Piercings

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εμενα στους αντρες μου αρεσει στο φρυδι και στη μεση κατω απο τα χειλια. Οι αντρες παντος που βαζουν στρασακια στο αυτι ειναι ελεηνοι :Ρ Επισης δεν μου αρεσουν τα χρυσα κοσμηματα, σε κανενα φυλο. Στις γυναικες ειναι ωραια τα piercing στα χειλια και στη μυτη, και στον αφαλο. Τελος δεν μου αρεσουν οι πολυ ανοιγμενες τρυπες στα αυτια. Ιου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ένα στο (αριστερό?)χέρι. Μεταξύ αντίχειρα και δείκτη!
Ξέρει/ Έχει δει κανείς?

Λοιπόν Ρηνούλα.. επειδή θυμόμουν αυτό που είχες πει.. σήμερα που πήγα να πάρω σκουλαρίκια ρώτησα για σένα.
Το μαγαζί είναι ίσως το καλύτερο που έχω δει στην Αθήνα σχετικά με piercings!
Μου είπε πως σε αυτό το σημείο είναι πολύ δύσκολο να έχει επιτυχία και ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σου σκιστεί.
Επίσης για μεγάλο χρονικό διάστημα, αν δε θες να συμβεί το παραπάνω, θα πρέπει να το κρατάς ακίνητο..
Έχει πιο πολλές πιθανότητες να σου δημιουργήσει μόλυνση.. και θα είναι πιο δύσκολο να κλείσει η πληγή σου.. μιας και το να μην το κουνάς καθόλου σε αυτό το σημείο.. είναι σχεδόν ακατόρθωτο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ένα στο (αριστερό?)χέρι. Μεταξύ αντίχειρα και δείκτη!
Ξέρει/ Έχει δει κανείς?
Αποψη μου: Αστο καλητερα... πολλα ρισκα και δεν θα σου προσφερει τιποτα στην τελικη, το πιο πιο πιθανο ειναι να το εχεις για λιγο καιρο και τελικα να το βγαλεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λοιπόν Ρηνούλα.. επειδή θυμόμουν αυτό που είχες πει.. σήμερα που πήγα να πάρω σκουλαρίκια ρώτησα για σένα.
Το μαγαζί είναι ίσως το καλύτερο που έχω δει στην Αθήνα σχετικά με piercings!
Μου είπε πως σε αυτό το σημείο είναι πολύ δύσκολο να έχει επιτυχία και ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σου σκιστεί.
Επίσης για μεγάλο χρονικό διάστημα, αν δε θες να συμβεί το παραπάνω, θα πρέπει να το κρατάς ακίνητο..
Έχει πιο πολλές πιθανότητες να σου δημιουργήσει μόλυνση.. και θα είναι πιο δύσκολο να κλείσει η πληγή σου.. μιας και το να μην το κουνάς καθόλου σε αυτό το σημείο.. είναι σχεδόν ακατόρθωτο :/:

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ που με θυμήθηκες:),
Μ' αυτά που ακούω, το ξανασκέφτομαι. Και, δεν με βλέπω να το κάνω άμεσα τουλάχιστον. Δεν με παίρνει να αποκτήσω επιπλέον άγχη:(. Αν και όποτε στο μέλλον, βλέπουμε...
Θα κοιτάξω για κτ άλλο πιο ανώδυνο:/:

Ευχαριστώ και πάλι Ηρούλι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο: οι πλατιοί κρίκοι (τα επονομαζόμενα cuffs αν δεν κάνω λάθος:hmm:) μπαίνουν στο αυτί σε συμβατικές τρύπες ή χρειάζονται μεγαλύτερες;

Ας πούμε κάτι σαν αυτό:



