Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το σίγουρο είναι πως υπάρχουν αρκετές δυσκολίες, αλλά όχι απλά και μόνο απ' το νούμερο της διαφοράς. Οι δυσκολίες έρχονται όταν υπάρχει διαφορετικός τρόπος ζωής. Πχ, ο ένας φοιτητής, ή άλλη εργαζόμενη. Διαφορετικά ωράρια, διαφορετικές συνήθειες, πολλές φορές και διαφορετικές αντιλήψεις γενικά. Ένηγουεη, δεν είναι και μεγάλο θέμα δα. Πάντως υπάρχει και ένα όριο σε όλα αυτά ε.
Όχι 40χρονος με 18χρονη ας πούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Αφού υπάρχουν κοπέλες που κάνουν σχέσεις με πολύ μεγαλύτερους κ παντρεμένους, εμάς δε μας πέφτει λόγος. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Έως 20 χρόνια διαφορά, το θεωρώ φυσιολογικό...
Εξαρτάται από τον τύπο του άντρα...και έχω δει αρκετούς που δείχνουν 10 χρόνια νεώτεροι απ΄ότι είναι!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω παλι σχεδον ποτε δεν εκανα σχεση με συνομιλικο ..παντα ειχαα τουλαχιστον 10 χρονια διαφορα ! Οχι δεν ειναι κολλημα αλλα παντα ετσι τυχαινε !
Ισως εινα και ο χαρακτηρας μου τετοιος ,απεχω πολυ απο την "τρεντυ" ζωη (κλαμπακια και νταπα ντουπα) οποτε αναζητουσα κατι πιο κοντα στον δικο μου τροπο ζωης !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
παντα ειχαα τουλαχιστον 10 χρονια διαφορα ! Οχι δεν ειναι κολλημα αλλα παντα ετσι τυχαινε !

Με 14χρονο τα έφτιαξες???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αμεεεεεεεεε!
μεχρι να συνειδητοποιησω οτι πρεπει να ειναι μεγαλυτερος μου τουλαχιστον 10 χρονια , εκανα σχεσεις με αντρες 10 χρονια μικροτερους μου , αλλα ιδιαιτερα ανεπτυγμενους .......εγκεφαλικα !
χμ..... τι θιγω τωρα ...Εγκεφαλος .... λειπει απο τους σημερινους 28χρονους....(με λιγες εξαιρεσεις ) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...Kαλά τα λες, συμφωνώ ότι οι 28χρονοι άνδρες είναι ηλίθιοι, εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω καμμία εξαίρεση :confused:

Πάμε όμως στο προκείμενο.

Ισως εινα και ο χαρακτηρας μου τετοιος ,απεχω πολυ απο την "τρεντυ" ζωη (κλαμπακια και νταπα ντουπα) οποτε αναζητουσα κατι πιο κοντα στον δικο μου τροπο ζωης !

Πως τα κατέφερες και συνέλαβες την ψυχή του 24αρη και του 34αρη... :eek:
Σου αρέσει το ντάπα ντούπα? Είσαι 24!
Δεν σ' αρέσ? Είσαι 34...:hmm:
Χμ... Μου δίνεις ιδέες.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Χθες σε μια εκπομπή της Θρασκιά, πήρε τηλ μια 22χρονη και είπε οτι έχει σχέση με το πατέρα της καλύτερής της φίλης. Δεν είχε πει τίποτα όμως ούτε στη φίλη της ούτε σε κανέναν. Το καλοκαίρι, λέει, θα πάνε μαζί με την οικογένεια της κολλητής της διακοπές, και έτσι θα μπορεί να τον βλέπει. Κι ενώ επέμενε οτι τον αγαπάει, η Θρασκιά και οι καλεσμένοι έλεγαν οτι υποκρίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χθες σε μια εκπομπή της Θρασκιά, πήρε τηλ μια 22χρονη και είπε οτι έχει σχέση με το πατέρα της καλύτερής της φίλης. Δεν είχε πει τίποτα όμως ούτε στη φίλη της ούτε σε κανέναν. Το καλοκαίρι, λέει, θα πάνε μαζί με την οικογένεια της κολλητής της διακοπές, και έτσι θα μπορεί να τον βλέπει. Κι ενώ επέμενε οτι τον αγαπάει, η Θρασκιά και οι καλεσμένοι έλεγαν οτι υποκρίνεται...
μην πιστεύεις ό,τι ακούς στην τηλεόραση και ιδιαίτερα σε εκπομπές τέτοιου είδους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Eλα ρε σταβ, τηλέφωνο από το κοντρόλ ήταν, για να αυξηθεί η τηλεθέαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εννοείται ρε, ποια 22χρονα πάνε διακοπές οικογενειακά τη σήμερον ημερα? Θα τρελαθούμε τελείως τώρα? :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε όμως οτι αυτό το σενάριο ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε ωραια και να ισχυει...τι?
Εγω ξερω παρομοια περιπτωση....το κρατουσαν κρυφο...μεχρι και που χωρισαν....
Τι θες να πεις με αυτο το παραδειγμα που εδωσες Σταυρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Θέλω γνώμες για τέτοιου είδους σχέσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
...Kαλά τα λες, συμφωνώ ότι οι 28χρονοι άνδρες είναι ηλίθιοι, εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω καμμία εξαίρεση :confused:

