Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πιτσμπουργκ

Πανεμορφη πολη btw, ακομα και νταουν ταουν..;)

Λεπον...εισαι Ιχθεις και ωροσκοπο στους Διδυμους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
ΛΕΩΝ


ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ
Ηθοποιός, χορευτής, διευθυντής, επιχειρηματίας, ελεύθερος επαγγελματίας.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

Πολιτικός, αστρονόμος, εκδότης τύπου, κοινωνιολόγος, τηλεπαρουσιαστής, μπάρμαν, εφευρέτης, προγραμματιστής.

Αν συνδυάσω το ζώδιο μου με τον ωροσκόπο μου, τότε πρέπει να γίνω χορευτής πολιτικός ή διευθυντής αστρονόμος ή ηθοποιός τηλεπαρουσιάστρια! (τρέμε ..ε βάλτε όποια θέτε εδώ, όλες πρέπει να τρέμουν :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lakta13

Νεοφερμένος

Η lakta13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ΚΡΙΟΣ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ
Αρετές:Πρωτοπορία ,εμψύχωση, αυτοθυσία, ενθουσιασμός, αγαθότητα.
Κακίες:εγωπάθεια, εγωισμός, απερισκεψία, επιπολαιότητα, ζήλια, επιθετικότητα.

Ο Κριός είναι το βρέφος του ζωδιακού κύκλου. Ο εμψυχωτικός, εύθυμος και αθώος χαρακτήρας του, τον κάνουν ευχάριστο σαν φίλο ή σαν παρέα. Ο ρόλος του αρχηγού-όπως το κριάρι στο κοπάδι-είναι στη φύση του. Η έμφυτη ανοιξιάτικη ορμή του είναι ο λόγος που δύσκολα θα συγκρατήσει τα βιαστικά λόγια του και τις γρήγορες πράξεις του, αψηφώντας τον κίνδυνο και τις συνέπειες. Υπερενεργητικός και δραστήριος, δεν θα τον δείτε να κάθετε ούτε στιγμή. Είναι ιδεαλιστής, βάζει μεγάλους στόχους και δεν τον ενδιαφέρει πόσο θα κουραστεί για να τους πετύχει. Ατρόμητος μαχητής της ζωής θα ορμήσει σε δύσκολες μάχες, χωρίς πληρωμή, αρκεί να πάρει το τρόπαιο της νίκης. Προσφέρει την βοήθειά του απλόχερα σε όσους την χρειάζονται, όμως χρειάζεται την ηθική αναγνώριση. Ένα ευχαριστώ του είναι αρκετό για να πάρει την επιβεβαίωση της σωστής έκφρασής του. Η αχαριστία τον πληγώνει και τον εξοργίζει. Ενθουσιάζεται πολύ εύκολα ιδιαίτερα με καινούργιες ιδέες. Μαθαίνει γρήγορα και απεχθάνεται τις διαταγές και τις υποδείξεις. Αλλάζει τακτικά τις εργασίες που θα ασχοληθεί είτε γιατί δεν βρίσκει την ελευθερία που χρειάζεται, είτε γιατί πλήττει .Όταν ασχοληθεί με κάτι που του αρέσει, τότε θα τον δείτε μεταξύ των πρώτων, αν όχι πρώτο. Υπάρχουν στιγμές όπου παρουσιάζει ένα τελείως εγωιστικό πρόσωπο, όπου κλεισμένος στον κόσμο του, δεν μπορεί να ακούσει κανένα. Θα χρειαστεί να τον βγάλετε, με προσοχή από εκεί, γιατί διαφορετικά μπορεί να γίνει έξαλλος. Αν ο αγαπημένος σας είναι Κριός, τότε έχετε ένα ιππότη-τουλάχιστον στην αρχή-που θα κάνει τα πάντα για να σας ικανοποιήσει. Βάζει στο υψηλότερο βάθρο το αγαπημένο του πρόσωπο και πληγώνεται πολύ όταν ανακαλύψει το αντίθετο. Αλλά πολύ σύντομα, θα ξεχαστεί με κάτι καινούργιο. Σαν παιδί του Άρη είναι αρκετά επιθετικός και πολεμοχαρής στις συζητήσεις και τις αντιδράσεις του. Αν κατανοήσετε αυτή την φύση του, τότε θα καταλάβετε ότι δεν το κάνει από κακία, αλλά γιατί η αδρεναλίνη του είναι λίγο περισσότερο ανεβασμένη από το φυσιολογικό. Δεν θα αργήσει να σας κάνει πρόταση γάμου, αλλά σαν σύζυγος θα είναι λίγο δικτάτορας για σας και πολύ φιλελεύθερος για τον εαυτό του. Μπορεί να έχει πάνω από ένα γάμο στο ενεργητικό του γιατί παρασύρετε εύκολα από τον αυθορμητισμό του.
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ
Ψυχολόγος- Αθλητής- Ερευνητής- Μηχανικός- Ασφαλιστής- Στρατιωτικός- Επιχειρηματίας..


