Γυναίκες και άνδρες στα 30

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Εν κατακλειδι τα τριάντα είναιι το τέλος. Ή τα έχεις κανει όλα και αναρωτιέσαι τί άλλο σου μένει να πετύχεις (!:D !) είτε δεν τα έχεις κανει οπότε είσαι ένας/μια loser....

Θα διαφωνήσω μαζί σου...τα 30 είναι απλά μια ηλικία όπως και και όλες οι άλλες...απλά το θέμα είναι πως το αντιλαμβάνεται κανείς. Και εννοείται ότι η ζωή δεν σταματάει στα 30 για να νιώθεις loser, ακόμα έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου να κάνεις όσα θέλεις και ίσως και περισσότερα από όσα έχεις φανταστεί.

Όσο για την οικογένεια και τα παιδιά που αναφέρθηκε, απλά σήμερα κάνουμε παιδί σε όλες τις ηλικίες πλέον έστω και με υποβοήθηση. Το θέμα είναι αν έχουμε και τις ίδιες αντοχές σε όλες τις ηλικίες για να αντεπεξέλθουμε σωστά στο ρόλο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τα τριάντα είναι,και μόνο σα σκέψη,ταφόπλακα στο στέρνο μου.
Έκατσα και διάβασα πολλές απ'όσα λέτε,και κάποια κοπέλα είπε για την κρίση των 'άντα της αδερφής της..Εγώ αυτή την κρίση δεν θα προλάβω να την εγκαινιάσω στα 30,αφού την έπαθα ήδη στα 20.Την ημέρα των γενεθλίων μου,ήμουνα ωσάν τη Μεγάλη Παρασκευή.

Σκέφτομαι τώρα "Ε,ρε γλέντια στα 30"..Καλά ξέρω πλέον τι θα γίνει,αλλά είναι πολύ τρομαχτικά τα γηρατειά.
Όχι δεν σας είπα μόλις τώρα γέρους,ξεκολλήστε.Απλά είσαι one step closer...
Φοβάμαι το γήρας,φοβάμαι το θάνατο,ξέρω το ξεφτυλίζω(για τις κοπελιές που με έχουν βρει ισοπεδωτική στο παρελθόν το λέω) αλλά μακάρι να υπήρχε αυτό το pause.Ίσως είμαι φιλάρεσκη που δεν θέλω να τσαλακωθώ,αλλά από την άλλη φοβάμαι την καθώς πρέπει ωριμότητα των 30.Εννοώ ότι θα αλλάξουν τα μυαλά μου.

Είδα πολλούς μέχρι τώρα να λένε πως αισθάνονται ακόμα 20,είναι ιδιαίτερα ρομαντικό να το νιώθετε,αλλά δεν είστε.Και δεν το λέω για να σας συνεφερέρω-δεν θα μπορούσα-.Είναι σαν να το λέω σε μένα.Κι όλο κάνω κουβέντες με φίλους που δεν φοβούνται το μεγάλωμα,και ακόμα δεν μπορώ να πειστώ ότι αυτή η κ*λοηλικία κρύβει ενδιαφέρονται μυστικά ζωής.Και όλα αυτά που λέτε,οι μεγάλες κοπέλες του forum,για τα τσιπιρικάκια σας,για τις ζωές σας,πως τα έχετε καταφέρει,τι έχετε κάνει κλπ είναι τόσο,μα τόσο όμορφα..:)

Ξέρω από τώρα πως τα 30 θα είναι ο θάνατός μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα τριάντα είναι,και μόνο σα σκέψη,ταφόπλακα στο στέρνο μου.
Έκατσα και διάβασα πολλές απ'όσα λέτε,και κάποια κοπέλα είπε για την κρίση των 'άντα της αδερφής της..Εγώ αυτή την κρίση δεν θα προλάβω να την εγκαινιάσω στα 30,αφού την έπαθα ήδη στα 20.Την ημέρα των γενεθλίων μου,ήμουνα ωσάν τη Μεγάλη Παρασκευή.

