emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μία ότι έχει θόρυβο η γραμμή μου, μία ότι κάηκε το DSLAM, μία ότι κάνανε update στο DSLAM κτλ.. Μετά έφτιαχνε για λίγο καιρό και ξανά προς τον πάτο τραβά :(

exposed μια χαρά είσαι φίλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μαλλον είσαι σε υπερφορτομένο dslam :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αν σκεφτείς ότι μένω στην 3η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή στον κόσμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
exposed μια χαρά είσαι φίλε..
οντως δεν εχω κανένα παράπονο ... και ο isp δεν μου εχει κανει προβλήματα
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Αν σκεφτείς ότι μένω στην 3η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή στον κόσμο :P
ε τοτε ο οτε για αυτην την περιοχή να βάλει 2 η και 3 dslam ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
ε τοτε ο οτε για αυτην την περιοχή να βάλει 2 η και 3 dslam ;)

σπατάλη :bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
σπατάλη σπατάλη, αλλά αν θέλει ο οτε μπορει να στο άνετο να πολαπλασιάσει τα κέρδη του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
1)εγω πάντως θα τους δείρω το λιγότερο μιας και η συνδεσή μου είναι 320.8 kbps downloads και 112kbps upload συμφωνα με ενα τεστ που εκανα

Βάλε και τα overheads μέσα και θα δείς οτι εσυ ειδικά δεν χρειάζεται να τους δείρεις...αν έχεις 384 πάντα ε! Σε κάθε άλλη περίπτωση ναι έχεις πρόβλημα! Πχ αν είχες 512 γραμμή και σου έβγαζε μόνο τα 320. Τώρα οχι μόνο δεν πρέπει να δείρεις αλλά να σε δείρει κάθε IT expert επι της Χθονίου σφαίρας (Γη)

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
2) οντως δεν εχω κανένα παράπονο ... και ο isp δεν μου εχει κανει προβλήματα

Εσυ δεν έλεγες πρίν οτι θα δείρεις κόσμο;:worry: Με μπερδεύεις αφεντικό! Τελικά σ' αρεσ' το σιμπιζάκι ή το κοκκινάκ';:P :P :P :clapup: :clapup: :clapup: (Που το θυμήθηκα ο π##στης το ανέκδοτο με το σιμπιζάκι ε;.)

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
3)ε τοτε ο οτε για αυτην την περιοχή να βάλει 2 η και 3 dslam ;)

Ναι και θα κάτσουν άλλοι 400 χρήστες ανα DSLAM επι 3 = 1200 χρήστες δηλαδή επάνω σε DSLAMS τα οποία θα έχουν το ίδιο bandwidth στη σύνδεσή τους με το ATM network του ΟΤΕ, όπως αυτό επάνω στο οποίο είναι ο Μανώλης σήμερα. Αντί να καλυτερέψουμε το πρόβλημα το κάνουμε γκολ εντελώς.:(

Σα να μου λες οτι έχω ενα λεωφωρείο με 60 επιβάτες (σ.σ. χωράνε μόνο 53 νομίζω) και επειδή το λεωφωρείο δε μπορεί απ το βάρος να ξεπεράσει τα 30 χιλιόμετρα σε ταχύτητα, να βάλουμε κι άλλες θέσεις μέσα του. :P

Δε θέλει ούτε ενα DSLAM παραπάνω. Bandwidth παραπάνω θέλει στη σύνδεση με το ATM.:)


Με αγγίζεις τώρα εφέντη μ'; :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν πιστεύα στα μάτια μου, όταν έλαβα στο e-mail μου ένα link που είχε έναν πρωτότυπο RSS Reader.


Το Πρωτότυπο σε αυτόν τον RSS Reader από την Yi Tien Electronics είναι ότι τα RSS Feeds τα εκτυπώνει σε χαρτή ... υγείας, ωστέ να τα διαβάσετε τα RSS Feeds που σας ενδιαφέρουν κάνοντας παράλληλα την ανάγκη σας. Δεν χρειάζεται πλέων να θυμάστε να πάρετε την εφημερίδα σας στο μπάνιο. Ο πρωτότυπος αυτός RSS reader συνδέεται στον υπολογιστή άσυρματα ώστε να περνάτε τα RSS feeds που σας ενδιαφέρουν


Επίσης έχει την δυνατότητα να αναγνωρίσει τον χρήστη από το βάρος που ασκεί στην λεκάνη όταν κάθετε...


Αντε να δούμε τι άλλο θα σκεφτούν ....



