Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομιζω οτι βοηθισατε... Θα το κοιταξω μεχρι το βραδυ... Βασικα Pro θελω να βαλω (αυτα εχω και τωρα) αλλα παιζει προβλημα με το product key.... οποτε μαλλον θα παω σε home
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polpot1989

Νεοφερμένος

Ο Σηφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλή πρωτομαγιά, αν και για μένα δεν αποδείχτηκε τόσo καλή:(! Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα: κάτι πρέπει να έχει εγκατασταθεί στον υπολογιστή μου και οπότε πατάω κάποιο φάκελο ή εικονίδιο μου πετάει αυτό το μήνυμα:
Your system is infected with dangerous virous!
Note: Strongly recomended to install antyspyware program to clean your system and avoid total crash of your computer!
Click ok to download the antispyware. (recommended)

κάνω full scan με nod32 αλλά δεν βρίσκει τπτ. απελπίστηκα και εγώ και πάτησα "οκ" εγκατέστησα το πρόγραμμα και, όπως περίμενα βρήκε 6 "επικίνδυνους ιούς " αλλά για να τους σβήσει πρέπει να αγοράσω το πρόγραμμα. Μπορώ να κάνω κάτι εκτός από φορματ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αυτο που μπηκε σο συστημα σου δεν ειναι ιος αλλα spyware.Ενα προγραμματακι και καλα που το κολησες απο καποια σελιδα στο διαδικτυο και σου πεταει ψευτικο μηνυμα μονο και μονο για να διαφημισει το προιον που εγκατεστησεες τα οποια προιοντα δεν ειναι παντοτε αξιοπιστα και αμφιβαλλω αν σου βρηκε οντως (το προγραμμα) αυτα που λεει.
Βαλε ενα καλο antispyware Στο συστημα σου να ψαξει για αυτο να το αφαιρεσει και αν δε καταφερεις τιποτα δοκιμασε και αλλα antispyware και αν δε γινεται τιποτα κανε φορματ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Λοιπον...το avg δεν ειναι καλο.Τα δυο αυτα που ποσταρες σε λινκ ειναι τα καλυτερα που υπαρχουν!Βαλε αυτα τα δυο. Bαλτα να κανουν σκαν.Οχι και τα δυο ταυτοχρονα ομως.Αν δε σου λυθει το προβλημα τοτε κανε φορματ.
Προσοχη!Να τα κανεις update οταν τα βαλεις στο συστημα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

polpot1989

Νεοφερμένος

Ο Σηφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα δοκιμασω και θα σας πω. Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια μια βοηθειουλα!
Μετα απο το φορματ τα mpeg παιζουν χωρις χρωμα, ασπρομαυρα... Εχω βαλει divx codecs, εχω περασει το vlc το Winamp και το Divx αλλα τπτ...

Edit: εβαλα και το kazaa mega codec pack και το προβλημα παραμενει. και δεν ειναι μονο με τα mpeg, ειναι με ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Γειά σε όλους! :) Έχω παρει ένα λάπτοπ με ενσωματωμένη κάμερα και θέλω να δώ πώς δουλεύει, αλλά δεν ξέρω τί να κάνω.. Χρειάζεται εγκατάσταση? Το εγχειρίδιο δεν αναφέρει τίποτα για κάμερες!!! :mad:Υπάρχει το CyberLink PowerDV με εικονίδιο μια κάμερα.Το πάτησα και μου γράφει 'connect device and try again' ! ...:hmm:Πώς ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν μπορείς πες μας ποιο λάπτοπ είναι και τί λειτουργικό έχεις ώστε να το βρούμε πιο εύκολα.

