Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Zυγός:Μεγάλη μαεστρία στην απιστία θα δείξετε με τον τρελά ερωτευμένο μαζί σας Ιχθύ.

Χαμπάρι δεν έχετε πάρει τον άπιστο Ζυγό που σας έχει τυφλώσει από τα κέρατα!

Μου ΄κανες την καρδιά περιβόλι neraida! :hehe:

Aν σκεφτείς ότι όλοι ήταν ζυγοί σχεδόν!
Nice!
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλα εγω δεν πιστευω σε τετοια πραγματα

ε ειναι που δεν μπορεις να συνδεσεις τα ζωδια με την πολιτικη:P

Εχω να καταθέσω ότι η εμπειρία το ακριβώς αντίθετο έχει δείξει...:mad:

Και εγω Κριος ειμαι..θες να πεις κατι?!:whistle::P (η δικη μου εμπειρια εχει δειξει κατι αλλο:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Α Νινι μου....ο κριος ειναι παρεξηγημενος....ειναι πιστοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς και αφοσιωνεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!:)

Ναι μωρέ, τους παρεξηγήσαμε...:eek:

Άλλα έχω καταλάβει εγώ...:sly:
Αυτή τη στιγμή δε μου'ρχεται πιο άπιστο ζώδιο. Είναι να μην μπλέξεις μαζί τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!:eek:
Οι διδυμοι καλε ειναι οι χειροτεροι....μη σου πω για τους υδροχοους, που ειναι σιγανα ποταμακια.....οι δε τοξοτες???????!!!!....αστα να πανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Tωρα αυτα , ποσο τα πιστευετε, αληθεια ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
ε ειναι που δεν μπορεις να συνδεσεις τα ζωδια με την πολιτικη:P

πως με καταλαβενεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Tωρα αυτα , ποσο τα πιστευετε, αληθεια ; :hmm:

Το εχεις αγχος?????:eek:

Εγω κατι αλλο δεν μπορω να καταλαβω..γιατι πρεπει αυτοι που απαξιωνουν τα ζωδια και ο,τιδηποτε σχετιζεται με αυτα, να σχολιαζουν παντα το κατα ποσο τα "πιστευουμε" ή οχι....
Πολυ κλισε η ερωτηση....και εχω βαρεθει να απαντω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!:eek:
Οι διδυμοι καλε ειναι οι χειροτεροι....μη σου πω για τους υδροχοους, που ειναι σιγανα ποταμακια.....οι δε τοξοτες???????!!!!....αστα να πανε!

Οι δίδυμοι όντως είναι, αλλά τους αγνοώ επιδεικτικά...:pfff:

Για τους άλλους δεν ξέρω, αλλά δύσκολα σας ξεπερνάνε.
Και πιο πολύ εμείς οι σκορπιοί την πληρώνουμε που πάμε και πέφτουμε πάνω σας:mad:

Συγχίστηκα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το εχεις αγχος?????:eek:
Εγω κατι αλλο δεν μπορω να καταλαβω..γιατι πρεπει αυτοι που απαξιωνουν τα ζωδια και ο,τιδηποτε σχετιζεται με αυτα, να σχολιαζουν παντα το κατα ποσο τα "πιστευουμε" ή οχι....
Πολυ κλισε η ερωτηση....και εχω βαρεθει να απαντω....
Δε το εχω αγχος, απλά συχνα ανρωτιεμαι ποσοι πιστευουν και επηρεαζονται. :)

Κλισε ερωτηση, για ενα εξισου κλισέ θεμα ομως (οπου μας λενε τα ιδια και τα ιδια καθε εβδομαδα και μεις νομιζουμε οτι μας λενε και "νεα" :P ).

Και εχω κι αλλη σκεψη : οταν κατι το σκεφτομαστε τοσο συχνα, το διαβαζουμε, ...το ξαναδιαβαζουμε, το εξεταζουμε επιπολαια διαπιστωνοντας οτι "ισχυει" στην καθημερινη ζωη (ενω δεν ισχυει)...δινοντας ετσι λιγη παραπανω αξια στα ζωδια....τα οποια μετα ματαξαναδιαβαζουμε εις αει....ε καποια στιγμη υπαρχει κινδυνος να πιστευουμε περισσοτερο απο οσο θελαμε/καναμε.Ειναι μια υποσυνειδητη διακασια που εχει συμπτωματα σε καθημερινη βαση, με ατομα που επηρεαζονται απο λιγο εως πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και εχω κι αλλη σκεψη : οταν κατι το σκεφτομαστε τοσο συχνα, το διαβαζουμε, ...το ξαναδιαβαζουμε, το εξεταζουμε επιπολαια διαπιστωνοντας οτι "ισχυει" στην καθημερινη ζωη (ενω δεν ισχυει)...δινοντας ετσι λιγη παραπανω αξια στα ζωδια....τα οποια μετα ματαξαναδιαβαζουμε εις αει....ε καποια στιγμη υπαρχει κινδυνος να πιστευουμε περισσοτερο απο οσο θελαμε/καναμε.Ειναι μια υποσυνειδητη διακασια που εχει συμπτωματα σε καθημερινη βαση, με ατομα που επηρεαζονται απο λιγο εως πολυ.

