Θα μπορούσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 άτομα ταυτόχρονα;

cakrit

Νεοφερμένος

Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ παρατηρώ στον εαυτό μου δυσκολία να ερωτευτεί με ένα άτομο ..πόσο μάλλον με δύο ταυτόχρονα... Άλλο ερωτική έλξη, άλλο ενθουσιασμός, άλλο έρωτας. Πιστεύω οτι το να θεωρείς οτι είσαι ερωτευμένος με 2 άτομα σημαίνει οτι στην πραγματικότιτα δεν είσαι ερωτευμένος με κανένα από τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οχι δεν μου χει συμβει ποτε....
οταν ειμαι ερωτευμενη με καποιον...και δω καποιον αλλον και μου κανει κλικ... εκει δεν παιζει η λεξη ερωτας.... αλλα ερωτικη ελξη καθαρα και μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Ολοι οι ανθρωποι ειναι τοοοσο διαφορετικοι..

σιγουρα μπορουμε να ερωτευτουμε 2 ατομα ταυτοχρονα..

..να επιθημουμε να ημαστε κοντα και στουσ δυο ..αν ειναι ακραια διαφορετικοι..

και αναμφισβητητα να νιωθουμε ερωτικο παθοσ και για τουσ δυο..ειναι φρικτο..

τραγικα προβληματικο..και μεγαλο ρισκο..

αλλα συμβαινει...

να θελεισ τοσο πολυ και τουσ 2 ..που να απενχοποιηται η οποια ανηθικοτητα τησ καταστασησ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αλλα συμβαινει...

να θελεισ τοσο πολυ και τουσ 2 ..που να απενχοποιηται η οποια ανηθικοτητα τησ καταστασησ..


...Όταν δλδ θες πολύ κάποιον, δεν υπάρχει κανένα ηθικό θέμα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

knm_21

Νεοφερμένος

Η knm_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ερωτευμένη οχι δεν πιστευω..άλλα αισθήματα ναι. αγαπη ενδιαφερον ενθουσιασμος κλπ. αλλα για μένα ακριβως η ουσία του έρωτα είναι οτι όλα αυτα τα συναισθήματα είναι σε τέτοιο βαθμό που δεν περισεύουν για άλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
...Όταν δλδ θες πολύ κάποιον, δεν υπάρχει κανένα ηθικό θέμα?:hmm:
Έρως ανήκατε μάχαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κι εγω που νομιζα οτι θα μου λυθει λιγο το προβλημα διαβαζοντας αυτο το θεμα..... Δεν ξερω αν ειμαι ερωτευμενη με 2 ατομα. Τον εναν τον υπεραγαπω, καθως και σχεση εδω και κατι χρονια, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω αν εχω ξενερωσει με την παρτη του....Τον αλλον τον γουσταρω τρελλα....(νομίζω).....αλλα απο ενοχες δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη οταν ειμαι μαζι του.... Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση;;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Απο ενοχές οταν λες, τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Και με 2 και με 3 :whistle:.

