Αγαπημένα παλιά τραγούδια

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Στυλιστικά πέρασα πολλές περιόδους! Ως τα 16 ντυνόμουν απαίσια. Τζιν-φούτερ, αν γινόταν το φούτερ να καλύπτει τα οπίσθιά μου, επειδή είχα κόμπλεξ αν σηκωνόμουν στον πίνακα ότι όλοι θα κοιτάνε τον κώλο μου.:eek: Στα 16 με έπιασε να ντύνομαι με μάρκες (με επηρέασαν όλα τα κωλόπαιδα της περιοχής) και φόραγα συνέχεια πολύ ακριβά ρούχα, χωρίς όμως να τα συνδυάζω τέλεια. Κλασσικό έχει μείνει το Gianfranco Ferre μπλουζάκι που αγόρασα κι η μάνα μου πήγε να γίνει παιδοκτόνος με το κακομαθημένο βλαστάρι που έκανε.:P

Στα 17 άρχισα να έχω 1 mix and match στυλ που έκτοτε ανανεώνω, με ρούχα ακριβά και φτηνά, με πολλές επιρροές από χίππυς και εξορμήσεις σε Μοναστηράκι και κέντρο για παλαβά κομμάτια. Θεωρώ πως άρχισα να έχω λίγο στυλ στην 'Β Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Οι γυμνασιακές μου κασέτες είναι ένας πραγματικός αχταρμάς με αλλαγές που θα σκότωναν κάθε dj: "Το νου σου κύριε οδηγέ","Total eclipse of the heart", "Always"( πολύ έρωτας μιλάμε), "Η φωτιά στο λιμάνι", "All that she wants", "Αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας"(ναι ρε μου άρεσε:redface:), "Without you"(άλλος έρωτας), "Κάποιος σε αγαπάει" και ευχάριστα διαλείμματα με Παπακωνσταντίνου, Διονυσίου, Καρρά, Μαντώ, Ευριδίκη και γενικά ό,τι να ναι:redface::redface:.


Ναι αυτά τα άκουγα και εγώ! Η μόνη διαφορά είναι οτι τα περισσότερα από αυτά τα άκουγα στο δημοτικό!


Στο γυμνασιο ανακαλυψατε τον Σιδηροπουλο απο μονο του ή απ'το να μ'αγαπας του Ροκκου; (εγω ευτυχως ειχα μεγαλυτερο αδερφι και το παιζα οτι ηξερα απο παντα τον Σιδηροπουλο και ολη τη δισκογραφια του μοιραζοντας τα φωτα απλοχερα :P).


Χαχαχα!!!! Και εγώ! Να είναι καλά τα μεγάλα ξαδέρφια!!! :P


Στην ώριμη ηλικία της Β' δημοτικού θυμάμαι το τρελό κόλλημα που είχα φάει (εγώ κι όλος ο κόσμος!) με την αλησμόνητη Lambada! Και ναι είχα και την απαραίτητη λαμπαντοφούστα και έκανα φιλότιμες προσπάθεις να χορεύω στο χωλ του σπιτού μέχρι που έπεφτα κάτω από τις στροφες. Αυτά ήταν τα χρόνια της αθωότητας...:redface:


Δεν ήμουν η μόνη ε; :redface::P



Την τιμητική του στο δημοτικό αλλά και στο γυμνάσιο είχε η αμερικάνικη pop! Bacstreet Boys, Britney Spears, Cristina Aguilera και δεν συμμαζεύεται! :P


Στιλιστικά δεν είχα επηρεαστεί από κανένα είδος μουσικής και όπως είπε η Resident: νομίζω ότι σε όλα μου τα γυμνασιακά-λυκειακά χρόνια ήμουν ολόκληρη ένα στυλιστικό ατύχημαοπότε... :P


Αχ τι μνήμες!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έφτιαξα τον τίτλο, ελπίζω να μην έγινε πολύ μπανάλ! 8)



Τι άκουγα εγώ; ...... Τίποτα. :P
Δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα. :P

(Πέραν από κάτι χαζά που 'βαζε το ραδιόφωνο όοοοοοποτε το άνοιγα στην Α' Γυμνασίου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ντρέπομαι αλλά.... είχα λιώσει τους Duran Duran, Bruce Springsteen και καπάκια Σιδηρόπουλο και Cure :redface:
Παπακωνσταντίνου κι άγιος ο Θεός... την πρώτη φορά που έκανα έρωτα ήταν με το "Σ ακολουθώ" να παίζει στο background :redface:
Κασέτες με καμία συνοχή και σχέση μεταξύ τους που δυστυχώς πλέον δεν έχω...

