Ο σκοπός του ανθρώπου είναι η αναπαραγωγή;

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά λέτε και ξαναλέτε ότι ο σκοπός της γυναίκας είναι να γίνει μάνα; Ο καθένας βάζει ό,τι στόχους θέλει στη ζωή του. Διαφορετικοί άνθρωποι ψάχνουν την ευτυχία με διαφορετικό τρόπο.

Και στο κάτω-κάτω κανείς δε λέει ότι ο σκοπός του άντρα είναι να γονιμοποιήσει μια γυναίκα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ο σκοπος του αντρα ειναι να γινει πατερας!:jumpy:
Και να εχει μια σωστη οικογενεια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Τώρα δέσαμε :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και λυσαμε!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
@plain γεροντοκορη = η γυναικα που ποτε δεν παντρευτηκε και εμεινε στο ραφι :)

Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Και στο κάτω-κάτω κανείς δε λέει ότι ο σκοπός του άντρα είναι να γονιμοποιήσει μια γυναίκα :mad:
O σκοπος του ανδρα δεν ειναι να γονιμοποιησει μια γυναικα,ειναι να δουλευει σαν χαμαλης για αυτην μια ζωη.

Ή μας κοροιδευεις ή δεν ξερεις τον πρωταρχικο λογο που προοριζεται ο καθε ανθρωπος σε αυτην ζωη.

Δεν νομιζω πως ο Θεος (πες το και φυση,οπως σου ακουγεται καλυτερα) σου εδωσε ολοκληρο αναπαραγωγικο συστημα μονο και μονο για να ουρεις απο κει...

Μην προσπαθουμε να αλλαξουμε την λογικη για χαρη των επιχειρηματων μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
O σκοπος του ανδρα δεν ειναι να γονιμοποιησει μια γυναικα,ειναι να δουλευει σαν χαμαλης για αυτην μια ζωη.
:confused: Τι άλλο θα ακούσω...
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Δεν νομιζω πως ο Θεος (πες το και φυση,οπως σου ακουγεται καλυτερα) σου εδωσε ολοκληρο αναπαραγωγικο συστημα μονο και μονο για να ουρεις απο κει...
Η φύση μου έδωσε και νύχια για να σκάβω το χώμα κλπ. Είμαι αποτυχημένη επειδή δε χρησιμοποιώ τα νύχια μου; Μάλλον εσύ είσαι αυτός που αλλάζει τη λογική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Covenant απο που κι ως που ο προορισμός του άντρα είναι να δουλευει για τη γυναίκα? Η γυναίκα ανίκανη είναι να δουλέψει για τον εαυτό της? :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Τώρα συγγνώμη για τα συνεχόμενα ποστ, αλλά ας το κάνω λίγο πιο σαφές γιατί αυτό με τα νύχια δεν ήταν και πολύ πετυχημένο: Το σώμα μου έχει ενσωματωμένες κάποιες λειτουργίες που ίσως να μη χρειαστούν και ποτέ!

Έχω αναπαραγωγικό σύστημα έτσι ώστε να μπορώ να κάνω παιδιά. Αυτό δε σημαλινει ότι ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ είναι να κάνω παιδιά! Βεβαίως και το κάθε ζωντανό πλάσμα έχει το ένστικτο της αναπαραγωγής, αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα που μπορεί να κάνει ένα άτομο για να βοηθήσει στη διαιώνιση/βελτίωση του είδους (πχ η αυτοθυσία ορισμένων κουνελιών όταν μια αλεπού απειλεί το κοπάδι), πόσο μάλλον ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ που έχει τόσα και τόσα να δίνουν νόημα στη ζωή του!

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Covenant απο που κι ως που ο προορισμός του άντρα είναι να δουλευει για τη γυναίκα? Η γυναίκα ανίκανη είναι να δουλέψει για τον εαυτό της? :rolleyes:
Άσε το άλλο που είπε: Αν μια γυναίκα δεν παντρευτεί, σημαίνει οπωσδήποτε ότι "έμεινε στο ράφι" :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Άσε το άλλο που είπε: Αν μια γυναίκα δεν παντρευτεί, σημαίνει οπωσδήποτε ότι "έμεινε στο ράφι" :rolleyes:
Aαα ναι!
Ο άντρας καλέ μου Covenant αν δεν παντρευτει που μένει? :rolleyes:

(πάει για σπλιτ αυτό σε λίγο το κόβω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Τελοσπαντων.Οπως νομιζετε εσεις.
Εγω αλλιως τα ξερω τα πραγματα.
Επισης νεσσα,δεν ειπα ποτε οτι "Άσε το άλλο που είπε: Αν μια γυναίκα δεν παντρευτεί, σημαίνει οπωσδήποτε ότι "έμεινε στο ράφι"
Απλα ετσι τις λεει ο κοσμος,χαρακτηρισμος ειναι.
Τωρα αν εισαι εσυ η μυγα και μυγιαζεσαι τι να σου πω.
Οβερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Συγνωμη,αλλα το στηθος γιατι νομιζεις οτι εχεις;
Προφανως για να αρεσεις στους αντρες και να μπορεσεις να θηλασεις
Bρε Covenant κατάλαβες τι σου είπε η Νέσσα? Γιατί χώρια μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε!

