Ποια παραλία κατά τη γνώμη σας στην Αττική είναι πιο καθαρή;

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ναι σωστά είναι ακριβά και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό!
Αλλά παντού υπάρχει το ακριβό και παντού το φτηνό! Διαλέγεις και πέρνεις!
Ο καθένας ανάλογα με την οικονομική του κατάσταση & το γούστο του πράττει εξίσου ανάλογα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι σωστά είναι ακριβά και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό!
Αλλά παντού υπάρχει το ακριβό και παντού το φτηνό! Διαλέγεις και πέρνεις!
Ο καθένας ανάλογα με την οικονομική του κατάσταση & το γούστο του πράττει εξίσου ανάλογα!

Οικονομικη κατασταση σιγουρα οχι...γουστο σιγουρα ναι...:D
Να πληρωσω ειδοδο σε παραλια?!...Το εκανα μια φορα και εναν καιρο οταν δεν ηξερα...μερσι μποκου δε θα παρω....
Τα γουστα μου ειναι αλλα....προτιμω να φαω τα λεφτουδακια μου σε καφεδες, μπυρες, ουζα και ποικιλιες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι σωστά είναι ακριβά και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό!
Αλλά παντού υπάρχει το ακριβό και παντού το φτηνό! Διαλέγεις και πέρνεις!
Ο καθένας ανάλογα με την οικονομική του κατάσταση & το γούστο του πράττει εξίσου ανάλογα!

Για μένα είναι από ένα σημείο και μετά γελοίο να πληρώνεις για μία παραλία. Ειδικά κάποια ποσά είναι απαράδεκτα. Οκ, δέχομαι να έχει κάποιο κέντρο ή σύλλογος τις δικές του παραλίες, αλλά συγνώμη, να πάω στο τάδε ιν μέρος για να δώσω 10 για την είσοδο, 10 για τις ξαπλώστρες, άλλα 10 για το Parking, και πάει λέγοντας; Δε σφάξανε. Κι ελπίζω να μην επεκταθεί το φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ελπίζω και εγώ να σταματήσει αυτό το φαινόμενο!
Δεν το υποστηρίζω σε καμία περίπτωση...ένα καλοκαίρι είχα τσακωθεί με πολλούς γιατί η ιδέα μου είχε κάτσει στραβά και περίμενα τον 15 Αυγουστο για να πάω για μπάνιο! :(

Προτειμώ και εγώ να τα φάω στα ουζάκια και στα όστρακα παρά αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
:eek: ... δηλαδή για να πάτε θάλασσα πληρώνεται είσοδο?
:hmm: δηλαδή είναι ιδιωτικές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
:eek: ... δηλαδή για να πάτε θάλασσα πληρώνεται είσοδο?
:hmm: δηλαδή είναι ιδιωτικές?

Φυσικά. Πως θα βγάλει λεφτά ο φτωχός καταπατητής-λαμόγιο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Δηλαδή ρε Σταύρο τι προτείνεις, να κάνουμε μπάνιο τον Αύγουστο; :worry::P

Χωρίς πλάκα.. εμένα το "χωριό" μου (που έχει και απίστευτες παραλίες) είναι 500 χλμ από 'δω!
Ειδκά εσύ Ηρώ ναι! Μόνο Αύγουστο :P
Για τους άλλους, πρότεινα να πάνε στα χωριά τους για μόνιμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Φυσικά. Πως θα βγάλει λεφτά ο φτωχός καταπατητής-λαμόγιο;;;

καλά αλλά πως γίνετε οι παραλίες να ανήκουν κάποιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Στην Έλλαδα όλα γίνονται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
:eek: ... δηλαδή για να πάτε θάλασσα πληρώνεται είσοδο?
:hmm: δηλαδή είναι ιδιωτικές?

Στην Αττικη ετσι γινεται...αλλα και ετσι να μη γινει, εαν υπαρχουν μπιτς μπαρ και ειναι οργανωμενα (ανα την Ελλαλδα) σου χρεωνουν την ομπρελα και τις σεζλον!
Στη Χαλκιδα παντως που προσπαθησαν να το κανουν δεν τους βγηκε σε καλο...(και για να ειμαι ακριβης...απο τα 5 μαγαζια ...ενα προσπαθησε να το περασει..να πληρωνει ο αλλος σεζλον και ομπρελες και ηταν Αθηναιος! Πηρε τα τετοια της η γκομενα....εννοειται...αδειο συνεχεια...εκτος απο κατι μουρλους Αθηναιους που τα σ/κ δεν εβρισκαν αλλου και πηγαιναν εκει και τα εδιναν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
καλά αλλά πως γίνετε οι παραλίες να ανήκουν κάποιου?

