Σχετικά με το κόστος μιας DSL

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δεν περιλαμβάνει το πάγιο του ΟΤΕ. Αν κάνεις τους υπολογισμούς, βγαίνει 38.7 ευρώ το μήνα, δηλ 30 λεπτά φθηνότερα από forthnet:):)

Σίγουρα? Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το περιλαμβάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για πάρτους πάλι τηλ και ρώτα τους: "τα 15.9 ευρω το μήνα + ΦΠΑ, που είναι το πάγιο του ΟΤΕ και θα μου έρχεται στο λογαριασμό του τηλεφώνου μου, θα μου τα πληρώνετε εσείς?". Αν σου πει ναι, ρώτα τη τι χρώμα μαλλιά έχει:P

νταξ, διατηρώ μια επιφύλαξη, αλλά χλωμό το βλέπω. Δεν είναι κακή πάντως τιμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
έκανα chat με εκπρόσωπο της hol (απο το support) και βάζω την συνομιλία (τα ΧΧΧ μπαίνουν αντί του επθέτου της συνεργάτη της εταιρείας) :

yiannis : υπάρχει μια προσφορά που έχετε με 6 μήνες + 6 δώρο περιλαμβάνει όλες τις χρεώσεις?
yiannis : Πάγια ΟΤΕ κτλ?
XXXX ΜΑΡΙΑ : το πακέτο περιλαμβάνει τα κόστη ενεργοποιήσης για την
dsl τα πάγια για τον οτε την συνδρομή στο ιντερνετ και τον εξοπλισμό
yiannis : ολα τα πάγια του ΟΤΕ για 12 μήνες?
XXXX ΜΑΡΙΑ : ναι και για τους 12 μήνες

Με απεριόριστη πρόσβαση στα 384kbps τελικό ποσό 199€ +Φπα για ένα χρόνο (περιλαμβάνει: κόστος κυκλώματος από τον ΟΤΕ και κόστος ενεργοποίησης συνδρομή στα 384kbps και εξοπλισμό)

Οπότε δεν νομίζω να μην περιλαβάνει τα πάγια του ΟΤΕ! Το ωραίο είναι ότι μου λέει ότι τον εξοπλισμο΄τον ενοικιάζω απο αυτούς! Αν μετά από ένα χρόνο δεν συνεχίσω τους τον επιστρέφω. Κουλό


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μακάρι να είναι έτσι... έτσι κι αλλιώς αυτό θα πάρεις, οπότε δεν θα είσαι χαμένος σε καμία περίπτωση. Το περισσότερο που σου αναλογεί στον μήνα είναι 38.7 ευρώ, ή πολύ παρακάτω.

Δεν τους ρωτάς ομως και το εξής: αν κάνεις μόνος σου την ενεργοποιηση στον ΟΤΕ, ποιος λογαριασμός θα περιλαμβάνει αυτά τα 15.9 ευρώ +ΦΠΑ? ο λογαριασμός της ΗΟΛ (υπάρχει αναλυτική κατάσταση που αποστέλλεται κάθε μήνα?) ή ο λογαριασμός του τηλεφώνου σου?
με λίγα λόγια να σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες για το ΠΩΣ πληρώνουν, όπως λένε, τα πάγια του ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
μακάρι να είναι έτσι... έτσι κι αλλιώς αυτό θα πάρεις, οπότε δεν θα είσαι χαμένος σε καμία περίπτωση. Το περισσότερο που σου αναλογεί στον μήνα είναι 38.7 ευρώ, ή πολύ παρακάτω.

Δεν τους ρωτάς ομως και το εξής: αν κάνεις μόνος σου την ενεργοποιηση στον ΟΤΕ, ποιος λογαριασμός θα περιλαμβάνει αυτά τα 15.9 ευρώ +ΦΠΑ? ο λογαριασμός της ΗΟΛ (υπάρχει αναλυτική κατάσταση που αποστέλλεται κάθε μήνα?) ή ο λογαριασμός του τηλεφώνου σου?
με λίγα λόγια να σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες για το ΠΩΣ πληρώνουν, όπως λένε, τα πάγια του ΟΤΕ.

