Πώς αντιδρούν οι άντρες απέναντι στις δυναμικές γυναίκες;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μάνια αυτό που προσπαθούν να σου πουν τα παιδιά είναι ότι το παράδειγμα με το καζανάκι μάλλον είναι λίγο άστοχο
Η Τζάκυ Ωνάση θεωρούταν για την εποχή της πολύ δυναμική γυναίκα
Δε θα έφτιαχνε ποτέ καζανάκι :P αλλά δε θα περίμενε κι απ τον Αριστοτέλη να δώσει την εντολή να φτιαχτεί το καζανάκι... απλά θα έβρισκε το κατάλληλο άνθρωπο και θα γινόταν η δουλειά της

το θέμα δεν είναι ποιος φτιάχνει κάτι αλλά ποιος δίνει την εντολή για να φτιαχτεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια αυτό που προσπαθούν να σου πουν τα παιδιά είναι ότι το παράδειγμα με το καζανάκι μάλλον είναι λίγο άστοχο
Η Τζάκυ Ωνάση θεωρούταν για την εποχή της πολύ δυναμική γυναίκα
Δε θα έφτιαχνε ποτέ καζανάκι :P αλλά δε θα περίμενε κι απ τον Αριστοτέλη να δώσει την εντολή να φτιαχτεί το καζανάκι... απλά θα έβρισκε το κατάλληλο άνθρωπο και θα γινόταν η δουλειά της

το θέμα δεν είναι ποιος φτιάχνει κάτι αλλά ποιος δίνει την εντολή για να φτιαχτεί


Το καζανάκι ειναι μεταφορά :P

Οσο για την τζάκυ συμφωνω,ΑΛΛΑ άν βρησκώταν στην Ελλάδα που κάνεις αμάν για να βρείς έναν υδραυλικό και σε χρεώνει μια περιουσία πιστέυεις πώς θα το άλλαζε; :hmm: εγώ ναι, εντολές δίνουν και οι πιό χαζοί άνθρωποι, αποφάσεις δίνουν και οι πολιτικοί. ή οι διευθυντές σε τράπεζες, είναι η δουλειά τους, το θέμα είναι να μην είναι η δουλειά σου και να προσπαθήσεις, αυτό λέω τόση ώρα, εξάλλου δεν υπάρχει ίδια γνώμη ή σωστή, η δική μου προσέγκιση στο θέμα μπορεί να σας βρήσκει αντίθετούς αλλα αυτή είναι η άποψη μου εγώ έχω άλλη εικόνα της δυναμικης γυναίκας ίσως γιατί θεωρώ πώς η δυναμική δεν είναι μόνο έξυπνη αλλα σφουγγαρι που ρουφάει παντώς τύπου γνώσεις για το καλύτερο της ζωής της, όπως το βλέπει κανείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειπες αυτο :
απλά η γυναίκα που ονομάζετε δυναμική θέλει να ασχοληθεί,
..το οποιο δεν αποτελει κριτηριο του δυναμικου ανθρωπου απαραιτητα.

Και ναί είναι εγωησμός, λές αφού μπορώ να το κάνω εγώ γιατί να περιμένω τον άλλο, αγωνήζεσε να μάθεις για σένα δεν ανταγωνήζεσε κανέναν;)Καταλαβες τώρα;
Δεν ειναι παντα αυτες οι 2 οι επιλογες. Το κανω εγω/το περιμενω απο τον αλλον. Αν αγωνιζεσαι για σενα, δεν μπαινει στη σκεψη σου καν το συγκριτικο "γιατι να το κανει ο αλλος αφου κι εγω μπορω".Σκεφτεσαι "πρεπει να καταφερω αυτο, και θα βρω τροπο να το κανω".Ουτε νομιζω οτι ο δυναμισμος προυποθετει εγωισμο απαραιτητως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Νομίζω δεν έχω πει την αποψάρα μου και εδώ :P

Δεν πιστεύω ότι οι άντρες έχουν κάποιο πρόβλημα με τις δυναμικές γυναίκες, αυτό που πιστεύω είναι ότι οι γυναίκες του τύπου αυτού βαριούνται πολυ εύκολα πάρα πολλούς άντρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ειπες αυτο :
..το οποιο δεν αποτελει κριτηριο του δυναμικου ανθρωπου απαραιτητα.

