Βάφτιση και οργάνωση

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...κατά το Γάμος και Οργάνωση, και δεδομένου ότι τον Οκτώβρη είναι τα βαφτίσια της μικρής και δεν έχω κάνει τίποτις:P, ΚουΕ this is for you!!!

για γράψε μου...εεε, μας!!, τα διαδικαστικά και τιμές στο περίπου για να ξέρουμε.

Θα χρειαστούν και στη phyllis, και στη youki σίγουρα:):):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Λοιπόν δεν είμαι η Κουε αλλά μάλλον μπορώ να μιλήσω ε;;;;:D

Γενικά αν υπάρχει χρόνος μπορείς να κάνεις και μόνη σου προσκλήσεις και μπομπονιέρες
θετικά
το ευχαριστιέσαι γιατί κάνεις ότι θεωρείς καλύτερα για το μωρό σου

αρνητικά
θέλει χρόνο για κατασκευή και ψάξιμο υλικών
τελικά κοστίζουν περισσότερο από τις έτοιμες

Από μπαλόνια για διακόσμηση τώρα αν τελικά τα προτιμήσεις εχεις πολλές επιλογές από απλά μπουκέτα 3 μπαλονιών μέχρι φιγούρες όλόκληρες..ενδεικτικά 2 μπομπ σφουγγαράκης 1.50 μέτρο, αψίδα με το όνομα και μπουκέτα με 2 μπαλόνια και έναν μπομπ για το κέντρο σύνολο 120 ευρώ σε τοπικό μαγαζί η τιμή σε μπουκέτο μπαλόνια σχεδόν 50 ευρώ παραπάνω.

Τώρα για βαφτιστικά αν δεν έχετε πάει μπορώ να προτείνω βιοτεχνία στον πειραιά καμίνια συγκεκριμένα που έχει και ασλανης και φιλήμων και είναι σε πολύ καλές τιμές...εμάς όλο το πακέτο 450 ευρώ με λαμπάδα, κουτί ξύλινο, κουστούμι σε σπορ στυλ όμως όχι κλασικό κουστούμι, παπούτσι τρεντυ, μαρτυρικά ,λαδόπανα και ότι χρειάζεται ...επίσης εκεί έχει και μπομπονιέρες δεν ξέρω τιμές....
τώρα τα προσωπικά σας έξοδα αφορούν καθαρά επιλογές δικές σας....

Με το καλό για ιδέες δες και στο παρεντς αν τελικά κάνεις κάτι μόνη σου

θα γράψω και διαδικαστικά όταν κοιμηθούμε για μεσημέρι(ο μικρός δηλαδή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τώρα για βαφτιστικά αν δεν έχετε πάει μπορώ να προτείνω βιοτεχνία στον πειραιά καμίνια συγκεκριμένα που έχει και ασλανης και φιλήμων και είναι σε πολύ καλές τιμές...εμάς όλο το πακέτο 450 ευρώ με λαμπάδα κουτί ξύλινο κουστούμι σε σπορ στυλ όμως όχι κλασικό κουστούμι παπούτσι τρεντυ μαρτυρικά λαδόπανα και ότι χρειάζεται

Αυτά δεν τα πληρώνει ο κουμπάρος; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Trendy μαρτυρικα λαδοπανα" :rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
"Trendy μαρτυρικα λαδοπανα" :rofl::rofl::rofl:
τι γελάς μαρή. κι εσένα με τέτοια σε βαφτίσανε :bleh:

οι μπουμπουνιέρες είναι ήδη έτοιμες, φτιαγμένες στο χέρι (ζωγραφισμένες για την ακρίβεια), από τον χαζοπαππού. Οπότε από εκεί, κλείσαμε.
Άρα έχουμε :
στολισμό
γλυκό
βαφτιστικά
άφτερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
λοιπόν εν τάχυ γλυκά τα παστάκια με κουτάκια μίκυ 0,90 σκέτα 0,80 τα προφιτερόλ σκέτα 0,90 με κουτάκι μικυ μαους 1 ευρώ τόσο μου στοιχήσαν....
Τα βαφτιστικά είναι του νονού αλλά αν η μαμά μπορεί να βρει ότι θέλει και οικονομικά δεν πειράζει να γλυτώσει και ο νονός λεφτά από εκεί ώστε να πάρει πιο ακριβό σταυρό που θα τον έχει το μωρό για πάντα άποψή μου πάντα.

