Microsoft SQL και Visual Studio

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.


Συγγνώμη που δεν ενημέρωσα νωρίτερα αλλά και εγώ τελευταία στιγμή σήμερα αποφάσισα να πάω. Η παρουσίαση ήταν απίστευτη. Πραγματικά νιώθω λίγος απέναντι στο .ΝΕΤ Framework 2.0

Highlights:
  • Η απίστευτη διάλεξη:
[FONT=verdana, arial, helvetica]Ανάπτυξη και εγκατάσταση εφαρμογών Smart Client
Βασικό σημείο εστίασης είναι η δημιουργία εφαρμογών Smart Client με το Visual Studio 2005, καθώς και τεχνολογίες ClickOnce, και Windows Forms 2.0.
Κλεάνθης Γεώργαρης, Development Manager, Sycada Ελλάς

Πήρα αρκετές γνώσεις αλλά αυτό που αποκόμισα ήταν ένα αίσθημα κατάθλιψης για το πόσα λίγα ξέρω.

[/FONT]
  • [FONT=verdana, arial, helvetica]Η απίστευτη οργάνωση:[/FONT]
Ο χώρος των ολυμπιακών ακινήτων στο Γαλάτσι είναι μαγικός (και κοντά στο σπίτι μου σχετικά :P) αλλά η οργάνωση της microsoft έδωσε ρέστα.. Πραγματικά μεγαλείο ένιωθες σαν να είσαι σε άλλη χώρα!
  • Τα demo των διαλέξεων:
Έβλεπες στην πράξη να υλοποιούνται σε μηδενικό χρόνο τα ΠΑΝΤΑ. Για παράδειγμα με τις τεχνολογίες VSTO (Visual Studio to Office) έγραφες σε ένα αρχείο word και αποθήκευε στη βάση. ΕΠΟΣ!!!!
  • Και άλλα πολλά όπως:
Η κούπα microsoft, το μπλοκάκι Microsoft, το στυλό Microsoft, το κουπόνι δωρεάν πιστοποίησης γνώσεων Microsoft .NET 2.0, τα καταπληκτικά PC όπου μπορούσες ο ίδιος να δοκιμάσεις το Visual Studio 2005 και τα περίπτερα Ask The Experts όπου μπορούσες να απευθύνεις τις απορίες σου. Και πολλά πολλά ακόμη.


Συνοψίζοντας: ΜΑΓΕΙΑ!!!
[FONT=verdana, arial, helvetica]

[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ σέλω!! :rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κι εγώ σέλω!! :rant:


τι σέλεις εσύ;;;



Εμένα πάντως το VS2005 μου έσπασε τα νεύρα!!!
αρνιόταν πεισματικά να συνεργαστεί με τις βιβλιοθήκες που χρησιμοποιώ στη διπλωματική μου!!:(
(βέβαια ίσως να μην έκανα κάτι σωστά...:redface: αλλά 3 μέρες το πάλευα...δε μπορεί.. θα το είχα βρει!!!)

Κατά τα άλλα δείχνει πολλά υποσχόμενο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Nα πάω σέλω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ με το που γύρισα κατέβασα Visual C# 2005!!! https://msdn.microsoft.com/vstudio/express/visualcsharp/download/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για τις επιχειρήσεις, ο συνδυασμός SQL Server, BIzTalk server (ή SharePoint Server) και το visual studio για ανάπτυξη, είναι απίθανος. Φτιάχνεις εφαρμογές σε απίστευτο χρόνο πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
τι σέλεις εσύ;;;



Εμένα πάντως το VS2005 μου έσπασε τα νεύρα!!!
αρνιόταν πεισματικά να συνεργαστεί με τις βιβλιοθήκες που χρησιμοποιώ στη διπλωματική μου!!:(
(βέβαια ίσως να μην έκανα κάτι σωστά...:redface: αλλά 3 μέρες το πάλευα...δε μπορεί.. θα το είχα βρει!!!)

τι Libraries πήγαινες να κάνεις reference? για να κάνεις reference COM objects έχει ειδική διαδικασία, αν και δεν είναι και τόσο δύσκολο.... μήπως χρησιμοποιούσες beta έκδοση του VS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top