Ειπατε κατι?!:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
αμα δεν ξερουμε τι ωρα γεννηθηκαμε πως βρισκουμε τον ωροσκοπο μας? σε τι χρησιμευει ο ωροσκοπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πρέπει να γνωρίζουμε την ωρα γεννησης μας για να βρεθει ο ωροσκοπος...γιατι ο ωροσκοπος (ASC) ειναι το ζωδιο που ανατελλει την ωρα που γεννιομαστε ή την ωρα που εξεταζουμε για προβλεψεις.
Ο ωροσκοπος δειχνει την εξωτερικη εμφανιση, τ πως φαινομαστε στους αλλους, την εντυπωση που δινουμε στο περιβαλλον μας. Ειναι ο εαυτος που θελουμε να προβαλλουμε, να μοιασουμε ή να γινουμε..Ειναι η "μασκα" μας, τα εξωτερικα μας χαρακτηριστικα, οι οικογενειακες και οι καρμικες μας καταβολες....
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Χμ, δεν νομίζω ότι ο ωροσκόπος καθορίζει τόσο πολύ το φαίνεσθαι. Περισσότερο σε Ιχθύ κάνω (το ζώδιο μου) πάρα σε Λέων (ο ωροσκόπος μου) Νεράιδα εσύ που το 'χεις ψάξει το θέμα τι έχεις να πεις για το συνδυασμό μου; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Χμ, δεν νομίζω ότι ο ωροσκόπος καθορίζει τόσο πολύ το φαίνεσθαι. Περισσότερο σε Ιχθύ κάνω (το ζώδιο μου) πάρα σε Λέων (ο ωροσκόπος μου) Νεράιδα εσύ που το 'χεις ψάξει το θέμα τι έχεις να πεις για το συνδυασμό μου; :)

Δεν έχω ιδέα αλλά καλό μου ακούγεται:whistle:
Μια χαρά ζώδια είναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σας προετοιμάζω.. μη γελάσετε, είναι κάτι που με προβληματίζει έντονα!:P

Neraida εξήγησέ μου, αν μπορείς το ανεξήγητο! :worry:

Στα ζώδια ποτέ δεν πίστευα, αλλά συμβαίνει κάτι, που έχω συνειδητοποιήσει τελευταία.. και έχω αρχίσει και το βλέπω με άλλο μάτι, αλλά δεν μπορώ σαφώς να δώσω απάντηση.

Το 75% των σχέσεών μου ήταν ζυγοί και τον τελευταίο χρόνο όποιον γνωρίζω είναι ζυγός!:eek:
Δεν υπερβάλλω καθόλου.. έχω φτάσει στο σημείο, όταν κάποιος με πλησιάζει.. να λέω: " Μη μου πεις, ζυγός!"
Και ναι, είναι ζυγός! :(

Χτες, μιας και αυτό το φαινόμενο απασχολεί και τις φίλες μου πλέον(έχουμε σκάσει να δούμε τι συμβαίνει), μου έδειξαν μια φωτογραφία, με μια παρέα φίλων της μίας από αυτές (εδώ γελάστε με την ψυχή σας), να τους πω ποιος μου αρέσει περισσότερο.. εεε. αυτός που διάλεξα ήταν ζυγός!:(

Έλεος! :blink:
Σου ΄ρχεται κάτι, αν μπορεί να εξηγηθεί αυτό; :worry:

