Γείτονες: Πόσο καλά τα πάτε;

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Μμμμ...δεν θυμάμαι να έχω τσακωθεί με κανέναν...αλλά αυτό τον καιρό νομίχω πως θα το κάνω για να έρθουν κάποια πράγματα στην θέση τους... :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Οταν εμενα Ροδο ειχα πεσει σε ηλιθιους γειτονες και μονο καλα δεν τα πηγαιναμε.. Τωρα που μενω Αθηνα απλα δεν μιλαω σε κανεναν και ολα μια χαρα..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Οταν εμενα Ροδο ειχα πεσει σε ηλιθιους γειτονες και μονο καλα δεν τα πηγαιναμε.. Τωρα που μενω Αθηνα απλα δεν μιλαω σε κανεναν και ολα μια χαρα..! :D

Σε ποια περιοχή έμενες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Αυτό το "δε μιλάμε κι όλα μια χαρά" μου θυμίζει μια φράση του Σαμαράκη που είχα διαβάσει παλιότερα και έλεγε ''Ποτέ οι στέγες των σπιτιών δεν ήταν τόσο κοντά και οι ψυχές των κατοίκων τους τόσο μακρυά". Προσωπικά μου φαίνεται λίγο κρίμα που τους περισσότερους γείτονες δεν κάνουμε ούτε καν μια προσπάθεια να τους γνωρίσουμε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Αυτή την κατάσταση που λές Ηρώ την είχε ζήσει η αδερφή μου στο προηγούμενο σπίτι που έμενε, όχι τόσο έντονα βέβαια! Είχε αρκεστεί στο να παρακολουθεί ποιος μπαίνει, ποιος βγαίνει, ερχόταν με την παραμικρή αφορμή σπίτι, έκανε και τα σχολιά της αλλά μέχρι εκεί δεν της έδινε κιολας σημασία η αδερφή μου, οπότε...

Σε αυτό που μένουμε τώρα οι σχέσεις με τους γείτονες είναι τελείως τυπικές! ένα γεια τι κάνεις, τέτοια πράγματα. δε θα χα πρόβλημα να τους γνωρίσω καλύτερα αλλά δεν είμαι και ο τύπος που θα πάει να πιάσει κουβέντα στο άσχετο, δεν είμαι καθόλου κοινωνική! Μόνο μια φορά ο απο κάτω ο οποίος είναι κάπως περίεργος μια φορά που είχαμε απλώσει τα χαλια στη ταράτσα είχε ακούσει φασαρία, είχε ανέβει πάνω να δει τι γινεται και μετά μας έκανε παρατήρηση γιατί λέει ότι ενοχλούσαν(!) και δε χέρω γω τι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εσείς τι σχέση έχετε με τους γείτονές σας? Σας έχουν δημιουργήσει ποτέ προβλήματα? Λέτε απλά μια καλημέρα ή ούτε και αυτή και τίποτα παραπάνω? Έχετε καλές σχέσεις? Ξέρετε πως αν χρειαστεί, έχετε κάποιον να ζητήσετε ζάχαρη?:P

Στο προηγούμενο σπίτι που έμενα ζήτημα είναι να ειχα δει τους γείτονες πάνω από 5-6 φορές στα 2 χρονια που ήμουν εκει.Από οτι φαίνεται φροντίζαμε όλοι να μην πετυχαίνουμε ο ένας τον άλλο:P.(είμαι και λίγο αντικοινωνικός οπότε απεφευγα και να τους χτυπήσω την πόρτα).
Ο ενας μαλιστα είχε και μουσικες ανησυχιες και φροντιζε να παιζει ντραμς τα μεσημερια.Φυσικα οποτε ειχα κεφια εβαζα κι εγω μουσικη με μπάσα για να τον αποσυντοζιζω ,μιας και η ηχομονωση δεν ηταν καθόλου καλή.:P
Για ηλικιωμένους γείτονες δεν θα πω πολλα.Η μια δεν ακουγε καλα και κάθε φορα που ηταν να παει καποια για ψωνια , ακουγα όλη τη λίστα.Η περιεργεια τους ευτυχως περιοριζοταν στο να κοιτανε μονο κι οχι να σχολιαζουν.

