Προτάσεις για δουλειά

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ποιες δουλιές θα προτείνατε στους άλλους να κάνουν και ποιες όχι πια είναι τα θετικά και τα αρνητικά σε αυτές που γνωρίζεται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εχω δουλεψει μονο σεεναν τομεα αλλα εχω κανει ολες τις δουλειες που τον αφορουν. Στα ξενοδοχειακα που εγω ξερω λοιπον, διαλεξτε οποιο ποστο σας δινει την δυνατοτητα να ερχεστε σε επαφη με κοσμο και γνωριστε ποσο ευχαριστοι ειναι ολοι την περιοδο των διακοπων, αν δεν εισαστε διατεθιμενοι να δουλεψετε ατσαλες ωρες και μερες, αν δεν το αγαπατε οσο εγω μη το διαλεξετε θα σας κουρασει πολυ συντομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εχω δουλέψει σε πολλούς και διαφορετικούς τομεις... να αρχήσω τις αναλύσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
εχω δουλέψει σε πολλούς και διαφορετικούς τομεις... να αρχήσω τις αναλύσεις???

Γιατί όχι, όσο περισσότερες τόσο καλύτερο! :) Απλά μην διαφημίζουμε / δυσφημίζουμε εταιρειες, όχι ονόματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να πω εγώωωωωωωωωωωωωωω χιχιχιχι
Λοιπόν: Δημόσιες σχέσεις...πολύ τρέξιμο,πολύ ξενύχτι....πρέπει να είσαι μέσα στην τρελή χαρά και μπουρου μπουρού με τον κάθε άσχετο...και άσχημο πέσιμο από μερικούς...sorry φίλε δημόσιες σχέσεις κάνω...όχι...γκρρρρρρρρ
Ιδιαίτερα: αν αντέχεις τα παιδάκια πάντα, πολύ πονοκέφαλος (πέφτω στις περιπτώσεις πάντα) αλλά μέχρι στιγμής ευτυχως η κάθε συνεργασία με γονείς ήταν άψογη
Προώθηση:Ορθοστασία, λίγα λεφτά για 8ωρο και πολύ ξεσπάνε πάνω σου...
Μοίρασμα διαφημιστικών:Πολύ περπάτημα και ηλίθιο καμάκι στις καφετέριες και παρατηρήσεις από τους ιδιοκτήτες.λίγα λεφτά επίσης....
Στο μπαρ για να ετοιμάζεις τα συνοδευτικά και πλύσιμο ποτηριών:Ειδικά τις βραδινές ώρες τρελαίνεσαι...τ'ακούς από το αφεντικό γιατί η προηγούμενη ξέχασε να παραγγείλει αγγούρια, γιατί μπέρδεψε τα απορρυπαντικά...αφου είναι χαζή βρεεεεεεεεεε!Γνωρίζεις επίσης πολύ κόσμο αλλά πεθαίνεις στην κούραση....
Καθαριστήριο: έμαθα να σιδερώνω...για εμένα απλά ουδέτερο!
Ραδιοφωνική εκπομπή: Μόνο αν είναι το χόμπυ σου...λεφτά ελάχιστα (μιλάω για Βόλο)
Ιδιαιτέρα σε δικηγορικό γραφείο: καλά τα λεφτά, πολύ τρέξιμο,πολύ άγχος και ότι πάει στραβά φταις εσύ.....
Αυτά μέχρι στιγμής....8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Να πω εγώωωωωωωωωωωωωωω χιχιχιχι
Λοιπόν: Δημόσιες σχέσεις...πολύ τρέξιμο,πολύ ξενύχτι....πρέπει να είσαι μέσα στην τρελή χαρά και μπουρου μπουρού με τον κάθε άσχετο...και άσχημο πέσιμο από μερικούς...sorry φίλε δημόσιες σχέσεις κάνω...όχι...γκρρρρρρρρ
Ιδιαίτερα: αν αντέχεις τα παιδάκια πάντα, πολύ πονοκέφαλος (πέφτω στις περιπτώσεις πάντα) αλλά μέχρι στιγμής ευτυχως η κάθε συνεργασία με γονείς ήταν άψογη
Προώθηση:Ορθοστασία, λίγα λεφτά για 8ωρο και πολύ ξεσπάνε πάνω σου...
Μοίρασμα διαφημιστικών:Πολύ περπάτημα και ηλίθιο καμάκι στις καφετέριες και παρατηρήσεις από τους ιδιοκτήτες.λίγα λεφτά επίσης....
Στο μπαρ για να ετοιμάζεις τα συνοδευτικά και πλύσιμο ποτηριών:Ειδικά τις βραδινές ώρες τρελαίνεσαι...τ'ακούς από το αφεντικό γιατί η προηγούμενη ξέχασε να παραγγείλει αγγούρια, γιατί μπέρδεψε τα απορρυπαντικά...αφου είναι χαζή βρεεεεεεεεεε!Γνωρίζεις επίσης πολύ κόσμο αλλά πεθαίνεις στην κούραση....
Καθαριστήριο: έμαθα να σιδερώνω...για εμένα απλά ουδέτερο!
Ραδιοφωνική εκπομπή: Μόνο αν είναι το χόμπυ σου...λεφτά ελάχιστα (μιλάω για Βόλο)
Ιδιαιτέρα σε δικηγορικό γραφείο: καλά τα λεφτά, πολύ τρέξιμο,πολύ άγχος και ότι πάει στραβά φταις εσύ.....
Αυτά μέχρι στιγμής....8)
omg έτσι και δεν κάνω καμία δουλεία που είναι και hobby μου με βλέπω να έχω νεύρα στο full :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
omg έτσι και δεν κάνω καμία δουλεία που είναι και hobby μου με βλέπω να έχω νεύρα στο full :(