Είμαι γεννημένη στις 8/3/85 και ώρα 09.50


:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Πρέπει να γνωρίζουμε την ωρα γεννησης μας για να βρεθει ο ωροσκοπος...γιατι ο ωροσκοπος (ASC) ειναι το ζωδιο που ανατελλει την ωρα που γεννιομαστε ή την ωρα που εξεταζουμε για προβλεψεις.
;)

βρηκα τελικα τι ωρα γεννηθηκα! 4 το απογευμα κ ειμαι λεων απ οτι μου χουν πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είμαι γεννημένη στις 8/3/85 και ώρα 09.50


:help:

Κι' άλλο ψάρι στην Παρέα :clapup:
Εγώ είμαι στις 9!


(Μ' αρέσει που από όσα είπες αυτό κράτησα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είμαι γεννημένη στις 8/3/85 και ώρα 09.50 :help:

Να σε πω...στην Αθηνα εισαι γεννημενη???
(ενιγουει, εγω θα βαλω Αθηνα και εαν δεν ειναι σωστο με το λες:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σας προετοιμάζω.. μη γελάσετε, είναι κάτι που με προβληματίζει έντονα!:P

Neraida εξήγησέ μου, αν μπορείς το ανεξήγητο! :worry:

Στα ζώδια ποτέ δεν πίστευα, αλλά συμβαίνει κάτι, που έχω συνειδητοποιήσει τελευταία.. και έχω αρχίσει και το βλέπω με άλλο μάτι, αλλά δεν μπορώ σαφώς να δώσω απάντηση.

Το 75% των σχέσεών μου ήταν ζυγοί και τον τελευταίο χρόνο όποιον γνωρίζω είναι ζυγός!:eek:
Δεν υπερβάλλω καθόλου.. έχω φτάσει στο σημείο, όταν κάποιος με πλησιάζει.. να λέω: " Μη μου πεις, ζυγός!"
Και ναι, είναι ζυγός! :(

Χτες, μιας και αυτό το φαινόμενο απασχολεί και τις φίλες μου πλέον(έχουμε σκάσει να δούμε τι συμβαίνει), μου έδειξαν μια φωτογραφία, με μια παρέα φίλων της μίας από αυτές (εδώ γελάστε με την ψυχή σας), να τους πω ποιος μου αρέσει περισσότερο.. εεε. αυτός που διάλεξα ήταν ζυγός!:(

Έλεος! :blink:
Σου ΄ρχεται κάτι, αν μπορεί να εξηγηθεί αυτό; :worry:

Είμαι γεννημένη στις 8/3/85 και ώρα 09.50


:help:

H σύγχρονη αστρολογική προσέγγιση ξεφεύγει από τους παραδοσιακούς κανόνες της έλξης. Ωστόσο, ο λόγος που η Αφροδίτη ερμηνεύεται διαφορετικά στους γενέθλιους χάρτες ανδρών και γυναικών, στηρίζεται στην άποψη ότι οι γυναίκες έχουν την τάση να απαρνούνται τις ιδιότητες του Αρη τους.
Η πολύ ενδιαφέρουσα θεωρία της προβολής διατυπώνει την άποψη (που ισχύει κατά μεγάλο ποσοστό) ότι μια γυναίκα που δεν 'εκφράζει' ή δεν συμπεριφέρεται σύμφωνα με το αρειανό της πρότυπο, τότε θα προβάλλεται στους άνδρες που συναντά ή σχετίζεται μαζί τους, διοχετεύοντας έτσι τη δράση του.
Πιο απλά, το ζώδιο του Αρη της μας λέει για τον τύπο του άνδρα που ικανοποιεί κυρίως το σεξουαλικό της ένστικτο ή έστω τη συμπεριφορά. Η ίδια θεωρία, αντίθετα, ισχυρίζεται πως οι άνδρες από τη φύση τους 'κατέχουν' ή συνδέονται ευκολότερα με τον Αρη τους.

Ο εραστης σε ενα γυναικειο ωροσκοπιο συμβολιζεται απο τον Αρη...Εσυ εχεις Αρη στο Κριο. Βασει αυτων των δυο στοιχειων ο τυπος ανδρα που ικανοποιει κυριως το σεξουαλικο σου ενστικτο ή τη συμπεριφορα σου θα επρεπε να εχει στοιχεια Κριου....
Παντως επειδη εχεις Αρη και Αφροδιτη στο ιδιο ζωδιο του κριου αυτο σημαινει οτι θα εχεις μεγαλη αναγκη να διατηρησεις μια ηπια σχεση, ισως με καποιον που σου μοιαζει πολυ...