Στο καινούργιο σπιτι έχω την τύχη να είναι γείτονας μου (στον από πάνω όροφο) ένας πολύ καλός φίλος και συμφοιτητής μου.Πάμε πακέτο από το πρώτο έτος.Οπότε όποτε χρειαστώ κάτι ξέρω πως έχω κάποιον να απευθυνθώ.

Τώρα με τους υπόλοιπους ούτε κρύο , ούτε ζέστη.Λέμε κανά γεια αν συναντηθουμε και οι σχέσεις που είχαμε στις αρχές άρχισαν να παγώνουν με το πέρασμα του χρόνου.Έχουν κοπεί και οι επισκέψεις.
Είναι κια ξενύχτηδες τρομάρα τους και βαζουν και μουσικη τα βραδια , αλλά δεν ξέρουν με ποιον εχουν μπλεξει.:PΜια φορα εβαλα σκουπα στις 9 το πρωι γιατι το ειχαν ξεφτυλίσει το θεμα.

Ευτυχως το παιδι που μένει δίπλα μου είναι ο ιδανικός γείτονας.Δεν κάνει φασαρία,είναι ευγενικός. Αφού νομίζεις ότι δεν μένει κανεις στο σπιτι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
......Της κλείσαμε την πόρτα στη μούρη και στον ακριβώς ίδιο τόνο που φώναζε και αυτή, της είπαμε πως την επόμενη φορά που θα χτυπήσει το κουδούνι μας θα καλέσουμε την αστυνομία! :mad: .........

Και τί θα κάνει η αστυνομία αλήθεια; Θαύμα θα ειναι κι αν έρθουν κι <αυτό πάλι για να τα γράψουν στ'απαυτά τους.

Καλύτερα να την κάνετε ρόμπα εσείς την αγενεστατη τη γριά. Να αρχίσετε να λέτε ότι ο φαρμακοποιός ανησυχεί γιατί τις προάλλες πήρε πολλά Προζάκ, ότι την ακούσατε να φωναζει στον πάραλυτο τον άντρα της και στο γιο της ότι είναι και οι δυο άχρηστοι και θα αυτοκτονήσει και θα τους παρατήσει ... και την λυπόσαστε την καημένη... Μετά ότι και άν λέει οι άλλοι θα την λυπούνται περισσότερο...


Υ.Γ. Σίγουρα δεν κανετε όργια έ ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Koιτα ο κακός γείτονας είναι πολύ άσχημη φάση...
Στην πολυκατοικία που ζω γενικά δεν έχω προβλήματα. Δεδομένου ότι μένω πολλά χρόνια βέβαια διακρινω μια ... καχυποψία (είναι και 800 χρονών οι περισσότεροι) επιπέδου "αλήθεια τελείωσε όπως λέει ή μήπως δεν τα έχει καταφέρει ακόμα;" αλλά δεν δίνω σημασία... Περισσότερο είναι το "δεν με ενοχλούν, δεν τους ενοχλώ" και είμαστε όλοι χαρούμενοι και ευτυχισμένοι...

Σε κάποια φάση στο λύκειο είχαμε πετύχει μια πολύ κακή (κακιασμένη) από κάτω... ¨ηταν και αστυνομικός και δεν ειλικρινά δεν...τολμούσαμε να περπατήσουμε μέσα στο σπίτι... Στον παραμικρό θόρυβο (και όπως ξέρεις μια πολυκατοικία έχει μπόλικους θορύβους!) ανέβαινε πάνω (μαζί με το ... σήμα της :P) και απειλούσε ότι θα μας κάνει μήνυση. Να μην μιλήσω για τις φορές που ... ούρλιαζε στο μπαλκόνι. Θυμάμαι μια φορά που διάβαζα βράδυ και μου έπεσε ένα βιβλίο από το γραφείο... Ένα τέταρτο έμεινα εντελώς ακούνητη περιμένοντας να ακούσω φωνή και μην τολμώντας να κάνω ...θόρυβο να το μαζέψω :P