Για διάβασε λίγο πιο προσεκτικα, και ειδικά αυτό:
Το σώμα μου έχει ενσωματωμένες κάποιες λειτουργίες που ίσως να μη χρειαστούν και ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
@plain γεροντοκορη = η γυναικα που ποτε δεν παντρευτηκε και εμεινε στο ραφι :)

Για τη γυναίκα που δεν θέλησε να παντρευτεί η ελληνική γλώσσα έχει το επίθετο ‘’ανύπαντρος’’ και για αυτήν που δεν ήθελε ή δε μπόρεσε να κάνει παιδιά υπάρχει το επίθετο ‘’άτεκνος’’.
Επίσης οι άνθρωποι κατοικούν σε σπίτια (ενίοτε και σε παγκάκια),και όχι σε ράφια.Εκεί βάζουμε τα προϊόντα .

Το γεροντοκόρη είναι μια άθλια έκφραση που ανήκει σε άλλες άθλιες εποχές(η γριά που έμεινε άσπιλη κόρη ?),έκφραση εξίσου κενή νοήματος όπως και η’’ζωντοχήρα’’.
Δε μπορώ να ακούω εν έτει 2005 νέους ανθρώπους να με παραπέμπουν σε άλλες εποχές και μάλιστα άθλιες.


Και για να απαντήσω και στο ερώτημα σου ,
Ναι είχα την τύχη να συναντήσω γυναίκες που ούτε παιδιά έκαναν ούτε παντρεύτηκαν και όχι ούτε ζαρωμένες ήταν ούτε στριμμένες ήταν.Γιατί είχαν κι άλλους τρόπους να γεμίζουν τη ψυχή τους .Μια από αυτές με την προσφορά από το μεγαλείο της σε άλλους ανθρώπους.
Είμαι λοιπόν της άποψης ότι η επίδραση του χρόνου πάνω σ’ένα σώμα έχει να κάνει με τη ψυχολογική κατάσταση του ατόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ο άντρας καλέ μου Covenant αν δεν παντρευτει που μένει? :rolleyes:

(πάει για σπλιτ αυτό σε λίγο το κόβω...)

Κι αυτος στο ραφι!:D
Ολοι εκει θα μπουνε! :devil: :upside: :devil:
Εμεις εχουμε και αλλα ονοματα!
*Γεροντοκορος
*Μπακουρι(Αναλογα την ηλικια εχουμε το απλο, τον σουπερ-μπακουρα,τον χρυσο μπακουρα και τον πατερο-μπακουρα.Υψηλοβαθμος ο τελευταιος!)
*Ξεμπαρκος
*Σολας
*Μοναχικη αρκουδα
κτλ κτλ κτλ.:P :P
Αχχχχ...ειχαμε και το "χρυσο κουφετο" να φροντιζει ολους αυτους...παει το σταματησαν...οι αλητες:P :P !





Φυσικα και κανω πλακα.
Σοβαρα τωρα, εγω αν κ;ποιος δεν παντρευτει και δεν κανει οικογενεια, δεν τον χαρακτηριζω, εννοειται!
Ο καθενας εχει τους στοχους του σ'αυτη την ρημαδοζωη.
Ενας μπορει να θελει να οικογενεια ενας αλλος να παει να γινει ερημιτης.:)
Καλα κανουν και οι δυο.;)
ολες αυτες ειναι αντιλληψεις αλλων εποχων....πολυυυυυυ πιο παλιων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Τωρα αν εισαι εσυ η μυγα και μυγιαζεσαι τι να σου πω.
20 χρονών; :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Ετσι οπως μας τα λες εσυ ειναι σαν να εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν θα κανεις παιδι και σηκωσες το καστρο των αποψεων σου,λες και εμεις δεν ξερουμε για τι προοριζεται ο καθεις.