Σκέφτομαι τώρα "Ε,ρε γλέντια στα 30"..Καλά ξέρω πλέον τι θα γίνει,αλλά είναι πολύ τρομαχτικά τα γηρατειά.
Όχι δεν σας είπα μόλις τώρα γέρους,ξεκολλήστε.Απλά είσαι one step closer...
Φοβάμαι το γήρας,φοβάμαι το θάνατο,ξέρω το ξεφτυλίζω(για τις κοπελιές που με έχουν βρει ισοπεδωτική στο παρελθόν το λέω) αλλά μακάρι να υπήρχε αυτό το pause.Ίσως είμαι φιλάρεσκη που δεν θέλω να τσαλακωθώ,αλλά από την άλλη φοβάμαι την καθώς πρέπει ωριμότητα των 30.Εννοώ ότι θα αλλάξουν τα μυαλά μου.

Είδα πολλούς μέχρι τώρα να λένε πως αισθάνονται ακόμα 20,είναι ιδιαίτερα ρομαντικό να το νιώθετε,αλλά δεν είστε.Και δεν το λέω για να σας συνεφερέρω-δεν θα μπορούσα-.Είναι σαν να το λέω σε μένα.Κι όλο κάνω κουβέντες με φίλους που δεν φοβούνται το μεγάλωμα,και ακόμα δεν μπορώ να πειστώ ότι αυτή η κ*λοηλικία κρύβει ενδιαφέρονται μυστικά ζωής.Και όλα αυτά που λέτε,οι μεγάλες κοπέλες του forum,για τα τσιπιρικάκια σας,για τις ζωές σας,πως τα έχετε καταφέρει,τι έχετε κάνει κλπ είναι τόσο,μα τόσο όμορφα..:)

Ξέρω από τώρα πως τα 30 θα είναι ο θάνατός μου.

Μεχρι τα 25 θα εχεις αλλαξει γνωμη.....ειναι της ηλικιας σου ολα αυτα και θα περασουν....
Να ξερεις παντως οτι δεν υπαρχει καθως πρεπει ωριμοτητα των 30....Οι καθωσπρεπισμοι δεν εχουν να κανουν με την ηλικια....και σιγουρα οχι συγκεκριμενα με την ηλικια των 30..:)
Στα 30 ενα βημα πιο κοντα στα γηρατια? Τα θες και τα λες?!:P
....Ε οκ..και τα 20 ενα πιο μακρια....σοου γουατ?! Μα εσυ πως φανταζεσαι τις 30αρες....? Με τσαλακωμενα προσωπα και μπαστουνακια...??
Και κατι ακομα...οταν κανείς λεει οτι ειναι πχ 30 και αισθανεται 20, δεν το λεει απο ρομαντισμο..αλλλά γιατι ετσι πραγματικα νοιωθει...
..κανει σαχλαμαρες της ηλικιας των 20...εχει αντοχες, διαθεσεις και ενεργεια επισης αυτης της ηλικιας...οποτε ειναι λογικο να το λεει....Οπως επισης αλλοι λενε ειμαι 20 και αισθανομαι σαν να ειμαι 40...νοιωθω πολυ "κουρασμενη" κ.ο.κ...