Δεν ειναι παντα αυτες οι 2 οι επιλογες. Το κανω εγω/το περιμενω απο τον αλλον. Αν αγωνιζεσαι για σενα, δεν μπαινει στη σκεψη σου καν το συγκριτικο "γιατι να το κανει ο αλλος αφου κι εγω μπορω".Σκεφτεσαι "πρεπει να καταφερω αυτο, και θα βρω τροπο να το κανω".Ουτε νομιζω οτι ο δυναμισμος προυποθετει εγωισμο απαραιτητως.

Το μόριο ενώς άντρα είναι λένε ο εγωησμός του, αν λοιπόν σου πώ πώς είναι υπερβολικά μικρό ή τα πόδια φένοντε μεγάλα μπροστά στο μόριο σου δεν θα θυχτείς; δεν κάνω σύγκριση βλέποντας το αλλα λέω την γνώμη μου, θα θυχτείς; :hmm:

Ετσι και ο δυναμισμός, είναι εγωησμός της ίδιας της ζωής θέλεις να πιάσεις τις εμεπειρίες απο τα μαλλιά, αν σου κάνει περίεργα θές να της βγείς μπροστά, πισμώνεις και θές να περάσει το δικό σου, όχι της αναποδιάς;)

Δεν το κάνεις για να φανείς, ή επίτηδες, το κάνεις χωρίς να το καταλάβενεις, η δυναμική γυναικα καμιά φορά δεν το καταλβένει ότι είναι, μπορεί να το μάθει ή να το αούσει απο άλλους, δεν το παραδέχετε έυκολα εκτώς αν είναι ψαγμένη, ότι κάνει το κάνει για την πάρτη της και δεν το παραδέχετε έυκολα ούτε το πιστέυει πώς είναι, εξάλου φίλε μου, όλοι με έναν εγωησμό ζούμε ήτε το θέλουμε ήτε όχι και αυτό θα το δείς στις σχέσεις, στις πατρικές, συζηγηκές ερωτικές κλπκλπκλπ;)

Και ναι θέλει είπα, αν δεν θές κάτι μπορεί να σου αλλάξει ο άλλος γνώμη σε κάτι; αν δεν θέλει μια γυναίκα και 1000000 φορές να της πείς κάτι θα το καταλάβει; όχι αρα;δεν είναι μέσα στο σπάω το κεφάλι μου να βρώ λύση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομίζω δεν έχω πει την αποψάρα μου και εδώ :P

Δεν πιστεύω ότι οι άντρες έχουν κάποιο πρόβλημα με τις δυναμικές γυναίκες, αυτό που πιστεύω είναι ότι οι γυναίκες του τύπου αυτού βαριούνται πολυ εύκολα πάρα πολλούς άντρες!
Δεν ειναι "οι" αντρες κλπ. "Καποιοι" οντως εχουν προβλημα με τις δυναμικες γυναικες. Και το αλλο που λες πιθανοτατα ισχυει, αλλά δεν αποκλειει το 1ο.


Το μόριο ενώς άντρα είναι λένε ο εγωησμός του, αν λοιπόν σου πώ πώς είναι υπερβολικά μικρό ή τα πόδια φένοντε μεγάλα μπροστά στο μόριο σου δεν θα θυχτείς; δεν κάνω σύγκριση βλέποντας το αλλα λέω την γνώμη μου, θα θυχτείς; :hmm:
Φυσικα και κανεις συγκριση αφου τιποτα δεν ειναι μεγαλο ή μικρο χωρις μετρο συγκρισης. Σε σχεση με του Αυστραλιανου σκιουρου, ειναι τεραστιο. Σε σχεση με τον τερατοσαυρο, ειναι γαριδακι. Για να πεις "μεγαλο ή μικρο" σε ανθρωπο, αυτοματως το συγκρινεις με αλλων ανθρωπων. Παντως δε καταλαβα το παραδειγμα.

Ετσι και ο δυναμισμός, είναι εγωησμός της ίδιας της ζωής θέλεις να πιάσεις τις εμεπειρίες απο τα μαλλιά, αν σου κάνει περίεργα θές να της βγείς μπροστά, πισμώνεις και θές να περάσει το δικό σου, όχι της αναποδιάς;)
Εδω ειναι που διαφωνουμε.Εγω τον λεω δυναμισμο αναλογα με τα κινητρα και τις αιτιες που μας σπρωχνουν προς αυτη τη συμπεριφορα.