Προσωπικά και σε δουλειές που λάτρευα ώρες ώρες με έπιαναν τα νεύρα...Αναπόφευκτο δηλαδή...

Α....δουλειά στο Γερμανό: Οι συνάδελφοι απλά άσχετοι....Άσε που ήθελαν να κάνω και δουλειές που δεν ήταν στην αρμοδιότητά μου...εκεί να δεις πόσο τα έπαιρνα....γκρρρρρρρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα άσχετα μηνύματα έγιναν split . Το split θα το βρείτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
λεπόν.... έχω δουλέψει σε αρκετές δουλειές οπότε μπορώ να σας πω μερικά πραγματάκια....

α) καράβι (ήμουνα δόκιμος λογιστής). πολύ καλά λεφτά ΑΛΛΑ απαιτεί γερά νεύρα.... οι ναυτικοί είναι πάρα πολύ περίεργοι χαρακτήρες.... η μοναξιά και η απομόνωση βαράει άσχημα....
β) ιδιαίτερα σε μαθητές. αν το παιδί είναι λύκειο, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα, καθώς πλέον έχει (ψιλο)καταλάβει πώς αγωνίζεται για το μέλλον του. φυσικά υπάρχουν και οι ουκ ολίγες εξαιρέσεις:) αν είναι γυμνάσιο, κλάφ'τα χαράλαμπε:P
γ) δουλειές σχετικά με πληροφορική. σαν administrator που δούλευα, πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ καλή δουλειά. στήνεις τα πάντα, μαθαίνεις το δίκτυό σου και το software που τρέχει πάνω σε αυτό, και μετά... ασ'το να παίζει. φυσικά θα υπάρχουν και στιγμές που θα πέσει και θα τρέχεις μερόνυχτα να το αποκαταστήσεις. σαν τεχνικός Η/Υ, σου σπάνε τα νεύρα. χώρια που τα λεφτά (πλέον) είναι λίγα..... σαν web designer / developer, αρκετά δύσκολα. οι πελάτες δεν ξέρουν τι θέλουν, μπορεί να τους φτιάξεις το υπέρτατα τέλειο (γραφιστικά) site, και να μην τους αρέσει, ενώ μπορεί να τους κοτσάρεις καμμιά γυφτιά και να σε προσκυνάνε. έλεος. ιδιαίτερα λέει να κάνεις (π.χ. ECDL ξέρω γω), καλά λεφτά.

