Eurovision

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εμενα μου φανηκαν ο ένας πιο φλώρος από τον άλλο! :mpliaks:

Είναι που δεν παρακολουθείς πατινάζ μάλλον :P

Plushenko's technical achievements are numerous. He is one of the few male skaters to perform the Biellmann spin. He was the first skater in the world to perform a quadruple toe loop-triple toe loop-double loop jump (4-3-2) combination in competition, at the 1999 NHK Trophy (he has since landed his 4-3-2 combination 26 times so far). He is the first skater to land a quadruple toe loop-triple toe loop-triple loop (4-3-3) combination in competition, at the Cup of Russia 2002 (he has since landed his 4-3-3 combination four times so far). Plushenko is also the first skater to land a triple toe loop-triple toe loop-triple loop-double loop (3-3-3-2) combination, which was at the 2005 "Ard Gala". At the European Championships, he landed a six jump combination (3-3-2-2-2-2) in his exhibition program. He has landed a four jump combination; 4 toe loop-3 toe loop-2 loop-2 loop, at the World Championships in 2001. Plushenko has landed a consistent quadruple toe loop in competition, and has also landed a quadruple salchow in Samara, Russia at the 2004 "Second stage of Cup of Russia". It is estimated that he has landed a total of about 100 quads in competition. Plushenko is also one of few figure skaters to have landed quadruple loops and quadruple lutzes in practice, but has never completed either of them in competition.

At the age of 16, Plushenko was the youngest male skater to ever receive a perfect score of 6.0. He received a total of seventy five 6.0s before the new Code of Points judging system was introduced.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Τον ξέρω Isiliel, και τον θαυμάζω σαν πατινέρ αλλά δε μου έκατσε καλά η παρουσία του στο τραγούδι. Αν μη τι άλλο ο τύπος είναι πολυ καλός σ'αυτό που κάνει και γεννημένος για πρωταγωνιστής σε παγοδρόμια, και σίγουρα όχι για κομπάρσος του άλλου του δευτεράντζα στη Eurovision. Γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Mόνο Φιλανδία!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Για να γλυκαθούμε εμείς οι μεταλάδες, πάρτε τους Φινλανδούς Kalmah στο Mindrust.


ΔΩΣΕΕΕΕΕΕΕ........

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εκεινο το καλο ατμοσφαιρικο με τα γαλαζια χρωματα, ποιο ηταν ; Σερβια ; Αυτο ηταν το καλυτερο.

Μπραβο στο Καλομιρι, ποιος περιμενε τοσο καλα.

Της Ρωσιας το τραγουδι δεν ελεγε τιποτα. Ουτε μουσικα ουτε σαν παρουσιαση, με τον Πλουσενκο να τριγυρναει σαν μυγα και να εχει χερια με παραλυση στους ωμους λες και ηταν ψευτικα. Επισης, δε φορουσε χαρτοσακουλα :P Kαι ας του πει καποιος να κουρευτει !

Πιστευω οτι για να ανεβει το επιπεδο, πρεπει να υπαρχουν ποινες αναλογα με τη θεση που παιρνει μια χωρα. Να πηγαινουν φυλακη πχ. Και οι 3 πρωτοι απλα γλιτωνουν τη φυλακη. Νομιζω αυτο θα ειναι ενα καλο κινητρο να σταματησουν να στελνουν 70% σαβουρα, 20% καλυτερη σαβουρα και 10% κατι για το οποιο να μπορεις να ξοδεψεις μερικα λεπτα απο τη ζωη σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Νομίζω αυτό το τραγούδι, άξιζε καλύτερη θέση:


