Ο σκοπός του ανθρώπου είναι η αναπαραγωγή;

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μάλλον σας πήρε η μπάλα :) :) :) στην προσπάθεια σας να υπερασπιστείτε την ελεύθερη επιλογή της γυναίκας στην τεκνοποίηση δίνετε την εντύπωση ότι φτάνετε στο άλλο άκρο.

btw κατάλαβα τι εννοείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μάλλον σας πήρε η μπάλα :) :) :) στην προσπάθεια σας να υπερασπιστείτε την ελεύθερη επιλογή της γυναίκας στην τεκνοποίηση δίνετε την εντύπωση ότι φτάνετε στο άλλο άκρο.

btw κατάλαβα τι εννοείς ;)
Kαι εδώ κλέφτρα έρχεται ένα άλλο μεγάλο ερώτημα...
Γιατί όταν κάποιος υπερασπίζεται μια ομάδα ανθρώπων όλοι υποθέτουν οτι ανήκει σε αυτή?
Τόσο εγωιστές έχουμε καταντήσει οι άνθρωποι που να υπερασπιζόμαστε μόνο ο,τι μας αφορά? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Γνωριζω και αποδεικνυεται στην πραγματικη ζωη οτι αυτα δεν ειναι επικτητα ενστικτα,υπαρχουν απο στην στιγμη που γεννηθηκαμε απλα εκδηλωνονται με τις καταλληλες προυποθεσεις και συνθηκες.
Κι εγώ ακριβώς το ίδιο νόμιζα μέχρι που αναθεώρησα μέτα απο μια συζήτηση για τον εξής λόγο:
Μητρικό και πατρικό ένστικτο δεν είναι ότι απο μικρός προορίζεσαι να κάνεις παιδιά,τα αγαπάς και τα θέλεις και είσαι υπερπροστατευτικός ακόμη και με τα ξένα.Όχι.Είναι ότι "διαισθάνεσαι τον κίνδυνο", είσαι έτοιμος να θυσιάσεις τη ζωή σου για να σώσεις το παιδί σου,βάζεις τον εαυτό σου πλέον σε δεύτερη μοίρα, ο πρωταρχικός σου σκοπός είναι να "ταίσεις και να προστατέψεις το μωρό σου" έτσι απλά και πρωτόγονα όπως γίνεται με όλα τα θηλαστικά στη φύση(να αναθρέψεις,σπουδάσεις κ.α. το παιδί δεν αποτελούν μέρος του ενστίκτου).
Αυτό στη γυναίκα ενεργοποιείται μόλις μείνει έγκυος (και μάλιστα χωρίς να το καταλάβει πολλες εγκυμονούσες ασυναίσθητα αποκτούν πχ.φόβο για την ταχύτητα).Στον άντρα δεν ξέρω ποτε ενεργοποιείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Kαι εδώ κλέφτρα έρχεται ένα άλλο μεγάλο ερώτημα...
Γιατί όταν κάποιος υπερασπίζεται μια ομάδα ανθρώπων όλοι υποθέτουν οτι ανήκει σε αυτή?
Τόσο εγωιστές έχουμε καταντήσει οι άνθρωποι που να υπερασπιζόμαστε μόνο ο,τι μας αφορά? :(

