Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Tούτο το θέμα το παρακολουθώ, αλλά ποτέ δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να γράψω καθώς παρατηρώ πως όλο και κάποιος θα με κάλυπτε.

Μου άρεσε πολύ η ρομαντική προσέγγιση του Χάος και με προσγείωσε η λογική της νεράιδας.:)

Παρατηρώ πως σε αυτές τις σχέσεις, είσαι μαζί με τον άλλον συνειδητά (ας πούμε καλύτερα, περισσότερο συνειδητά) και αυτό γιατί βάζεις στην άκρη δυσκολίες που ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα υπάρξουν. Για να το κάνεις σημαίνει πως ο άλλος είναι ξεχωριστός και σε κάνει να θες να παλέψεις για να είσαι μαζί του. Νομίζω πως από απόσταση τις περισσότερες φορές φτιάχνονται όμορφες - ιδιαίτερες σχέσεις και συναισθηματικά δυνατές. Το ενδεχόμενο του μαζοχισμού απλά δεν το λαμβάνω υπ΄όψιν :P

Κάποιος που απορρίπτει άμεσα κάτι τέτοιο, μου δείχνει δύο πράγματα, ή ότι ποτέ του απλά δεν έτυχε να του συμβεί ή ότι βάζει τον έρωτα σε καλούπια και σε χιλιομετρικές κατηγορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εγώ μόνο ρομαντικά μπορώ να το δω. Η απόσταση να δένει τη σχέση. Βέβαια, δεν ξέρω πόσο και αν θα άντεχα να μην σπάσω. Θεωρητικά με γοητεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πριν δύο Σάββατα είχα την τιμή να παραστώ στο γάμο μιας συναδέλφου μου
ε και? άλλος ένας γάμος...
Ναι, ίσως δεν θα ήταν τίποτα το σπουδαίο αν δεν μάθαινα την Παρασκευή ότι αυτό το ζευγάρι είχαν μια σχέση εξ αποστάσεως επί 9 χρόνια!!!!!!
Οι δουλειές και οι συνθήκες δεν τους επέτρεπαν να είναι μαζί νωρίτερα....
Βλεπόντουσαν όμως κάθε 15 μέρες
Μια φορά το μήνα πήγαινε ο ένας και μια φορά ο άλλος
επί 9 χρόνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η απόσταση? Αθήνα Κοζάνη!!!!! Σαν να λέμε εδώ δίπλα δλδ :P

Εντυπωσιάστηκα! από τους ανθρώπους αυτούς εντυπωσιάστηκα!
επειδή πήγαν κόντρα σε όλα τα προγνωστικά! επειδή είχαν πείσμα αλλά κυρίως δυνατή αγάπη και εμπιστοσύνη μεταξύ τους και τα κατάφεραν!
Μιλώντας με την συνάδελφο μου και υπό κατάσταση σοκ εγώ, την ρώτησα για το όλο εγχείρημα
Μου είπε ότι τα πρώτα ένα δυο χρόνια ήταν δύσκολα
Λίγο οι ανησυχίες, λίγο το θέμα εμπιστοσύνης, λίγο τα "λογια" των φίλων και των συγγενών το έκαναν δύσκολο
Τα κατάφεραν όμως... μου είπε ότι είναι πολύ ευτυχισμένοι που επιτέλους ζουν μαζί...
ζούσαν συνεχώς μαζί απ το Δεκέμβρη που επιτέλους το παλικάρι κατάφερε κι έγινε ειδικός φρουρός και ήρθε μόνιμα Αθήνα

Το μοιράζομαι μαζί σας για να δει όποιος τον ενδιαφέρει ότι αν υπάρχει αγάπη, τελικά, όλα γίνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι γίνεται και μπράβο στα παιδιά!
Για μένα το θαύμα είναι το όσι ξεκίνησαν τη σχέση τους έτσι!
Γιατί κατά τ' άλλα, το έχω ξαναπεί και με παράδειγμα 750 χιλιομέτρων: με καλό προγραμματισμό, γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πολυ ομορφα....αλλα μια περιπτωση δεν κανει τον κανονα...
Και εμενα μου αρεσει να τα βλεπω ροζ, αλλα δεν ειναι παντα...
Χαιρομαι τλχ που υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις οπως αυτη που μας ανεφερε η ΚΕ και ας ειναι μια εκ των εξαιρεσεων...

