :redface: Βασικά εκείνος μια χαρά κοιμάται, εγώ δε μπορώ να βολευτώ και στιφογυρίζω- θέλω την άπλα μου και δυστυχώς δεν έχουμε διπλό κρεβάτι στη διάθεσή μας... Παρ'όλα αυτά δεν το αλλάζω με τίποτα, κι ας ξυπνάω πολλές φορές πιασμένη την άλλη μέρα- όταν με παίρνει αγκαλιά και μου λέει καλημέρα τα ξεχνάω όλα... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μαζί...μαζί...μαζί!

Δεν ξέρω...λατρεύω την ώρα που θα κοιμηθούμε επιτέλους μαζί... ΄Ασε που μια χαρά ύπνους κάνω :P Δεν με ενοχλεί καθόλου... αγκαλιασμένοι μέχρι το πρωί και δεν πιανόμαστε κιόλας :P

Κι ας απαντήσω και πιο σοβαρά... ΄Οταν ταξιδεύω 4 και ώρες για να βρεθούμε, την στιγμή που θα πέσουμε για ύπνο αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αυτή η αγκαλιά και το αγουροξυπνημένο του ύφος το πρωί αξίζει όχι μόνο 4 άλλα και 14 ώρες ακόμα ταξίδι :)
Παρακαλούνται οι moderators να τσεκάρουν το παραπάνω μήνυμα διότι έχει καταχωρηθεί σε λάθος nickname. :loltooth: (θα μπορούσα να το έχω γράψει εγώ! :P)



Σε αυτά τα πράγματα όταν μπει το "πρέπει" χαλάει η συνταγή. Το καλύτερο για μένα είναι: "κοιμόμαστε όπως νιώθουμε". Ε, τώρα χωριστές κρεβατοκάμαρες ίσως είναι υπερβολικό, αλλά δύο χωριστά δωμάτια μέσα στο σπίτι που θα αποτελούν το "ησυχαστήριο" του καθενός για τις ώρες που το έχει ανάγκη, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Είναι ωραία να κοιμάσαι με τον σύντροφό σου αλλά όχι συνέχεια.Τί πιό ωραίο να έχεις ένα διπλό κρεβάτι μόνο για σένα,:Dνα κοιμάσαι μπρούμυτα,:Pανάσκελα,:Pνα τεντώνεσαι,:Pνα χουζουρεύεις για όσο χρόνο θες εσύ.Να φοράς τις κάλτσες όταν κρυώνεις χωρίς να σε γκρινιάζει ο άλλος,:mad:να έχεις παγωμένα πόδια χωρίς να φοβάσαι αν τον αγγίξουν.Να κοιμάσαι όπως θέλεις και όσο χρόνο θέλεις.:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμεις μοιραζομαστε μονο κρεβατι.:P

Αλλα μια συνηθεια ειναι ολα, και μετα τον πρωτο μηνα καταφερα να κοιμαμαι μια χαρα. Αλλα εχει ο καθενας το δικο του παπλωμα, γιατι αλλιως καποιος ξεπαγιαζει!

Παντως αγκαλιτσα δεν κοιμομαστε, δεν με βολευει. Κανουμε αγκαλιτσες στην αρχη και μετα ο καθενας στη μερια του!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μμμμ...και βεβαια μαζι....
Καταρχην, εαν δε νοιωσω εστω και τα κατω ακρα του να με ακουμπουν, ειναι σαν κατι να λειπει...οχι απο διπλα μου...αλλα απο μενα....:redface:
Δεν αλλαζω την ολονυχτια αγκαλια και το πλεξιμο των ποδιων με τιποτα....Ακομα και εαν ειναι να κοιμηθουμε σε μονο κρεββατι.....:redface:
(το ομορφο ειναι οτι νοιωθει και εκεινος ακριβως το ιδιο, ακομα και οταν το πρωι ξυπναει πιασμενος :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τίποτα δεν μετράει μπροστα στην αγκαλιτσα λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μα ρε μπαγκς, έτσι δεν είναι? Όταν έχεις τον άλλο αγκαλιά, το σπίτι τους είναι άδειο. Ευκαιρία να "πιάσουν δουλειά" οι παλιόφιλοι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Όταν έχεις τον άλλο αγκαλιά, το σπίτι τους είναι άδειο.

Δεν καταλαβαίνω τί εννοεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top