Επίσης στον στολισμό για την κολυμπήθρα σύνθεση από λουλούδια περίπου 60 ευρώ υπολόγισε εκτός αν θες εξεζητημένο λουλούδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
δεν ξέρω για σας αλλά εμάς στη Κύπρο τα περισσότερα τα κάνει ο κουμπάρος/α οι γονείς πληρώνουν τη δεξίωση, τα κεραστικά, τη διακόσμηση και το δώρο της κουμπάρας.

dooo μου σκέψου ένα θέμα που θες να είναι η βάφτιση και μετά τα υπόλοιπα είναι εύκολα,
π.χ εγώ της κόρης μου της είχα κάνει πεταλούδα ροζ, τα βαφτιστικά της ήταν μπες άρα έπαιξα με αυτά τα χρώματα. Δεν έβαλα σε κάθε τραπέζι μπαλόνια γιατί ήταν πολλά τραπέζια και ήταν παραφορτωμένα και έβαλα σε ένα τραπέζι μπαλόνια 2 ροζ και 1 μπες. Και στο άλλο έβαλα μπες κερί οβάλ και στη μέση κορδέλα ροζ, στα πλάγια του κεριού πάνω στο τραπέζι αγόρασα πεταλούδες ροζ από το jumbo και έβαλα. Εκεί που μας χαιρετούσαν έκανα δυο συνθέσεις από μπαλόνια 4 ροζ και 2 μπες και ενδιάμεσα αγόρασα πάλι από το jumbo πεταλούδες και τις έβαλα ενδιάμεσα ήταν πανέμορφα και πολύ φτηνά γιατί δεν ήταν φιγούρα (βασικά δεν βρήκα πεταλούδα μπαλόνι) όλα μαζί είχα δώσει 300 ευρό για 20 τραπέζια. Κεραστικά έκανα κέικ σοκολάτας στρογγυλά και στο πάνω μέρος τους είπα και μου το έκαναν άσπρο και μια πεταλούδα ροζ δεν τα είχα βάλει σε κουτάκι αλλά σε διαφανές κόλλα ήταν 1.60 ευρό το ένα. Τούρτα ήταν πεταλούδα ροζ 80 ευρό. Τα ρούχα εξαρτάτε που θα πας και αν είναι επώνυμα. Btw τις τιμές μην της βλέπεις είσαστε πιο φτηνοί στην Ελλάδα εγώ ιδέες σου έδωσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω προτεινω θεμα emo.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Επανέρχομαι από διαδικαστικά χρειάστηκα μόνο ένα πιστοποιητικό γέννησης του μικρού που το πήγα στην εκκλησία την ίδια μέρα μισή ώρα πριν...

Επίσης στα έξοδα υπολόγισε και τα έξοδα για βίντεο - φωτογραφίες τα οποία ξέχασα να αναφέρω...ενδεικτική τιμή 400 ευρώ τόσα πήρε ο δικός μας.

Για μετά αν πάτε σε μαγαζί για τραπέζι θα χρειαστείς το φαγητό του μωρού σου για μεσημέρι ή απόγευμα , το νερό σας και φυσικά την τσάντα του με τα απαραίτητα(πάνες κτλ).Ενδεικτικά πάλι σε ταβέρνα στην Λ.Πάρνηθος πληρώσαμε 22 ευρώ το άτομο και είμαστε και στον κήπο αλλά στον μισό στον άλλο μισό είχε άλλη βάφτιση λίγων ατόμων και ο dj ήταν δώρο...αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
και κάτι άλλο από μένα πήρα κλόουν και έπαιζε στα παιδιά και οι γονείς ήταν ήσυχοι :P επειδή εμείς στη βάπτιση έχουμε και μουσική και χορούς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Όλο το σετάκι των βαφτιστικώνε ΚΑΙ τα σταυρουδάκια (που ήταν τουλάχιστον 200) μου πήγανε 500 ευρουλάκια τέτοιο καιρό πέρυσι. Κούκλα ήταν η μπέμπα μου. :sly: Περαστικά στη νονά σας dooo. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εγω προτεινω θεμα emo.:P
:ropalo::xtipao:
μα πώς δε το είχα σκεφτεί...χμμμ....
δε γίνεται, δεν έχουμε τόσο μαλλί :pfff:

Για μετά αν πάτε σε μαγαζί για τραπέζι θα χρειαστείς το φαγητό του μωρού σου για μεσημέρι ή απόγευμα , το νερό σας και φυσικά την τσάντα του με τα απαραίτητα(πάνες κτλ).Ενδεικτικά πάλι σε ταβέρνα στην Λ.Πάρνηθος πληρώσαμε 22 ευρώ το άτομο και είμαστε και στον κήπο αλλά στον μισό στον άλλο μισό είχε άλλη βάφτιση λίγων ατόμων και ο dj ήταν δώρο...αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω
Ποια ταβέρνα?? :jumpy:
Μένουμε στο Μενίδι, η βάφτιση είναι στους Θρακομακεδόνες, οπότε σε άφτερ ψάχνουμε εκεί γύρω.
Όσο για το φαγητό του...δε θα πάθει και τίποτα αν μια μέρα θηλάσει όόόλη μέρα..που να κουβαλάω τώρα...μια-δυο πάνες και τέρμα:P

και κάτι άλλο από μένα πήρα κλόουν και έπαιζε στα παιδιά και οι γονείς ήταν ήσυχοι :P επειδή εμείς στη βάπτιση έχουμε και μουσική και χορούς :)
Και εμείς τον ίδιο τζερτζελέ κάνουμε (αν βάλουμε το χέρι στη τσέπη:P). Δε θα έχει τέτοια, γιατί η βάφτιση θα γίνει σε κλειστό κύκλο..max 70 άτομα.

Όλο το σετάκι των βαφτιστικώνε ΚΑΙ τα σταυρουδάκια (που ήταν τουλάχιστον 200) μου πήγανε 500 ευρουλάκια τέτοιο καιρό πέρυσι. Κούκλα ήταν η μπέμπα μου. :sly: Περαστικά στη νονά σας dooo. :P
H νονά μας είναι large :pfff:
Θα ψάξουμε για το απλό, λιτό, όμορφο κι απέριττο...Δε θα πάω να πληρώσω τη πετσέτα για μετάξι...στο ΙΚΕΑ έχει ωραιότατες άσπρες μεγάλες πετσέτες:P
έχει και το Κουεδίνο ιδέες για οικονομική βάφτιση (άντε ρε φιλενάδα, γύρνα από τις διακοπές, να μας πεις καμιά ιδέα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Καλά βγήκαμε και γειτόνισσες;;;;;Λοιπόν και εγώ Μενίδι μένω (πλάκα πλάκα πως δεν σε κατάλαβα εδώ έχω συναντηθεί με τόσο κόσμο από Μενίδι από το πάρεντς....) και η ταβέρνα ήταν η Πελοπόννησος (αν δεν κάνει η αναφορά να μου πείτε να το σβήσω) και το τραπέζι έγινε πίσω στον κήπο της αλλά να ξαναπώ ότι μοιραστήκαμε τον κήπο με άλλη βάφτιση αλλά είχαμε ξεχωριστό χώρο όχι όλοι μαζί...Πάντως αν πας μια βόλτα σε όλες θα βρεις περίπου τέτοιες τιμές και ακόμα χαμηλότερες(π.χ. στο χελιδόνι πύργου Ηλίας έχει νομίζω 18 ευρώ το άτομο και δώρο dj αν θυμάμαι καλά) και το σημαντικό έχουν και κούνιες για τα πιτσιρίκια...Επίσης μιας και θα βαφτίσετε στις Θρακομακεδόνες κοίτα αν θες στο στενό που είναι το αστυνομικό τμήμα έχει εκεί μια όμορφη ταβέρνα με εξωτερικό χώρο και έχει πάλι λογικές τιμές...

Επίσης να ξέρεις ότι αφού δεν είσαστε πολλά άτομα μπορείς να πας και στο χελιδόνι ας πούμε και αν πείτε να σας βάλει έξω να καθίσετε που είναι πιο όμορφα το ίδιο ισχύει για όλες εκεί που έχουν αυλή και εξωτερικό χώρο...