Στυλιστικά.... η μαύρη χήρα ήμουν με φαρδυα μπλουζάκια και κολλητά παντελόνια....
Σορρός τα βραχιόλια τσιμούχες και το μαύρο μολύβι κάτω απ τα μάτια must
Στυλιστικό touch η στρατιωτική τσάντα για το σχολείο με ένα σωρό σχέδια με στυλό και τους Doors πρώτη μούρη στο καβούρι (αλλά οι Duran Duran .... έπαιζαν κανονικά :lol:)

αχ..... μην ανοίγετε ρε τέτοια θέματα... με σκοτώνετε :P

edit
χριστέ μου θυμήθηκα και τη Madonna Και τα χοροπηδηχτά με το like a virgin... στυλιστικά δόξα το θεό δε με είχε επηρεάσει... είχα όμως την μία απ τις τότε κολλητές μου που ήταν ίδια... όλο με κάτι δαντέλες φτιόγκους στο κεφάλι ερχόταν και κομμένα γάντια :lol:
να μην πω για τον boy george... καθώς και τους wham...
όσο περνάει η ώρα θυμάμαι κι άλλα... κλείνω εδώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ολα αυτα...αλλα θυμαμαι ακομα....new kids on the block, Samantha Fox, Rick Ashley με τον οποιο ημουν και ερωτευμενη...:redface:, Michael Jackson, George Michael, Ace of Base....
Kαταρχην ειναι Rick Astley. Δευτερον.........ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!


Στην ώριμη ηλικία της Β' δημοτικού θυμάμαι το τρελό κόλλημα που είχα φάει (εγώ κι όλος ο κόσμος!) με την αλησμόνητη Lambada! Και ναι είχα και την απαραίτητη λαμπαντοφούστα και έκανα φιλότιμες προσπάθεις να χορεύω στο χωλ του σπιτού μέχρι που έπεφτα κάτω από τις στροφες. Αυτά ήταν τα χρόνια της αθωότητας...:redface:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ...lambada.....bitch σου λεει μετα ! ΧΑΧΑΧΑΧΑ ! :P

ντρέπομαι αλλά.... είχα λιώσει τους Duran Duran, Bruce Springsteen και καπάκια Σιδηρόπουλο και Cure :redface:
Γιατι να ντρεπεσαι για Σιδηροπουλο περικαλω ;:hmm::confused:



Προσωπικά δεν πολυακουγα και πολλη μουσικη μεχρι 1η γυμνασιου, οπου και μπηκα πιο βαθεια σε ροκ και μεταλ και τα αγαπησα. Πολλα ελληνικα δεν ακουγα ηδη, και γενικά δεν υπαρχει κατι που ακουγα τοτε και τωραδε το ακουω. Μονο αυξανονται αυτα που ακουω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Kαταρχην ειναι Rick Astley. Δευτερον.........ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

βρε ουστ!!!
Γελας με το γουστο μου?!?!?!?!:eek:
Εγω θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το τοπικ ειναι περι μουσικης στα νιατα μας.Αρα εισαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
βρε ουστ!!!
Γελας με το γουστο μου?!?!?!?!:eek:
Εγω θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις!:devil:
Δεν ξέρω τι έχεις σκοπό να του κάνεις, αλλά εγώ θα σας δαγκώσω το αυτί που βγαίνετε οφ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η πρώτη κασέτα που αγόρασα ever, ήταν το Eye of the Tiger των Survivor... Σημειωτέων ήμουν γύρω στα 12 και δεν είχα δει το Rocky, ούτε και το είδα ποτέ :P:P

Κατά τα άλλα θυμάμαι τότε κυκλοφορούσαν κατι συλλογές που είχαν από Χαριτοδιπλωμένο (Ποιόν?!! :lol:) μέχρι Limahl (Ποιόοοον??!! :lol:) μέχρι Nick Kersaw (Που τους θυμάμαι το άτιμο!!!!! ) μέχρι Boy George, μέχρι...UB40.