όταν παντρεύτηκε η αδελφή μου είχε έρθει κόσμος σπίτι για το "κρεββάτι"... Πρέπει να είμαστε η ... μοναδική οικογένεια που αναγκαστήκαμε να πάμε στην αστυνομία 3 μέρες πριν και να ζητήσουμε το υπογεγραμμένο χαρτί με την ειδική άδεια για να .. τολμήσουμε να καλέσουμε άνθρωπους στο σπίτι (κανονικά αυτό λέει ο νόμος, ότι για να κάνεις φασαρία σε ώρες κοινής ησυχίας πρέπει να υπάρχει λόγος και να έχεις ειδοποιήσει αλλά γενικά οι...νορμάλ γείτονες δείχνουν μια...άνοχή σε τέτοια θέματα).. Η δικιά μας πάλι, παρόλο που δεν τολμήσαμε ούτε μουσική να βάλουμε, και είχαμε όλον τον κόσμο "σσσ".. "σσσσ" κτλ 11:01 το βράδυ μας είχε στην...πόρτα να δείχνουμε την ...άδεια για...συνεστίαση (κάπως έτσι τέσπα λεγόταν) σε κάποιο συνάδελφό της...

Ευτυχώς 2 χρόνια έμεινε μόνο και ξεκουμπίστηκε, αλλά ειλικρινά μετά τη ...δικτατορία που μας είχε επιβάλλει μέσα στο ίδιο μας το σπίτι, οτιδήποτε άλλο (καλά όχι αυτά τα ... απίστευτα της Ηρώς!) μου φαίνονται... τπτ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γείτονες. Πόσο καλά τα πάτε;

Παλιά με τον γείτονα τα πηγαίναμε άσχημα, μα από τότε που μου έκανα τοξοβολία και μου ξέφυγε ένα βέλος στην αυλή του, δεν με έχει ενοχλήσει ξανά.

Βάσικα, ούτε και τον έχω δει από τότε... :worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Παλιά με τον γείτονα τα πηγαίναμε άσχημα, μα από τότε που μου έκανα τοξοβολία και μου ξέφυγε ένα βέλος στην αυλή του, δεν με έχει ενοχλήσει ξανά.

Βάσικα, ούτε και τον έχω δει από τότε... :worry::hmm:

Καλός γείτονας είναι μόνο ο νεκρός γείτονας;;:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και τί θα κάνει η αστυνομία αλήθεια; Θαύμα θα ειναι κι αν έρθουν κι <αυτό πάλι για να τα γράψουν στ'απαυτά τους.

Καλύτερα να την κάνετε ρόμπα εσείς την αγενεστατη τη γριά. Να αρχίσετε να λέτε ότι ο φαρμακοποιός ανησυχεί γιατί τις προάλλες πήρε πολλά Προζάκ, ότι την ακούσατε να φωναζει στον πάραλυτο τον άντρα της και στο γιο της ότι είναι και οι δυο άχρηστοι και θα αυτοκτονήσει και θα τους παρατήσει ... και την λυπόσαστε την καημένη... Μετά ότι και άν λέει οι άλλοι θα την λυπούνται περισσότερο...


Υ.Γ. Σίγουρα δεν κανετε όργια έ ; ;)

Δε με νοιάζει το ποιοι θα τη λυπούνται, εμένα δε θέλω να ξαναενοχλήσει για κανέναν λόγο.
Και αυτό για την αστυνομία, της το είπα μπας και εμπεδώσει το παραπάνω.