εντιτ: τα λαδόπανα εκεί στη βιοτεχνία που σου έλεγα όλο το σετ το πήραμε 35 ευρώ οπότε δεν χρειάζεται να τρέχεις στο ΙΚΕΑ εκτός και αν θες επώνυμα λαδόπανα(!!!) οπότε κοστίζουν περισσότερο...
Ωραία φορέματα για σένα έχει το μαγαζί απέναντι στην αγροτική τράπεζα δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά περνάω κάθε μέρα από το γυμναστήριο και έχω δει κάποια καταπληκτικά κομμάτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Καλά βγήκαμε και γειτόνισσες;;;;;Λοιπόν και εγώ Μενίδι μένω (πλάκα πλάκα πως δεν σε κατάλαβα εδώ έχω συναντηθεί με τόσο κόσμο από Μενίδι από το πάρεντς....)
εσύ έχεις συναντηθεί, εγώ δεν έχω πάει σε Μενιδο-parent-μίτινγκ:P (υπάρχουν και τέτοια??? πού τα κάνετε?:D)
που μενεις κοντά??? εγώ κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό, από τη μεριά της Δεκελείας (μεταξύ σιδ. σταθμού και Δεκελείας).
και η ταβέρνα ήταν η Πελοπόννησος (αν δεν κάνει η αναφορά να μου πείτε να το σβήσω) και το τραπέζι έγινε πίσω στον κήπο της αλλά να ξαναπώ ότι μοιραστήκαμε τον κήπο με άλλη βάφτιση αλλά είχαμε ξεχωριστό χώρο όχι όλοι μαζί...Πάντως αν πας μια βόλτα σε όλες θα βρεις περίπου τέτοιες τιμές και ακόμα χαμηλότερες
ξέρω ότι στη περιοχή έχουν πολύ καλές τιμές (κι εγώ εκεί άλλωστε έκανα τη δεξίωση του γάμου-σε ένα ξενοδοχείο, μια ωραιότατη αίθουσα)..θα κοιτάξουμε και στη ταβέρνα Παππάς στους Θρακομακεδόνες, καθώς έχουμε τεστάρει ανελλιπώς το φαγητό τους. Το Πελοπόννησος δεν το ξέρω, δεν έχει τύχει να πάω.
(π.χ. στο χελιδόνι πύργου Ηλίας έχει νομίζω 18 ευρώ το άτομο και δώρο dj αν θυμάμαι καλά)
A??? Ποιον Πύργο Ηλίας καλέ???? "εδώ είναι Αττική, φαιό νταμάρι...":bleh:
και το σημαντικό έχουν και κούνιες για τα πιτσιρίκια...Επίσης μιας και θα βαφτίσετε στις Θρακομακεδόνες κοίτα αν θες στο στενό που είναι το αστυνομικό τμήμα έχει εκεί μια όμορφη ταβέρνα με εξωτερικό χώρο και έχει πάλι λογικές τιμές...
θα το δω κι αυτό!
Ωραία φορέματα για σένα έχει το μαγαζί απέναντι στην αγροτική τράπεζα δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά περνάω κάθε μέρα από το γυμναστήριο και έχω δει κάποια καταπληκτικά κομμάτια...
πού είναι η αγροτική τράπεζα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχαχα γύρισα από διακοπές :P

λοιπόν, εγώ τα φτιάχνω τα περισσότερα μόνη μου :redface:
οκ τα βαφτιστικά τα πήρε η νονά μας και δε μου λέει και πόσο άρα δεν έχω να σε παραπέμψω κάπου οικονομικά όπως η xanp :redface:


μπομπονιέρες

πήρα το εξωτερικό από το Internet 0.50 λεπτά και είναι κάτι πολύ απλό
ένα χωνάκι πολύχρωμο από σχοινένιο πάπυρο και θα βάλω μόνη μου μέσα εν καιρώ τα κουφέτα
Θα μου φτάσουν γύρω στα 60 λεπτά η μία