Πως δε γίνεται; Αν έχεις "φιλίες" με τους δήμους όλα γίνονται... Πουλάς αέρα και γίνεσαι πλούσιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως δεν έχουν όλες είσοδο. Υπάρχουν κένρα με δικαιώματα (; ) εκμετάλλευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Στην Αττικη ετσι γινεται...αλλα και ετσι να μη γινει, εαν υπαρχουν μπιτς μπαρ και ειναι οργανωμενα (ανα την Ελλαλδα) σου χρεωνουν την ομπρελα και τις σεζλον!
Στη Χαλκιδα παντως που προσπαθησαν να το κανουν δεν τους βγηκε σε καλο...(και για να ειμαι ακριβης...απο τα 5 μαγαζια ...ενα προσπαθησε να το περασει..να πληρωνει ο αλλος σεζλον και ομπρελες και ηταν Αθηναιος! Πηρε τα τετοια της η γκομενα....εννοειται...αδειο συνεχεια...εκτος απο κατι μουρλους Αθηναιους που τα σ/κ δεν εβρισκαν αλλου και πηγαιναν εκει και τα εδιναν...)

οκ ομπρέλες και κρεβατάκι πληρώνουμε και εμείς αλλά τα χρήματα τα παίρνει το δημαρχείο όχι κάποιος ιδιώτης. Αλλά όχι και είσοδο... :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χεχε!!!
Κοιτα απο Δημο λογικα παιρνουν τα δικαιωματα εκμεταλλευσης και προφανως πληρωνουν κατι σαν "νοικι" οι επιχειρηματιες...
Αλλα τα λεφτα τα βγαζουν απο τις παραγγελιες...ειναι γελοιο να πληρωνω και ομπρελα και σεζλον και μετα να πληρωνω και για τον καφε και για το νερο και για ο,τι αλλο παρω....
Εγω γι αυτο το λογο και μονο το εχω κοψει να πληρωνω για σεζλον και ομπρελες...εκτος πια εαν ειμαι καπου διακοπες και παντου ισχυει το ιδιο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Χεχε!!!
Κοιτα απο Δημο λογικα παιρνουν τα δικαιωματα εκμεταλλευσης και προφανως πληρωνουν κατι σαν "νοικι" οι επιχειρηματιες...
Αλλα τα λεφτα τα βγαζουν απο τις παραγγελιες...ειναι γελοιο να πληρωνω και ομπρελα και σεζλον και μετα να πληρωνω και για τον καφε και για το νερο και για ο,τι αλλο παρω....
Εγω γι αυτο το λογο και μονο το εχω κοψει να πληρωνω για σεζλον και ομπρελες...εκτος πια εαν ειμαι καπου διακοπες και παντου ισχυει το ιδιο.....

κάτι που δεν κατάλαβα είναι υποχρεωτικό να ενοικιάσεις ομπρέλα και κρεβατάκι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?
Μιλατε συγκεκριμενα για Αττικη ετσι?:hmm:
Γιατι γενικοτερα στην Ελλαδα νομιζω οτι υπαρχουν πααααρα πολλες παραλιες που ειναι πολυ καθαρες και με καθαρη θαλασσα.
Παντως κι εγω οπως το γιδι, το να πληρωσω για να παω σε μια παραλια το θεωρω αδιανοητο.
Και σε κατι αλλα μερη που διαφοροι (δεν ξερω κατ ποσο νομιμοι) πιανουν τα 2/3 της παραλιας με ξαπλωστρες και δεν μπορεις να σταθεις με τρελαινει.
Ποτε θα τις βρουν ολες μεσα στην θαλασσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ για να πάω σε μία παραλία (αν είναι ποτέ δυνατόν!!!) και ούτε πρόκειται φυσικά!!! Το μόνο που έχω κάνει είναι να πληρώσω για ομπρέλα και ξαπλώστρα στις διακοπές γιατί δεν είχα μαζί μου. Στην Αττική για μπάνιο έχω πάει μόνο στη Βάρκιζα και η θάλασσα ήταν χάλια, πολύυ βρώμικη και πολύ ζεστή. Δε νομίζω ότι θα ξαναπάω εκτός κι αν βρω κάποιο μέρος που να αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τελικα που είναι το πορτο γερμενο και πως πας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
τελικα που είναι το πορτο γερμενο και πως πας????

Εδω Zanin μου εχει εναν χαρτη και καπως μπορεις να δεις πως πας εκει απο Αθηνα.
https://www.vilia.org/div/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=41
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
διαβαστε για να ξερετε τι θα πληρωσετε και που:
καθημερινες/ m σαβατοκυριακο
yabanaki 5,5 6,5 ευρω

αστερας γλυφάδας 6ε 10euro
βουλα ά και ΄β 5euro/ 6
αστερας βουλιαγ 15 25

αλιμος ελευθερη είσοδος ξαπλωστρα 4 ευρω καθημερινη 7 σβκ.

εδεν, λιμανακια, καβουρι, θυμάρι, χάρακας, κάλαμος, κακια θάλασσα..... free
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top