δ) φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης. δύσκολο στην αρχή, λίγα λεφτά, αλλά ωραία δουλειά. στις ενέργειες, απορίες, κινήσεις των μαθητών πολλές φορές βλέπεις κομμάτια του εαυτού σου όντας μικρότερος. πολύ ωραίο συναίσθημα.

αυτά....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dt008:
β) ιδιαίτερα σε μαθητές. αν το παιδί είναι λύκειο, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα, καθώς πλέον έχει (ψιλο)καταλάβει πώς αγωνίζεται για το μέλλον του. φυσικά υπάρχουν και οι ουκ ολίγες εξαιρέσεις:) αν είναι γυμνάσιο, κλάφ'τα χαράλαμπε:P
αχ μακάρι να ήταν έτσι ... προσωπίκα το μόνο που βλέπω είναι ενα πολύ μικρό ποσόστο να το έχει καταλάβει αυτό αλλά η πλειοψηφία είναι αστά να πάνε ... αν το συστήμα ήταν πιο αυστήρο ούτε στο λύκειο δεν θα εμπέναν :(
σορρυ για το offtopic αλλα δεν άντεξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
τι να σου πω, φίλε Exposed... ίσως να έχω τύχει σε ώριμα παιδιά στο φροντιστήριο που δουλεύω......

Vkey: σχεδόν όπου έχω δουλέψει, έχω κάνει πράγματα που δεν ήταν στην αρμοδιότητά μου.... αλλά δεν ξέρω... κάποιες φορές με πιάνει και το φιλότιμο ρε γαμώτο, σκέφτομαι ότι "ντάξει, το ψωμί μου βγάζω από δω", άλλες φορές λέω "ε, α γ****** εσύ και οι παράλογες απαιτήσεις σου".... όπως ο ΒΛΑΚΑΣ που δουλεύω τώρα, μου μου λέει ότι νά'ναι όποτε νά'ναι... αλλά Τετάρτη θα πάρει <ξέρετε τι>!!! ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

trifyllenia

Νεοφερμένος

Η trifyllenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dt008:
αλλά Τετάρτη θα πάρει <ξέρετε τι>!!! ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ:D:D:D

+2 ΓΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ?;) Άντε με το καλό!

Παρεπιτόντως τι λέει o web-designer?
Όσοι σπουδάζουμε di (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) υπάρχει περίπτωση να βρούμε πουθενά με τις γνώσεις που έχουμε ή @@?
Κοινώς πρέπει να τα "μάθουμε" μόνοι μας?

Game-developpers?Ή και πάλι @@?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τριφυλλενια για web designer μετράει πάνω απο όλα το portfolio. Οι γνώσεις έρχονται δευτερες, άσε που καμια σχολή πληροφορικής, όσο καλη και να είναι δεν σου προσφέρει γνώσεις για web design γιατι απλούστατα... δεν είναι αυτό το αντικείμενο!
Αν δεν κάτσεις να ασχοληθείς μόνη σου, χλωμά τα πραγματα στον τομέα του web design.
Μιλάω βέβαια για κάτι καλό, όχι για μερικούς που ξέρω που κάνουν αηδίες και κοροιδεύουν τον (άσχετο) κοσμάκη... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trifyllenia:
+2 ΓΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ?;) Άντε με το καλό!

Παρεπιτόντως τι λέει o web-designer?
Όσοι σπουδάζουμε di (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) υπάρχει περίπτωση να βρούμε πουθενά με τις γνώσεις που έχουμε ή @@?
Κοινώς πρέπει να τα "μάθουμε" μόνοι μας?