παιδικές μπομπονιέρες

πήρα μεγάλα πουγκιά και θα τα γεμίσω με ένα σωρό καραμέλες και σκατολοΐδια καθώς και δωράκι μικρό για τα παιδάκια που θα πάρω απ το parisis.com.gr. Θα μου στοιχίσουν γύρω στο 1 ευρώ η μία

γλυκό

πήρα κάτι απίθανα βαζάκια από το elxisdoro.gr με 84 λεπτά το ένα και θα τα γεμίσω με γλυκό του κουταλιού που θα φτιάξω μόνη μου. Αυτό το πλήρωσα λίγο τσιμπημένο γιατί ουσιαστικά αυτό είναι το δωράκι που θα δώσουμε που είναι πολύ γουστόζικο :P Θα μου φτάσει γύρω στο 1 ευρώ το ένα κι αυτά

τώρα σχετικά με μπαλόνια στολισμό κλπ εκεί μας τον έπιασαν ολίγον, δε θες να σου πω τιμή, γιατί απλά είδα κάποια πράγματα που τα ήθελα και ξετρελάθηκα και είπα "οκ, αυτά είναι δε με νοιάζει πόσο" και το πόσο τελικά είναι 450 :redface:
είναι δύο μεγαλούτσικες κατασκευές από μπαλόνια που και καλά είναι κατασκευή ζαρντινιέρες με λουλούδια, ένα μεγάλο μπαλονόδεντρο που θα μοιράζω τα μπαλόνια στα παιδάκια (μικρά και μεγάλα παιδάκια όποιος προλάβει, είναι 90 μπαλόνια :P) καθώς και ο στολισμός της κολυμπήθρας με ηλιοτρόπια :redface:


προσκλητήρια

ο σχεδιασμός δικός μου και μας τα τυπώνει φίλος δώρο :redface: μου στοίχησαν 20 ευρώ κάτι χαρτόνια Α4 και κάτι αυτοκόλλητες ετικέτες γιατί το προσκλητήριο θα είναι και καλά τετράδιο αντιγραφής δημοτικού

διαδικαστικά
μόνο το πιστοποιητικό γέννησης στην εκκλησία μου έχουν ζητήσει μέχρι στιγμής, δεν ξέρω κάτι άλλο :hmm:
ξέρω ότι θα σκάσουμε στους παπάδες κανα κατοστάρι άσχετα από το τι θα δώσει η νονά μας






αυτή τη στιγμή είμαι με μπλοκαρισμένο μυαλό γιατί έσκασε ένα τηλεφώνημα
θα επανέλθω όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χαχαχαχα γύρισα από διακοπές :P

λοιπόν, εγώ τα φτιάχνω τα περισσότερα μόνη μου :redface:
οκ τα βαφτιστικά τα πήρε η νονά μας και δε μου λέει και πόσο άρα δεν έχω να σε παραπέμψω κάπου οικονομικά όπως η xanp :redface:
για τα βαφτιστικά, η νονά μας έχει κονέ στο Χαλάνδρι (όπως και πείρα, η Μιμίνα μου θα είναι το τρίτο - και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ, της το τόνισα αυτό:P - βαφτιστήρι της).