Το ξερω,αμα θελεις μπορεις να αφησεις να βγαλεις και μανιταρια αναμεσα στα ποδια σου,ζητημα σου ειναι.
Το θεμα ειναι αλλο.Δεν γινεται να υπαρξει φυσιολογικος και υγιης ανθρωπος χωρις σεξουαλικη ζωη.
Το αν θα του κανει κακο που δεν θα κανει οικογενεια,αυτο θα φανει στα μετειπτα χρονια που θα αρχισουν τα προβληματα υγιειας(και πηγαζουν απο ψυχολογικους παραγοντες).

Για πες μου αν νομιζεις οτι ενας ανθρωπος που δεν εχει καθολου σεξουαλικες επαφες τι παθαινει,για πες μου τα συμπτωματα μια και εισαι ενημερωμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Απλα ετσι τις λεει ο κοσμος,χαρακτηρισμος ειναι.
Τωρα αν εισαι εσυ η μυγα και μυγιαζεσαι τι να σου πω.

1. Απο πότε ο,τι κάνει "ο κόσμος" είναι και σωστό? :worry:

2. Γιατί όποτε υπερασπιζόμαστε κάτι μια ομάδα ανθρώπων πρέπει ντε και καλά να είμαστε τμήμα της?
Αν ίσχυε αυτό μέχρι στιγμής:
-Εγω και η Νεσσα θα είμασταν "γεροντοκόρες" (όπως λες) στα 20 μας!!!
-Εγώ και η Νέσσα θα είμασταν ομοφυλόφιλες
-Η Νέσσα θα ήταν αναρχική
-Ο Μάριος γυναίκα
κλπ κλπ κλπ
Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι επιχερηματα περι "μύγας" σε ορισμένα πράγματα είναι τελείως άκυρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ετσι οπως μας τα λες εσυ ειναι σαν να εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν θα κανεις παιδι και σηκωσες το καστρο των αποψεων σου,λες και εμεις δεν ξερουμε για τι προοριζεται ο καθεις.

Το ξερω,αμα θελεις μπορεις να αφησεις να βγαλεις και μανιταρια αναμεσα στα ποδια σου,ζητημα σου ειναι.
Το θεμα ειναι αλλο.Δεν γινεται να υπαρξει φυσιολογικος και υγιης ανθρωπος χωρις σεξουαλικη ζωη.
Το αν θα του κανει κακο που δεν θα κανει οικογενεια,αυτο θα φανει στα μετειπτα χρονια που θα αρχισουν τα προβληματα υγιειας(και πηγαζουν απο ψυχολογικους παραγοντες).

Για πες μου αν νομιζεις οτι ενας ανθρωπος που δεν εχει καθολου σεξουαλικες επαφες τι παθαινει,για πες μου τα συμπτωματα μια και εισαι ενημερωμενη.

Ποιός μίλησε για σεξουαλική ζωή???
Δηλαδή αυτό συνεπάγεται πάντα και παιδία??? Υπάρχει και κάτι που λέγεται Αντισύλληψη γιου νόου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ετσι οπως μας τα λες εσυ ειναι σαν να εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν θα κανεις παιδι και σηκωσες το καστρο των αποψεων σου,
Όχι, δεν είμαι καθόλου σίγουρη. Μπορεί κάποια στιγμή να μου έρθει να κάνω ένα παιδάκι (κατά προτίμηση μια φεμινιστριούλα :D )

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
λες και εμεις δεν ξερουμε για τι προοριζεται ο καθεις.
Ισχυρίζεσαι ότι ξέρεις για τι προορίζεται ο καθένας; :whistle:

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Το ξερω,αμα θελεις μπορεις να αφησεις να βγαλεις και μανιταρια αναμεσα στα ποδια σου,ζητημα σου ειναι.
Το θεμα ειναι αλλο.Δεν γινεται να υπαρξει φυσιολογικος και υγιης ανθρωπος χωρις σεξουαλικη ζωη.
Δεν είπα ότι δεν πρέπει να έχουμε σεξουαλική ζωή. Δηλαδή για σένα σεξ=τεκνοποίηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Όχι, δεν είμαι καθόλου σίγουρη. Μπορεί κάποια στιγμή να μου έρθει να κάνω ένα παιδάκι (κατά προτίμηση μια φεμινιστριούλα :D )

Γιατί μωλε, καλός δεν θα ταν και ένας φεμινιστριούλης? :P
Ή καλύτερα ένας φεμινιστριούλης και μια φεμινιστριούλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Καλός, καλός κι αυτός. Απλά άμα είναι κοριτσάκι θα λένε όλοι ότι μοιάζει στη μαμά της κι εγώ θα κορδώνομαι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top