Υ.Γ. : Φαντάζομαι, πως δεν περιμένεις σοβαρή απάντηση, έτσι? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Αυτό το "δε μιλάμε κι όλα μια χαρά" μου θυμίζει μια φράση του Σαμαράκη που είχα διαβάσει παλιότερα και έλεγε ''Ποτέ οι στέγες των σπιτιών δεν ήταν τόσο κοντά και οι ψυχές των κατοίκων τους τόσο μακρυά". Προσωπικά μου φαίνεται λίγο κρίμα που τους περισσότερους γείτονες δεν κάνουμε ούτε καν μια προσπάθεια να τους γνωρίσουμε λίγο.

Σήμερα σε μια μεγάλη πόλη και να θές να γνωρίσεις τους γείτονές σου νομίζω πως δεν σου αφήνουν περιθώριο αυτοί. Υπάρχει γενικά αποξένωση ανάμεσα στους ανθρώπους, που τούς κάνει να κλείνονται στον εαυτό τους με αποτέλεσμα να μήν γνωρίζουμε καν ποιός μένει δίπλα μας. Έτσι είμαστε άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Τραγικό μα την αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άργος

Νεοφερμένος

Ο Άργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ίσως δεν είναι η πόλη που φταίει. Έρχεται περισσότερο σαν αποτέλεσμα της ανθρώπινης δρασης που κάνει την πόλη τέτοια. Αφού ίδια ακριβώς εικόνα αποκτούν και οι κοινότητες των ανθρώπων εκτός πόλης.

Ίσως επειδή τώρα που το τραπέζι στρώνεται, έχει για όλους να φάνε και όλοι προσδοκούν ότι αύριο θα ζούνε, αφού δεν κρυώνουν ή δεν είναι αθεράπευτα άρρωστοι.

Αντίθετα, είναι πολλοί σε άλλη αθεράπευτη αγωνία, όπως της κατανάλωσης, του προσωπικού ανταγωνισμού, της ανέλιξης στην κοινωνική σκάλα... Ο άνθρωπος όλο και περισσότερο εστιάζεται στα του εαυτού υπολογίζοντας όλο και περισσότερο σε μεγαλοδύναμες ιδιότητες του ίδιου, όπως τα τυπικά προσόντα ή τα εισοδήματα που εισπράττονται, λόγου χάρη - ή θα εισπράττονται αφού κερδίσει στο τζόγο.

Έτσι τι ανάγκη να έχει τον γείτονα; Μπορεί απλώς να

απαιτεί

ο γείτονας να μην ενοχλεί.

:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σήμερα σε μια μεγάλη πόλη και να θές να γνωρίσεις τους γείτονές σου νομίζω πως δεν σου αφήνουν περιθώριο αυτοί. Υπάρχει γενικά αποξένωση ανάμεσα στους ανθρώπους, που τούς κάνει να κλείνονται στον εαυτό τους με αποτέλεσμα να μήν γνωρίζουμε καν ποιός μένει δίπλα μας. Έτσι είμαστε άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Τραγικό μα την αλήθεια.
Αν πιστεύεις πως υπάρχει αποξένωση μεταξύ των ανθρώπων, γι αυτό ευθύνονται οι ίδιοι οι άνθρωποι και τίποτα άλλο.
Αρα λοιπόν, ευθύνεσαι και εσύ ο ίδιος.
Πόσες φορές επεδίωξες να γεφυρώσεις αυτό το χάσμα με το γείτονά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki

Νεοφερμένος

Η tinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μένω σε μια ωραία γειτονιά στην Περούτζια στην Ιταλία είμαστε όλοι φοιτητές. Έχουμε γίνει φίλοι μεταξύ μας και περνάμε τέλεια. Ηρώ ίσως πρέπει να αρχήσεις να θυμώνεις νομίζω που ζούμε στο μεσαίωνα και σε ελέγχει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ηρώ να φέρεις καμιά 20αρια 'άντρες γυμνους και πές της να κατέβει μπάς και της ορμήξουν, ή εγγεφαλικό θα πάθει ή συγκοπή ή θα την Μπίπ και ξελαμπικάρει:P


Εγώ να δείτε πολυκατοικια, όλοι τους είναι μαργαρητάρια, πώς τους ανέχομαι δεν ξέρω, η κάτω είναι η κλασική ιστορία, αυτή λοιπόν έχει 24 ώρες το 24αρωρο ρούχα πλωμένα και δεν τολμάς να ρήξεις σταγώνα νερό.