Δεν το κάνεις για να φανείς, ή επίτηδες, το κάνεις χωρίς να το καταλάβενεις, η δυναμική γυναικα καμιά φορά δεν το καταλβένει ότι είναι, μπορεί να το μάθει ή να το αούσει απο άλλους, δεν το παραδέχετε έυκολα εκτώς αν είναι ψαγμένη, ότι κάνει το κάνει για την πάρτη της και δεν το παραδέχετε έυκολα ούτε το πιστέυει πώς είναι,
Εδω πιστευω πως πλησιαζεις παραπανω αυτο που λεμε δυναμισμο.

εξάλου φίλε μου, όλοι με έναν εγωησμό ζούμε ήτε το θέλουμε ήτε όχι και αυτό θα το δείς στις σχέσεις, στις πατρικές, συζηγηκές ερωτικές κλπκλπκλπ;)
Δυστυχως, γιατι ετσι μας εμαθαν. Δε σημαινει οτι ειναι και το σωστο. ΠΡοτιμοτερο ειναι να κανεις εσωτερικο ταξιδι και να ψαχνεσαι μεσα σου, ωστε να εισαι καλυτερος ανθρωπος γενικοτερα, παρα να μπαινεις στον φαυλο κυκλο του εγωισμου. Σπανια μπορει καποιος να τον κρατησει σε τετοια ισορροπια που να τον ωφελει περισσοτερο απο οτι τον βλαπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Καλά, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω υπάρξει άντρας, οπότε είπα να πω την άποψη μου ως δυναμική γυναικάρα.

Μπορεί να έχεις και δίκιο φίλε Λόριεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επισης οι δυναμικες γυναικες, (και αντρες) οντως δεν νιωθουν την ταση να αυτοπροβαλλονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Επισης οι δυναμικες γυναικες, (και αντρες) οντως δεν νιωθουν την ταση να αυτοπροβαλλονται.

αυτό όμως δεν σημαίνει κι όλας ότι δεν το κάνουν ... ίσως άθελα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Επισης οι δυναμικες γυναικες, (και αντρες) οντως δεν νιωθουν την ταση να αυτοπροβαλλονται.

Θα μας φάει η απουσία των σμάιλις εδώ πέρα!


Και η κανονικοί άνθρωποι να πιάνονται από μια μαλακία και να τη σχολιάζουν.


:mad::confused::clapup::whistle::):redface::(:(:hmm::hmm::whistle::whistle::knife::yahoo::hug::galliko::alljumpy::group:

Ήταν χιουμοράρα Λόριεν, εντάξει τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επισης αυτοι που ξερουν τι ειναι και τι δεν ειναι, δεν τσιμπανε θεωρωντας οτι ενα σχόλιο αναφεροταν απαραιτητως σε αυτους, και επιτιθενται σε προσωπικο επιπεδο...

Αφου ηταν χιουμορ, και ξερεις οτι δεν περιαυτολογουσες, γιατι να θεωρησεις οτι αναφερομαι σε σενα ;


αυτό όμως δεν σημαίνει κι όλας ότι δεν το κάνουν ... ίσως άθελα τους
Δε ξερω. Αν καποιος περιαυτολογει και το κανει συνειδητα, κατι δε παει καλα. Αν το κανει και δε το αντιλαμβανεται,...παλι κατι δε παει καλα....απλα διαφορετικη η βλαβη ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ωχ πιααααααααααααα.

Ρε Λόριεν, τα παίρνεις ή τελος πάντων τσιμπάς πιο έυκολα κι από μένα.

Μπαι δε γουει, αυτά τα τσιμπάω και δεν τσιμπάω τα έλεγε η μάνα μου όταν μάλωνα με τον αδερφό μου στα 8 μας.



Επιπρόσθετα γιατί το να είσαι δυναμική και να το λες σημαίνει ότι περιαυτολογείς?

Επίσης τότε μπορώ να πω ότι επειδή είμαι αδύνατη αν το δηλώσω περιαυτολογώ.

Και αν μου αρέσουν τα μπλε μάτια μου, αν το πω περιαυτολογώ.

Και στην τελική γιατι να μην περιαυτολογεί ο άνθρωπος?

Ότι έχουμε το προβάλλουμε!

Άλλος την ομορφιά τους, άλλος το δυναμισμό του, άλλος την εξουσία του.