Όταν πήρα το dsl in a BOX του ΟΤΕ για 3 μήνες ήταν όλα προπληρωμένα απο τον ΟΤΕ! ακόμα και το κόστος των παγίων του ΟΤΕ! Το ξέρεις σίγουρα ότι δεν το περιλαμβάνει το πακέτο ή απλά το υπολογίζεις ?
Η HOL πάντως επιβαιβεώνει ότι δεν πληρώνο τίποτα άλλο εκτός του αρχικού κόστους, δεν νομίζω να λένε μπούρδες αφού το έχω ρωτήσει σε 2 διαφορετικά άτομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τότε θα πρέπει να έχουν ένα είδος σύμβασης με τον ΟΤΕ, όπου θα καταβάλλουν το συνολικό κόστος των παγίων για εσένα. Αν είναι έτσι, όρμα :):) (το μήνα φτάνεις σχεδόν 20 ευρώ που είναι άψογα, μπορώ να πω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ, κι εγώ όταν το άκουσα πρώτη φορά, είπα "δεν παίζει με τπτ". γιατί; γιατί πολύ απλά το ποσό αυτό αντιστοιχεί επακριβώς στα πάγια του ΟΤΕ. η HOL δε βγάζει δεκάρα τσακιστή... τώρα θα μου πεις και πριν λίγο καιρό έδινε τζάμπα 3 μήνες dsl.
δε μπορώ να καταλάβω σε τι αποσκοπούν αυτές οι ενέργειες του κόκκαλη. τον έπιασε ψαφνικά μεγαλοψυχία και γενναιοδωρία; αντί να χαρίζει λεφτά στον κοσμάκη, θα ήτανε προτιμότερο να τα επενδύσει μπας και βγάλει ποτέ κάνα modem/router της προκοπής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
και εμένα μου έβγαινε 20€ τον μήνα, ίσως να αποσκοπεί στο να μαζέψει χρήστες και μετά να βγάλει φράγκα.
Άλλωστε δεν πληρώνει τα ίδια λεφτά σε πάγια του ΟΤΕ με εμάς, οπότε μπορεί να βγάζει 2-5€/μήνα άνα χρήστη.
Ειλικρινά δεν με νοιάζει 20€ για dsl δεν δίνει άλλος οπότε και κλεμένο να είναι εγώ θα το πάρω!:P
Αν υπάρχει αντιθετη γνώμη ή κρυφό κόστος είμαι εδώ να το συζητήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν το εχει παρει κανείς άλλος, οπότε θα είσαι το πρώτο πειραματόζωο:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δεν το εχει παρει κανείς άλλος, οπότε θα είσαι το πρώτο πειραματόζωο:D:D:D

Δεν θα πάω και σήμερα η προσφορά είναι μέχρι 31/12/2005 οπότε θα περιμένω κανα δυο μέρες!
Είναι πάντος λίγο φρέσκο σαν πακέτο και το έχουν σε πολλά φυλάδια δεν νομίζω ότι είναι μούφα πάντος!
DSL!!! :clapup:
DSL!!!:clapup:
DSL!!!:clapup:
DSL!!!:clapup:
DSL!!!:clapup:
DSL!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πες μου ότι χτυπάς έτσι τα χεράκια και στο γραφείο σου τώρα, όπως κάθεσαι :D
:panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
πες μου ότι χτυπάς έτσι τα χεράκια και στο γραφείο σου τώρα, όπως κάθεσαι :D
:panwkatw:

μπά!
ΌΡΘΙΟΣ ΈΙΜΑΙ΄ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
όποιος περνάει απο κάτω του πιάνω το κεφάλι τον ανεβάζω πάνω στο γραφείο και μετά τον πετάω με φόρα ξανά κάτω. (Έχω περιέργο τρόπο να εκφράζω την χαρά μου κάποιες φορές αλλα δεν με νοιάζει θα πάρω dsl!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω κατατασωμαι στα κοροΐδα που δινουν ~100-110 ευρω τον μηνα για DSL; Δλδ με τους δυο δικπους μου μηνες εσυς θα βγαλετε ολοκλιρο χρονο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εγω κατατασωμαι στα κοροΐδα που δινουν ~100-110 ευρω τον μηνα για DSL; Δλδ με τους δυο δικπους μου μηνες εσυς θα βγαλετε ολοκλιρο χρονο;

Γιατί τόσα πολλά dark? Μήπως έχει 512 η μεγαλύτερη γραμμή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
100 ευρώ; μα πώς; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
100 οχι μνονο για την DSL, 100 ολος ο λογαριασμος (τα τηλεφωνιματα ειναι συνιθος 2-3 ευρω, δλδ τα παγια μου τα τρωνε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
:D:D:D αχ βρε κρονάκομ, αχ...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ τότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
dark kronos αν η γραμμη ειναι 384 τοτε στον οτε πληρώνουν γυρο στα 80Ε το μήνα...

Οσο για την προσφορά της HOL, οντως ειναι τα παγία του μέσα... αλλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι άλλο; Μέτα τους 12 μήνες τι θα κάνετε; ΤΠΤ απλως θα περιμένετε μπας και βγεί παρόμοια προσφορά... μην ξεχνάτε οτι η εγκατάσταση γραμμής ADSL κοστίζει 40Ε... για αυτό εγώ δεν προκείτε να φυγώ πότε απο τον οτε... για οποιαδήποτε προσφορά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ανανέωση θα κάνουν...εξάλλου σε ένα χρόνο μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top