Και οσον αφορα στην τελευταια σου φραση....τραστ μι..σε μια πενταετια θα την εχεις δει αλλιως...;):) (μεταξυ μας..ε εισαι υπερβολικη ρε παιδι μου...αλλα φαινεται οτι ειναι κατι που σε χαρακτηριζει γενικα..:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μεχρι τα 25 θα εχεις αλλαξει γνωμη.....ειναι της ηλικιας σου ολα αυτα και θα περασουν....
Να ξερεις παντως οτι δεν υπαρχει καθως πρεπει ωριμοτητα των 30....Οι καθωσπρεπισμοι δεν εχουν να κανουν με την ηλικια....και σιγουρα οχι συγκεκριμενα με την ηλικια των 30..:)
Στα 30 ενα βημα πιο κοντα στα γηρατια? Τα θες και τα λες?!:P
....Ε οκ..και τα 20 ενα πιο μακρια....σοου γουατ?! Μα εσυ πως φανταζεσαι τις 30αρες....? Με τσαλακωμενα προσωπα και μπαστουνακια...??
Και κατι ακομα...οταν κανείς λεει οτι ειναι πχ 30 και αισθανεται 20, δεν το λεει απο ρομαντισμο..αλλλά γιατι ετσι πραγματικα νοιωθει...
..κανει σαχλαμαρες της ηλικιας των 20...εχει αντοχες, διαθεσεις και ενεργεια επισης αυτης της ηλικιας...οποτε ειναι λογικο να το λεει....Οπως επισης αλλοι λενε ειμαι 20 και αισθανομαι σαν να ειμαι 40...νοιωθω πολυ "κουρασμενη" κ.ο.κ...

Και οσον αφορα στην τελευταια σου φραση....τραστ μι..σε μια πενταετια θα την εχεις δει αλλιως...;):) (μεταξυ μας..ε εισαι υπερβολικη ρε παιδι μου...αλλα φαινεται οτι ειναι κατι που σε χαρακτηριζει γενικα..:))

Τι να σου πω ρε συ νεράιδα..Μακάρι να σε θυμηθώ και ότι λες να βγει αληθινό.
Αλλά ο 30αρης να κάνει σαχλαμάρες των 20;Για κανένα λόγο..Σας έχω κολλήσει υπερβολή μου φαίνεται (μεταξύ μας,είμαι υπερβολική όντως,αλλά και εσύ ρε παιδί μου παραείσαι μπιτς σε κάποιον που δεν ξες,και δεν το είπα με την έννοια της σκύλας,αλλά της στριμμένης-αμα ήθελα να σε βρίσω θα έλεγα όοοτι άλλη μλκια θες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αλλά ο 30αρης να κάνει σαχλαμάρες των 20;Για κανένα λόγο..Σας έχω κολλήσει υπερβολή μου φαίνεται (μεταξύ μας,είμαι υπερβολική όντως,αλλά και εσύ ρε παιδί μου παραείσαι μπιτς σε κάποιον που δεν ξες,και δεν το είπα με την έννοια της σκύλας,αλλά της στριμμένης-αμα ήθελα να σε βρίσω θα έλεγα όοοτι άλλη μλκια θες)

Ειμαι καρδια μου και απο αυτο, αλλα μην το παιρνεις προσωπικα....:)
Σε αυτους ειδικα που γνωριζω γινομαι και χειροτερη....
Απλα δεν ειμαι μονο αυτο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ω,μ'αρέσει που τόνισες τις "κακές" λεξούλες :)
Επίσης δε γίνεται να μην το παίρνεις προσωπικά όταν το δέχεσαι :)
Λοιπόμ,παραξεφύγαμε από το θέμα.
Οι 30αρηδες είναι παράξενα πλάσματα.Συμπαθητικοί δε λέω..αλλά δεν θέλω να βρεθώ στη θέση τους.Ξέρω ΘΑ βρεθώ στα 30 και ΔΕΝ τα λέω με κακία,ούτε υπεροψία όσα λέω.Φοβίες είναι.Απλά τις δηλώνω δημόσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ξέρω από τώρα πως τα 30 θα είναι ο θάνατός μου.

Και τα 40 το μνημόσυνο; :P

Ευτυχώς υπάρχει ζωή και μετά τα 30 και μετά τα 40 και τα 50 μην σου πω! Πλέον άλλωστε η επιστήμη σε βοηθάει να νιώθεις νεότερος σε αυτές τις ηλικίες. Σκέψου τι θα έχει βγει όταν θα γίνουμε εμείς τόσο...