Και τώρα σταματάω γιατί το έχω παρακάνει χθες και σήμερα με τα οφφ και δε θέλω να μου την πούνε οι αγαπημένοι διαχειριστές αυτού του τόπου.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε ξερω. Αν καποιος περιαυτολογει και το κανει συνειδητα, κατι δε παει καλα. Αν το κανει και δε το αντιλαμβανεται,...παλι κατι δε παει καλα....απλα διαφορετικη η βλαβη ! :P

Μηπως θα επρεπε να πεις τι εννοεις εσυ με τη λεξη "περιαυτολογω"?:hmm:

Γιατι συμφωνω με Εδαδ και εαν εσυ διαφωνεις, τοτε εισαι φαουλ και ισως θα επρεπε να το δεις αλλιως!;) :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και να απαντησω και στην απορια σου για το ποιος ανδρας οχι δε θελει(...θελει...), αλλα δεν "αντεχει", δεν "κουμανταρει" μια δυναμικη γυναικα....Ειναι αυτος που εχει ανασφαλειες, κομπλεξ κατωτεροτητας και δεν αντεχει στην ιδεα η γυναικα να "φαινεται" περισσοτερο ισως απο αυτον...Αυτος ειναι που "λακαει"...(οπως λενε και στο χωριο)


Ο δυναμισμος καποιου εκφραζεται σε καποιους τομεις και οχι παντου και με διαφορετικο τροπο...
Τότε γιατί ορίσαμε τον άνδρα που δε μπορεί να "κουμαντάρει" μια δυναμική γυναίκα ως ανασφαλή και κομπλεξικό; :hmm: Μπορεί και ο δικός του δυναμισμός να προσανατολίζεται σε άλλους τομείς που τον ενδιαφέρουν περισσότερο από το να προσπαθεί συνεχώς να "ανταγωνίζεται" τη σύντροφό του. :hmm:

εμφυτο δυναμισμο
Ειλικρινής απορία: Πως ορίζεται ο έμφυτος δυναμισμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φυσικα και κανεις συγκριση αφου τιποτα δεν ειναι μεγαλο ή μικρο χωρις μετρο συγκρισης. Σε σχεση με του Αυστραλιανου σκιουρου, ειναι τεραστιο. Σε σχεση με τον τερατοσαυρο, ειναι γαριδακι. Για να πεις "μεγαλο ή μικρο" σε ανθρωπο, αυτοματως το συγκρινεις με αλλων ανθρωπων. Παντως δε καταλαβα το παραδειγμα.

Αν το δικό μου μέτρο σύγκρισης είναι οι τύποι στις τσόντες με τα 25αρια και δώ ένα 17αρι θα είναι νορμάλ να πώ ότι είναι μικρό; όχι αλλα θα θυχτείς;

Τωρα το παράδειγμα στο δείνω για να καταλάβεις περίπου το επίπεδο εγωησμού;)
Εδω ειναι που διαφωνουμε.Εγω τον λεω δυναμισμο αναλογα με τα κινητρα και τις αιτιες που μας σπρωχνουν προς αυτη τη συμπεριφορα.

Λέμε το ίδιο πράγμα καμάρι μου, σου λέω πώς το κίνητρο μιας δυναμικής γυναίκας είναι η ανάγκη να μάθει, να προσφερει, να βοηθήσει και γενικά να επιβιώσει ή να βοηθήσει τους άλλους να επιβιώσουν..

Δυστυχως, γιατι ετσι μας εμαθαν. Δε σημαινει οτι ειναι και το σωστο. ΠΡοτιμοτερο ειναι να κανεις εσωτερικο ταξιδι και να ψαχνεσαι μεσα σου, ωστε να εισαι καλυτερος ανθρωπος γενικοτερα, παρα να μπαινεις στον φαυλο κυκλο του εγωισμου. Σπανια μπορει καποιος να τον κρατησει σε τετοια ισορροπια που να τον ωφελει περισσοτερο απο οτι τον βλαπτει.

Ξέρεις πόσα πράγματα υπάρχουν που έγιναν στην καθημερηνότητα μας λόγο εγωησμού; γίναν εφευρέσεις και πειράματα για το καλό της υγείας της τεςχνολογίας κλπκλπκλπ
Αυτά γίναν γιατί κάποιοι ήταν εγωηστές στο να πιστέψουν ότι απέτυχαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τότε γιατί ορίσαμε τον άνδρα που δε μπορεί να "κουμαντάρει" μια δυναμική γυναίκα ως ανασφαλή και κομπλεξικό; :hmm: Μπορεί και ο δικός του δυναμισμός να προσανατολίζεται σε άλλους τομείς που τον ενδιαφέρουν περισσότερο από το να προσπαθεί συνεχώς να "ανταγωνίζεται" τη σύντροφό του. :hmm:

Δεν καταλαβαινω την απορια σου..ειλικρινα....