(1)Το οτι εχεις Αρη και Αφροδιτη στο ζωδιο του Κριου σημαινει οτι:
Ειναι ενα φλογερά ρομαντικο ζώδιο, που αγαπα τις μεγάλες χειρονομίες. Η πρακτική αξία ενός δώρου είναι λιγότερο σημαντική από το δράμα και την παρουσίαση του. Μια νύχτα στην πόλη, ένα κόσμημα, ή ένα απλό μπουκέτο λουλούδια - μπορεί να κάνουν το άτομο που τα δέχεται να νιώσει βασιλιάς ή βασίλισσα. Αυτά τα άτομα έχουν πραγματική ανάγκη να υπάρχει στη σχέση τους ο ενθουσιασμός. Γίνονται θαυμάσιοι γονείς και δεν αρνούνται τη σπιτική ζωή, ιδιαίτερα αν η Σελήνη έχει καλές όψεις, αλλά αντιπαθούν την καθημερινή ρουτίνα και χρειάζονται πάντα κάποιο στοιχείο φαντασίωσης για να συνεχίσουν να ενδιαφέρονται για κάτι.

Τωρα ο Αρης στον Κριο δηλωνει επισης οτι:

Ο πλανήτης βρίσκεται σε κυριαρχία. Σας έλκουν άνδρες δυναμικοί, ανεξάρτητοι, σπορτίβ και απλοί, μα πάνω από όλα ειλικρινείς, που δεν μασάνε τα λόγια τους, σίγουροι και γεμάτοι αυτοπεποίθηση. Οι ντροπαλοί και ευαίσθητοι αποκλείονται συνήθως από την πρώτη σας επιλογή. Τις προτιμήσεις σας κερδίζουν όσοι δηλώνουν χωρίς περιστροφές ότι σας θέλουν και γιατί σας θέλουν, που δείχνουν, τέλος πάντων, ένα επίπεδο αυτοπεποίθησης και δεν φοβούνται την πρόκλησή σας.

Επισης να σημειωσω οτι η ξαφνικη ελξη που μπορει να νοιωσεις για καποιον φαινεται απο το ζωδιο που ειναι ο Ουρανος σου...Εσυ εχεις Τοξοτη στον Ουρανο σου, παλι ζωδιο φωτιας...που ισχυουν τα (1)

Μια γενέθλια Σελήνη στο Ζυγό δηλώνει ένα άτομο του οποίου τα συναισθήματα και τα πάθη λειτουργούν καλά μόνο όταν υπάρχει αρμονία.
Ο έρωτας με την πιο κλασική έννοια μπορεί να είναι περισσότερο σημαντικός για εσάς απ' ότι το σεξ.
Προτιμάτε ο σύντροφός σας να είναι «αγνός» και να του αρέσουν τα λεπτά πράγματα στην ζωή και στον έρωτα.
Πραγματικά χρειάζεστε ένα ερωτικό ενδιαφέρον, το να είσαστε μόνος σας δεν σας αρέσει καθόλου.

Επισης, ενας Ζυγος ειναι ο μοιραιος ανδρας για εναν Ιχθυ, καθως η σχεση θα χαρακτηριζεται απο παθος ενταση και πολλε αντιθεσεις...