Μπορεί ίσως στα 30 να μην μεθάς και κάνεις βλακείες όπως στα 20 αλλά είσαι πιο κατασταλαγμένος, πιο ήρεμος, τα έχεις βρει με τον εαυτό σου, με την σεξουαλικότητα σου (μην το γελάς μια γυναίκα θέλει χρόνια για να ωριμάσει σεξουαλικά), έχεις χρόνια φιλίες, και το ότι μεγάλωσες δεν σημαίνει ότι περνάς λιγότερο καλά, ακόμη και αν αυτό γίνεται με πιο ήρεμο τρόπο. Εδώ άλλοι στα 40 και ζουν τρελή ζωή! Chill out!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προσωπικα δε με ενοχλουν αυτες οι λεξουλες, αλλωστε και εγω με λεω μπιτς...(ιφ γιου γονα μπι ριτς, γιου χαεβ του μπι ε μπιτς:P)
Οταν λεω μην το παιρνεις προσωπικα..εννοω...οτι δεν εισαι η εξαιρεση στον κανονα και δεν συμπεριφερομαι σε σενα ετσι για καποιο συγκεκριμενο λογο...
Απλα αυτος που δεχεται τη στριμαδα μου, προφανως εχει βαλει το χερακι του και εκεινος, ειτε με αυτα που εχει κανει, ειτε με αυτα που εχει πει..Δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που χαιδευουν αυτακια..ουτε των δικων του ανθρωπων, αλλα ουτε και των ξενων..
Και ειμαστε και οφφφφφφφφφ!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Είστε παντου!!!Μήπως αυτό το μπίτσι θίνγκ είναι παρενέργεια των 30;;Τώρα είναι που δεν θέλω να τα πατήσω...Σταματάω,γιατί όντως μπιτς-φαιρυ (ελπίζω να μην σε ενοχλεί) είμαστε οφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Shut up bitches !


Σιγουρα στα 30 σωματικά και ψυχικά δεν εισαι οπως στα 20. Αλλά δεν ειναι σπανιο , αυτο να ισχυει πολυ περισσοτερο για το σωμα, παρά για το πνευμα.

Το σίγουρο είναι ότι διαβάζω άρθρα επιστημονικά για επιστήμονες που ανακαλύπτουν τρόπους επιμήκυνσης της ζωής κυττάρων και DNA και κάπως διατηρώ μια ελπίδα ότι θα ζήσω πάνω από 100 χρόνια και μάλιστα όχι σαν γέρος.
Περισοτερο για τους επομενους ειναι αυτα, οχι τοσο πολυ για εμας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο;
Όσες γυναίκες περάσατε τα 30, τι αλλαγές είδατε ψυχικές και σωματικές;
Δεν εννοώ απαραίτητα αλλαγές λόγω γέννας, αλλά θέματα που έχουν να κάνουν με την υγεία μας, πχ μεταβολισμός, αντοχές σωματικές, ωριμότητα... αλλαγές στα γούστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτό είναι γεγονός
αντοχές λιγότερες αλλά όχι με τα 30... στα 30 μου ξύπναγα Παρασκευή πρωί και επειδή έκανα 3 δουλειές εκ των οποίων η μία νύχτα, ξανακοιμόμουν Δευτέρα βράδυ :P
οι πεσμένες αντοχές ήρθαν κάπου κατά τα 35...
ίσως να έχουν σχέση με την γενικότερη αλλαγή στη ζωή μου
πλέον δεν έχω καθόλου αντοχές αλλά μάλλον είναι λόγω κούρασης με το μωρό

το σώμα είναι μια πικραμένη ιστορία...
και πάλι δεν είναι στα 30 αλλά πιο πριν :P
αρχίζει και χαλαρώνει φυσικά... οι δίαιτες είναι πιο επίπονες, δλδ εκεί που στα 22 μου έχανα 3 κιλά σε μια βδομάδα, τώρα τα χάνω σε ένα μήνα :/: (με την ίδια αυστηρή διατροφή)

αλλαγές στα γούστα.... ναι... υπάρχουν φυσικά μιας που πλέον η τσέπη αντέχει κι άλλα πράγματα ;)

