Κόμικς - (Comics) η λεγόμενη ένατη τέχνη

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ασχολείται κάποιος με κόμιξ?Είτε να διαβάζει είτε να φτιάχνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eγώ διαβάζω μόνο... φανατικά Αρκά! :clapup: Έχω διαβάσει οτιδήποτε έχει βγάλει! Απίστευτος ο τύπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εμενα το μοναδικο κομιξ που μου άρεσε πολύ ήταν το Blacksad... απίθανο :D βασικά δεν έχω διαβάσει και πολλά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τρελαινομαι για mafalda, και γενικως οι δουλειες του quino μου αρεσουν τρομερα.. Διαβαζα φανατικα τον γατο και τη μανα raver στο 9 αλλα παει καιροοος απο τοτε! Lucky luke & asterix επισης αγαπημενα και κλασικα!
Εχω σχεδιασει διαφορα πραγματακια για comics (απ'αυτα που κυκλοφορουν στην παρεα και τα αστεια τους καταλαβαινουν οσοι ξερουν το ιστορικο:p)..
Να προτεινω σε οποιον εχει ορεξη να παιξει με διαλογους και τετοια το https://www.stripgenerator.com/ που μπορεις να φτιαξεις ευκολα δικα σου στριπακια με ετοιμους χαρακτηρες..κολλημα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρκάς και πάλι αρκάς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Asterix!!!

ο μαύρος Baba όλα τα λεφτά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ο Αρκάς είναι θεός.:worship::worship::worship:
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που να μην έχει διαβάσει έστω ένα Αστερίξ ή Λούκυ Λουκ.
Εγώ διαβάζω φανατικά πολλά και διάφορα κυρίως ιαπωνικής προέλευσης κόμιξ.
Μου αρέσουν και κάποια αμερικάνικα του στιλ sin city.
Μετά από κάποιες πολύ αποτυχημένες προσπάθειες να σχεδιάσω κάτι εγώ, δεν ξαναασχολήθηκα με το άθλημα.Πάνε χρόνια από τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μάλλον θα μαζευτούμε πολλοί φαν του Αρκά:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Απίστευτο χιούμορ,πανέξυπνοι διάλογοι,το μόνο κακό ότι μέχρι να συγκεντρωθούν και να εκδοθούν οι διμιουργίες του σε βιβλία θέλει περίπου 1 χρόνο......κι εγώ έχω ήδη διαβάσει όλα όσα έχουν εκδοθεί.
Θέλω καινούργιο Αρκά.......ΤΩΡΑ:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενα παναρχαιο των KISS.Μονο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μάλλον θα μαζευτούμε πολλοί φαν του Αρκά:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Απίστευτο χιούμορ,πανέξυπνοι διάλογοι,το μόνο κακό ότι μέχρι να συγκεντρωθούν και να εκδοθούν οι διμιουργίες του σε βιβλία θέλει περίπου 1 χρόνο......κι εγώ έχω ήδη διαβάσει όλα όσα έχουν εκδοθεί.
Θέλω καινούργιο Αρκά.......ΤΩΡΑ:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Έχεις δίκιο.Το καλό όμως είναι ότι όσες φορές και να διαβάσεις Αρκά δεν βαριέσαι.
Αν και δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα, τέλεια ήταν και η σειρά με τις κούκλες με τον ισοβίτη που έδειχνε παλιά η ΕΡΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αρκάς και Μαφάλντα:worship: :worship: :worship: :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρκά, Αστερίξ, Λούκι Λούκ και Σκρούτζ Μακ Ντακ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Πάρτε λίγο Αρκά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • arkas4a.jpg
    arkas4a.jpg
    66.1 KB · Εμφανίσεις: 3,817

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν υπάρχει βιβλίο Αρκά "φάε το κερασάκι"?Την τελευταία φορά που κοίταξα πάντως δεν υπήρχε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έλα ντε! Αυτό κι εγώ δεν το έχω βρει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μια επίσκεψη στο σαιτ του Αρκά θα σας λύσει την απορία!
Αλλά επειδή είστε τεμπέληδες:D το έκανα εγώ για σας,δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν κυκλοφόρησε σε άλμπουμ:( ΄.
Δείτε εδώ:
https://www.arkas.gr/index.php/gr/10/20years/kerasaki.htm

Κάντε και το αρκοτέστ,πάω να το κάνω τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Χριστέ μου!!!!!Μόλις έκανα το αρκοτέστ και διαβάστε:
Είμαι κατά 21,05% Καστράτο
κατά 21,05% Λουγκρητία
κατά 18,42% ισοβίτης
κατά 15,79% το γουρούνι
κατά 13,16% ο κόκκορας
και κατά 10,53% ο Μοντεχρήστος.

Είμαι καλά γιατρέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
κλεφτρα αυτό το έχω δει αλλά είναι μόνο ένα! :(

Το αρκοτέστ το έχω κάνει πάρα πολλές φορές σε διάφορα χρονικά διαστήματα απο τότε που βγήκε και πάντα μα πάντα με βγάζει Λουκρητία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
κλεφτρα αυτό το έχω δει αλλά είναι μόνο ένα! :(

Το αρκοτέστ το έχω κάνει πάρα πολλές φορές σε διάφορα χρονικά διαστήματα απο τότε που βγήκε και πάντα μα πάντα με βγάζει Λουκρητία :P

Ε!Τι εννοείς ότι είναι μόνο ένα;

Εγώ που κυρίως είμαι ισόποσα Λουγκρητία-Καστράτο(χαρακτήρες εκ διαμέτρου αντίθετοι) στέκω καλά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ πάντα ισοβίτης βγαίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top