Ο ανδρας ο ανασφαλης και ο κομπλεξικος που δεν "αντεχει" διπλα του μια δυναμικη γυναικα παρολο που τον ελκει αυτος ο τυπος, ειναι αυτος που θελει να υπερεχει σε ολα, γι αυτο και απομακρυνεται οτανπαρατηρει οτι δεν γινεται αυτο...Γιατι δυστυχως μεγαλωνουμε με συγκεκριμενα στερεοτυπα και παρολη την εξελιξη μας, αυτα συνεχιζουν να υπαρχουν....(ο αντρας κυριαρχος κ.ο.κ.)

Εκεινος που προσανατολιζει το δυναμισμο του σε καποιους τομεις και δεχεται τη γυναικα δυναμικη σε καποιους αλλους, σε καμμια περιπτωση δεν εχει να κανει με τον κομπλεξικο και τον ανασφαλη που ανεφερα...Αυτη για μενα εκ μερους του ειναι μια υγιης συμπεριφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπαι δε γουει, αυτά τα τσιμπάω και δεν τσιμπάω τα έλεγε η μάνα μου όταν μάλωνα με τον αδερφό μου στα 8 μας.
Αληθεια ; Προπερσυ δλδ. :P

Ωχ πιααααααααααααα.
Ρε Λόριεν, τα παίρνεις ή τελος πάντων τσιμπάς πιο έυκολα κι από μένα.
Το ποιος αρπαχτηκε φανηκε τοσο, που μεχρι και ο 8χρονος αδερφος σου θα το εβλεπε dear ;):D

Επιπρόσθετα γιατί το να είσαι δυναμική και να το λες σημαίνει ότι περιαυτολογείς?
Δεν ειπα οτι το να εισαι δυναμικη σημαινει να περιαυτολογεις. Το να εισαι ρεαλιστης/τρια και να μη φοβασαι να εκφρασεις την εικονα που πιστευεις οτι εχεις για τον εαυτο σου, δεν ειναι κακο. Περιαυτολογω και αυτοπροβαλλομαι ομως, ειναι να επιδεικνυεις διαρκως προσοντα που εχεις ή δεν εχεις, να μιλας συνεχως για τον εαυτο σου κλπ.

Επίσης τότε μπορώ να πω ότι επειδή είμαι αδύνατη αν το δηλώσω περιαυτολογώ.Και αν μου αρέσουν τα μπλε μάτια μου, αν το πω περιαυτολογώ.
Ποιος τα παιρνει τωρα τοις μετρητοις και αστοχα κυριολεκτικά χανοντας την ουσια. Με αυτο το σκεπτικο και το να βαλεις την φωτογραφια σου αβαταρ, αυτοπροβαλλεσαι. Το ιδιο και με το να βγεις σε ενα παραθυρο και να σε βλεπουν οι γειτονες. Ειναι προφανες οτι δε μιλαμε γιαυτο :rolleyes:

Και στην τελική γιατι να μην περιαυτολογεί ο άνθρωπος?
Τα ματια σου τα βλεπουνε δε χρειαζονται διαφημιση. Το τι ειναι και δεν ειναι ο καθενας, θα φανει, δε χρειαζεται φωτεινες ταμπελες, σερπατινες και τρομπονια.

Ότι έχουμε το προβάλλουμε!
Αν εισαι δυναμικη, υποστηριξε το εμπρακτως : κυκλοφορα γυμνη ! :D

Μηπως θα επρεπε να πεις τι εννοεις εσυ με τη λεξη "περιαυτολογω"?:hmm:
Με την εννοια που χρησημοποιειται σημερα :
περιαυτολογώ [periaftoloγó] P10.9α : μιλώ επαινετικά για τον εαυτό μου· αυτοεπαινούμαι, καυχησιολογώ, και αυτοπροβολη, επιδεικτικοτητα,επιδειξη, κλπ.

