Gamucci

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Γκαμούτσι(Gamucci) - Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Κυκλοφόρησε το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο χωρίς πραγματικό - αλλά τεχνητό - καπνό αποτελεί την τελευταία εφεύρεση των καπνιστών της Γαλλίας να ανταπεξέλθουν στα νέα αυστηρά αντικαπνιστικά μέτρα. Το e-cigarette είναι πραγματικά πρωτότυπο και πρωτοποριακό. Αποτελείται από ένα αναλώσιμο φυσίγγιο γεμάτο υγρό. Οι κύριες ουσίες που περιέχονται στο υγρό είναι η νικοτίνη και η προπυλενογλυκόλη. Κατά την εισπνοή, μέσω ενός αισθητήρα-μικροεπεξεργαστή, ενεργοποιείται ένας ψεκαστήρας ο οποίος διοχετεύει μικροσκοπικά σταγονίδια νικοτίνης στον εισπνεόμενο αέρα και συνεπώς σε αυτό που περνά στον οργανισμό του καπνιστή.
Εν ολίγοις, κάνει την ίδια ακριβώς δουλειά που κάνει και ένα συνηθισμένο τσιγάρο, αλλά δεν βλάπτει την υγεία, καθώς δεν έχει ούτε πίσσα, ούτε άλλα καρκινογόνα συστατικά. Επίσης προσομοιώνει και τη θερμοκρασία του τσιγάρου (50-60 °C).
Κοστίζει 78 ευρώ, ενώ έχει και ανταλλακτική μπαταρία.



Πηγή

Έχει σκληρό και μαλακό??:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτά είναι. Φέρτε το κι εδώ και γεμίστε τα πνευμόνια σας όσο θέτε. Viva la France! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θέλω ένα γκαμούτσι τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θέλω ένα γκαμούτσι τώρα!
Κι εγώ!!!!
Γράφτηκα και στο newsletter, αν και ρε γμτ στο site δεν είδα από που μπορείς να το αγοράσεις :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μέσα για μαζική παραγγελία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν, έμαθα περισσότερα και μάλλον θα το αγοράσω μέσα στις επόμενες μέρες :D
Καταρχάς, δεν κοστίζει 78 ευρώ, αλλά 63 (50 λίρες). Επίσης, μπορείς να το αγοράσεις μαζί με 50 cartridges προς 126 ευρώ (100 λίρες). Το κάθε cartridge αντιστοιχεί σε 1 πακέτο (20 τσιγάρα) και κοστίζει 9 ευρώ τα 5 (1,8 ευρώ ανά cartridge) δηλαδή σχεδόν τα μισά! Επίσης υπάρχουν και value packs, όπου σου έρχεται το κάθε cartridge 1,3 ευρώ! Τέλος, υπάρχουν διάφορες περιεκτικότητες, όπως και με τα κανονικά τσιγάρα (High - 16mg, Medium - 11mg, Low - 6mg, Non - 0mg) και γεύσεις!
Πραγματικά έχω ενθουσιαστεί! Ανυπομονώ να το παραγγείλω! :clapup:

Μέσα για μαζική παραγγελία. :)
Αμέ! Ο επίσημος reseller είναι το Smoke Vapour. Αν δεις τπτ για έξοδα αποστολής πες μου, γιατί εγώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα. Έφτασα ακόμα και μέχρι το paypal checkout και έλεγε 100 λίρες, δλδ την κανονική τιμή του (είχα επιλέξει value pack), χωρίς επιπλέον. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει έξοδα αποστολής; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φοβάμαι μήπως τελικά είναι καμία μ@λ@κία και κλαίμε τα 100 ευρά...


υγ: 100ευρα/3ευρα: περίπου 30 πακέτα τσιγάρα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φοβάμαι μήπως τελικά είναι καμία μ@λ@κία και κλαίμε τα 100 ευρά...


υγ: 100ευρα/3ευρα: περίπου 30 πακέτα τσιγάρα... :worry:
Κι εγώ το φοβάμαι...

Πάντως σε reviews που διάβασα, μερικοί έλεγαν ότι η γεύση μοιάζει με ναργιλέ (αν και το έλεγαν για καλό).
Επίσης ένα "αρνητικό" που διάβασα είναι ότι το μήκος του είναι σαν ένα στυλό σχεδόν, και αυτός που το έλεγε ένιωθε άβολα να "καπνίζει" μπροστά σε κόσμο γιατί ένιωθε σαν αυτές τις γυναίκες από τα 20s :P Άλλος πάλι έλεγε ότι του πιάνουν συζήτηση οι γυναίκες όταν το βλέπουν :lol:
Επίσης, ένα αρνητικό που διάβασα, είναι ότι πρέπει να το ρουφάς διπλάσια δυνατά σε σχέση με απλό τσιγάρο για να καταλάβεις το ίδιο (βέβαια δεν ξέρουμε πόσο βαριά τσιγάρα κάπνιζε πριν αυτός).
Πάντως τα περισσότερα reviews που διάβασα ήταν θετικά έως ...ενθουσιώδη.

Πάντως αν τα έξοδα αποστολής είναι λίγα, εγώ λέω να πάρουμε ένα για αρχή, να το δοκιμάσουμε και αν είναι καλό, παίρνουμε κι άλλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
:P Άλλος πάλι έλεγε ότι του πιάνουν συζήτηση οι γυναίκες όταν το βλέπουν :lol:
Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω...


υγ: αν βέβαια δε με περνούν για gay. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θέλω να πάρω τηλ να ρωτήσω αν στέλνουν Ελλάδα και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής (έχω δωρεάν τηλ προς εξωτερικό). Στο Smoke Vapour δεν απάντησαν ακόμα στο email μου και δεν έχουν τηλέφωνο στο site. Οπότε είπα να πάρω στην ίδια την εταιρεία. Έχουν ως στοιχεία τα εξής:
Gammuci Ltd
1 Great Chapel Street
Soho, London
W1F 8FA
Tel: 0870 471 7569

Μήπως ξέρει κανείς με τι κωδικό να καλέσω το νούμερο; +44?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
+44 870 471 7569 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
Είπαν θα με καλέσουν εκείνοι.
Γμτ αυτή που το σήκωσε μίλαγε πολύ περίεργα, με το ζόρι καταλάβαινα τι έλεγε. Οι αμερικάνοι έχουν πολύ πιο καθαρή προφορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πρώτα θα περιμένω τη γνώμη σου και μετά θα κινηθώ για αγορά του γκαμούτσι!

υγ: γκαμούτσι; Γκαμώ τις λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρώτα θα περιμένω τη γνώμη σου και μετά θα κινηθώ για αγορά του γκαμούτσι!

υγ: γκαμούτσι; Γκαμώ τις λέξεις.
Οκ! Όταν το πάρουμε στα χέρια μας θα σας κάνουμε πλήρες review :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ένα γκαμο-review θα το ήθελα πολύ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Btw έκανα ένα λάθος πριν, είναι 60 λίρες, όχι 50 το starter kit. Άρα 75 ευρώ, όχι 63.
(αν και εγώ θα πάρω το value pack :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το παρίγγειλα πριν λίγες ώρες. Είδωμεν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Για να δούμε, είμαι πολύ περίεργος να ακούσω τη γνώμη σου Λια. Σε πόσες μέρες θα το χεις;:D

Πάρτε μια γεύση και οι υπόλοιποι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έλα ντε. Ακόμα να μου απαντήσουν στο μειλ μου για το πόσο καιρό θα κάνει να ρθει και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής.
Αλλά μου χε κολλήσει τόσο που αποφάσια να το παραγγείλω όπως και να χει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top