αλλά μόνο ο κρίκος που βρίσκεται πάνω, χωρίς την αλυσίδα και το stud.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Είχα κάνει στον αφαλό πρίν 3 χρόνια, την βαρέθηκα και την έβγαλα!
Εεε καλά ... είχα και γαμ@ τις κοιλιές τότε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
έχω στα αυτιά 2+1. θα ήθελα πολύ στον αφαλό αλλά φοβάμαι..Στους άντρες τρελαίνομαι να βλέπω ένα σκουλαρίκι στο αυτί (όχι κρικάκι.'Διαμαντάκι',stud πώς το λένε!:P)Πάντως πολύ ωραίο είναι κ στο φρύδι αλλα λίγο 'αγριο'.:D Προσωπική γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Βάρεσα τρούπα σήμερα! Υπερήφανος κάτοχος ενός μικρού ψιλικοκό στρασοτέτοιου στο αριστερό αυτί!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Mε γεια σου Valder!:D

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο;
Γιατί ντε και καλά οι άντρες το κάνουν στο αριστερό αυτί;
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή απλά έτσι έχει καθιερωθεί;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Mε γεια σου Valder!:D

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο;
Γιατί ντε και καλά οι άντρες το κάνουν στο αριστερό αυτί;
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή απλά έτσι έχει καθιερωθεί;:worry:

Θενκ γιου μωρό μου! Στο αριστερό βαράς και καλά όταν είσαι straight ενώ στο δεξί όταν είσαι gay! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι οκ.. αυτό το έχω ακούσει, το γιατί ρωτάω.. πως έχει επικρατήσει αυτό;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Ναι οκ.. αυτό το έχω ακούσει, το γιατί ρωτάω.. πως έχει επικρατήσει αυτό;:worry:

Δεν ξέρω την ιστορία του πίρσινγκ εξ' αριστερών οπότε δε μπορώ να στην εξηγήσω! Βάρεσα κι έφυγα! Αμ πως! Να ρθεις να στο δείξω να το θαυμάσεις!:D Γυαλίζει κι αστράφτει, βγάζει καπνούς, βροντές κι αστραπές! Πάλι σούπερ σέξυ έγινα ο άτιμος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εγω εκανα στον αφαλο πριν 8 μερες ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Οινόπνευμα του ρίχνω για να μη κάνει μόλυνση; Ένας που ήταν γεμάτος με τρύπες μου λέει σε μια φάση, να το πειράζω συνέχεια για να μην κολλήσει απ το πύο γιατι είναι πληγή στην ουσία η τρύπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Με 'γεια και από εμένα. Να το στριφογυρνάς για να μην κολλήσει και θυμάμαι εμένα μου είχαν πει μια φορά τη βδομάδα να βγάζω τα σκουλαρίκια και να περνάω τη βελόνα τους με οινόπνευμα. Δεν σου έδωσε εκεί οδηγίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Με 'γεια και από εμένα. Να το στριφογυρνάς για να μην κολλήσει και θυμάμαι εμένα μου είχαν πει μια φορά τη βδομάδα να βγάζω τα σκουλαρίκια και να περνάω τη βελόνα τους με οινόπνευμα. Δεν σου έδωσε εκεί οδηγίες;

Ευχαριστώ! Μου είπε για ορό από φαρμακείο ή έστω και αλατόνερο, απλά μου είπαν κι εμένα άλλοι οινόπνευμα και ήθελα να επιβεβαιώσω! Πύο πάντως δε μου χει βγάλει καν οπότε μάλλον καλά την έχω. Για το στρίψιμο το κάνω αλλά φοβάμαι το πολύ το στρίψε στρίψε μη φύγει η βίδα μετά και ξέρεις τα χέρια μου δεν είναι να χαλάσουν κάτι, άντε να το φτιάξω μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Μου είπε για ορό από φαρμακείο ή έστω και αλατόνερο, απλά μου είπαν κι εμένα άλλοι οινόπνευμα και ήθελα να επιβεβαιώσω! Πύο πάντως δε μου χει βγάλει καν οπότε μάλλον καλά την έχω. Για το στρίψιμο το κάνω αλλά φοβάμαι το πολύ το στρίψε στρίψε μη φύγει η βίδα μετά και ξέρεις τα χέρια μου δεν είναι να χαλάσουν κάτι, άντε να το φτιάξω μετά.


