Γυναίκες και άνδρες στα 30

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Να πω τώρα κι εγώ κάτι προσωπικό; Η ηλικία μου αρέσει. Όσο πιο νέος ήμουν τόσο το μυαλό μου ήταν γεμάτο σέξ. Κυριολεκτικά με καταδυνάστευε δεν μπορούσα να λειτουργήσω σωστά αφού συνέχεια εκεί είχα το μυαλό μου. Ίσως να ήταν καλό αυτό, αν ήμουν ροκ στάρ, πορνοστάρ ή ζιγκολό όμως δεν ήμουν ροκ σταρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ησουν ζιγκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ησουν ζιγκολο?

Όχι ούτε πορνοστάρ φυσικά. Δεν το ανέφερα γιατί πίστεψα ότι εννοείται... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ναι, και εγω έχω πολύ καιρό ακόμα!!! Καθε ηλικια έχει τα καλα της νομιζω...αλλα καλα ειμαι και στα 21 ... τι τα θελω τα 30< ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως πέραν το σέξ, πιστεύω ότι η ζωή στη νεαρή ηλικία έχει κι άλλα πολλα προβλήματα που πάνε μαζί με την ανεμελιά (όση μπόρεί να έχεικανείς γιατί ίσως κι αυτό να είναι ένασς μήυθος) και με το ότι δεν χρειάζεται να δουλεύεις (κι αυτό πάλι για πολλούς δεν ισχύει, εργαζονται απο πολύ μικροί).

Μικρός είσαι αδιαμορφωτος, οι περισσότεροι δεν είναι ανεξάρτητοι οικονομικα, δεν ξέρεις τί δουλειά θέλεις να κάνεις, τι μπορείς να κάνεις, εχεις χιλιες αγωνίες για το ποιός είσαι για τη ζωή και τους άλλους... Τα τριάντα νομίζω ότι ειναι η καλύτερη ηλικία 30-40 ειδικά άν έχεις καταφέρει να βάλεις τα επαγγελματικά σου σε κάποια ρότα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πως ήμουν εγώ δηλαδή...;
Καμιά σχέση......

:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλά τα λέει η καχ. μπορεί τα 30 να είναι ο πρώτος σηματοδείκτης πως τα καλύτερα στη ζωή πέρασαν και πως από δω και μπρός αρχίζει η πτώση, μα αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να έχουμε στόχους για τα εξήντα. :redface:

Ωχ παναγια μου..να εγραφες και καμμια φορα κατι που πραγματικα πιστευεις.....:whistle:

Μικρός είσαι αδιαμορφωτος, οι περισσότεροι δεν είναι ανεξάρτητοι οικονομικα, δεν ξέρεις τί δουλειά θέλεις να κάνεις, τι μπορείς να κάνεις, εχεις χιλιες αγωνίες για το ποιός είσαι για τη ζωή και τους άλλους... Τα τριάντα νομίζω ότι ειναι η καλύτερη ηλικία 30-40 ειδικά άν έχεις καταφέρει να βάλεις τα επαγγελματικά σου σε κάποια ρότα.

Ρε σεις δεν υπαρχει "καλυτερη ηλικια"..η καθε ηλικια εχει τα "δικα" της...αλλα ομορφα, αλλα δυσκολα, αλλα ασχημα...Σημασια εχει να ζει κανεις την καθε στιγμη, την καθε μερα, την καθε ηλικια εντονα, οπως θα ηταν εαν γνωριζε οτι δεν θα υπηρχε "αυριο"...Και αν το σκεφτειτε καλα..δεν ειναι καθολου ρομαντικο αυτο που λεω...ειναι ολη η ουσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Να πω την αλήθεια κι εγώ στενοχωριέμαι που μεγαλώνω, όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά επειδή θα έχω περισσότερες ευθύνες και υποχρεώσεις. Δεν είμαι ευθυνόφοβη, κάθε άλλο, απλά είναι ωραίο να κάνεις τρέλες και να δικαιολογείσαι λόγω ηλικίας :D. Πιστεύω πάντως ότι τα καλύτερα έρχονται :) (γιατί αν τα καλύτερα είναι αυτά που πέρασαν απορώ πώς θα είναι τα χειρότερα... :/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ με τη Νεράιδα.
Κάθε ηλικία έχει τα δικά της.
Αλλά όμορφα, και άλλα ακόμα πιο όμορφα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki

Νεοφερμένος

Η tinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
νομίζω ότι απλά στα 30 έχεις περισσότερα στο κεφάλι σου παιδιά, οικογένεια, χρέοι, δουλειά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε άμα θες. Δεν σε υποχρεώνει και κανείς να κάνεις οικογένεια ή να δουλεύεις νυχθημερόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγώ πάλι ανησυχώ γιατί έφτασα τα 30 και ακόμα δεν έχω κάνει οικογένεια. Ευτυχώς τώρα τελευταία κυκλοφορεί η φήμη ότι οι άνδρες ενηλικώνονται στα 35, οπότε είμαι μικρός ακόμα... (παρηγοριά στον άρρωοστο...) :P

