Adobe Photoshop: Απορίες και Ερωτήσεις

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
photoshop.com/express

Μπορείτε να δοκιμάσετε τις λειτουργίες του photoshop online που προτοπωρεί στο online managing and editing και στη μεταφορά της σουίτας της adobe σε online μορφή. Enjoy. Έτσι μπορούν να το χρησιμοποιήσουν και οι linuxάδες πριν το Wine 1.0 :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mad cow

Νεοφερμένος

Ο mad cow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ωραια:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polpot1989

Νεοφερμένος

Ο Σηφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα!
εγώ έχω το cs3, μήπως ξέρει κανείς κανένα tutorial που να κυκλοφορεί για να μάθω κάποια βασικά πράγματα ή να μου γράψει 2 πραγματάκια? δεν ξέρω τπτ!
Κυρίως θέλω να μάθω να φτιάχνω αφίσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ξεκινας απο λαθος βαση.
"Δεν ξερω ελληνικα, εχει κανεις καμια καλη γραμματικη γιατι θελω να παραδιδω ιδιαιτερα ως φιλολογος;"
Μπαστα ρε ανθρωπε, ενα ενα. Ξεκινα να διαβαζεις σιγα σιγα κι αμα σου κατσει κι εχεις ταλεντο φτιαξε και αφισες και καταχωρησεις κι ο,τι γουσταρς.

Στο θεμα, ψαξε στο ιντερνετ, θα βρεις απειρα τουτοριαλς. Αυτο που ψαχνεις-καποιον να σου μαθει ιντερνετικα πως θα γινεις γραφιστας, πολυ δυσκολο να βρεθει. Κι εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι θα χρειαστεις και το illustrator. Διζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
γεια σας!!!
εχω τα Adobe Photoshop 7.0 k Adobe Image Maker 7.0 αλλα δεν ξερω να τα χρησιμοποιω:(
μ ενδιαφερει κυριως η βελτιωση φωτογραφιων
εχετε καμμια ιδεα, πως θα μαθω τις βασικες λειτουργίες?

Kλικ.


Και γενικά, google it!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Laluna, καλύτερα να κατεβάσεις κάποια καινούρια έκδοση του photoshop, έχει πιο πολλά features και θα βρεις και πιο up-to -date tutorials. Από τότε που έπιασα δουλειά έχω καταπιαστεί πιο πολύ και έχω κατεβάσει όλη τη σουίτα CS3 της adobe, την οποία έχω λατρέψει και atm προσπαθώ να μάθω το fireworks και το illustrator.

btw είδα σε ένα forum την ύπαρξη του cs4 beta αλλά επιφυλάσσομαι να το δοκιμάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Photoshop to get GPU and physics acceleration
Santa Clara (CA) – GPU acceleration is one of the most significant trends in today hardware industry, opening the doors to an entirely class of software running desktop. What will be possible is fascinating to see on a monitor, nut it is not tangible, if you just hear about it. It appears that the next Photoshop will be one of the first mainstream applications that will tap into the GPU for a speed up. And, at least from what we have seen during a first demonstration, the progress is simply stunning.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metal_roy

Νεοφερμένος

Ο metal_roy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ένα νέο Video Tutorial με θέμα το Photoshop και το Photomontaz μπορείτε να παρακολουθήσετε στο site www.sharpteam.gr

Το video αναφέρεται σε βασικές τεχνικές αφαίρεσης των ατελειών του προσώπου, αλλαγής χρώματος των ματιών, αλλαγής χρώματος των μαλλιών καθώς και άλλων τεχνικών που χρησιμοποιούνται στα φωτομοντάζ. Τα αποτελέσματα με την χρήση των παραπάνω τεχνικών είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακά.

Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε αν βελτιώσετε παλιές φωτογραφίες που δεν σας άρεσαν και να τις χρησιμοποιήσετε στο facebook ή σε άλλα communities :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Photoshop Rockz! Ασχολούμαι πολύ καιρό...

Video Tutorials μπορείτε να βρείτε εδώ :

IceFlow TutCast - Photoshop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το έχετε αγοράσει εσείς το photoshop?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μη ρωτάς για να μη σου πουν ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
A ok.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Μη ρωτάς για να μη σου πουν ψέματα.

Εννοείς ναπω ότι δεν το έχω αγοράσει ενώ το έχω αγοράσει; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγώ το έχω αγοράσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Photoshop rocks our socks :)

btw κανεναν wannabe illustrator/γραφιστα/εικονογραφο εχουμε;;; :):):):)η μονη μου ειμαι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Photoshop rocks our socks :)

btw κανεναν wannabe llustrator/γραφιστα/εικονογραφο εχουμε;;; :):):):)η μονη μου ειμαι;;;

Εγώ εγώ εγώ, Γραφίστας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Βακαλo, ΑΚΤΟ και ετσι, η δημοσιο ΤΕΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Βακαλα, ΑΚΤΟ και ετσι, η δημοσιο ΤΕΙ;

ΤΕΙ και αν περάσω πληροφορική θα πάω ΑΚΤΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metal_roy

Νεοφερμένος

Ο metal_roy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αναφέρθηκε ότι μερικοί χρήστες δεν μπορούν να δουν τα video. Αυτό συμβαίνει διότι τα video έχουν ανέβει στο Microsoft Silverlight Streaming (που δίνει πολύ διαθέσιμο bandwidth και μεγάλη ανάλυση). Για να τα δείτε πρέπει να έχετε το silverlight plugin στον browser. Το silverlight είναι η αντίστοιχη Flash τεχνολογία της Microsoft και έχει ένα παρόμοιο plugin με αυτό του flash. Αν δεν το έχετε απλά πατήστε στην εγκατάσταση του plugin που θα σας εμφανιστεί και θα τα δείτε κανονικά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top