Ενιγουει....ο καθεις με τις αποψεις του...
Αφηστε που εκτος χορου πολλα τραγουδια λεγονται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιατι να ψαχνουμε να βρουμε "κανονες"?
Η ερωτηση ουσιαστικα ειναι εαν ενας ερωτας μπορει να αντεξει την αποσταση.
Αλλες φορες μπορει γιατι το επιτρεπουν τα ατομα και αλλες οχι.
Πολλες φορες ακομα και πολυ δυνατος να ειναι αυτος ο ερωτας δεν αντεχει.Γιατι ισως δεν ειναι "δυνατοι" οι "εμπλεκομενοι".
Και θα μου πεις μα καλα ο ερωτας, δεν σε κανει πιο δυνατο?
Φυσικα.Σε κανει τοσο αδυναμο οσο και δυνατο.

Το μονο σιγουρο ειναι (εχοντας κανει και "χορευτης" του θεματος.Στην ειπα Νεραιδουλι εεεε?:tongue:)οτι οσο με συγκινουν ιστοριες οπως αυτη που εγραψε πιο πανω η ΚΕ και οσο χαρουμενο με κανουν τετοια περιστατικα, αλλο τοσο δεν θα μπορουσα ποτε να κοιταξω "απαξιωτικα"(?) ή με υφακι καποιον που για τον οποιοδηποτε λογο δεν αντεξε αυτη την αποσταση.Και ουτε θα μπορουσα να πω οτι "δεν αγαπησες/ερωτευτηκες πραγματικα."
Ισως αυτος να αγαπησε τοσο που αυτη η απουσια (και οσα φερνει αυτη -ειτε τα θεωρουμε χαζα ειτε οχι-) να αρχιζε να τον φθειρει, οποτε να "αναγκαστηκε" να το σταματησει για το δικο του και μετεπειτα για το κοινο του ζευγαριου (αλλα και του αλλου) καλο.
Πολλες φορες τετοια "βηματα" και αποφασεις ειναι πολυ πιο δυσκολα για αυτον που αναγκαζεται να επωμιστει τον ρολο του κακου και να το κανει, απο αυτον που το δεχεται σαν κεραμιδα.

Και τα λεω γιατι τα περασα και στην αρχη σε στιγμες "πικρας" σκεφτομουν "γιατι να μην με αγαπησει τοσο οσο εγω?"...αλλα καπου ερχοταν στα ισια το μυαλο μου και καταλαβαινα οτι το νομισμα εχει παντα 2 πλευρες εντελως διαφορετικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα καθολου....και ουσιαστικα δε διαφωνω μαζι σου....
Και εγω για 1 1/2 με 2 χρονια καποια στιγμη εσερνα το χορο και ειδα ποσο δυσκολο ηταν...
Ειδα ποσο αναγκη ειχα να ειναι ο αλλος κυριολεκτικα διπλα μου, καθε μερα, καθε στιγμη, καθε λεπτο...Και οταν για πολλα χρονια ηταν και ξαφνικα δεν μπορουσε να ειναι, το εκανε ακομα πιο δυσκολο...
Αντεξα γιατι ηξερα πως ειναι για ενα πολυ συγκεκριμενο μικρο χρονικο διαστημα με το πολυ 3 μηνες να κανουμε να ειδωθουμε..κανοντας το ενα υπερατλαντικο ταξιδι μετα το αλλο...
Τελος παντων...δε λεω πως καμια τετοια σχεση δεν κραταει, απλα σημειωνω το ποσο δυσκολο ειναι...