Όχι δεν υπερασπιζόμαστε κάτι μόνο όταν μας αφορά κι εγώ εδώ μέσα έχω υπερασπιστεί διάφορες κατηγορίες ανθρώπων χωρίς να ανήκω σε αυτές.
Αυτό που αλλάζει είναι ο τρόπος ή μάλλον ο ζήλος με τον οποίο υπερασπιζόμαστε(ο πληθυντικός δεν αναφέρεται σε μένα και σένα αποτελεί γενίκευση) μια κατάσταση και ο τρόπος με τον οποίο αντιδρούμε στην αντίθετη άποψη(όσο κι αν αυτή εκφέρεται άτσαλα και μας εκνευρίζει).
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στην προσπάθεια σας να υπερασπιστείτε το δικαίωμα στην επιλογή και να αποδείξετε πως τη ζωή μιας γυναίκας γεμίζουν κι άλλα πράγματα κάνετε μια άκυρη δήλωση:εξισώσαται διάφορες μορφές διμιουργικότητας (πχ.την ποίηση) με την μητρότητα.
Δυστυχώς η μητρότητα δεν μπορεί να συγκριθεί ως έννοια με καμμία άλλη,είναι μια εντελώς διαφορετική έκφανση ζωής που μόνο όσες την βιώνουν θα μπορούσαν να μιλήσουν.
Δεν αντιλέγω ότι έναν άνθρωπο ή δη μια γυναίκα την γεμίζουν πολλά πράγματα όμως η μητρότητα είναι άλλη αίσθηση κι όσο ανώτερη έκφραση κι αν είναι η ποίηση(δεν κολλάω σε αυτό απλά το χρησιμοποιώ αναφορικά) δεν μπορούν να συγκριθούν.
Συν τοις άλλοις τα πράγματα που μπορεί να μας γεμίζουν δεν είναι στη φύση μας(άσχετα που έχει επικρατήσει να λέγεται έτσι) αλλά στην ιδιοσυγκρασία μας,στη φύση μας ανήκουν μόνο βιολογικές λειτουργίες.
Για τα παράπανω χρησιμοποίησα και τον όρο νέες κι όχι μικρές(γιατί μικρή είμαι κι εγώ:P ) για να σας δείξω ότι μεγαλώνοντας θα αναθεωρήσετε, όχι το "ότι μια γυναίκα δεν μπορεί να γεμίσει τη ζωή της με άλλα πράγματα"
αλλά το "ότι μια γυναίκα μπορεί να γεμίσει τη ζωή της με άλλα πράγματα που θα καλύψουν την μητρότητα".
Ελπίζω να έγινα σαφέστερη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν και δεν έχω γίνει μητέρα -
Γιατί να είναι κάποια τόσο περήφανη επειδή έγινε? Μητέρες μπορούν να γίνουν όλες (ή σχεδόν). Δεν είναι κάποιο κατόρθωμα.
Προσωπικά -όπως νιώθω τώρα, μπορεί όπως είπες αργότερα να άλλαξω- θέλω μεν να γίνω μητέρα αλλά άλλα πράγματα με χαροποιούν περισσότερο γιατί ξέρω οτι δεν μπορεί να τα πετύχει ο οποιοσδήποτε, αντιθέτως με τη μητρότητα.

(άκουσα κανέναν να με πεί ψώνιο? :P Ban τώρα! :devil: :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
και όμως...
σκέψου να βλέπεις το παιδί σου να μεγαλώνει και να πετυχαίνει διάφορα...
(να πέρνει καλούς βαθμούς στο σχολείο, να είναι καλός σε κάποιο άθλημα, σε κάποια τέχνη, αργότερα στο πανεπιστήμιο και πολλά άλλα...)
και να ξέρεις ότι αυτό το πλάσμα το έχεις "δημιουργήσει" εσύ...
από το ότι το γέννησες μέχρι το ότι του έδωσες την παιδεία να γίνει αυτό που βλέπεις μπροστά σου!!!
Πάνω από αυτό δεν βάζω καμία επαγγελματική επιτυχιά, ούτε όλα τα λεφτά του κόσμου ούτε τίποτα!!!

Και φυσικά δεν μπορούν να γίνουν όλες μάνες και όλοι πατέρες! Μπορούν να γεννήσουν ή να γονιμοποιήσουν αν αυτό εννοείς, αλλά θεωρώ ότι αυτό απέχει πάρα πολύ από το να είσαι μάνα ή πατέρας!!

Τέλος ΝΑΙ! ο σκοπός του ανθρώπου είναι να διαιωνίσει το είδος του και να το κάνει καλύτερο! (κοινώς τα παιδιά μας να είναι καλύτεροι άνθρωποι από εμάς!)
Ετσι γίνεται εδώ και χιλιάδες χρόνια και έτσι θα γίνεται και στο μέλλον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
και όμως...
σκέψου να βλέπεις το παιδί σου να μεγαλώνει και να πετυχαίνει διάφορα...
(να πέρνει καλούς βαθμούς στο σχολείο, να είναι καλός σε κάποιο άθλημα, σε κάποια τέχνη, αργότερα στο πανεπιστήμιο και πολλά άλλα...)
και να ξέρεις ότι αυτό το πλάσμα το έχεις "δημιουργήσει" εσύ...
από το ότι το γέννησες μέχρι το ότι του έδωσες την παιδεία να γίνει αυτό που βλέπεις μπροστά σου!!!

Nαι αλλά ο covenant μίλησε για τη χαρά της μάνας που κρατάει το μωρό της. Ένα μωρό δεν έχει πετύχει απολύτως τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Nαι αλλά ο covenant μίλησε για τη χαρά της μάνας που κρατάει το μωρό της. Ένα μωρό δεν έχει πετύχει απολύτως τίποτα...