Από Exposed Bone
με πληροφορίες από ohgizmo.com

Να και μια photo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Σιγουρα το σκεφτηκε καποιος ανδρας!!! :D :lol: :rofl:

Ισως απο τα πιο χρησιμα πραγματα που θα μπορουσε καποιος να σκεφτει...μεχρι και στην βιολογικη αναγκη ο συγχρονος ανδρας πρεπει να ενημερωθει!!Σιγουρα πολυ πολυασχολοι επιχειρηματιες θα το βρουν υπερπολυτιμο,καθως θα μπορουν να διαβαζουν πολλα πραγματα ακομα και τοτε....και δεν νομιζω να υπαρχει αντρας που να μην λατρευει το διαβασμα κατα την διαρκεια της βιολογικης του αναγκης...!!
Μην το γελατε καθολου,ειλικρινα ηδη σκεφτηκα πως θα μπορουσε να βοηθησει την ζωη μου!! :D

AΠΛΑ ΑΨΟΓΟ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Σιγουρα το σκεφτηκε καποιος ανδρας!!! :D :lol: :rofl:

Ισως απο τα πιο χρησιμα πραγματα που θα μπορουσε καποιος να σκεφτει...μεχρι και στην βιολογικη αναγκη ο συγχρονος ανδρας πρεπει να ενημερωθει!!Σιγουρα πολυ πολυασχολοι επιχειρηματιες θα το βρουν υπερπολυτιμο,καθως θα μπορουν να διαβαζουν πολλα πραγματα ακομα και τοτε....και δεν νομιζω να υπαρχει αντρας που να μην λατρευει το διαβασμα κατα την διαρκεια της βιολογικης του αναγκης...!!
Μην το γελατε καθολου,ειλικρινα ηδη σκεφτηκα πως θα μπορουσε να βοηθησει την ζωη μου!! :D

AΠΛΑ ΑΨΟΓΟ :clapup:

όταν το αγοράσεις γράψε μας ένα review :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Mηπως θα ηθελες και φωτο μου να το χρησιμοποιω κιολας; :teasing:

:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το περιέργο σε αυτό; και video θέλω






:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και αντε μετά να έχει τελιώσει το άλλο χαρτί, να έχεις μόλις διαβάσει μια σημαντικότατη είδηση στο RSS και να σε έχει πάει τσιρλιπιπί από την χαρά σου....:bleh::bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα μου'βγαλε 320 για 384 γραμμή, χελγιέα :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 1,5MBit....:P :P :P :P :P :P :P :P :P

Πετάξτε τα σύρματα και πιάστε τα ασύρματα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 1,5MBit....

:'(

I'm movin' in:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βάλε και τα overheads μέσα και θα δείς οτι εσυ ειδικά δεν χρειάζεται να τους δείρεις...αν έχεις 384 πάντα ε! Σε κάθε άλλη περίπτωση ναι έχεις πρόβλημα! Πχ αν είχες 512 γραμμή και σου έβγαζε μόνο τα 320. Τώρα οχι μόνο δεν πρέπει να δείρεις αλλά να σε δείρει κάθε IT expert επι της Χθονίου σφαίρας (Γη)
αν θυμαμαι καλα το τεστ ελεγε οτι μαζι με το overhead ειναι 348... ομως αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί αν είχα 512 θα με έδερναν... :(
Εσυ δεν έλεγες πρίν οτι θα δείρεις κόσμο;:worry: Με μπερδεύεις αφεντικό! Τελικά σ' αρεσ' το σιμπιζάκι ή το κοκκινάκ';:P :P :P :clapup: :clapup: :clapup: (Που το θυμήθηκα ο π##στης το ανέκδοτο με το σιμπιζάκι ε;.)
ποτε ειπα οτι θα δείρω;:redface::worry:

Ναι και θα κάτσουν άλλοι 400 χρήστες ανα DSLAM επι 3 = 1200 χρήστες δηλαδή επάνω σε DSLAMS τα οποία θα έχουν το ίδιο bandwidth στη σύνδεσή τους με το ATM network του ΟΤΕ, όπως αυτό επάνω στο οποίο είναι ο Μανώλης σήμερα. Αντί να καλυτερέψουμε το πρόβλημα το κάνουμε γκολ εντελώς.:(
εμμμ ναι έχεις δικαιο ... ζητάω σόρρυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Πληροφοριακά...μπειτε στο www.google.com και στην search engine πληκτρολογήστε "ληστές".Δείτε το πρώτο αποτέλεσμα....νομίζω οτι συμφωνείτε για τον χαρακτηρισμο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 1,5MBit....:P :P :P :P :P :P :P :P :P

Πετάξτε τα σύρματα και πιάστε τα ασύρματα!!!!:)

Κι εγω θα εχω από Γενάρη 1Mbit μάλλον! Απο 384 θα την κάνω 1024.... μάλλον...οχι σίγουρα όμως:) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
η 1mbit αν δεν κάνω λάθος κάνει 60Ε το μήνα σύνολο... δεν είναι λίγο πολλά; :worry: ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top