Τουλάχιστον μάθαμε ένα ενδιαφέρον συγκρότημα σήμερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχουμε ωραίο τραγούδι και πιστεύω θα έρθουμε πρώτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Κιεμενα μου αρεσε η Tουρκια. Βασικα μου αρεσε Τουρκια, Κροατια(αν εξαιρεσεις τον παππου που χαλαγε τα παντα), η Ισπανια ηταν κουλ & χιπ, πιασαρικη, ευχαριστο στο ακουσμα, και το Ισραηλ επισης μου αρεσε. Ακομα ενα κλικ πιο πανω απο τον πατο ηταν η Αλβανια. Ολα ταλλα κατω απ τη βαση xD

Α και η Φινλανδια ελεος, ντροπη για το μεταλλικο λαο. Βγαινουν κιολας και λενε οτι αυτοι εφηυραν το νεο ειδος μουσικης συμφωνικο μεταλ! Αν ειναι ποτε δυνατον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πάντως συγκριτικά με άλλες χρονιές ήταν πιο ανεβασμένο το επίπεδο πιστεύω. Και καλύτερες ερμηνείες, και μεγαλύτερη πρωτοτυπία και ακούσαμε και μερικές ενδιαφέρουσες συνθέσεις (π.χ.Τουρκία, Σερβία ) Επίσης ήταν ωραίο που οι περισσότεροι τραγουδούσαν στη γλώσσα τους!

Με καλή παρέα η Eurovision έχει πολύ πλάκα ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Επίσης ήταν ωραίο που οι περισσότεροι τραγουδούσαν στη γλώσσα τους!
Μακάρι να ήταν ΚΑΝΟΝΑΣ το κάθε τραγούδι να είναι στη γλώσσα της εκάστοτε χώρας.
Τότε θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον' θα παίρναμε μια γεύση από την μουσική κουλτούρα των άλλων χωρών.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Βασικά αν το καταλάβατε νίκησε ο Φωκάς Ευαγγελινός, δύο τραγούδια χορογράφησε, και βγήκαν 1ο και 2ο;)

Εμένα μου άρεσαν πολύ: Τουρκία, Αζερμπαϊτζάν, Φινλανδία, Κροατία, Σερβία, και Νορβηγία.

Ένας από τους λόγους που χάρηκα που βγήκε η Ρωσία (εκτός του ότι είδα τον Evgeni) είναι ότι έχω κουραστεί να βλέπω το κλασσικό ξέκωλο με τα μπούτια και το στήθος έξω, ακόμα κι αν αυτό έχει καλή φωνή σαν την Ουκρανία. Μακάρι να δούμε στο μέλλον περισσότερα συγκροτήματα στυλ Τουρκία, Φινλανδία, ή έστω αξιοπρεπείς εμφανίσεις όπως η Σερβία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εδώ που βρίσκομαι δεν πιάνει καλά η ΝΕΤ κι έτσι παρακολουθήσαμε την eurovision απο το πρόγραμμα 1 της κρατικής γερμανικής το οποίο σημειωτέον δεν έβαλε ούτε μια διαφήμιση.
Το κουλό της υπόθεσης είναι πως σε κάποια φάση παίρνω τηλ. την φίλη μου στην Αθήνα και της λέω "Φοβερός ο Μπρέγκοβιτς" για να μου απαντήσει "Ποιος Μπρέγκοβιτς?".
Συγχαρητήρια λοιπον στην ΝΕΤ που επέλεξε να βάλει διαφημίσεις την ώρα που παρουσιαζόταν ένας απο τους πιο αξιόλογους καλλιτέχνες των Βαλκανίων.
Δεν ξέρω αν προβλήθηκε στην Ελλάδα έστω και λίγο αλλά ο Μπρέγκοβιτς με την απίστευτη "ορχήστρα για γάμους και κηδείες"(όπως σκωπτικά λέγονται) ξεσήκωσε όλο το στάδιο με τα 3 τραγούδια που είπε και τα χορευτικά.
Δεν έχει ανέβει ακόμη στο youtube αλλά επιφυλάσσομαι να το βρω.

Οι ξενιτεμένοι που είδατε τον διαγωνισμό απο κανάλια πλην της ΝΕΤ το παρακολουθήσατε αυτό το κομμάτι?