Είχα κάμποσες τέτοιες συλλογές αν και οι τότε must στην παρέα ήταν οι U2 οι Duran Duran οι Wham και η Mandonna... Ε, μετά κατά το λύκειο, στράφηκα κι εγώ σε πιο μεταλλικά ακούσματα.


...αλλά να θυμάμαι και τον Limahl δεν μου το 'χα... :D






Κρατηθείτε, σας έχω την απόλυτη καρεκλιά :lol::lol:
https://youtube.com/watch?v=lWtN2_7EdLU
(ΚΟΥΕ μου ξέρω πως μόνο εσύ και κανά δύο άλλοι θα με καταλάβετε! χα χα χα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαριτοδιπλωμενοοοοος.. :worship:
Τι κανει αυτη η ψυχη? Ο Κυριαζης?
Ο Αλκαιος που μολις ειχε ξεκινησει με το τι τι ε τι τι τι τι τι ε τι ε τι τι.
Μανδω και Σοφια Αρβανιτη δεν το συζηταμε καν..
Το πιο extreme ακουσμα ηταν οι roxette.
Owwww :melagxolia:



:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Limahl!!!! Το "neverending story"!!!!! Αχ τι μου θύμισες!

Και το "The Riddle" του Kershaw είναι αξέχαστο τραγουδάκι...Ζήτω το δημοτικό λέμε!

Isi, είσαι θεά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.


Τα κοριτσια ξενυχτανε μ'ενα μυστικο
ωωωω ωωωω ωωωω
ετσι ειμαι κι εγωωωω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@Corpse: Χα χα χα χα!!!!!!! :thumbup:


Θα λιώσετε (Αν το 1982 είχατε ηλικία άνω των 10 ετών τουλάχιστον):lol::





Να προσθέσω στα ακούσματα εκείνης της εποχής και την Bonnie Tyler με το I need a Hero! A...και τη Sade με το Smooth Operator και τους Marillion με το Kayleigh (κομματάρα και δε θέλω αντιρρήσεις!) και φυσικά τους Scorpions με τους οποίους χόρεψα τους πρώτους μου έρωτες! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ελα ρε και εγω που ημουν 5 τοτε αυτο χορευαμε στα γενεθλια!!!!:D
Πηγαινε πακετο με το "παπακια"!!!!! :D
Και προσοχη οχι το δημοτικο τραγουδι το "παπακι"!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειμαι εξωγιηνος που παρα την ηλικια μου παρα πολλα απο αυτα φανταζουν παρα πολυ οικια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλήθεια Κρόνε μου? Καθόλου εξωγήινος...έτσι νιώθω κι εγώ μικρότερη! :D
Που μένεις να στείλω άνθη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω πως άκουγα τπτ συγκεκριμένο γιατί ούτε και τώρα ακούω απλώς ότι έχει ωραίο στίχο και μελωδία….Θυμάμαι που στην εφηβεία μου άκουγα John Denver..Παραδοσιακά (κουταλιανος.. Μπήκαν στην πόλη οι οχθροι..Κτλ) Βεμπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παλια πολη, Ροδος!

Ζω πισω απο την εποχη μου ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Παλια πολη, Ροδος!

Ζω πισω απο την εποχη μου ε;
Είμαι of topic αλλά θα το πω αυτό μόνο προτέρημα μπορεί να είναι γιατί κάποτε είχαμε άξιες ήθος τιμή…Τώρα τα περισσότερα είναι κατευθυνόμενα από τις μάζες…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top