Και λιγα λογια για τη Σεληνη σου στο ζυγο:
Φυσική αβρότητα, γοητεία και διπλωματικότητα. Το άτομο έχει τη βαθιά επιθυμία να αρέσει. Συμπεριφέρεται φιλικά, είναι ευχάριστο και κατακτά συμπάθειες. Με δυσμενή γωνία, όμως γίνεται ιδιότροπο, αλλοπρόσαλλο και κρίνει πολύ αυστηρά τους άλλους. Πρέπει να αναπτύξει ενσυνείδητα την αυτοπεποίθηση. Θέλγεται από τη μουσική και την ποίηση. Η θέση αυτή ευνοεί εξαιρετικά τη διπλωματική σταδιοδρομία. Το άτομο αποδίδει καλύτερα όταν συνεργάζεται με άλλους ή συνεταιρίζεται, έτσι που η ευθύνη για τις αποφάσεις να μοιράζεται ισομερώς. Είναι μια περίοδος για συνεργασία και συντροφικότητα.
Θετικές οι προοπτικές για κάποιον για να συνεταιρισθεί, να ιδρύσει μια Εταιρία (με συνεργάτες), να δεσμευτεί με έναν συνέταιρο ή και σύντροφο, να αρραβωνιαστεί ή και να παντρευτεί ακόμα. Καλή μέρα για υποθέσεις που πρέπει να διευθετηθούν με διπλωματικό τρόπο, για επαφές με τον κόσμο της τέχνης, της μόδας και της ομορφιάς. Πρόκειται για μια περίοδο αυξημένη κοινωνικότητας και μεγάλου ενδιαφέροντος για ψυχολογικά θέματα και τις δημόσιες σχέσεις. Υπάρχει μια γενική τάση του ατόμου να φέρεται ευγενικά και να έχει πνεύμα συνεργασίας στον γάμο, στα νομικά θέματα και στις προσωπικές του σχέσεις. Επίσης, θα ευνοηθούν τα καλλιτεχνικά και τα μουσικά θέματα.
Αν η Σελήνη πλήττεται, τότε θα υπάρξουν προβλήματα στις προσωπικές και κοινωνικές σχέσεις καθώς επίσης και υπερευαισθησία του ατόμου ή έλλειψη ψυχικής επαφής με τις πραγματικές προθέσεις του/της συντρόφου ή μη συμμετοχή σε κοινωνικές επαφές. Το θέμα του γάμου μπορεί να συναντήσει ψυχολογικές δυσκολίες, προβλήματα και αδυναμία πρακτικής επαφής με τις συναισθηματικές καταστάσεις.
Σε τέτοιες περιπτώσεις, το άτομο θα πρέπει να διατηρεί την ηρεμία του και να χειρίζεται τις καθημερινές του υποθέσεις με πρακτικό και λογικό τρόπο. Όσον αφορά τα νομικά ζητήματα, είναι καλό ν αναβάλλονται όπως, επίσης, και όλα τα σημαντικά θέματα που αφορούν το γάμο και τη συναισθηματική ζωή του.


Βασικα για να μπορεσεις να δεις εαν ταιριαζεις ερωτικα με καποιον θα πρεπει να γνωριζεις και στα δυο ατομα που βρισκονται οι πλανητες Ηλιος, Σεληνη, Αρης, Αφροδιτη, Διας, Κρονος, και επαφες με τον 7ο οικο.

(Δε νομιζω να σε βοηθησα, αν και το ελπιζω, αλλα σιγουρα εμαθες περισσοτερα απο οσα ηξερες χθες:P)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμ, δεν νομίζω ότι ο ωροσκόπος καθορίζει τόσο πολύ το φαίνεσθαι. Περισσότερο σε Ιχθύ κάνω (το ζώδιο μου) πάρα σε Λέων (ο ωροσκόπος μου) Νεράιδα εσύ που το 'χεις ψάξει το θέμα τι έχεις να πεις για το συνδυασμό μου; :)

Ο Λέων στην ανατολή σας δίνει ένα ενεργητικό σώμα, νευρικό και μεγαλόπρεπο.
Είστε άτομο φλογερό και επιβλητικό. Φαίνεστε ευγενικοί, φιλόδοξοι και δημιουργικοί.
Είστε γενναιόδωροι, μεγαλόψυχοι και ειλικρινείς.
Έχετε ψυχαγωγικές ικανότητες και αγάπη στα παιδιά.
Σας έλκουν πολύ ο έρωτας και τα τυχερά παιχνίδια.
Συχνά γίνεστε ευέξαπτοι και υπερβολικοί, ενώ αντιπαθείτε ή συμπαθείτε έντονα.
Σας έλκουν οι μεγάλες ιδέες και βάζετε μεγάλους στόχους στην ζωή σας.
Αγαπάτε την αρχηγία και είστε καλός στην οργάνωση.
Η πολυτέλεια, η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις είναι πολύ σημαντικά για σας.


