Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
οχι μονο εμφανιση αλλα και χαρακτηρα που ομως θα μπορουσε να με εξιταρει ερωτικα..

Αφετηρία σου δήλαδη για να αναπτύξεις οποιαδήποτε σχέση με γυναίκα είναι μόνο το ερωτικό στοιχείο...Ο.Κ θα το δεκτώ ορισμένοι άντρες σκέφτονται από την μέση και κάτω...(ελπίζω να πέφτω έξω).:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
πεσε και μεσα αν θες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
πεσε και μεσα αν θες :P
Eλπίζω αυτό να μην ήταν ειρωνεία προς τη Σκουληκαντέρα γιατί αν θυμάμαι καλά έχεις 2/3 :whistle: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
μη με μαλωνεις ειμαι ευαισθητο παιζακι:baby: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yertle

Νεοφερμένος

Ο yertle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
προφανως και δεν επιλεγεις φιλους βασει της εμφανισης τους, αυτο ομως δεν σημαινει οτι απορριπτεις και τους εμφανισιμους απο φιλους/φιλες.

Επομενως (και αυτο αν θελετε παρτε το και σαν αυστηρα προσωπικη αποψη), ειναι δυσκολο εγω να ειμαι παιδικος φιλος με την cameron diaz και να μην κοιταξω και τον πισινο της καποια στιγμη! Μην αρχισετε να μου την λετε σας παρακαλω, δεν ειμαι σεξιστης, απλα ειναι φυσικη αντιδραση, οπως αντιστοιχως συμβαινει και για τις κοπελες που εχουν φιλους εμφανισιμους αντρες.

να εξηγηθω : δεν εννοω οτι μερα νυχτα σκεφτεσαι τον φιλο σου ερωτικα, αλλα δεν γινεται καποιες στιγμες να μην το κανεις ειτε ωμα οπως περιεγραψα πριν, ειτε διότι ο ανθρωπος αυτος μας αρεσει/γοητευει σαν προσωπικοτητα, πραγμα το οποιο ειναι δεδομενο αφου τον εχουμε επιλεξει για φιλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αλλοιμονο εαν δεν θα μπορουσα να εχω φιλες κοπελες.
Και ειχα κατα το παρελθον και εχω τωρα.:)
Μαλιστα πολλες φορες εχω πολυ επικοινωνια μαζι τους, κανουμε απιστευτες συζητησεις και παιρνω απαντησεις-ιδεες-γνωμες που δυσκολα θα μπορουσα να τις φανταστω.:)
Δεν πιστευω πως πισω απο τα παντα πρεπει να κρυβεται το σεξουαλικο-ερωτικο.;)
Γενικα πιστευω σε καθε μορφης φιλια και ναι πιστευω και στην πραγματικη φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικα.
Ισως να ειναι πιο "δυσκολη", αλλα για αυτο το ποιος φταιει...;
Αλλες φορες ο ενας αλλες ο αλλος.
Και ορισμενες γνωμες που εχω ακουσει απο γνωστους μου τυπου:
Φιλες μου ειναι μονο ορισμενες και καλα "ασχημες" το θεωρω απιστευτα ακυρο.:mad:
Δηλαδη μονο τις "ασχημες" κανεις φιλες γιατι δεν σου κανουν κλικ;:confused:
Τις ομορφες;Φιλες...φιλες και με την πρωτη ευκαιρια τους την πεφτουμε ε;:whistle:
Οπα ρε Μπραντ!!!!(Πιτ you know!)
Ξεκαβαλα!:mad:(Αυτο παει σε εκεινους που μου ειχαν πει το παραπανω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiMiOuS

Νεοφερμένος

Ο JiMiOuS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και βεβαία υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ των δύο φύλων. Τι σημαιίνει δεν μπορώ να δώ μια κόπελα ποτέ φιλικά ή μόνο τις άσχημες μπορώ να έχω φίλες??? κάτι τέτοιο θα σκεφτόνταν μόνο ένας ρηχός άνθρωπος για να μην πω ανεγκέφαλος!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
υπάρχει. εχω άντρα κολιτο φιλο και αρκετους αντρες φίλους γενικα. περισσοτερους απο γυναικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpanther

Νεοφερμένος

Η blackpanther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θεωρώ ότι στις μικρές ηλικίες μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα - γυναίκας. Όσο όμως μεγαλώνουμε, δυσκολεύουν οι καταστάσεις και είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει τέτοιου είδους φιλία. Συνήθως ο ένας από τους δύο είναι "τσιμπημένος" με τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Η πρώτη προσέγγιση πάντα γίνεται για άλλους λόγους, και όχι φιλικούς. Αν στην πορεία εξαφανιστεί το ερωτικό συναίσθημα, τότε μπορεί να δημιουργηθεί φιλία μεταξύ των δύο φύλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Δεν συμφωνω οτι παντα υπαρχει κατι στην αρχη πισω περα του φιλικου.
Εξαρταται απο πολλους παραγοντες.

Για παραδειγμα αν εχω σχεση και δεν εχω ματια για αλλη,τοτε θα κανω καποια φιλη που γνωρισα και με ενδιαφερει πολυ σαν ατομο ή απλα τυγχανει να πρεπει να συνεργαστουμε στο ιδιο περιβαλλον.Και υπαρχουν πολλες κοπελες που δεν θα μπορουσα να δω ερωτικα αλλα παιζουν σημαντικο ρολο στην ζωη μου σαν φιλες με την κυριολεκτικη εννοια της λεξεως.
Και ελευθερος να ειμαι,δεν σημαινει οτι η καθε κοπελα που γνωριζω και με ελκυει εξωτερικα,οτι σωνει και καλα πρεπει να ενδιαφερθω για αυτην ερωτικα...παιζει και να εχει σχεση η ιδια ,παιζει να ειναι κ ελευθερη.

