Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Περιττό να πω επίσης, ότι όταν πάμε για ούζα, πίνουμε.... ούζα!! (με προτίμηση στο Πλωμάρι)

Αναλόγως την παρέα στο κουτούκι, θα πιούμε ρακόμελα, ή σκέτες ρακές. Την ρετσίνα την έχω σταματήσει εδώ και καιρό (μετά από άσχημο μεθύσι με κούπες)

Τέλος, φυσικά πίνω και σανγκρία, όπου πάλι την φτιάχνουν καλή. Την καλύτερη την έχω πιει στην Λισαβόνα και ήταν με άσπρο κρασί, φέτες πορτοκάλι-λεμόνι μέσα, ζάχαρη και φύλλα μέντας! Ναι believe it! :)

Respect σε ολο!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
Αν ειναι για ουζο, πρωτη μου επιλογη ειναι το "Πλωμαρι".

Οσο για την sangria που λες, μια φορα ηπια τετοια στο Μιλανο και ηταν πραγματικα τρομερη.:D
Στην Ελλαδα δυστυχως σε πολλα μερη και την κλασσικη (για εμας) με κοκκινο κρασι κτλ κτλ, δεν την φτιαγνουν καλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τώρα που καλοκαίριασε, ούζο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Τώρα που καλοκαίριασε, ούζο.

χεχε! Σωστός... Και με ειδίκευση στο Βαρβαγιάννη μπλέ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και Πιτσιλαδή μετράει άσχημα.

Αλλά ούζο χωρίς μεζέ δε λέει με τίποτε.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Και Πιτσιλαδή μετράει άσχημα.

Αλλά ούζο χωρίς μεζέ δε λέει με τίποτε.:hmm:

Φιλε το εχω ακούσει αυτό αλλά δεν το έχω πιεί δυστυχώς.

α) Είναι δυνατό; (το βαρβαγιάννη είναι από τα πιο δυνατά)
β) Ξέρεις κανένα μαγαζάκι που έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είναι δυνατό.
Το "ούζου μέλαθρον" έχει νομίζω.
Το έπινα τακτικά στη Μυτιλήνη.


Δοκίμασε και θα με θυμηθείς.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Είναι δυνατό.
Το "ούζου μέλαθρον" έχει νομίζω.
Το έπινα τακτικά στη Μυτιλήνη.


Δοκίμασε και θα με θυμηθείς.:redface:

Nice!!! Σύντομα θα γίνει το τεστ... Thanks man :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ έχω επιθυμήσει μια Μαργαρίτα φράουλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Κι εγώ ένα amaretto λεμόνι...:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και τώρα που το σκέφτομαι.... :hmm:
και μια κανάτα καμικάζι και κανα δυο σφηνάκια Τζακ


:hmm::hmm::hmm:


οκ, έχω επιθυμήσει τα μπαροξενύχτια με τις φιλενάδες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Άσε το Jack και όρμα στο Cardhu. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Sambuca και Vodka λεμόνι. Αν και τους τελευταίους 8 μήνες τη βγάζω με Sprite Amaretto λόγω οδήγησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Sambuca ανανά!!! Κ φουλ μπυρίτσα....!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Τσίπουρο, ούζο, ουίσκι, μπύρες........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Χμμμ...εξαρταται την εποχη...Τωρα το καλοκαιρακι malibu ανανα, dacquiri (παιζει να το εγραψα λαθος) κατα προτιμηση φραουλα αλλα ήπια απιστευτο πεπονι στο mamacas στο γκαζι. Πολυ καλο και με mango, αυτο το βρηκα μονο σε ενα μαγαζακι φιλων στην αντιπαρο.
Για χειμωνα ψηφιζω κι εγω amaretto λεμονι και λευκο κρασακι.

edit: Α και στην παραλια breezerakia καρπουζι ή corona!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Χμμμ...εξαρταται την εποχη...Τωρα το καλοκαιρακι malibu ανανα, dacquiri (παιζει να το εγραψα λαθος) κατα προτιμηση φραουλα αλλα ήπια απιστευτο πεπονι στο mamacas στο γκαζι. Πολυ καλο και με mango, αυτο το βρηκα μονο σε ενα μαγαζακι φιλων στην αντιπαρο.
Για χειμωνα ψηφιζω κι εγω amaretto λεμονι και λευκο κρασακι.

edit: Α και στην παραλια breezerakia καρπουζι ή corona!!!

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τα πάντα εκτός από ουίσκυ. Περισσότερο μπυρόνια, τσίπουρα, ούζα, ρακόμελα, ρετσίνες, κόκκινο κρασί, vodka σκέτη ή βύσσινο. Παλιά είχα και ένα κόλλημα με τα σφηνάκια pinata.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Τα πάντα εκτός από ουίσκυ. Περισσότερο μπυρόνια, τσίπουρα, ούζα, ρακόμελα, ρετσίνες, κόκκινο κρασί, vodka σκέτη ή βύσσινο. Παλιά είχα και ένα κόλλημα με τα σφηνάκια pinata

Δεν το πιστέυω οτι πίνουμε ακριβώς τα ίδια..... Το ήξερα ,το ηξερα όταν είδα το τσιπουρο :clapup:.... Αλλά vodka me λεμονάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλέον μόνο μπύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τώρα με τις ζέστες Havana Club μαύρο 5άρι με λεμόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top