• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
off-topic. Μια τελευταια ερώτηση να σου κανω. Για το σολαριουμ, και τα αποσμητικα που χρησιμοποιουμε στις μασχαλες τι γνώμη έχεις? Είναι επιβλαβή για την υγεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
off-topic. Μια τελευταια ερώτηση να σου κανω. Για το σολαριουμ, και τα αποσμητικα που χρησιμοποιουμε στις μασχαλες τι γνώμη έχεις? Είναι επιβλαβή για την υγεία?

Γενικοτητες γνωριζα, γι' αυτο και σου παραθετω αυτα που διαβασα....
Περι αποσμητικων : https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=508192
& περι σολαριουμ : https://www.ert.gr/ygeia/details.asp?id=971&catid=3116

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gionish

Νεοφερμένος

Ο gionish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας!
θα μπορουσατε να μου στειλετε τη διευθυνση κάποιου δερματολογου στην αθηνα που επισκεφτηκατε και κάνατε αποτριχβσημε λαισερ?
μεινατε ικανοποιημενοι και πόσο σας κόστισε?
προσωπικα δεν ξέρω που να απευθυνθω και θα ήταν μια καλη αρχη.
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Η αποτρίχωση με laser είναι η πιό σωστή. Πρέπει να την κάνεις όμως 20 μέρες πριν πας για μπάνιο. Τις πρώτες μέρες η περιοχή μπορεί (δεν είναι απόλυτο) να κοκκινήσει. Γι αυτό δεν επιτρέπεται να βγείς στον ήλιο. Σου δίνουν μια αλοιφή σε περίπτωση που ερεθιστεί. Έχει ριζικά αποτελέσματα. Αυτό είναι σίγουρο. Το έχω κάνει και έχει πετύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα όποιον έχετε να προτείνετε; Μαζί με τιμή, αν θέλετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα όποιον έχετε να προτείνετε; Μαζί με τιμή, αν θέλετε. :)

Αχ κι εγώ θέλω... :redface: Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα εμπιστεύομαι κάποιον ειδικά για τέτοια θέματα και δε μου έχουν προτείνει κάποιον μέχρι στιγμής. Αν ξέρετε κάποιον καλό πείτε το και σε μας μήπως γλιτώσουμε έστω για 2 μήνες. Λίγο είναι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Έχω κάνει αποτρίχωση στο ιατείο του κ.Βουκίδη ( πλαστικός χειρουργός) στο Κολωνάκι. Μου την έκανε η βοηθός του που την έχει και στο Μητέρα αλλά έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε. Τώρα δεν ξέρω πόσο παίρνει. Μπορείς να πάρεις να ζητήσεις την βοηθό του την κ.Πόπη και να της πεις πως έρχεσαι από την Δέσποινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχω κάνει αποτρίχωση στο ιατείο του κ.Βουκίδη ( πλαστικός χειρουργός) στο Κολωνάκι. Μου την έκανε η βοηθός του που την έχει και στο Μητέρα αλλά έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε. Τώρα δεν ξέρω πόσο παίρνει. Μπορείς να πάρεις να ζητήσεις την βοηθό του την κ.Πόπη και να της πεις πως έρχεσαι από την Δέσποινα.

Να σε ρωτησω...σε ποιο σημειο εκανες αποτριχωση και ποσες συνεδριες συνολικα για τη συγκεκριμενη περιοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
'Εχω κάνει κάτω από τ αυτί ( χρειάστηκαν 4 συνεδρίες) στο μουστάκι ( 3 συνεδρίες) και από τότε δεν έχουν ξαναβγεί. Τώρα θα πάω για το μπικίνι. Εκει επειδή οι τρίχες είναι πιό σκληρές ίσως χρειαστούν περισσότερες. Αλλά θα πρέπει να πάω τώρα πριν αρχίσω τα μπάνια. Δεν επιτρέπεται η ηλιοθεραπεία τις μέρες εκείνες. Γενικά η έκθεση στον ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γενικά τι κάνετε ανάμεσα στις συνεδρίες, αποτρίχωση κανονικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Κοίτα κάτω από το αυτί δεν έκανα τίποτε και ποτέ, όπως και στο μουστάκι. Γι αυτό ίσως χρειάστηκαν λίγες συνεδρίες. Τώρα για το μπικίνι χρησιμοποιώ ξυράφι, γι αυτό δεν ξέρω πόσες φορές θα πάω. Και τι θα κάνω ανάμεσα στις συνεδρίες θα μου πουν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
'Εχω κάνει κάτω από τ αυτί ( χρειάστηκαν 4 συνεδρίες) στο μουστάκι ( 3 συνεδρίες) και από τότε δεν έχουν ξαναβγεί. Τώρα θα πάω για το μπικίνι. Εκει επειδή οι τρίχες είναι πιό σκληρές ίσως χρειαστούν περισσότερες. Αλλά θα πρέπει να πάω τώρα πριν αρχίσω τα μπάνια. Δεν επιτρέπεται η ηλιοθεραπεία τις μέρες εκείνες. Γενικά η έκθεση στον ήλιο.