Ακόμα και έτσι...
έχει δημιουργήσει ΖΩΗ!!!
Υπάρχει μεγαλύτερη δημιουργία από αυτό;;;

Αν και για μένα το να βλέπεις το παιδί σου να μεγαλώνει είναι μεγαλύτερη ικανοποιήση από τη γέννησή του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά γιατί αυτό είναι κατόρθωμα και θα έπρεπε να είμαι και περήφανη?? Το 90+% των γυναικών μπορεί να το κάνει! Αυτό σου λέω τόση ώρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
και όμως...
σκέψου να βλέπεις το παιδί σου να μεγαλώνει και να πετυχαίνει διάφορα...
(να πέρνει καλούς βαθμούς στο σχολείο, να είναι καλός σε κάποιο άθλημα, σε κάποια τέχνη, αργότερα στο πανεπιστήμιο και πολλά άλλα...)
και να ξέρεις ότι αυτό το πλάσμα το έχεις "δημιουργήσει" εσύ...
από το ότι το γέννησες μέχρι το ότι του έδωσες την παιδεία να γίνει αυτό που βλέπεις μπροστά σου!!!
Πάνω από αυτό δεν βάζω καμία επαγγελματική επιτυχιά, ούτε όλα τα λεφτά του κόσμου ούτε τίποτα!!!

Και φυσικά δεν μπορούν να γίνουν όλες μάνες και όλοι πατέρες! Μπορούν να γεννήσουν ή να γονιμοποιήσουν αν αυτό εννοείς, αλλά θεωρώ ότι αυτό απέχει πάρα πολύ από το να είσαι μάνα ή πατέρας!!

Τέλος ΝΑΙ! ο σκοπός του ανθρώπου είναι να διαιωνίσει το είδος του και να το κάνει καλύτερο! (κοινώς τα παιδιά μας να είναι καλύτεροι άνθρωποι από εμάς!)
Ετσι γίνεται εδώ και χιλιάδες χρόνια και έτσι θα γίνεται και στο μέλλον!!!
Απλά respect αγόρι μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι αλλά γιατί αυτό είναι κατόρθωμα και θα έπρεπε να είμαι και περήφανη?? Το 90+% των γυναικών μπορεί να το κάνει! Αυτό σου λέω τόση ώρα!!

Και τι σημασία έχει που μπορούν να το κάνουν κι άλλες;
Σημασία εκείνη την ώρα έχει ότι το έκανε αυτή!
Ότι το πλάσμα που κρατάει στα χέρια της είναι ο καρπός μιας αγάπης!
Τα όνειρα που μπορεί να κάνει για αυτό το παιδί...
Γιατί σου φαίνεται περίεργο;
Εγώ λέω μακάρι να μπορούσα να το ζήσω αυτό... αλλά θα το ζήσω (ελπίζω) από λίγο πιο έξω...(από τη μεριά του πατέρα)
Έχω δει πολλές γυναίκες με τα νεογέννητα(και όχι μόνο) παιδιά τους...
Ποτέ δεν άκουσα καμία να λέει "εντάξει δεν έκανα και τίποτα... το ίδιο κάνει και το 90% των γυναικών"...
Όλες είναι περήφανες για το δικό τους παιδί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα μην γκρεμιζουμε απο τις θεμελιωδεις αξιες της ζωης για τους περισσοτερους ,χαρη τον προσωπικων μας πεποιθησεων.

Για να το κανει το 90% των γυναικων,πρεπει να βρει τοσους ανδρες που να θελησουν να γινουν πατερες,δεν μενετε εγκυες με τον αερα,γιαυτο μην μιλατε και χωρις τον ξενοδοχο.

To να κανεις οικογενεια δεν ειναι τοσο απλο οσο ριχνεις ενα δελτιο στοιχηματος,μπας και πιασεις τους αγωνες.Ειναι πολυ συνθετα τα πραγματα και δεν ειναι ευκολη η γονιμοποιηση.

5 στα 6 ωαριο που γονιμοποιουνται πεθαινουν μεσα στις 12 πρωτες βδομαδες κυησης,κατι το οποιο κανει εξαιρετικα δυσκολο να καταληξεις με παιδι.Οπως λεει και στο ντοκιμαντερ "Birth isnt an easy procedure,it could be better called a strugle for survival"
Ρωτα την μανα σου ποσο προσπαθουσε με τον πατερα σου για να σε κανουν,εγω ηδη ξερω για να επιβεβαιωσω την επιστημονικη αποψη και οντως ηταν δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γι'αυτό γίνονται τόσες εκτρώσεις? Επειδή είναι τοοοοσο δύσκολο??