Θελω να μοιραζομαι και να ζω τις μικρες στιγμες μου με τον ανθρωπο μου διπλα μου.....τοσο κακο ειναι...?!(ρητορικη..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαιρούλα

Νεοφερμένος

Η Μαιρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θεωρώ πως οι σχέσεις εξ' αποστάσεως είναι αρκετά δύσκολες...
Δεν πιστεύω πως όλες οι σχέσεις διαλύονται, αλλά λόγω των δύσκολων συνθηκών που επικρατούν είναι σπάνιο να κρατήσουν...
Λέγοντας "κρατήσουν" δεν εννοώ να συνεχίζει η "σχεση" χωρίς κανένα απολύτως νόημα και απλά να τα έχουν για να μην πουν "Καλύτερα να χωρίσουμε".
Οι σχέσεις που κρατάνε εξ' αποστάσεως εμφανίζοντας ένα πραγματικά δεμένο και αγαπημένο ζευγάρι, πιστεύω πως δεν είναι και τόσο πολλές...
Χωρίς να το αποκλείω, βέβαια...!
Μπορεί να γίνει, αλλά είναι δύσκολο...Χρειάζεται αγάπη, δύναμη και επιμονή...
Καλό κουράγιο σ' όσους έχουν μία τέτοια σχέση και μακάρι να τους πάνε όλα καλά!

Djinn, συμφωνώ μαζί σου.
Κάποιες φορές,όμως γινόμαστε και δύσπιστοι (συνήθως όσοι είμαστε απ' έξω) στο να πιστέψουμε πως όντως κανένας απ' τους δύο δεν έκανε κάποιο παραστράτημα...
Και σίγουρα είναι πολύ δύσκολο ν' αγαπάς και να θέλεις κάποιον και να πρέπει ν' αντιμετωπίσεις και χίλιες δυο δυσκολίες παραπάνω απ' ότι τα υπόλοιπα ζευγάρια που περνούν χαμογελαστά δίπλα σου... Όμως (όπως είπες κι εσύ) όταν κάποιος απ' τους δύο δεν μπορεί ν' αντέξει την κατάσταση αυτή (για οποιοδήποτε λόγο) είναι προτιμότερο να το λέει παρά να κοροϊδεύει τον άλλο και να μένουν πίσω στην ζωή τους και οι δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ICQ μετράει 771 παντρεμένα ζευγάρια που γνωρίστηκαν μέσω της υπηρεσίας του... Οι περιπτώσεις είναι αρκετές για να θεωρηθούν εξαίρεση... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το ICQ μετράει 771 παντρεμένα ζευγάρια που γνωρίστηκαν μέσω της υπηρεσίας του... Οι περιπτώσεις είναι αρκετές για να θεωρηθούν εξαίρεση... :)


και αυτά είναι μόνο τα "επίσημα" του ICQ
Η μόνη ένσταση που έχω όμως είναι ότι δεν γνωρίζουμε αν όλα αυτά τα ζευγάρια ήταν από απόσταση... μπορεί να γνωρίστηκαν μέσω ICQ αλλά να ήταν στην ίδια πολή
Παρόλα αυτά, προσωπικά υποστηρίζω ότι μπορεί να συμβεί, αρκεί να ταιριάζει κάτι τέτοιο στην ιδιοσυγκρασία των ατόμων που το κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για αρχη τι ειναι το icq...??

Και κατα δευτερον...μιλαμε για worldwide?! (απο ο,τι ειδα?!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
chat server
πιθανά ο μεγαλύτερος αυτή τη στιγμή μαζί με τον yahoo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κατι σαν mirc δηλαδη?
Γιατι εαν μιλαμε για κατι τετοιο...εχετε αναρωτηθει ποσες γνωριμιες (τλχ οσο εγω γνωριζα, γιατι τα τελευταια 5 χρονια τλχ δεν εχω ιδεα τι παιζει) γινοντουσαν στο ελληνικοτατο μιρκ και κατεληγαν σε σχεσεις...?! Απειρες....και ποσες κρατουσαν?????!!!!...Μη μου πειτε θελετε απαντηση....

Ενιγουει...αυτο περι icq και mirc (εαν ειναι τα ιδια πραγματα και εχω καταλαβει σωστα), δεν εχει να κανει καθαρα με σχεσεις εξ αποστασεως(Βλ.ποστ ΚΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
To ICQ είναι πανομοιότυπο του MSN και δεν είναι chat server!

Διαβάσετε τις ιστορίες των ανθρώπων στο ICQ και θα δείτε αν αφορούν ή όχι απόσταση.