Αυτο με την εκθεση στον ηλιο ειναι λιγο σχετικο..εγω περσι το καλοκαιρι....την ιδια μερα πηγαινα για μπανιο και δεν ειχα κανενα προβλημα ερεθισμου..
Απλα δεν κανει να μαυρισεις ενω κανεις αποτριχωση, γιατι εαν μαυρισεις θα χρησιμοποιησουν πολυ χαμηλη ενταση και δε θα εχει τα επιθυμητα αποτελεσματα, οποτε δωρον αδωρο..
Γι αυτο ειναι καλυτερα ειδικα οταν κανεις κανει χερια, ποδια, μπικινι που ειναι μερη που μαυριζουν..ή να μην εκτεθει στον ηλιο μεχρι να τελειωσει τελειως τις συνεδριες(δυσκολο την περιοδο του καλοκαιριου), ή να κανει μολις μπει το καλοκαιρι και τις επομενες αφου χασει το μαυρισμα...
Και οχι μεταξυ των συνεδριων δεν κανεις κανενος ειδους αλλης αποτριχωσης ....σε παει πισω..το μονο που μπορει κανεις να κανει ειναι με ξυριστικη μηχανη να τις "κοντο-κουρευει" και οχι κοντρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Γενικά τι κάνετε ανάμεσα στις συνεδρίες, αποτρίχωση κανονικά;

Ανάμεσα στις συνεδρίες, δεν κάνεις τπτ απολύτως :)
Οι τρίχες, επειδή σε ξυρίζουν πριν το laser, θα έχουν ήδη βγει (φαντάσου σαν να έχεις ξυριστεί μόνη σου) αλλά όμως η διαφορά είναι ότι αντί να μεγαλώνουν κανονικά αυτές πέφτουν από μόνες τους εφόσον το laser τις αποδυναμώνει. Σε 40 ημέρες πηγαίνεις ξανά για την επόμενη συνεδρία, οπότε η νέα τριχοφυία που έχει βγει "ακτινοβολείται" ξανά κ.ο.κ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά (είμαι και μελαχροινή) δεν με ξυρίσανε όσον αφορά (κάτω απ τ αυτί και στο μουστάκι). Απλά μου βάζανε πριν την συνεδρία μια αλοιφή για να μουδιάσει η περιοχή και να μην πονάω τόσο. Και μεταξύ των συνεδριών μεσολαβούσε 1 βδομάδα, όχι περισσότερο. 40 μέρες (μεταξύ των συνεδριών) ότι χρειάζονται δεν μου είπε ποτέ ο κ.Βουκίδης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Α, συγγνώμη, εγώ δεν μιλούσα για περιοχές στο πρόσωπο αλλά στο σώμα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κοριτσια..εξαρταται απο το ποσο σκουρα ειναι τριχα..ποσο λευκο δερμα εχεις...απο το ποσο εντονο προβλημα εχεις και απο το σημειο που θα κανεις αποτριχωση, το ποσες συνεδριες χρειαζονται και ποσο διαστημα μεσολαβει....
Αλλα και για προσωπο...η μια εβδομαδα ειναι πολυ μικρο χρονικο διαστημα....δλδ σου εβγαιναν μεσα σε μια εβδομαδα? Με ποια λογικη εκανες καθε εβδομαδα και μια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Σίγουρα παίζει ρόλο αν είσαι σκούρος ή ανοιχτόχρωμος, πόση τριχοφυία έχεις, σε πιο σημείο. Για μένα ναι 5 μέρες μεσολαβούσαν ανάμεσα στις συνεδρίες. Γιατρός δεν είμαι για να ξέρω. Τι να σου πώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπερα!! Απο οτι βλεπω εχουν πολλες γυναικες το προβλημα που εχω κι εγω. Θηλακιτιδα με αηδιαστικα σημαδια στα ποδια, χρηση make up, και σκεψεις για laser.....Ποιο make up χρησιμοποιείτε; Εχω της coverderm αλλα με δυσκολευει. Εχετε ιδεα κανενα καλο σε spray; Νομιζω οτι πρεπει αυτα να εχουν την καλύτερη εφαρμογη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σε όλους και όλες.

Σκέφτομαι φέτος να καταφύγω για πρώτη φορά σε αποτρίχωση με laser γιατί βαρέθηκα το ξύρισμα...

Έχει κάποιος/κάποια εμπειρία από το θέμα? Να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο ή κάποιον γιατρό ?

Thaaaaaaaaaaaanx...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kallia88

Νεοφερμένος

Η kallia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον γιατρό για να κάνω κι εγώ αποτρίχωση λέιζερ στο μπικίνι και γελάκι σε όλη την περιοχή γιατί έχω κάποιου είδους αλλεργία στο ξυράφι. όσο για το κερί δεν αντέχω τον πόνο! Πείτε μου και την τιμή παρακαλώ! Ευχαριστώ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top