[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Nope.....
κάποιες κοπέλες έχουν την "ατυχία" να το πω? να έχουν τόσο σκούρα τρίχα που ο πόρος που βγαίνει να φαίνεται πάρα πολύ έντονα... σαν να είναι αντρική γάμπα ξυρισμένη ένα πράγμα :/:
νομίζω ότι είναι θέμα τρίχας και όχι πόρων gemini μου :/:
ίσως μία ριζική να σε έσωζε
ή αν έχεις την υπομονή.... να κόψεις το ξύρισμα εντελώς και να κάνεις χρόνια χαλάουα ώστε κάααααααααποια στιγμή να γίνει η τρίχα πιο αδύναμη :/:
Αυτό το έχω κι εγώ σε κάποια σημεία της γάμπας :(
Έχω παρατηρήσει ότι φεύγει μόνο με το μαύρισμα.
Ακόμα και η χαλάουα δεν το διώχνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
το ξύρισμα το έχω περιορίσει πάρα πολύ, συνήθως κάνω αποτρίχωση με μηχανή της philips... πάντος αν μάθετε κάποιο μυστικό για να μη φαίνονται τόσο,να το πείτε και σε εμάς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
υπάρχει στο εμπόριο κάτι σαν μέικαπ ποδιών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι και μετα οπου και να ακουμπας να αφηνεις το "σημαδι" πισω σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να μη βάζει πολύ βρε παιδίμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το μεικαπ για το σωμα/ποδια...αλλα ειτε λιγο ειτε πολυ βαλει κανεις, φανταζομαι θα αφηνει πισω σημαδια...οπως γινεται και με το μεικαπ του προσωπου....δεν εχει σημασια η ποσοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
υπάρχει στο εμπόριο κάτι σαν μέικαπ ποδιών...
Μάπα. Το είχα δοκιμάσει χρόνια πριν που είχα σοβαρό πρόβλημα θυλακίτιδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
+1 Koρίτσια, σας καταλαβαίνω απόλυτα, με πιάνει θυλακίτιδα κατά καιρούς και ντρ'επομαι να φορέσω φούστες και σορτσάκια. Λες κι έχω βγάλει τη λέπρα είμαι... :( Aπό την άλλη χαλάουα δε μπορώ να κάνω, πονάω και μονο που το σκέφτομαι
τώρα τελευταία έχω πάρει την αποτριχωτική κρέμα της veet για το ντουζ, αλλά δε με ξετρέλαναν τα αποτελέσματά της tbh...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Το είχα δοκιμάσει χρόνια πριν που είχα σοβαρό πρόβλημα θυλακίτιδας.

Και τί έκανες γι'αυτό?Πήγες σε δερματολόγο? Έγω τελευταία έχω παρατηρήσει αρκετούς πόρους χρώματος προς το κόκκινο καποιοι απο τους οποίους εχουν γυρισμένες τρίχες προς τα μέσα..Δεν είναι σε όλο το πόδι βέβαια.είναι χαμηλά στη γάμπα και στη περιοχή του μπικίνι.Δεν έχω αγγίξει ποτέ ξυράφι στο δέρμα μου.Πάντα χαλάουα κάνω και πάντα σε αισθητικό..Τί συμβαίνει?Υποτείθεται οτι η χαλάουα δεν σου καταστρέφει το δέρμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και τί έκανες γι'αυτό?Πήγες σε δερματολόγο? Έγω τελευταία έχω παρατηρήσει αρκετούς πόρους χρώματος προς το κόκκινο καποιοι απο τους οποίους εχουν γυρισμένες τρίχες προς τα μέσα..Δεν είναι σε όλο το πόδι βέβαια.είναι χαμηλά στη γάμπα και στη περιοχή του μπικίνι.Δεν έχω αγγίξει ποτέ ξυράφι στο δέρμα μου.Πάντα χαλάουα κάνω και πάντα σε αισθητικό..Τί συμβαίνει?Υποτείθεται οτι η χαλάουα δεν σου καταστρέφει το δέρμα!!!
Δεν είχα πάει :redface: Συνέχεια το ανέβαλλα μέχρι που έφυγε μόνο του μια χρονιά που είχα κάτσει στον ήλιο (σε αντίθεση με άλλες που τον απέφευγα πολύ), δεν ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο.
Πάντως δεν έχει σχέση με καταστροφή δέρματος. Απλά η τρίχα αντί μεγαλώνοντας να βγει κανονικά από το δέρμα, μεγαλώνει κάτω από αυτό και δημιουργείται η θυλακίτιδα. Ίσα ίσα που είναι πιθανότερο να συμβεί με αποτρίχωση παρά με ξύρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δεν είχα πάει :redface: Συνέχεια το ανέβαλλα μέχρι που έφυγε μόνο του μια χρονιά που είχα κάτσει στον ήλιο (σε αντίθεση με άλλες που τον απέφευγα πολύ), δεν ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο.
Πάντως δεν έχει σχέση με καταστροφή δέρματος. Απλά η τρίχα αντί μεγαλώνοντας να βγει κανονικά από το δέρμα, μεγαλώνει κάτω από αυτό και δημιουργείται η θυλακίτιδα. Ίσα ίσα που είναι πιθανότερο να συμβεί με αποτρίχωση παρά με ξύρισμα.