Δεν φεύγει τόσο εύκολα, μην ανησυχεις. Άλλωστε αυτά τα σκουλαρίκια που χρησιμοποιούνται για να γίνει η τρύπα είναι διαφορετικά από τα υπόλοιπα. Είναι πιο σκληρή η "πεταλούδα" και πιο παχιά η βελόνα. Οσο για το πύο, μπορεί να βγάλει μπορεί και όχι. Αλλά όσο να 'ναι νεκρά κύτταρα θα μαζευτούν εκεί και πρέπει να απομακρυνθούν. Μην κρίνεις απο τις πρώτες ώρες. Λογικά θα κρατήσει κανά μηνα η επούλωση. Οπότε δεν βγάζεις το σκουλαρίκι για πολύ ώρα (δεν το συζητάω καν για ολόκληρη μέρα) και το καθαρίζεις με οινόπνευμα πριν το ξαναφορέσεις. Εμένα όταν έκανα το τελευταίο piercing μου είπε να το πλένω 2 φορές τη μέρα με anti-bacter για να επουλωθεί γρήγορα και χωρίς μόλυνση. Αλλά άλλο αφαλός και άλλο αυτί. Λογικά το οινόπνευμα κάνει μια χαρά δουλειά.:D

Και ναι θέλουμε φώτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Δεν φεύγει τόσο εύκολα, μην ανησυχεις. Άλλωστε αυτά τα σκουλαρίκια που χρησιμοποιούνται για να γίνει η τρύπα είναι διαφορετικά από τα υπόλοιπα. Είναι πιο σκληρή η "πεταλούδα" και πιο παχιά η βελόνα. Οσο για το πύο, μπορεί να βγάλει μπορεί και όχι. Αλλά όσο να 'ναι νεκρά κύτταρα θα μαζευτούν εκεί και πρέπει να απομακρυνθούν. Μην κρίνεις απο τις πρώτες ώρες. Λογικά θα κρατήσει κανά μηνα η επούλωση. Οπότε δεν βγάζεις το σκουλαρίκι για πολύ ώρα (δεν το συζητάω καν για ολόκληρη μέρα) και το καθαρίζεις με οινόπνευμα πριν το ξαναφορέσεις.

Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σου!:D

Αλλά άλλο αφαλός και άλλο αυτί.

Αφαλός; Καλά και δε σου είπαν τίποτα;:worry: Μπράβο και μεγειά πάντως!:)

Και ναι θέλουμε φώτο....

Προηγείται άλλη στο να θαυμάσει, οι λοιπές θα περιμένετε, ο καιρόc γαρ εγγύc (πιό εγγύc απ' του Λιάκο πάντως)!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Αφαλός; Καλά και δε σου είπαν τίποτα;:worry: Μπράβο και μεγειά πάντως!:)


Όσοι το ξέρουν μου είπαν τι ωραία που μου πάει!

Καλά έχουμε καιρό για να ανεβάσεις φώτο, οπότε δεν θα χρειαστεί να βγάλουμε και χαρτάκια προτεραιότητας!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Με 'γεια και από εμένα. Να το στριφογυρνάς για να μην κολλήσει και θυμάμαι εμένα μου είχαν πει μια φορά τη βδομάδα να βγάζω τα σκουλαρίκια και να περνάω τη βελόνα τους με οινόπνευμα. Δεν σου έδωσε εκεί οδηγίες;

όταν έβγαλα εγώ στο αφαλό απλά του έβαζα οινόπνευμα και το γυρνούσα δεν έβγαζα το σκουλαρίκι να το αποστειρώνω, πως έβγαλες με πιστολάκι ή με χειρουργικό ατσάλι ?

μπράβο Βάλτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top