Για να δεις καποιον ερωτικα απο την πρωτη στιγμη πρεπει να ειναι τοσο ξεχωριστος/η ,που δεν μπορει να μην σε παρασυρει με την γοητεια της/του.Αν συμβει κατι τετοιο,σημαινει καθαρα χτυπησες φλεβα χρυσου και πρεπει να το το κυνηγησεις(μιλαω παντα για περιπτωσεις που και οι 2 ειναι ελευθεροι)

Στις περισσοτερες περιπτωσεις οι συναψεις "φιλιας" μεταξυ αλλοφυλων γινονται με σκοπο τον ερωτικο προορισμο,καθως αυτο ειναι συχνο φαινομενο.

Πολυ αντρες πιστευουν,οχι βεβαια πως εχουν απολυτο αδικο σε πολλες περιπτωσεις,οτι μια κοπελα δεν μπορει να ειναι φιλη τους καθως δεν εχουν καθολου κοινα ενδιαφεροντα/ασχολειες.

Για παραδειγμα ενας αντρας μπορει να λατρευει τα αμαξια,το ποδοσφαιρο, τους υπολογιστες,που συνηθως πολλες κοπελες δεν εχουν καμια σχεση με αυτα τα 3.

Μην ξεχνατε οτι για εμας τους αντρες οι φιλοι (ιδιως οι αρσενικοι) ειναι απο τις πιο πολυτιμες αξιες ζωης που εχουν οι αντρες.Για αυτο κανουμε προσεκτικα τους κολλητους μας καθως ειναι αναποσπαστο μερος της ζωης ενος ανδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Πάντως και εγώ δεν συμφωνώ πως η πρώτη προσέγγιση γίνετε με ερωτικό κίνητρο....Αντιθέτως θα έλεγα πολλές φορές (όχι πάντα) ξεκίναει πρώτα μια βαθιά φίλια βασισμένη στην πραγματική επικοινωνία μεταξύ τους και στην πορεία ανακαλύπτοντας ο ένας την προσωπικότητα του άλλου γεννίετε το ερωτικό στοιχείο.....
Πιστεύω πως εαν ίσχυε η πρώτη περίπτωση θα έπρεπε να σταματάμε να κάνουμε φίλους και να γνωρίζουμε νέους ανθρώπους από την στιγμή που θα βρίσκαμε το ταίρι μας.:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yertle

Νεοφερμένος

Ο yertle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
προφανως και δεν γινεται η πρωτη προσεγγιση με ερωτικο κινητρο. αυτο ομως δεν σημαινει οτι καποια στιγμη δεν θα υπαρξει μια σκεψη η μια στιγμη που ο ενας θα δει τον αλλο ερωτικα, ειτε τελικα το εκφρασει ειτε οχι. στην τελικη, σαν προσωπικοτητα ο ενας εχει κερδισει τον αλλο

οσο για την περιπτωση που εχουμε βρει το ταιρι μας, το ιδεατο ειναι οτι αφου το εχουμε βρει, δεν εχουμε νου να κοιταμε κανεναν αλλο ερωτικα, right ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι αν με πλησιάσει ένας 35αρης, στο μυαλό του κατά κύριο λόγο θα έχει πώς να με κάνει φίλη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpanther

Νεοφερμένος

Η blackpanther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ναι!!!!!!!! Ακριβώς αυτό!!! Ένας 35άρης ειδίκα μόνο την φιλία έχει στο μυαλό του:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yertle

Νεοφερμένος

Ο yertle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εσυ πως θα ηθελες να σε πλησιασει ενας 35αρης ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpanther

Νεοφερμένος

Η blackpanther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι να σε πλησιάσει ένας άντρας. Δεν χρειάζεται να στο παίζει καλός φίλος. Μπορεί να το αφήσει στο φλου.
Βέβαια, δεν ξέρω εαν διάβασες νωρίτερα, αλλά δεν πιστεύω στην φιλία μεταξύ άνδρα - γυναίκας, για αυτό και απαντώ έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yertle

Νεοφερμένος

Ο yertle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι να σε πλησιάσει ένας άντρας. Δεν χρειάζεται να στο παίζει καλός φίλος. Μπορεί να το αφήσει στο φλου.

- θα το εχω υποψην μου την επομενη φορα!:)

Βέβαια, δεν ξέρω εαν διάβασες νωρίτερα, αλλά δεν πιστεύω στην φιλία μεταξύ άνδρα - γυναίκας, για αυτό και απαντώ έτσι.

- και αν διαβασες ακομη νωριτερα ουτε εγω πιστευω, οποτε no need to argue!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpanther

Νεοφερμένος

Η blackpanther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αγαπητέ yertle,

Όντως, δεν διάβασα τι είχες γράψει. Αλλά, επίσης, δεν νομίζω ότι διαφωνήσαμε σε κάτι. Ο καθένας λέει ελεύθερα την απόψη του - εάν είναι λάθος ή σωστή δεν έχει σημασία.

Καλό απόγευμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ένας 35αρης δεν έχει κανέναν άλλο λόγο να με πλησιάσει εκτός απ'το κρεβάτι. Αν ΔΕΝ του προκύψει, τότε μπορεί να με κάνει φίλη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top