Ποσα ευρωπουλα χρεωνεις την ωρα γιατρε μου???:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λιγοτερα απο μια "επωνυμη", "αποτελεσματική" αστρολόγο που πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
που πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες :P

Σημασια εχει να εχεις φαντασιαααααα!!:devil:
Ψαρι δεν εισαι????Αρα εχεις μπολικη...χρησιμοποιησε την καμμια φορα!:whistle:

(και μην κανεις αλλο οφφ θα σε μπουφλησω!!!!:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι την εχω μπολικη :P Και σταματαω εδω να μην φαω μπουφλα. :P

Τα ζωδια λοιπον που λετε....

:hehe:


Εχει κανείς σας , προσωπικη εμπειρια με αστρολογους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Λοιπόν θα πω και γω μερικά πραγματάκια για τα ζώδια. Τι μόνο η Νεράιδα θα σας λέει; :P
Σύμφωνα με τη κινέζικη αστρολογία, κάθε χρόνο στις 5/2 αλλάζει το έτος. Φέτος πχ είναι χρονιά ποντικιού. Του χρόνου της αγελάδας. Σε ποια χρονιά γεννηθήκαμε παίζει μεγάλο ρόλο. Όμως το πιο σημαντικό είναι η μέρα που γεννηθήκαμε. Σύμφωνα με τους κινέζους λοιπόν, υπάρχουν 5 τύποι ζώων (όσα και τα στοιχεία νερό,φωτιά,μέταλλο,χώμα,δέντρο) και 12 διαφορετικά ζώα. Οπότε αν πολλαπλασιάσουμε τις 2 αυτές μεταβλητές προκύπτουν 60 διαφορετικοί συνδιασμοί, οι οποίοι επαναλαμβάνονται ανα 60 ημέρες. Επίσης η κινέζικη αστρολογία λέει οτι δεν μπορούν να ταιριάξουν όλοι οι τύποι ημέρας μεταξύ τους. Ας πούμε μέταλλο με μέταλλο δεν θα ταιριάξει. Αλλά μέταλλο με δέντρο είναι πιο πιθανό.
Τώρα το πόσο αληθεύουν όλα αυτά, κι αν είναι αναγκαία συνθήκη είναι άλλο κεφάλαιο. Απλά αναφέρω στο περίπου τι λέει... Αν σας ενδιαφέρει θα πω και περισσότερα στοιχεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εεεε...χμμμ....τι λενε τα αστρα για μενα αυο το μηνα;; υδροχοακι :worry:

σταυρο πως βρισκεις τι ζωακι εισαι;; η χρονια του ποντκιου.....ααααααααααα.....:eek::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
https://www.findgr.net/zodia/kineziko.asp
Αλλά όταν είσαι μεταξύ 1/1- 5/2 είσαι το ζωάκι του προηγούμενου χρόνου. Δηλαδή η χρονιά του κάθε ζώου ξεκινάει από 5/2 κάθε χρόνου
Εσύ είσαι δράκαινα! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχει μεγάλη πέραση η κινέζικη αστρολογία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δράκος
Τα άτομα Δράκοι είναι οι πιο εκκεντρικοί του Κινέζικου ζωδιακού κύκλου. Πλανώνται ψηλά σε ήρεμους ουρανούς, μπορεί να είναι πεισματάρηδες, παθιασμένοι, ενθουσιώδεις ειλικρινείς και γενναίοι, φοράνε μοβ και περπατούν ξυπόλητοι σε δημόσια μέρη. Ακούν μόνο τον δικό τους σκοπό ενώ ο υπόλοιπος κόσμος έχει σταματήσει κατάπληκτος και τους παρακολουθεί. Ο κόσμος θαυμάζει πάντα την ατομικότητά τους , είναι ικανοί να κάνουν την πιο σημαντική δουλειά για την ανθρωπότητα και να εμπνεύσουν την εμπιστοσύνη όλων. Ο Δράκος συμβολίζει την ζωή και την ανάπτυξη και λέγεται ότι φέρνει τις εξής πέντε ευχές: αρμονία, αρετή, εκπλήρωση, πλούτη και διάρκεια. Διάσημοι Δράκοι:

Σαλβαντόρ Νταλι, Φρανσουά Μιτεράν, Χόσνι Μουμπάρακ.

Wow. Ειδικά το φοράνε μωβ, πολύ μου άρεσε! (ΝΜΜ people know what I mean;))

Άντε ρε, δηλαδή μπορεί να γίνω ο επόμενος Νταλί; Δε με χάλαγε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σταυρο..εγω ειμαι φιδι....εχεις να μου πεις κατι ..??? Τι λεει το κινεζικο..????:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Έχουν διαφορά τα κινέζικα από τα άλλα; :confused:


Κι εγώ φίδι είμαι πάντως... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top