Επίσης covenant σε μένα αναφέρεσαι με αυτό το "Συγνωμη αλλα μην γκρεμιζουμε απο τις θεμελιωδεις αξιες της ζωης για τους περισσοτερους ,χαρη τον προσωπικων μας πεποιθησεων."? Εγώ απλά ρώτησα γιατί μου φαίνεται περίεργο, να μου εξηγήσετε. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια ικανοποιητική εξήγηση απο κανέναν. Με λογικά επιχειρήματα γιου νόου, όχι συναισθηματισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μα τοση ωρα εχουμε καταργησει την κοινη λογικη για χαρη υπερασπισης των προσωπικων σας αποψεων σαν μελλοντικες μανες.

Τοσες εκτρωσεις....δηλαδη τοτε τι να πω για τις γεννες;

Παντα μα παντα δυστυχως,παιρνετε το ελαχιστο δειγμα-την μειοψηφια και απο τριχα την κανετε τριχια ,λες και εμεις ζουμε σε σπηλιες και δεν ξερουμε την κατασταση εξω.
Το δεχομαι οτι ειστε απο τις κοπελες με τις μειοψηφικες αποψεις ,ο καθεις με τα γουστα του,αλλα δεν μπορειτε να μας πεισετε ΟΛΟΥΣ εμας οτι δεν ειναι σπουδαια δουλεια να κανεις οικογενεια,υπαρχουν πιο σημαντικα πραγματα και τα συναφη αλλα δεν παυει να ειναι η προσωπικη σας αποψη.

Εδω μεσα κανουμε ανταλλαγη αποψεων,γνωσεων και εμπειριων,δεν προσπαθουμε να πεισουμε τους αλλους οτι ντε και καλα αυτο που πιστευουμε ειναι το καλυτερο-σωστο-ιδανικο.
Οπως ειπα περαιτερω,στο χερι σου ειναι αν θα χρησιμοποιησεις το αναπαραγωγικο σου συστημα,δικο σου ειναι και δεν με αφορα καθολου.

Απλα η τεραστια πλειοψηφια θελει να δωσει πνοη σε μια (ή και περισσοτερες) νεα ζωη δημιουργωντας οικογενεια.

Σου μιλαω με πραγματικα στοιχεια,γιου νοου επιστημονες,οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιός προσπαθεί να πεισει ποιόν βρε Covenant? :|
Θα με τρελάνεις τελείως??? Δήλωσα ξεκάθαρα οτι κάνω απλώς μια ΕΡΩΤΗΣΗ. Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν με αυτό. Απεναντίας σας καλώ να πείσετε εμένα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Απεναντίας σας καλώ να πείσετε εμένα.
Σορρυ αλλα δεν σε θελω για γυναικα των παιδιων μου :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Giostau απλως συγχαρητηρια φιλε μου...:) :worship:
Ετσι οπως τα ειπες...
Ειλικρινα μιλησες στην καρδια μου...;)
Υou Da Man!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Σορρυ αλλα δεν σε θελω για γυναικα των παιδιων μου :teasing:
Δεν είμαι ΤΟΣΟ παιδέρα Covenant για να πάω με τα παιδιά σου, τσιλ άουτ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι θα βρεις λογικά επιχειρήματα για αυτό το θέμα!
Είναι κάτι που πρέπει να το νιώσεις για να το καταλάβεις!
Εγώ δεν το έχω καταλάβει πλήρως... με βάση αυτά που βλέπω κρίνω!
Υπάρχουν κάποια πράγματα που μόνο με το συναίσθημα εξηγούνται/περιγράφονται...


Πάντως θα ήθελα να δω όταν (και άμα) κάνεις παιδί τι θα λες... ειλικρινά πιστεύω ότι θα είσαι περήφανη και ευτυχισμένη!!!



Όσο για τις εκτρώσεις, ξέρεις πολύ καλά γιατί γίνονται...δεν χρειάζεται να το επαναλάβουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν είμαι ΤΟΣΟ παιδέρα Covenant για να πάω με τα παιδιά σου, τσιλ άουτ :P
Το δεχομαι,εχει 2 εννοιες το γυναικα στην συγκεκριμενη περιπτωση,σιγουρα την μια δεν την ξερεις:P

Γυναικα των παιδιων μου = μανα των παιδιων μου = μητερα των παιδιων μου = γυναικα μου

Εσυ προφανως καταλαβες οτι δεν σε θελω για να παντρευτεις τα παιδια μου...ειπαμε ρε Μισελ,να κανουμε πλακα (η δικια μου) αλλα οχι και να το ξεφτιλισουμε!:clapup:

Τεσπα,γελασα πολυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top