Πάμε όμως στο προκείμενο.
Πως τα κατέφερες και συνέλαβες την ψυχή του 24αρη και του 34αρη... :eek:
Σου αρέσει το ντάπα ντούπα? Είσαι 24!
Δεν σ' αρέσ? Είσαι 34...:hmm:
Χμ... Μου δίνεις ιδέες.:redface:

Μιλαω και εκφερω αποψη παντα σε γενικες γραμμες και για την πλειοψηφια και οχι απολυτα !

Κ να σου πω την αληθεια δεν εχω δει και πολλους 35αρηδες να χτυπιουνται στα μεγαλα κλαμπ στυλ Privellege ! *(ναι υπαρχει ακομα στην Κερκυρα) !!
Αντιθετα με τους περισσοτερους 25αρηδες , που εδω στην Κερκυρα ακριβως αυτο κανουν ! περιμενουν να βγουν το Σαββατο να χτυπηθουν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κ να σου πω την αληθεια δεν εχω δει και πολλους 35αρηδες να χτυπιουνται στα μεγαλα κλαμπ στυλ Privellege !

Exμ... Νόμιζα ότι δεν πάταγες σε τέτοια μαγαζιά :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ειπα εγω οτι δεν παταω ?
Ειπα οτι δεν ειναι του στυλ μου....
Εσυ δε εχεις ακολουθησει ποτε την παρεα σου ??
Πηγαινετε παντα οπου γουσταρεις εσυ ?
Αν σε καλεσει ο κολλητος σου που κανει τα γενεθλια- γιορτη-αρραβωνα ,γουσταρει την κοπελια στην εισοδο ...ναι ναι αυτη που κοβει εισητηρια ή δε ξερω και εγω τι αλλο δε θα πας ????

ειμαστε off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Θέλω γνώμες για τέτοιου είδους σχέσεις..
η γνώμη μου
ο άντρας περνάει κρίση ων -άντα και κολακεύεται που τον πρόσεξε ένα πιπίνι
η κοπέλα περνάει την κρίση του θέλω μπαμπακούλη στη ζωή μου και προσέχει τον μπαμπακούλη της κολλητής της
Thats all... τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο
Αυτό, οι ίδιοι το ονομάζουν έρωτα, ενίοτε το βαφτίζουν κι αγάπη, περνάνε και καμία δεκαριά χρόνια κι ανακαλύπτουν κι οι δύο το τραγικό τους λάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
η γνώμη μου
ο άντρας περνάει κρίση ων -άντα και κολακεύεται που τον πρόσεξε ένα πιπίνι
η κοπέλα περνάει την κρίση του θέλω μπαμπακούλη στη ζωή μου και προσέχει τον μπαμπακούλη της κολλητής της
Thats all... τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο
Αυτό, οι ίδιοι το ονομάζουν έρωτα, ενίοτε το βαφτίζουν κι αγάπη, περνάνε και καμία δεκαριά χρόνια κι ανακαλύπτουν κι οι δύο το τραγικό τους λάθος :P

Κουέ, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα!Εγώ έχω μία φίλη 20 χρονών η οποία παντρεύτηκε την Κυριακή ένα άντρα 41 χρονών χωρισμένο...Ήταν καθηγητής της, αυτή εντυπωσιάστηκε και μετα από 2 χρόνια έμεινε έγγυος...Η οικογένειά της πολύ παλαιών αρχών επειδή δεν ήθελαν να προκληθεί σκάνδαλο, την έβαλαν να παντρευτεί κρυφά με σχεδόν καμμία από τις φίλες της παρούσα στο γάμο...Σκέψου ότι είμαστε φίλες από το δημοτικό και δεν πήγα στο γάμο της...Μεγάλο λάθος!!!Και όταν το καταλάβει θα το μετανιώσει...Δυστυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HuntRed

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πολύ δύσκολες αυτές οι σχέσεις.
Και ποτέ μια σχέση δεν είναι ίδια με κάποια άλλη.
Γιατί ποτέ δύο άνθρωποι δεν είναι ίδιοι.
Το σίγουρο είναι ότι οι δυσκολίες είναι πολλές και γίνονται ακόμα περισσότερες όταν καταλήγουν σε γάμο.
Πάντως είναι σίγουρα κάτι το ξεχωριστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top