Κάτι απλό απλό που μπορείς να κάνεις είναι να πας από τον windows live messenger και να δοκιμάσεις από εκεί να κάνεις video κλήση.Εκεί θα σου ζητήσει να ρυθμίσεις την κάμερα σου.
Ή κατευθείαν menu->tools->webcam settings.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
έχω το Amilo Pi 2550-801 της Fujitsu Siemens με windows vista.
έχω δοκιμάσει αυτό που λες,αλλά θα το ξαναδοκιμάσω κ θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
δοκίμασα βίντεο κλήση και δε βγαίνουν καν επιλογές για την κάμερα!
το ίδιο και απο tools> webcam settings..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • problem1.jpg
    problem1.jpg
    31.2 KB · Εμφανίσεις: 118

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" > Διαχείριση > Διαχείριση Συσκευών (αριστερά) > Συσκευές απεικόνισης (δεξιά) και πες μας αν έχει τίποτα. :)

Επίσης πες μας αν δούλευε ποτέ η κάμερα ή ποτέ δεν την έχεις δει να δουλεύει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
δεν υπάρχει 'συσκευές απεικόνισης' !:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν μου απάντησες στο παρακάτω ερώτημα όμως:
Επίσης πες μας αν δούλευε ποτέ η κάμερα ή ποτέ δεν την έχεις δει να δουλεύει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δεν μου απάντησες στο παρακάτω ερώτημα όμως:

ααα,σορρυ δε το είδα :).Χθες το πηρα το λαπτοπ.Δε την έχω χρησιμοποιήσει ποτε την κάμερα. :PΔεν έχω κάνει ούτε εγκατασταση (δε ξέρω αν χρειάζεται εγκατασταση για ενσωματωμένη κάμερα!:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τότε για δες αν στο Δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" > Διαχείριση > Διαχείριση Συσκευών (αριστερά)
υπάρχει κάποια άγνωστη συσκευή η οποία αν δεν κάνω λάθος έχει εικονίδιο ένα κίτρινο σύμβολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Τότε για δες αν στο Δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" > Διαχείριση > Διαχείριση Συσκευών (αριστερά)
υπάρχει κάποια άγνωστη συσκευή η οποία αν δεν κάνω λάθος έχει εικονίδιο ένα κίτρινο σύμβολο;


Δε βλέπω κάτι τέτοιο..(εικόνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • problem2.jpg
    problem2.jpg
    71.4 KB · Εμφανίσεις: 130

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν απ' ότι είδα από το manual του laptop σου, η webcam μπορεί να ενεργοποιηθεί και να απενεργοποιηθεί κατά βούληση. Με όσα έχεις πει ως τώρα, δεν φαίνεται να είναι ενεργοποιημένη.

Για να την ενεργοποιήσεις (και απενεργοποιήσεις) πάτα τον συνδυασμό πλήκτρων Fn + F7 (Function λογικά κάτω αριστερά και το F7 από πάνω) μία φορά. Λογικά θα σου γράψει στην οθόνη Webcam Enabled ή κάτι τέτοιο και τότε θα μπορείς να την δουλεύεις (ελπίζω :P).

Για δοκίμασε και πες μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Λοιπόν απ' ότι είδα από το manual του laptop σου, η webcam μπορεί να ενεργοποιηθεί και να απενεργοποιηθεί κατά βούληση. Με όσα έχεις πει ως τώρα, δεν φαίνεται να είναι ενεργοποιημένη.

Για να την ενεργοποιήσεις (και απενεργοποιήσεις) πάτα τον συνδυασμό πλήκτρων Fn + F7 (Function λογικά κάτω αριστερά και το F7 από πάνω) μία φορά. Λογικά θα σου γράψει στην οθόνη Webcam Enabled ή κάτι τέτοιο και τότε θα μπορείς να την δουλεύεις (ελπίζω :P).

Για δοκίμασε και πες μας :D

:thumbsup: λέει είναι έτοιμη για χρήση!άναψε και το λαμπάκι..μπράβο :D thanks fandago
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
:thumbsup: λέει είναι έτοιμη για χρήση!άναψε και το λαμπάκι..μπράβο :D thanks fandago
Τίποτα! Χαρά μου ήταν :)

Απλά όταν έχουμε "προβλήματα" ειδικά με νέες συσκευές καλό είναι να ρίχνουμε και μία ματιά στο manual :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top