Όσο αφορά τα τραγούδια Σερβία και πάλι Σερβία και φωνάρες είναι και στην γλώσσα τους επιμένουν να τραγουδούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν ΚΑΝΟΝΑΣ το κάθε τραγούδι να είναι στη γλώσσα της εκάστοτε χώρας.
Τότε θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον' θα παίρναμε μια γεύση από την μουσική κουλτούρα των άλλων χωρών.
Παλαιότερα ήταν... λίγα χρόνια (Από όταν πήγαν οι antique αν δεν απατώμαι) έχει που πάει ο καθένας σε ότι γλώσσα θέλει...

Εμένα μου άρεσαν Ισπανία (ω ναι :redface:), Σερβία [τρελά!], Ουκρανία, Σουηδία, Λετονία, Αρμενία και Γεωργία...

Το δικό μας... συμπαθές ως αδιάφορο και ανέλπιστα καλή η 3η θέση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Το τραγούδι της Σερβίας στην ελληνική του εκδοχή. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν εχω παρακολουθησει και πολυ προσεκτικα τις τελευταιες χρονιες, αλλά εμενα δε μου φανηκε αισθητα ανεβασμενο το επιπεδο. Μαλλον ειχε περισσοτερα μετρια τραγουδια φετος (ή λιγοτερα εκτρωματα), παρα περισσοτερα "καλα τραγουδια".

Στης Ισπανιας δλδ ρε Αθηνα, τι ακριβως σοπυ αρεσε ; Μονο η αμφιεση , το μαλλι και η πλαστικη κιθαριτσα του τυπου, κι αυτο αν εγινε για σπασιμο, οχι στα σοβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στης Ισπανιας δλδ ρε Αθηνα, τι ακριβως σοπυ αρεσε ; Μονο η αμφιεση , το μαλλι και η πλαστικη κιθαριτσα του τυπου, κι αυτο αν εγινε για σπασιμο, οχι στα σοβαρα.
καλά από όλο το θέμα eurovision εσύ σκάλωσες στο ότι εγώ γέλασα με την Ισπανία?:confused: :P

Ο τύπος στην Ισπανία κάνει stand-up comedy γενικά πάντως και ναι μέσα στον "παροξυσμό" του ποια θα δείξει το περισσότερο β*ζί, ποιός θα είναι ο πιο γκόμενος επί σκηνής και πόσο μέγα ζήτημα είναι η χορογραφία, η τούμπα, οι καθρέφτες, τα βιβλιά κτλ κτλ κτλ γέλασα που κάποιος έστειλε ένα καθαρά αστείο τραγούδι αντί να το κάνει μεσανατολικό ζήτημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Kι εγώ γέλασα πολύ με της Ισπανίας.. αν έμπαινα στον κόπο να ψηφίσω, νομίζω πως αυτό θα ψήφιζα :P
Αυτό το περέα (πως στο καλό το ΄λεγε) με το ταυτόχρονο κούνημα του κεφαλιού, ήταν όλα τα λεφτά! :lol:

Κατά τα άλλα το δικό μας ήταν απλά αδιάφορο.. και απόρησα με την 3η θέση :confused:
Μου άρεσε αρκετά της Πορτογαλίας πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.


τελικά του χρόνου στην ρωσία θα γινει στην αγια πετρούπολη ή στην μόσχα η eurovision? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.


τελικά του χρόνου στην ρωσία θα γινει στην αγια πετρούπολη ή στην μόσχα η eurovision? :hmm:

δεν πήγα στο λινκ αλλά χτες οι μαγγιροαδερφές είπαν ότι θα γίνει στην Αγ.Πετρούπολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο τύπος στην Ισπανία κάνει stand-up comedy
Αυτός ο Ισπανός δεν είναι ίδιος ο Αντώνης Κανάκης με γυαλιά και περούκα; :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top