γενικά αλλαγές υπάρχουν, αλλά δεν είναι φάρος, φωτεινός σηματοδότης τα 30
είναι η σταδιακή αλλαγή σε όλα μας κατά τη διάρκεια της ζωής μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως σας τρώω όλους. Είχα πάθει κρίση στα 10 μου γιατί δεν θα είχα ξανά ...μονοψήφιο αριθμό ηλικίας (και μιλάω ΠΟΛΥ σοβαρά, το είχα πάθει!) :D Οπότε τώρα δεν αγχώνομαι, η επόμενη κρίση θα είναι στα ..99 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στα 19 μου έλεγα πως θέλω να μείνω κολλημένη εκεί, να κάνω ό,τι τρέλα θέλω και να δικαιολογούμαι λόγω ηλικίας. Τα 24 συγκεκριμένα με τρόμαζαν γιατί θα έπρεπε να έχω τελειώσει τις σπουδές μου.. να έχω βρει ή να ψάχνω δουλειά κλπ.

Κατάλαβα πως κάθε ηλικία έχει τα δικά της καλά. Πλεόν αν και συνεχίζω να κάνω κάθε είδους τρέλα, αντιμετωπίζω τη ζωή μου με κάποιου είδους ωριμότητα, καθώς παρατηρώ πως ο τρόπος σκέψης μου έχει αλλάξει προς το καλύτερο.

Έτσι τα 30 δε με τρομάζουν καθόλου γιατί ξέρω πως κάθε χρόνο θα προσπαθώ να γίνομαι καλύτερη αξιοποιώντας πλήρως την εμπειρία που τα χρόνια θα μου προσφέρουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Xωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, αλλά είναι δυνατόν στα 23 σου ή και στα 25 σου να σκέφτεσαι τι θα γίνει στα 30 σου;;; Ποιος ζει και ποιος πεθαίνει ως τότε.. Τουλάχιστον εγώ στα 23 μου και στα 25 μου δεν σκεφτόμουν ποτέ τα 30. Μπορεί μόνο να σκεφτόμουν πως δεν είμαι πια 19, αλλά ποτέ δεν με έκανε αυτό να νιώσω άσχημα. Και ξέρω πως αποκλείεται στα 33 ή στα 35 μου να σκέφτομαι τα 40. Άμα σκέφτεσαι πως θα είναι το μέλλον συνέχεια, χάνεις το παρόν, εγώ αυτό ξέρω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να αλλαξουμε το παρελθόν όμως μπορούμε να χαλασουμε ένα ίσως ικανοποιητικο παρόν ανησυχώντας για το μελλον.

αυτή είναι η μια αποψη. Η άλλη είναι ότι

Το μελλον ανήκει σ'αυτούς που το προετοιμάζουν

Υ.γ. Πάντως εγώ δεν ξαναμπλέκω με γυναίκα κάτω απο τριάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με το να φοβάσαι κάτι, δεν προετοιμάζεσαι γι' αυτό. Ούτε με το να αγχώνεσαι. Στόχους μπορείς να έχεις πάντα, χωρίς να βάζεις όρια ηλικιακά, αυτό λέω εγώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
καλά τα λέει η καχ. μπορεί τα 30 να είναι ο πρώτος σηματοδείκτης πως τα καλύτερα στη ζωή πέρασαν και πως από δω και μπρός αρχίζει η πτώση, μα αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να έχουμε στόχους για τα εξήντα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τώρα σίγουρα όλοι νιώθουν καλύτερα Ρεμπ..ελε :P
Πάντως η μαμά μου λέει πως μέχρι τα 35 της κάθε χρονιά ένιωθε και καλύτερα. Οπότε τζάμπα το άγχος :P (το μετά δεν σας το λέω όμως :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
καλά τα λέει η καχ. μπορεί τα 30 να είναι ο πρώτος σηματοδείκτης πως τα καλύτερα στη ζωή πέρασαν και πως από δω και μπρός αρχίζει η πτώση, μα αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να έχουμε στόχους για τα εξήντα. :redface:
Εγώ πάλι, πιστεύω οτι τα καλύτερα είναι μπροστά και έρχονται.....:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top