Γιατι συμφωνω με Εδαδ και εαν εσυ διαφωνεις, τοτε εισαι φαουλ και ισως θα επρεπε να το δεις αλλιως!;)
Επομενως αφου δε μιλαμε για μια ακυρα κυριολεκτικη εννοια της λεξης, και μιλαμε για την αυτονοητη εννοια που εχουν τα λεξικα, ε ...δεν ειμαι φαουλ κυριε διαιτητα μου ! :P:D

Ειλικρινής απορία: Πως ορίζεται ο έμφυτος δυναμισμός;
Εννοω πηγαιο, οπως αλλωστε ειναι ο δυναμισμος εξ ορισμου μαλλον. Δεν υπονοω οτι υπαρχουν και άλλα ειδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν το δικό μου μέτρο σύγκρισης είναι οι τύποι στις τσόντες με τα 25αρια και δώ ένα 17αρι θα είναι νορμάλ να πώ ότι είναι μικρό; όχι αλλα θα θυχτείς;
Σιγα μη θιχτω. Ναι δε θα ακουστει ωραια, ομως άλλα προσοντα εχει ο καθενας. Μαλλον θα πεσει στην υποληψη μου το ατομο που θα κανει τετοια συγκριση για να προσπαθησει να με μειωσει. Αν τωρα ειχα 7αρι αντι για 17αρι...ε θα θιγομουν απεναντι στη μητερα φυση , τι να μου κανουν οι άλλοι :P

Δε νομιζω οτι λεμε το ιδιο πραγμα ακριβως Μανια, θα σε μπουφλισω ! Δυναμικα ! :P

Ξέρεις πόσα πράγματα υπάρχουν που έγιναν στην καθημερηνότητα μας λόγο εγωησμού; γίναν εφευρέσεις και πειράματα για το καλό της υγείας της τεςχνολογίας κλπκλπκλπ Αυτά γίναν γιατί κάποιοι ήταν εγωηστές στο να πιστέψουν ότι απέτυχαν
Ισχυει αυτο, αλλά δε νομιζω οτι ειναι αυτο που συζηταμε, θα βγουμε εκτος αν μιλησουμε για τα συν και πλυν του εγωισμου. Αλλου ισως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την απορια σου..ειλικρινα....

Ο ανδρας ο ανασφαλης και ο κομπλεξικος που δεν "αντεχει" διπλα του μια δυναμικη γυναικα παρολο που τον ελκει αυτος ο τυπος, ειναι αυτος που θελει να υπερεχει σε ολα, γι αυτο και απομακρυνεται οτανπαρατηρει οτι δεν γινεται αυτο...Γιατι δυστυχως μεγαλωνουμε με συγκεκριμενα στερεοτυπα και παρολη την εξελιξη μας, αυτα συνεχιζουν να υπαρχουν....(ο αντρας κυριαρχος κ.ο.κ.)

Μα κι εμένα με εκπλήσσει η δήλωσή σου ότι ένας άντρας και μάλιστα ανασφαλής, θέλει οπωσδήποτε μια δυναμική γυναίκα χωρίς ειδικά να έχεις προσδιορίσει σε κάποιο σου ποστ το προφίλ αυτής της γυναίκας. :hmm:

Εννοω πηγαιο, οπως αλλωστε ειναι ο δυναμισμος εξ ορισμου μαλλον. Δεν υπονοω οτι υπαρχουν και άλλα ειδη.
Δε ρωτάω εάν υπάρχουν είδη, αλλά τι είναι τελικά ο πηγαίος δυναμισμός; Πως εκδηλώνεται στην πράξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα κι εμένα με εκπλήσσει η δήλωσή σου ότι ένας άντρας και μάλιστα ανασφαλής, θέλει οπωσδήποτε μια δυναμική γυναίκα χωρίς ειδικά να έχεις προσδιορίσει σε κάποιο σου ποστ το προφίλ αυτής της γυναίκας. :hmm:

Δημητρα, εαν δεις τα ποστ μου θα δεις τι εννοω με τον ορο δυναμικος (επιγραμματικα εχει αναφεθει,αν δε με απατα η μνημη μου στο 1ο μου ποστ)...Και εχω συμφωνησει απολυτα και με το ποστ της Ντινας...επισης..
Επαναλαμβανω οτι ενας ανδρας ακομα και ανασφαλης ελκυεται απο μια δυναμικη γυναικα, ασχετα με το εαν μπορει εν συνεχεια να συνυπαρξει μαζι της...
Και ακομα αδυνατω να καταλαβω σε τι ακριβως ενιστασαι...Διαφωνεις στο οτι αυτος ο τυπος γυναικας ειναι θελκτικος για την πλειοψηφια των ανδρων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top