Ωραία..Θα προσπαθήσω να κάτσω στον ήλιο,να δω τί θα γίνει!Είμαι και αρκετά άσπρη και φαίνονται άσχημα τα σημαδάκια!Προσπαθώ να βγάζω τις τρίχες απο μέσα.Η αισθητικός μου λεέι πρέπει να τις βγάζω.Κι εγώ ότι μπορώ κανω!είναι αρκετές και κάποιες δε βγαίνουν με τπτ!Σε μία μάλιστα έκανα πληγή για να τη βγάλω!Εσύ τις 'πείραζες' καθόλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμ.....αυτο το προβλημα το ειχα στην περιοχη του μπικινι....γινομουν τοσο χαλια οταν ξυριζομουν που ειχα απηυδησει...κατακοκκινο με σπυρακια.....μπρρρ και μονο που το σκεφτομαι κατι παθαινω....ησυχασα οταν ξεκινησα αποτριχωση με λειζερ...ειναι λειο εκει το δερμα, χωρις ιχνος πορων, γυρισμενων τριχων και σπυρακιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Χμ.....αυτο το προβλημα το ειχα στην περιοχη του μπικινι....γινομουν τοσο χαλια οταν ξυριζομουν που ειχα απηυδησει...κατακοκκινο με σπυρακια.....μπρρρ και μονο που το σκεφτομαι κατι παθαινω....ησυχασα οταν ξεκινησα αποτριχωση με λειζερ...ειναι λειο εκει το δερμα, χωρις ιχνος πορων, γυρισμενων τριχων και σπυρακιων...

Το λέιζερ δν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται..εννοώ 'καίει' ο ειδικός μία μία την τρίχα?και οι τρίχες που εχουν 'καει' ξαναφυτρώνουν ή φεύγουν με τη μια για πάντα?πόσες συνεδρίες χρειάζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω ειχα προβλημα θυλακιτιδας οταν χρησιμοποιουσα αποτριχωτικη μηχανη, και τις ειχα πειραξει πολυ για να τις βγαλω και ειχα γεμισει σημαδια. Μετα απο ενα καλοκαιρι στον ηλιο και στη θαλασσα (νομιζω βοηθαει και το θαλασσινο νερο) μειωθηκαν πολυ και το επομενο εξαφανιστηκαν. Απλα καντε απολεπιση για να το αποφυγετε απο την αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τώρα πώς κάνεις αποτρίχωση, ίο-ίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
@ka-li :
Έχω ένα μικρό προβληματάκι και θα ήθελα τα "φώτα"σας παρακαλώ!
Τί σαπούνι χρησιμοποιήτε για την ευαίσθητη περιοχή;
Το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ το υγρο της carefree και παρατήρησα πως μου δημιουργεί ξηροδερμία και φυσικά μετά έχω φαγούρα....:(
Άκουσα για την vichi, πως έχει ένα καλό σαπούνι.....το δοκίμασε καμιά σας για να μου πεί;Ή έστω κάποιο άλλο που να είναι δοκιμασμένο;



εγώ erodia χρησιμοποιώ ένα υγρό σαπούνι της cleancare... μου το είχε συστήσει η γυναικολόγος μου. είναι πολύ καλό,το χρησιμοποιώ εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.εκτός από αυτά, αφήνει υπέροχη αίσθηση φρεσκάδας,ούτε ξηροδερμία ούτε τπτ...και ωραίο διακριτικό άρωμα. στο συνιστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ έχω αυτό, πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωραία..Θα προσπαθήσω να κάτσω στον ήλιο,να δω τί θα γίνει!Είμαι και αρκετά άσπρη και φαίνονται άσχημα τα σημαδάκια!Προσπαθώ να βγάζω τις τρίχες απο μέσα.Η αισθητικός μου λεέι πρέπει να τις βγάζω.Κι εγώ ότι μπορώ κανω!είναι αρκετές και κάποιες δε βγαίνουν με τπτ!Σε μία μάλιστα έκανα πληγή για να τη βγάλω!Εσύ τις 'πείραζες' καθόλου?
Αν τις πείραζα λέει! Αγαπημένη μου απασχόληση ήταν, δεδομένου ότι είμαι και αρκετά νευρική :P
Αν συνέχιζα έτσι θα ήμουν πλήρως qualified να σπουδάσω χειρουργική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τώρα πώς κάνεις αποτρίχωση, ίο-ίο;

Ξυραφι.:P

Κυριως επειδη βαριεμαι απιστευτα να κανω οτιδηποτε αλλο. Επισης, ειμαι ξανθια οποτε δεν πολυφαινονται και σταματησα την μηχανη γιατι μου ειπαν οτι κανει φλεβιτιδα (η οπως το λενε αυτο που σπανε οι φλεβιτσες και φαινονται μπλε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξυραφι.:P

Κυριως επειδη βαριεμαι απιστευτα να κανω οτιδηποτε αλλο. Επισης, ειμαι ξανθια οποτε δεν πολυφαινονται και σταματησα την μηχανη γιατι μου ειπαν οτι κανει φλεβιτιδα (η οπως το λενε αυτο που σπανε οι φλεβιτσες και φαινονται μπλε)
Έχω την εντύπωση ότι φλεβίτιδα προκαλεί η χαλάουα/κερί, όχι η αποτριχωτική μηχανή, μιας και η πρώτη μέθοδος τραβάει και το δέρμα, ενώ η μηχανή μόνο τις τρίχες (η αποτριχωτική μηχανή ουσιαστικά είναι πολλά τσιμπιδάκια μαζί που ανοιγοκλείνουν ασταμάτητα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top