Τέλως πάντως (και όχι Ενιγουέϊ :devil: ) δεν καταλαβαίνω τι προσπαθούμε να αποδείξουμε αφού κάθε σχέση έχει δύο πιθανότητες: Ή να διαρκέσει, ή να μη διαρκέσει και τη διαφορά δεν την κάνει η απόσταση, αλλά η αγάπη! Where there's a will, there's a way :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωστόσο, σε αντίθεση με το msn, έχει "finder"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ε ο,τι και να ειναι δεν εχει να κανει αμεσα και καθαρα με αυτο που συζηταμε...υπαρχει αλλο θεμα νομιζω που πραγματευεται σχεσεις μεσω διαδικτυου....ή κανω λαθος?!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
To ICQ είναι πανομοιότυπο του MSN και δεν είναι chat server!

Διαβάσετε τις ιστορίες των ανθρώπων στο ICQ και θα δείτε αν αφορούν ή όχι απόσταση.

Τέλως πάντως (και όχι Ενιγουέϊ :devil: ) δεν καταλαβαίνω τι προσπαθούμε να αποδείξουμε αφού κάθε σχέση έχει δύο πιθανότητες: Ή να διαρκέσει, ή να μη διαρκέσει και τη διαφορά δεν την κάνει η απόσταση, αλλά η αγάπη! Where there's a will, there's a way :D

Και σποντιτσες εεεεε?!!! (εγω φταιω που δε σας ταραζω στα γερμανικα!):P:P:P:P

Απλα καποιοι σαν και μενα σημειωνουν τις εξτρα δυσκολιες που εχει μια σχεση εξ αποστασεως..πλας(αλλο ενα:devil:) του οτι η αποψη του καθενος εχει να κανει και με το τι ζηταει απο μια σχεση...δεν ειναι ουκ ολιγες οι φορες που εχουμε ακουσει το περιφημο και μη εξαιρετεο "δε φτανει μονο η αγαπη".....

Και που λετε...ΕΝΙΓΟΥΕΙ....:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το τι ζητάει κανείς ανάλογα με την ωριμότητα και τις ανάγκες του σίγουρα δεν έχει να κάνει με το θέμα μας.
Εσύ λες έξτρα δυσκολίες αυτές της απόστασης, εγώ όμως βλέπω έξτρα δυσκολίες μες την καθημερινότητα, με μεγαλύτερη αυτήν της καθημερινής τριβής. Δυσκολίες που δεν θεωρώ φυσικά ανυπέρβλητες, όπως δεν θεωρώ ανυπέρβλητες κι αυτές της απόστασης. Κουράζει η απόσταση, μα μήπως δε κουράζει και η καθημερινότητα;

Είναι προφανές ότι κι αυτοί που ζουν μακρυά, θέλουν να βρίσκονται μαζί, αλλά οι καταστάσεις δεν τους το επιτρέπουν. Μας το περιέγραψε παραπάνω άλλωστε η Αναστασία. Αλλιώς δε θα επέλεγαν να είναι μαζί έστω και εξ' αποστάσεως...
Όταν όμως νιώθεις πως έχεις βρει κάτι αναντικατάστατο αντέχεις και την απόσταση και άλλες αντιξοότητες, όπως θα άντεχες κι από κοντά. Όταν πάψεις να θεωρείς αυτό που έχεις αναντικατάστατο, τότε η απόσταση γίνεται εμπόδιο ανυπέρβλητο κι αν δεν ήταν η απόσταση θα ήταν κάτι άλλο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαλά δε θα ελεγα κατι τοσο ακραιο/απολυτο οπως το "αναντικαταστατο". Ας πουμε "κατι πολυ πολυ καλο/σπανιο", ετσι, για χαρη του να μην ειμαστε απολυτοι.

Το οποιο "πολυ καλο/σπανιο", ειναι πραγματικά πολυτιμο σημερα, μια και το να βρεις ατομα που αξιζουν γινεται ολο και δυσκολοτερο. Και το να βρεις ποια απο αυτα σου ταιριαζουν κιολας ; ....αστα να πανε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για να είπα αναντικατάστατο, αυτό θα ήθελα να πω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top