O Ωροσκοπος μας ειναι η μασκα μας, τα εξωτερικα μας χαρακτηριστικα, αυτο που εκπεμπουμε προς τα εξω, αυτο που βλεπουν, σαν πρωτη εντυπωση, οι αλλοι για μας...

Να σου δωσω ενα παραδειγμα για να καταλαβεις:
Οταν θα μπουμε σε καποιο χωρο αυτο που βλεπουν πρωτα οι αλλοι ειναι ο Ωροσκοπος μας..
Οταν καθισουμε σε ενα τραπεζι με φιλους αυτο που φαινεται ειναι ο Ηλιος (ζωδιο)μας...
Και οταν ζεσταθουμε συναισθηματικα, με μια φιλικη συζητηση κ.ο.κ αυτο που φαινεται ειναι η Σεληνη μας...

Ηλιος στους Ιχθεις..:
Ο Ιχθύς είναι ο δεκτικός τύπος στο ζωδιακό κύκλο. Είναι ο άνθρωπος που θα δείξει μεγάλη κατανόηση στα ανθρώπινα λάθη ή τις αδυναμίες και θα συμπαρασταθεί ζεστά και συμπαθητικά σχεδόν πάντοτε. Είναι ευαίσθητος στον πόνο των συνανθρώπων του και ιδιαίτερα των ηλικιωμένων. Η συμπόνια θα τον φέρει πολλές φορές, αντιμέτωπο με περιθωριακά άτομα, όπου μπορεί να εμπλακεί και ο ίδιος σε περίεργες δραστηριότητες. Ο Ιχθύς συχνά ταλαντεύεται μεταξύ αμαρτίας και αγιοσύνης. Η διαίσθηση και η διόραση είναι αρετές που έχει ή μπορεί να καλλιεργήσει. Αντιλαμβάνεται και καταλαβαίνει χωρίς πολλές λογικές εξηγήσεις το περιβάλλον του. Η αδικία και η ανισότητα τον θλίβουν αφάνταστα. Του αρέσει να απομονώνεται στον καναπέ του σπιτιού του, να ονειροπολεί και να στοχάζεται με τις ώρες. Οι θρησκευτικές του ανησυχίες είναι έντονες και τα μυστήρια τον τραβούν σε μεγάλο βαθμό. Η ευαίσθητη φύση του θα βρει συχνά διέξοδο στις τέχνες, όπου μπορεί να γίνει πολύ καλός ζωγράφος, ποιητής ή ηθοποιός.


Δεν ξερω που εχεις βεβαα τη Σεληνη σου:P:P

Με τις υγειες σου!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.


Να σου δωσω ενα παραδειγμα για να καταλαβεις:
Οταν θα μπουμε σε καποιο χωρο αυτο που βλεπουν πρωτα οι αλλοι ειναι ο Ωροσκοπος μας..
Οταν καθισουμε σε ενα τραπεζι με φιλους αυτο που φαινεται ειναι ο Ηλιος (ζωδιο)μας...
Και οταν ζεσταθουμε συναισθηματικα, με μια φιλικη συζητηση κ.ο.κ αυτο που φαινεται ειναι η Σεληνη μας...

Wow!

Το κατάλαβα κι εγώ:D:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Παντως μη νομιζετε οτι γνωριζω τπτ το ιδιαιτερο και παρεξηγηθω...
Απλα καποιο διαστημα διαβαζα περι ζωδιων και εκανα συλλογη αρθρων περι αυτων..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Παντως μη νομιζετε οτι γνωριζω τπτ το ιδιαιτερο και παρεξηγηθω...
Απλα καποιο διαστημα διαβαζα περι ζωδιων και εκανα συλλογη αρθρων περι αυτων..:P

Μπα, τίποτα ιδιαίτερο...:P
Γιατί νόμιζα ότι ήσουν αστρολόγος???:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μπα, τίποτα ιδιαίτερο...:P
Γιατί νόμιζα ότι ήσουν αστρολόγος???:whistle:

Το "περασα και δεν ακουμπησα" το ξερεις????:D
Ε, ακριβως αυτο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Thanks Νεράιδα!

Η Σελήνη μου είναι στον Κριό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top