Game-developpers?Ή και πάλι @@?

trifyllenia, δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.... για web design δεν σου δίνει τίποτα απολύτως το di, αν θες πάντως να ασχοληθείς με αυτό, μπορείς να με ρωτήσεις ό,τι θέλεις όποτε θέλεις.....απόλυτο δίκιο η Michelle για το portfolio;) για game developing, από όσο γνωρίζω, απολύτως τίποτα πάλι....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως, ισχύει αυτό που λένε οτι δεν μπορεί κάποιος να είναι ΚΑΙ καλός web designer KAI καλος web developer?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
τσου. έχω δει πολύ καλό γραφίστα να γράφει παπάδες σε php. παραμένει όμως γραφίστας και όχι προγραμματιστής :-)

λόγω της ευκολίας της php, δεν είναι τόσο δύσκολο, πάντως. και για asp (v. 3.0) ισχύουν τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ξέρει κάποιος και php και asp, ένα απο τα δυο νομίζω πως αρκεί :worry:
Kαι πως ορίζεται ο γραφίστας και πως ο προγραμματιστής? Αν όντως είναι αυτός τόσο φοβερός γιατί δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προγραμματιστής? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trifyllenia:
Παρεπιτόντως τι λέει o web-designer?
Όσοι σπουδάζουμε di (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) υπάρχει περίπτωση να βρούμε πουθενά με τις γνώσεις που έχουμε ή @@?
Κοινώς πρέπει να τα "μάθουμε" μόνοι μας?

Game-developpers?Ή και πάλι @@?
Oπως πολυ σωστα προαναφερθηκε,η σχολη ειναι απλα το εναυσμα,τιποτα περισσοτερο.
Σε ολα τα επαγγελματα που εχουν σχεση με υπολογιστες αν δεν καθησεις να ασχοληθεις απο μονος σου δεν προκειται ποτε να γινεις καλος.Η σχολη σου προσφερει απλα τις βασεις.

Οσο αυτο για το game developer,τι εννοεις ακριβως;:hmm:
Game developement ειναι το συνολο των διαφορετικων επαγγελματων που απαιτουνται για να φτιαξουν ενα παιχνιδι και οχι ενα μεμονωμενο επαγγελμα.
Επισης γνωριζω αριστα την κατασταση στην Ελλαδα στον συγκεκριμενο τομεα,λυπαμαι αλλα θα σε απογοητευσω λεγοντας οτι δεν υπαρχει καμια σχολη που να σου μαθαινει ουτε στο ελαχιστο πως φτιαχνονται τα παιχνιδια πραγματικα.Ουτε ιδιωτικη ουτε κρατικη σχολη :/:
Λυπαμαι αλλα ειναι η πικρη αληθεια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ξέρει κάποιος και php και asp, ένα απο τα δυο νομίζω πως αρκεί :worry:
Kαι πως ορίζεται ο γραφίστας και πως ο προγραμματιστής? Αν όντως είναι αυτός τόσο φοβερός γιατί δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προγραμματιστής? :confused:

δεν είπα ότι χρειάζεται να ξέρει και τα δύο! καλό είναι βέβαια να ξέρει όσα περισσότερα μπορεί, γιατί η κάθε γλώσσα είναι καλή για συγκεκριμένες εργασίες... δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προγραμματιστής γιατί απλά γνωρίζει php εντολές, καθώς και κάποιες δομές του structured προγραμματισμού.. δεν είναι εγκλιματισμένος με όλη την προγραμματιστική φιλοσοφία... δεν είναι δηλαδή καλός αναλυτής.... αναλυτής και προγραμματιστής, εξάλλου είναι δύο έννοιες στενά συνυφασμένες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα εγώ απο τα λεγόμενα σου κατάλαβα οτι είναι γνώστης και της προγραμματιστικής φιλοσοφίας, όχι απλά ξερών εντολών... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top