• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άσπρα μαλλιά

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
κάποιος πολύ καλός μου φίλος έβγαλε την πρώτη άσπρη τρίχα και έπεσε πολύ η διάθεση του πως να τον βοηθήσω ? Δεν ξέρω αν έπρεπε να το γράψω εδώ ή όχι το έβαλα όμως γιατί ψυχολογικά δεν είναι καλά και δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Σε πρώτη φάση βγάλτου την τρίχα να μην την βλέπει και ταράζεται...
.
.
.
.
.
πολύ βαριά το πήρε...έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λένε ότι δεν κάνει να τις βγάζεις γιατί μετά φυτρώνουν περισσότερες και καλύτερα με ένα ψαλιδάκι να την κόψεις κάτω κάτω ώστε να μην φαίνεται
βέβαια δεν το έχω ψάξει αν έχει επιστημονική βάση αυτό αλλά λέμε τώρα :P

τώρα όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι
πολύ φοβάμαι ότι ο φίλος σου χρειαζόταν μια "δικαιολογία" ώστε να αρχίσει να πέφτει ψυχολογικά για το ότι "-άρισα και ...που είμαι ...που πάω... ποιος είμαι ...δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα στη ζωή μου" κλπ κλπ κλπ
θα έβρισκε μια άλλη δικαιολογία για να τον "ρίξει" σύντομα

μπορείς να του εξηγήσεις με επιστημονικά δεδομένα ότι άσπρα μαλλιά δεν σημαίνει ότι γέρασε, για όνομα του θεού... θύμισε του ότι θα βγει στη σύνταξη στα ...80 του κι άρα έχει ένα πολύ μεγάλο δημιουργικό μέλλον μπροστά του
υπάρχει κόσμος που ασπρίζουν τα μαλλιά του απ τα 18 του... τι σημαίνει αυτό? (προφανώς ότι δεν έχει καλή ποσότητα μελανίνης στα μαλλιά του :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγώ λέω να του την βάψεις στο χρώμα των μαλλιών του (λογικά θα είναι μαύρο)...
Έτσι δεν θα την βλέπει και δεν θα ταράζεται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Να του πεις ότι εγώ είμαι 19 και είχα βγάλει σε κάποια φάση μια άσπρη τρίχα στο πίσω μέρος του κεφαλιού (παίζει να την έχω ακόμα, δε βλέπω!:P) και άλλη μία στο μουσάκι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα ξεκινάει όταν οι λευκές τρίχες αρχίζουν και πληθαίνουν στα... γεννητικά όργανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
το σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα ξεκινάει όταν οι λευκές τρίχες αρχίζουν και πληθαίνουν στα... γεννητικά όργανα :P

Ομολογώ ότι αυτό δεν το είχα ξανακούσει... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ομολογώ ότι αυτό δεν το είχα ξανακούσει... :redface:

οι τρίχες... είναι τρίχες παντού και έχουν την ίδια εξέλιξη παντού (δυστυχώς :P)
άρα όταν ξεκινήσει το άσπρισμα των μαλλιών, σταδιακά το άσπρισμα θα φτάσει και στα φρύδια... και στα γένια... και στο στέρνο... και.. στα γεννητικά όργανα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά στους άντρες είναι γοητεία να έχουν και λίγες άσπρες τρίχες στα μαλλιά!!!

Άσχημος είναι ο Νικοπολίδης;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά στους άντρες είναι γοητεία να έχουν και λίγες άσπρες τρίχες στα μαλλιά!!!

Άσχημος είναι ο Νικοπολίδης;;;;


αααααααααα γεια σου!!!!!
Λοιπόν Βαλάντω.. αυτό πρέπει να κάνεις για τον φίλο σου!!!
Πάρε ένα πολύ ενθουσιασμένο ύφος και πες του να εύχεται να βγάλει κι άλλες σύντομα και θα θυμίζει τον Νικοπολίδη κι όλες θα τρέχουν πίσω του!!
(καλά άντρακλας ο τύπος... δεν το συζητώ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως προσωπικά από τα 16 μου έχω ασπρίσει....
Αλλά σε εκείνη την ηλικία δεν με έπιασε κρίση ευτυχώς οπότε σίγουρα δεν θα με πιάσει και αργότερα μιας και το έχω συνηθίσει από μικρή :P

Σοβαρά τώρα..κρίση για μία άσπρη τρίχα; :worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
καταρχήν ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις
2. Βίκυ μου άντρες τι περιμένεις :P
3. τελικά θα του πω ότι είπε η Αναστασία ths τελικά δεν είσαι κακή επιρροή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
...προβληματάκι θα υπήρχε εάν η απόσταση απο την φτώχη και μοναχική άσπρη τριχούλα μέχρι την επόμενη, ανεξαρτήτου χρώματος, ήταν πάνω από 5cm!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ο φίλος σου Βαλάντω μου φαίνεται, πως τρίβεται!
Εννοώ, πως μάλλον θέλει να τραβήξει με κάποιο τρόπο το ενδιαφέρον σας, να ασχοληθείτε λίγο μαζί του, να του πείτε πως και να ασπρίσει αυτός θα είναι το ίδιο κούκλος.. κλπ,κλπ:P

Αλήθεια, πόσο χρονών είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
λες ρε Ηρώ μου? σου έχω μιλήσει γι αυτό είναι το φιλαράκι μου αλλά δεν νομίζω να θέλει σημασία. Νομίζω επειδή είναι ωραίο αγοράκι δεν έχει ανάγκη από σημασία. Είναι 24 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
24?:eek:

Ντάξει υπερβάλλει.. θα του περάσει μόλις τις δει να πολλαπλασιάζονται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Προσωπικά την 1η λευκή τρίχα την είδα στα 17 μου :/
Οι επόμενες λευκές μου εμφανίστηκαν όλες μαζί στα 24 (μέσα σε 6 μήνες από στρες) :/ Έλεος? Το παρήγορο είναι ότι μου είπαν (=γιατρός όχι όποιος νά 'ναι) πως ενδέχεται να αργήσω πολύ να βγάλω άλλες λευκές... who knows!



Υγ.: Κόμμιε, πες στον φίλο σου να κουλάρει, είναι γοητεία για τους άντρες πες του (αλλά μόνο στα γένια κ στα μαλλιά, όχι εκεί που ανέφερε η ΚΕ :P:D αυτό μην του το λες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
όχι δεν θα του πω Niyia μου
βασικά δεν ξέρω αλλά εμένα μου αρέσει να έχουν οι άντρες άσπρα μαλλιά όχι υπερβολικά βέβαια νομίζω τους κάνει να φαίνονται πιο πολύ άντρες και πιο σοβαρούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ηρώ μου ελπίζω να μην πολλαπλασιαστούν σύντομα γιατί θα υποφέρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis.@

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οτι και να λετε παιδια η ουσια ειναι μια,για τους αντρες..
Ασπρα μαλλια στην κεφαλη κακα μαντατα στην ψω@@η.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top