Πέρα από τα χιουμοριστικά πιστεύω οτι ο μόνος λόγος που πρέπει να ασχολούμαστε με το παρελθόν είναι για να μαθαίνουμε απ αυτό και ο μόνος λόγος που πρέπει να ασχολούμαστε με το μέλλον είναι για να προσέχουμε τις επιλογές μας στο παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως όσο πλησιάσει η ημερομηνία των γενεθλίων μου, νομίζω πως έχω αρχίσει να αγχώνομαι πως τρεις δεκαετίες έχω ζήσει κι ελάχιστα έχω κάνει. Και με ενοχλεί που νιώθω πως δεν είμαι πια και τόσο παιδί, που νιώθω πως έχασα την χαλαρότητα και την ανεμελιά μου και μονίμως σκέφτομαι πως πρέπει να κινηθώ και τι πρέπει να κάνω για να πετύχω όσα θέλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ πάλι ως δημιουργός του θέματος, επειδή έχω βρεθεί σε αρκετά cool φάση της ζωής μου έχω σταματήσει να σκέφτομαι αυτό το ζήτημα.

Και μάλλον νομίζω ότι προβληματιζόμουνα περισσότερο για πράγματα που μου λείπανε παρα για το μέλλον.

Πάνω κάτω ότι είπε η prime δηλαδή (θεα για άλλη μια φορα).

Σε αυτή τη φάση που είμαι τώρα, ούτε τα 30 ούτε τα 60 με αγχώνουν! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχει μεγάλη σχέση τόσο το σε τι φάση είμαστε (σε σχέση ή όχι, με καλή σχέση ή μπα, με "τακτοποιημένα" κάποια θέματα ή με προοπτική άλλα αντί άλλων...), όσο και το τι ερεθίσματα έχουμε.
Έχοντας φίλες άνω των 30 και εκτός κάθε κλισέ (ανύπαντρες, με χύμα σχέση ή απλά ελεύθερο λάιφσταιλ) νομίζω ότι θα μου έρθει σε ήπιο βαθμό η κρίση.

Επίσης θα φορντίσω να κάνω εγκαίρως κολλητή μου την Prime. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στη τούρτα γενεθλίων μου, πριν κανά δίμηνο, κάποιος έκανε λάθος και έβαλε τα δύο κεράκια-αριθμούς να δείχνουν 13.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Τα λανθάνοντα κεράκια λένε την αλήθεια δηλαδή, αυτό θες να μας πεις? :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostheater

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω παλι,τωρα που περπαταω στα 30 την περναω την κριση και μαλιστα γερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτό πραγματικά που με φοβίζει με τα 30 είναι τρέλλα σκέτη:hmm:

Ειχα πεί πώς παλέυω για να πάρω εμειρίες που έχασα στα παιδικά μου χρόνια, πέρνω και τις εμεπειρίες της δικής μου ηλικείας, τώρα λοιπόν φοβάμε πώς αν πάω 30 δεν θα προλάβω, θέλω να πάρω τα πάντα απο τα 20-29 και να ζώ φυσιολόγικά πιά στα 30+ μου που θεωρώ πώς είναι η καλύτερη ηλικεία απο τα 20+ γιατί μέχρι τα 29 τουλάχιστον εγώ παλαίυω για να πάρω καλές αναμνήσεις, παλέυω για τα εξτρίμ διαμορφώνω χαρακτήρα,

όπως όταν ένα παιδί στην εφηβεία, άργησα πολλύ να είμαι έφηβη και τώρα που περνάω κρίση θέλω να προλάβω, δεν θέλω να χάσω και άλλη μια εφηβεία θελω επιτέλους να γίνω νορμάλ άνθρωπος, αν δεν τα καταφέρω θα είναι σαν να έχασα τα πάντα και δεν το θέλω:(

Οσο για τις ηλικείες κάθε μια έχει την χάρη της και πρέπει να την ζούμε, πραγματικά αξίζει να ζείς την κάθε ηλικέια γιατί μετά λυπάσε που έχασες την ομορφιά της κλέγοντας για αυτήν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
προσφατα ειχα εκανα συζητηση με μια φιλη μου η οποια υποστηριζε πως ειναι πολυ δυσκολο για μια γυναικα στα 30 να κανει σχεση καθως οι αντρες σ αυτη την ηλικια προτιμουν τις νεοτερες στα 19-20+. αυτη λεει οτι το εχει παρατηρησει απο την αδερφη της και τις φιλες της που ειναι σ αυτη την ηλικια. υπαρχει οντως μοναξια στο γυναικειο πληθυσμο σ αυτες τις ηλικιες? και οι αντρες οντως το κανουν αυτο? τι λετε? και γενικοτερα τι αλλαζει στην κοσμοθεωρια των σχεσεων οταν κανεις μπαινει στα 30?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top