μπομπονιέρες
πήρα το εξωτερικό από το Internet 0.50 λεπτά και είναι κάτι πολύ απλό
ένα χωνάκι πολύχρωμο από σχοινένιο πάπυρο και θα βάλω μόνη μου μέσα εν καιρώ τα κουφέτα
Θα μου φτάσουν γύρω στα 60 λεπτά η μία
Κι εγώ κουφετάκια μόνη μου..θα πάρω και τούλι και κορδελίτσα και θα στρωθούμε ένα απόγευμα να τυλίξουμε το χειροτέχνημα του ντάντι μου...
δεν έχω τιμή για τη μπουμπουνιέρα, γιατί η καλλιτεχνία δεν τιμάται...:redface:
παιδικές μπομπονιέρες
πήρα μεγάλα πουγκιά και θα τα γεμίσω με ένα σωρό καραμέλες και σκατολοΐδια καθώς και δωράκι μικρό για τα παιδάκια που θα πάρω απ το parisis.com.gr. Θα μου στοιχίσουν γύρω στο 1 ευρώ η μία
πόσα κομμάτια??? θα δω το σάιτ, σκέφτομαι κάτι σε παιχνιδάκι. Εγώ δε θέλω πολλά, καμιά 20αρια (και ίσως λέω πολλά, αλλά για να είμαστε σίγουροι..)
γλυκό
πήρα κάτι απίθανα βαζάκια από το elxisdoro.gr με 84 λεπτά το ένα και θα τα γεμίσω με γλυκό του κουταλιού που θα φτιάξω μόνη μου. Αυτό το πλήρωσα λίγο τσιμπημένο γιατί ουσιαστικά αυτό είναι το δωράκι που θα δώσουμε που είναι πολύ γουστόζικο :P Θα μου φτάσει γύρω στο 1 ευρώ το ένα κι αυτά
εγώ εκεί ακόμα το ψάχνω...κερασάκι γλυκό??? μιαμμιαμ. θα πάρει και η Μιμίνα μου γλυκό :D (αλλά άλλος θα το φάει:P:P:P).
τώρα σχετικά με μπαλόνια στολισμό κλπ εκεί μας τον έπιασαν ολίγον, δε θες να σου πω τιμή, γιατί απλά είδα κάποια πράγματα που τα ήθελα και ξετρελάθηκα και είπα "οκ, αυτά είναι δε με νοιάζει πόσο" και το πόσο τελικά είναι 450 :redface:
είναι δύο μεγαλούτσικες κατασκευές από μπαλόνια που και καλά είναι κατασκευή ζαρντινιέρες με λουλούδια, ένα μεγάλο μπαλονόδεντρο που θα μοιράζω τα μπαλόνια στα παιδάκια (μικρά και μεγάλα παιδάκια όποιος προλάβει, είναι 90 μπαλόνια :P) καθώς και ο στολισμός της κολυμπήθρας με ηλιοτρόπια :redface:
εγώ έχω στο μυαλό μου στολισμό με λουλούδια, όχι μπαλόνια...αν δω κάτι βέβαια και μου γυαλίσει, θα το ξανασκεφτώ.
Τη κολυμπήθρα δε θα τη στολίσω, όσο καταπληκτικούς στολισμούς κι αν μου προτείνουν:D
(Οφείλω να ομολογήσω όμως ότι τα ηλιοτρόπια είναι κα-τα-πλη-κτι-κή ιδέα, και πολύ .....αρσενική:D).

προσκλητήρια
ο σχεδιασμός δικός μου και μας τα τυπώνει φίλος δώρο :redface: μου στοίχησαν 20 ευρώ κάτι χαρτόνια Α4 και κάτι αυτοκόλλητες ετικέτες γιατί το προσκλητήριο θα είναι και καλά τετράδιο αντιγραφής δημοτικού
Γι'αυτά κλασσικά θα πάμε στον Πειραιά, στη Τσαμαδού..αποκλείεται να μην βρούμε κάτι του γούστου μας (και αφού είναι και λίγα τα κομμάτια που θα θέλουμε, ίσως το αφήσουμε να τσιμπήσει...).
Για το κειμενάκι είμαστε υπέρ των στιχακίων...θα βάλουμε οικογενειακώς έμπνευση, και ό,τι βγει:D
διαδικαστικά
μόνο το πιστοποιητικό γέννησης στην εκκλησία μου έχουν ζητήσει μέχρι στιγμής, δεν ξέρω κάτι άλλο :hmm:
ξέρω ότι θα σκάσουμε στους παπάδες κανα κατοστάρι άσχετα από το τι θα δώσει η νονά μας
εμάς μας ζήτησε και χαρτί ότι δε θα γίνει η βάφτιση στην ενορία μας...για το οποίο έμαθα ότι πληρώνουμε 30 ευρώ στην ενορία μας.
Ετοιμάζω σόου γι'αυτό, θα σας ενημερώσω εν καιρώ:P