Απο πάνω μου είναι ένας παλιόγερος που μαζέυει απο τους κάδους τα σκουπίδια μας, βάζει τρυπάνια σέρνει έπιπλα και μάλλων έχει προστάτη αφού κατουράει 1 τα ξυμερώματα γύρο στο δύλεπτο ξυπνώντας μας απο το νερό που βρήσκει στόχο,αν με πιάνετε:whistle:

πάνω δίπλα είναι άλλο ένα ζευγάρι που η τυπισα το παιζει καθαρή, κάθε φορά λοιπόν που πλώνω ρούχα πλένει τις αυλές της και το νερό δεν ξέρω πώς βρήσκει στόχο στα εσώρουχα μου, έπαθα ουρολύμοξη καθώς πήγαινα δουλειά και δεν ήξερα τι γινόταν κάναμε τα πάντα μου περνάει, ξαναπαθαίνω και μετά μου είπε η διπλανή μου ότι η απο πάνωβ πετάει τα βρωμόνερα της πάνω στα εσώρουχα μου:mad:

Δίπλα μου είναι άλλο ένα ζευγάρι γέρων με ένα μικρό κοριτσάκι, ο άντρας της πιάστηκε να κρυφακούει εμένα με τον άντρα μου να κάνουμε σέξ στο σαλόνι, κόλησε το κεφάλι του πάνω στην πόρτα μας και άκουγε:mad:


Στο άλλο δίπλα η τύπισα έχει 3 παιδιά πήραν 'ένα σκύλο και δεν καθαριζε ποτέ τις ακαθαρσίες, με αποτέλεσμα η μπόχα και η λίγδα να μαζέυει μίγες και βρώμα, εν το μεταξύ το ένα τους παιδί κάθε φορα που έρχοντε βαράει το κεφάλι του στις πόρτες μου ότι ώρα και να είναι...

Η πάνω δίπλα πετούσε τα σκουπίδια απο το μπαλκόνι τα βράδια όσπου άρχισα με τον ήχο να φωναζω ...ΓΥΦΤΟΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ....ώσπου σταμάτησε, την πρώτη μέρα που παντρέυτηκα μου χτύπησε το κουδούνι στις 12 το μεσημέρι που είχαμε χαλαρά ερωτικά τραγούδια γιατί λέει έχει ετοιμοθάνατο άντρα και δεν σεβόμαστε:confused:

Ειναι πολλά άτομα ακόμα αλλα όλοι τους είναι μαργαρητάρια, έχουμε έναν που τον χώσανε για βιασμό σε ανήλικη, μια χαρτορήχτρα που με το που ανοίξω κουρτήνα βγάζει καρέκλα και χαζέυει το σπίτι μου και όταν κλείσω κουρτήνα πάει σπίτι της...

Πολλους ακόμα, μπορώ να μηλάω ώρες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εγω τα ειχα με ενα αρσενικο μεγαλυτερο μου που ειχε αμαξι, και επειδη ακριβως ηταν αρκετα μεγαλυτερος δεν ειχα πει τιποτα στους γονεις μου. Μας ειδε λοιπον ενας γειτονας μεσα στο αμαξι και ετρεξε και τους το ειπε!!!! Μετα οι γονεις μου δε μου ειπαν να χωρισω, μου ειπαν ομως να ερθει σπιτι μας να τον γνωρισουν :/ Λιγο αμηχανια η κατασταση. Δεν μου ελεγαν και ποιος απολους τους γειτονες ηταν να παω να του γδαρω το αμαξι :Ρ
Αυτο ειναι το πιο ενοχλητικο περιστατικο που ειχα, στην Αθηνα. Στο χωριο εχουμε ενα κοινο οικοπεδο με αλλους 3. Ο ενας απο αυτους ειναι δαιμονισμενος, φερνει τα χαριτωμενα σκυλακια του και χεζουν την αυλη μας οταν λειπουμε, μας σκιζει τις τεντες, μας χαλαει τον κηπο, και εχει και μια γυναικα και μια κορη που ουρλιαζουν ολη μερα χωρις λογο και αιτια. Και αλλα πολλα ωραια :Ρ
Αχ γειτονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν παίζει.. να έχει μόνο η δικιά μου η γειτονιά τόσα τρελά!
Όχι δεν το δέχομαι!:P