Δεν συμφωνώ καθόλου.
Εξ ορισμού δεν μπορείς να είσαι ερωτευμένος με περισσότερο από ένα άτομο. Απλά δεν είσαι ερωτευμένος και κοροιδεύεις τον ευατό σου και τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ενοχες.....εννοω οτι απο τη στιγμη που διαπιστωσα οτι ενδιαφερομαι και για καποιον ακομα εκτος απο το αγορι μου αισθανθηκα ενοχες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Απο τη στιγμή λοιπόν που, ένοιωσες την ανάγκη για κάτι άλλο, σημαίνει, κατ' εμέ, οτι δεν σε πληρεί ο νυν φίλος σου. Οπότε, το πιο πιθανό είναι οτι θα τον χωρίσεις και θα βρεις κάποιον άλλον. Το δευτερο παιδί που λες οτι γνώρισες, ούτε κι αυτός μπορείς να ξέρεις αν θα σε καλύψει, αν δε προχωρήσετε. Απλά αυτή τη στιγμή βρήκες στο πρόσωπό του κάποιον, μέσω του οποίου θες να αμφισβητίσεις την τωρινή σου σχέση. Προτείνω να μην προχωρήσεις παράλληλα ΚΑΙ με τον δεύτερο, αλλά να ξεκαθαρίσεις τι θα γίνει με τον πρώτο. Κι αργότερα, ίσως είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ειλικρινα ευχαριστω για τις συμβουλες αν και ειναι πλεον αργα.. ο ενας ειναι στον παγο και με τον αλλον τσεκαρουμε τη σχεση μας... σκ@τ@ δηλαδη... το σιχαινομαι αυτο που κανω και δεν ξερω πως να το κοψω γιατι δεν θελω να πληγωσω κανεναν απο τους 2. χαλια τα εχω κανει!:wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
ΟΚ καλα ξεμπερδεματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους περισσότερους εδώ μέσα, ότι δεν είναι δυνατόν να είσαι ερωτευμένος/η με 2(πόσο μάλλον περισσότερα) άτομα ταυτόχρονα!Θα τολμούσα και να το προχωρήσω λίγο το θέμα και να πω ότι μία φορά(άντε σε πολύ έκτακτες περιπτώσεις δύο)ερωτεύεται καποιος άνθρωπος στη ζωή του.Διαφόρων ειδών αισθήματα μπορεί να έχει για πολλούς(είτε ταυτόχρονα είτε όχι), όπως ενθουσιασμό, κόλλημα ή μια ιδιαίτερη συμπάθεια...Αλλά ειλικρινά(αν και είμαι αρκετά μικρή ακόμα για να το πω με σιγουριά) πιστεύω ότι αισθήματα όπως πραγματική αγάπη και έρωτα μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος μόνο μια φορά στη ζωή του!Κι αυτό κατα τη γνώμη μου είναι το σημαντικότερο στην αγάπη και στον έρωτα...Ότι όσοι άνθρωποι κι αν περάσουν από τη ζωή σου, εσύ θα ξέρεις ότι ένας ήταν αυτός που ερωτεύτηκες πραγματικά!

Ίσως να ακουστούν λίγο χαζορομαντικά όλα αυτά αλλά εγώ ειλικρινά κάτι τέτοιο θέλω για τον εαυτό μου...Να ερωτευτώ μία φορά και να μην υπάρχει δεύτερη(όποια κι αν είναι η κατάληξη της ιστορίας!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Νομίζω ότι όταν είσαι ερωτευμένος δε σκέφτεσαι τίποτα άλλο από αυτό το άτομο. Άρα πώς θα γυρίσεις να κοιτάξεις κάποιον άλλον? Τότε κάτι δεν πάει καλά και μάλλον δεν είσαι ερωτευμένος όπως νόμιζες με το πρώτο άτομο. Δεν είναι λοιπόν σαν να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου...?

Ούτε μου 'χει τύχει πάντως ούτε και νομίζω να μου τύχει.

Γιατί το άτομο με το οποίο είσαι ερωτευμένος, μπορεί για όλους τους άλλους να 'ναι άλλος ένας της σειράς αλλά για σένα είναι ό,τι καλύτερο έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
affliction κι εγω νομιζα οτι δεν θα μου τυχει ποτε.... Το απεκλεια!!! Αλλα να τα τωρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
affliction κι εγω νομιζα οτι δεν θα μου τυχει ποτε.... Το απεκλεια!!! Αλλα να τα τωρα!!

Δε μπορώ να καταλάβω όμως ΠΩΣ μπορείς να είσαι ερωτευμένη με δύο. Όχι απλά να σου αρέσουν αλλά να θες τα πάντα από δύο άτομα ταυτόχρονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
χμ...δεν ξερω (να μια φραση που εχω σιχαθει να λεω το τελευταιο χρονικο διαστημα)....ειναι πολυ μπερδεμενα τα πραγματα μεσα στο κεφαλι μου που ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω! το ποιο πιθανο ειναι να μην ειναι καν ερωτας....Για τον παλιο απλα να ειναι αγαπη, οικειοτητα, συνηθεια και ο ερωτας να εχει ξεθωριασει και για τον καινουριο να ειναι ενθουσιασμος και θεληση για "εξερευνηση στο αγνωστο".....:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
χμ...δεν ξερω (να μια φραση που εχω σιχαθει να λεω το τελευταιο χρονικο διαστημα)....ειναι πολυ μπερδεμενα τα πραγματα μεσα στο κεφαλι μου που ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω! το ποιο πιθανο ειναι να μην ειναι καν ερωτας....Για τον παλιο απλα να ειναι αγαπη, οικειοτητα, συνηθεια και ο ερωτας να εχει ξεθωριασει και για τον καινουριο να ειναι ενθουσιασμος και θεληση για "εξερευνηση στο αγνωστο".....:hmm::/:

Ίσως να 'ναι επειδή είτε βαρέθηκες είτε θες μια αλλαγή. Από τα βιώματά μου όμως πάντα επιστρέφουμε σε αυτόν που αγαπάμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top