Λεφτά εγώ στον παπά ντεν!! όσα δώσει η νονά και αν έρθει μετά το πέρας του μυστηρίου για έξτρα, εκεί θα γίνει το σόου Νο2:P
Θα οργανωθούμε με τη νονά, θα καταστρώσουμε σχέδιο δράσης, για τη περίπτωση που προσπαθήσει να μας βρει πριν ξεκινήσει το μυστήριο :shifty:
αυτή τη στιγμή είμαι με μπλοκαρισμένο μυαλό γιατί έσκασε ένα τηλεφώνημα
θα επανέλθω όμως :P
σβέλτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Λοιπόν αφού μένεις εδώ ας σου πω και που πήγα για τα υπόλοιπα μπας και θες να πας και εσύ...
Γλυκά για την βάφτιση πήρα από τον Στεργίου από εκεί είναι αυτές οι τιμές απλά πρέπει να πας 1 εβδομάδα πριν να παραγγείλεις. Μπαλόνια πήρα από το μαγαζί "Μάγος" είναι ένας συμπαθέστατος νεαρός ο οποίος τα φτιάχνει μόνος του και για αυτό έχει καλύτερες τιμές από το μπουκέτο μπαλόνια είναι στην πάρνηθος στο ύψος της Alpha bank δηλαδή κοντά στην πλατεία(εκεί μένω και εγώ στην Πάρνηθος....αν βρεις χρόνο συναντιόμαστε καμία μέρα στην πλατεία να πάμε βόλτα τα πιτσιρίκια).

Η αγροτική είναι στη Δεκελείας απέναντι από το κεπ αν ξέρεις.εκεί το μαγαζί με τα φορέματα πρέπει να το λένε ατου χωρίς να είμια και σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Τι γλυκό λέτε και δεν κατάλαβα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Τι γλυκό λέτε και δεν κατάλαβα?

Το γλυκό που προσφέρεται στο τέλος της βάφτισης μαζί με την μπομπονιέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Αχχ να σας πώ κ γώ την εμπειρία μου σαν νονά βέβαια....Πέρισυ το Σεπτέμβριο έγινα νονά για πρώτη φορα κ μοναδική ! (καλό ειναι να έχεις ενα νινάκι παρά 2-3 κ παραπονεμένα) ... ;)

Όλα μαζί τα βαφτιστικά μου πήγαν περίπου στα 1,000€ χωρίς το σταυρό εεε!! Ναι το παραδέχομαι είμαι απο τις ψωνάρες νονές... Που τα θέλουν όλα να ειναι τέλεια (όχι για τον κόσμο αλλα για μένα πάνω απο όλα , να νιώθω εγώ καλά ) ... Βασικά σαν συμβουλή δν πρέπει να αφήσετε η να δείξετε εμπιστοσύνη στην Κυρία που θα τα φτίαξει...Εμένα άλλη λάμπαδα διάλεξα κ άλλη μ έβαλε.. ππφφ! Ακόμα το θυμάμαι κ νευριάζω..τεσπα μην σας ζαλίζω με αυτά !

Μπορείς να βρείς πολύ ωραία πράγματα πάρααα πολύ ωραία μαρτυρικά κ πάρααα πολυ ωραία κουτία για τα βαφτιστικά! (αν κ τα κοριτσάκια ειναι πιο ευνοημένα... :| )


Όσο αφορά τώρα το σταυρό (καλό θα ειναι να δώσουν περισσότερη βάση γιατι αυτο ειναι που μένει στο παιδί μια ζωή!) μου πήγε 750€ ... Λευκόχρυσος κλασσικός αντρικός σταυρός κ νορμάλ μέγεθος ούτε καμμία κουμούτσα ούτε δείγμα..!

Στολισμός.. Αν κ ο στολισμός ειναι των γονιών εγω ήθελα να το κάνω! Έβαλα λοιπόν στην κολυμπήθρα μπόλικο τούλι με αρκούδια (ίδιο με την λαμπάδα) κ απο μπαλόνια είχα την αψίδα με τον όνομα κ δύο μπουκέτα με πιπίλες (μεγάλες κ μικρές) ΄κ 3 μεγάλες μαργαρίτες στις κολώνες τις εκκλησίας...!
Το κόστος των μπαλονιών ήταν μόνο 120€ .... κ το κόστος του στολισμού της κολυμπήθρας 80€ ....


Ελπίζω να σας βοήθησα απο την πλευρά του νονού!!! :)

Άντε να σας ζήσει κ πάντα άξιοι οι νονοί κ οι νονές!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top