Ακούστε άλλο τώρα!:D

Πριν κάτι μέρες, είχα συναντήσει αυτή τη συμπαθητική γειτόνισσα, που στάθηκε αφορμή για να ανοίξω αυτό το θέμα και μου είχε αναφέρει πως ο διπλανός της έχει μαζέψει ένα σωρό γατιά και σκέφτεται να τον διώξει, μιας και τις προάλλες είχαν μπει σπίτι της από το μπαλκόνι 5 η ώρα τη νύχτα και της έριξαν ένα έπιπλο με κρυσταλλικά.
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ είχα ακούσει το θόρυβο, αφού τέτοιες ώρες είμαι ξύπνια και ανησύχησα!:worry:

Αλλά δεν την πίστεψα, καθώς θεώρησα πως το είπε γιατί θέλει να τον διώξει για άλλους λόγους που μου είχε αναφέρει παλιότερα. (αργεί να της πληρώσει τα κοινόχρηστα, το μόνο που έχει σπίτι του είναι ένα στρώμα στο πάτωμα, δεν πληρώνει γενικά λογαριασμούς και τέτοια)

Αλλά πριν λίγο έγινε το εξής: Ενώ κάθομαι ήσυχα και ωραία στο πισί μου, βλέπω μια γάτα να περιφέρεται στο διάδρομο!
"Βρε μπας και με γελούν τα μάτια μου;":worry:
" Αααααααααα... γάτα!" (σιχαίνομαι τις γάτες)

Με τα πολλά κατάφερα και την έβγαλα στο μπαλκόνι, έκλεισα και την πόρτα και ήσυχασα!

Μετά από καμιά ώρα, ακούει η αδερφή μου θόρυβο και με φωνάζει έντρομη, πως κάποιος προσπαθεί να ανοίξει την μπαλκονόπορτα!
Μπαίνω μπροστά.. πάμε στο σαλόνι και βλέπουμε την πόρτα μισάνοιχτη :eek:

Υπέθεσα πως κάποιος προσπάθησε να την ανοίξει.. βγαίνω απότομα στο μπαλκόνι για να πιάσω τον διαρρήκτη.. και βλέπω στη γωνία δυο γάτες να με κοιτάζουν! Δύο!!!:confused:

Πέρασαν κυρίες, καμαρωτές καμαρωτές απ΄όλο το σπίτι μου.. κατάφερα να τις βγάλω κυνηγώντας τες από το άλλο μπαλκόνι και κλειδαμπάρωσα! :P

Θα τρελαθούμε εντελώς.. δε γίνονται αυτά τα πράγματα!:worry:

Το κακό είναι.. ότι η πρώτη πέρασε από την κουζίνα και δεν ξέρω κι εγώ τι άγγιξε.. και πόσο βρώμικη ήταν :/:

Τι ήταν και αυτό το αποψινό!

Εννοείται πως αύριο τα λέω στη "φιλενάδα μου" από πάνω.. και σε κάτι τέτοια της έχω εμπιστισύνη, είμαι σίγουρη πως θα λάβει τα μέτρα της..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οι γάτες Ηρώ είναι από τα πιο καθαρά ζώα, διότι πλένονται μόνες τους επί αρκετή ώρα κάθε μέρα. Ακόμα και οι αδέσποτες, είναι πολύ πιο καθαρές από τα αδέσποτα σκυλιά για παράδειγμα. Κακώς τις σιχαίνεσαι τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top