Δώρα-Κοροϊδία Εκπομπών

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Toν τελευταίο καιρό, εννοώντας από φέτος το χειμώνα και μετά, έχω δει κατα καιρούς διάφορες εκπομπές, από εκεί που χάριζαν ως δώρα διαγωνισμών τηλεοράσεις, σετ σεντονιών, ταξίδια κλπ κλπ κλπ, να δίνουν 500 λίτρα πετρέλαιο σε μια πολυκατοικία, μισθό *14 και σήμερα άκουσα και για προκατασκευασμένο σπίτι 76 τ.μ.

Το να δίνονται ως βραβεία τέτοια αγαθά πρώτης ανάγκης μου φαίνεται υποτιμιτικό για το βιοτικό μας επίπεδο και δείχνει την κατάντια μας. Μου κακοφαίνεται που σαν κάτοικοι μιας χώρας έχουμε φτάσει σε τέτοιο εξευτελιστικό σημείο. :(

Ποια είναι η γνώμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται ότι περισσότερο θα πιάσουν τόπο τέτοιου είδους δώρα, παρα μία ακόμα καφετιέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Θα πιάσουν τόπο ναι, εννοείται και θα αυξήσουν επίσης τα έσοδα των εταιρειών. Πιο πολλοί θα πάρουν τηλέφωνο άμα τους τάζεις το πετρέλαιο ενός έτους, παρά μια φριτέζα, αλλά δεν είναι τραγικό να φτάνουμε σε σημείο να ελπίζουμε ότι θα κερδίζουμε τέτοια αγαθά μέσω διαγωνισμών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ το βρίσκω πιο εξευτελιστικό πάντως να παίρνω τηλέφωνο για μια τηλεόραση, παρά για ένα σπίτι 70τμ. Δεν ξέρω... :hmm:

Πάντως είναι γεγονός πως η οικονομία της χώρας μας έχει πιάσει πάτο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μαλλον πρεπει να πιασουμε πολυυυυ πριν απ'τη φαση των εκπομπων αυτο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Εγώ το βρίσκω πιο εξευτελιστικό πάντως να παίρνω τηλέφωνο για μια τηλεόραση, παρά για ένα σπίτι 70τμ. Δεν ξέρω... :hmm:

Mα σε αυτό ακριβώς ποντάρουν οι εταιρείες που διοργανώνουν τους διαγωνισμούς! Είναι πολύ έξυπνη τακτική, αλλά αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι το πως φτάσαμε σε αυτό το σημείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
κοιταξε να δεις οταν παιρνεις εναν μισθο 640ε κ μονο για το ενοικιο σου φευγουν τουλαχιστον 300ε...
λογικο ειναι οτι οι οικογενειες που βρισκονται σε τετοιο οικονομικο επιπεδο κ χειροτερο, οτι θα δελεαστουν απο τετοιες
προσφορες....το βιωτικο μας επιπεδο ειναι παρα πολυ χαμηλο ασχετως με το τι βγαινει στην τηλεοραση...Στην Ελλαδα ζεις με δυσκολια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Το να δίνονται ως βραβεία τέτοια αγαθά πρώτης ανάγκης μου φαίνεται υποτιμιτικό για το βιοτικό μας επίπεδο και δείχνει την κατάντια μας. Μου κακοφαίνεται που σαν κάτοικοι μιας χώρας έχουμε φτάσει σε τέτοιο εξευτελιστικό σημείο. :( Ποια είναι η γνώμη σας;

Συμφωνώ απόλυτα και είναι πολύ εύστοχη η παρατήρησήσου. Πάλι καλά να λέμε πο9υ δεν χαρίζουν και ψωμί (ακόμη). Η γνώμη μου επ'αυτού; Υποστηρίξτε το δημοψήφισμα μου για το πετρέλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σορυ ρε παιδια, αλλα ενα σπιτι ειναι ενα σπιτι... Πρεπει να πεθαινεις στην πεινα για να το θες;... Το εξευτελιστικο θα ητανε τα να χαριζαν ψωμι, μακαρονια, ριζι, γαλα κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Mα σε αυτό ακριβώς ποντάρουν οι εταιρείες που διοργανώνουν τους διαγωνισμούς! Είναι πολύ έξυπνη τακτική, αλλά αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι το πως φτάσαμε σε αυτό το σημείο!
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς το "αυτό το σημείο". Και στην Ελβετία ή το Λουξεμβούργο πολύ πιθανόν να γίνονται τέτοιες εκπομπές με παρόμοια δώρα και φαντάζομαι πως θα έχουν πολλές συμμετοχές, γιατί ακριβώς, όπως είπε και ο Κρόνος πιο πάνω, δεν χρειάζεται να πεθαίνεις της πείνας για να θες ένα σπίτι.

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Σορυ ρε παιδια, αλλα ενα σπιτι ειναι ενα σπιτι... Πρεπει να πεθαινεις στην πεινα για να το θες;... Το εξευτελιστικο θα ητανε τα να χαριζαν ψωμι, μακαρονια, ριζι, γαλα κλπ...

Σορρυ ρε σκοτεινέ, αλλα μπορούσαν να το δώσουν και σε λεφτά το σπίτι... Ο συμβολισμός μάλλον χαλάει την invalid και η αίσθηση που αποπνέει δεν είναι και άστοχη. Αφού δειχνεςι ενα μεγάλο υπαρκτό πρόβλημα. Την τεράστια κρίση στην οικονομία που αντικατοπτρίζεται στην επίσης τεράστια κρίση στον κατασακευαστικό τομεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Mα σε αυτό ακριβώς ποντάρουν οι εταιρείες που διοργανώνουν τους διαγωνισμούς! Είναι πολύ έξυπνη τακτική, αλλά αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι το πως φτάσαμε σε αυτό το σημείο!

Πως???
Ε άμα θέλουμε να πίνουμε την καφεδούμπα μας ΟΣΟ και να κάνει 24/7 και να πληρώνουμε και το μπουζουκάκι μας και ας έχουμε δάνειο για το σπίτι, για το αυτοκινητο και και και....
Αλλά όπως και να έχει πρέπει να δείχνουμε ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ(το χρήμα πάντα)....
Κοινώς είμαστε ΨΩΝΙΑ ΟΛΚΗΣ...σε τέτοια και χειρότερα καταλήξαμε....
Για να μην περιλάβω τώρα και τους ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ παντός είδους, που σε λίγα χρόνια θα μας φάνε τη χώρα, γιατί βλέπεις ο Ελληνας και με 10(ή και κάτω από τη βάση) πρέπει ντε και καλά να μπαίνει στο πανεπιστήμιο γιατί δεν γίνεται να μην κατέχει
"Πανεπιστημιακή" γνώση.....και δε δέχεται να γίνει οικοδόμος, κηπουρός, ή ό,τι άλλο....
Εεε μετά μην μου παραπονιέσαι για το ΠΩΣ φτάσαμε εδώ!

Αλλά λύσε μου το ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ!!!

Φυσικά δε φαντάζομαι να σου έμεινε καμία απορία!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα παλι μου φαινετε πιο εξευτελιστικο να περνεις τηλ για 50000 η 70000 (γιατι σιγα μην τους κοστιζει και παραπανω απο τοσο το σπιτι που δεινουν) παρα για ενα σπιτι. Ισα-ισα το να χαριζονται δωρα μεγαλης αξιας και οχι μικροπραγματα πιο πολυ ανθηση τις οικονομιας μου θυμιζει παρα το αντιθετο... Δηλαδη και τα καζινο που δεινουν δωρα σπιτια και αυτοκινιτα ειναι ανισιχιτικα για την κατασταση ε;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top