PC VS Κονσόλες

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ήρθε το τέλος για τα παιχνίδια μέσω Η/Υ ?
Το PS3 πέρα απο τα φοβερά γραφικά μπαίνει Internet και υποστηρίζει mouse και keyboard οπότε δεν υπάρχει πια περιορισμός στα παιχνίδια στρατηγικής και με αυτήν την προσθήκη αρκετοί gamers είναι σίγουρο ότι θα διαλέξουν ένα PS3 απο έναν υπολογιστή.
Για πείτε την γνώμη σας και γενικά για οτιδήποτε γύρω απο το ps εγώ πάντως με βλέπω να αγοράζω ένα προς τα Χριστούγεννα πάνω που έλεγα ότι θα έδινα 1500 ευρώ για να φτιάξω Η/Υ για παιχνίδια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπαρχουν κατηγοριες που ειναι σταθερες αξιες για PC.Αμα μπει τωρα keyboard και mouse στις κονσολες τα πραγματα περιπλεκονται.
Για καθαρα θεμα παιχνιδιων θα επαιρνα XBOX360.Για το PS3 εχω ακουσει καποια πραγματακια για την υποστηριξη που δεχεται που με αποτρεπουν να το προτιμησω αυτη τη στιγμη.
Αλλα το pc μου δεν το αλλαζω με τιποτααααααα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Είναι πολύ νωρίς για να βγουν συμπεράσματα….πιστεύω όμως πως η καμπή στο pc για games ξεκινάει για παράδειγμα δεν υπάρχει πιθανότητα κάποιος φανατικός των racing παιχνιδιών να μην προτιμήσει το PS3, μεγάλο θέμα θα τεθεί με τα παιχνίδια ρολών και στρατηγικής αν καταφέρει το ps3 να τα τρέχει κανονικά…βαλέ ταινίες και ιντερνετ…τότε το pc θα πάψει να λειτουργεί ως μέσο διασκέδασης και έτσι θα πέσουν οι τιμές και οι απαιτήσεις μας.
Προσωπικά προτιμώ να έχω ένα ανεξάρτητο κέντρο ψυχαγωγίας και ένα pc που θα το έχω για προγράμματα
Τα πράγματα θα γίνουν ξεκάθαρα όταν βάλουν και τα τσιπακια το χεράκι τους.
Πάντως εγώ θα πάρω wii για έναν και μονό λόγω που τα λέει όλα είμαι in love με την κοπελιά παρακάτω και μου παν ότι θα ναι μέσα στο πακέτο.

https://www.youtube.com/watch?v=4JUK8p4tgXc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Πάντως εγώ θα πάρω wii για έναν και μονό λόγω που τα λέει όλα είμαι in love με την κοπελιά παρακάτω και μου παν ότι θα ναι μέσα στο πακέτο.

https://www.youtube.com/watch?v=4JUK8p4tgXc

Έχει μικρό στήθος και είναι και ξεροκάλαμη αλλά και ξανθιά (νταξ δε με χαλάει τόσο το χρώμα αλλά ένα καστανούλι θα ήταν ό,τι πρέπει!). Δεν παίρνω το Wii με τίποτα! PC και δοξασμένος ο Απόλλων!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Ήρθε το τέλος για τα παιχνίδια μέσω Η/Υ ?
Το PS3 πέρα απο τα φοβερά γραφικά μπαίνει Internet και υποστηρίζει mouse και keyboard οπότε δεν υπάρχει πια περιορισμός στα παιχνίδια στρατηγικής και με αυτήν την προσθήκη αρκετοί gamers είναι σίγουρο ότι θα διαλέξουν ένα PS3 απο έναν υπολογιστή.
Για πείτε την γνώμη σας και γενικά για οτιδήποτε γύρω απο το ps εγώ πάντως με βλέπω να αγοράζω ένα προς τα Χριστούγεννα πάνω που έλεγα ότι θα έδινα 1500 ευρώ για να φτιάξω Η/Υ για παιχνίδια!:)

Και το ΧΒΟΧ360 παίρνει keyboard/mouse και συνδέεται με internet, αν και δεν είμαι σίγουρος για την υποστήριξη του Xbox Live! στην Ελλάδα. Αν και τελικά πληκτρολόγιο και mouse δεν είναι ούτε κατά διάνοια απαραίτητα για να παίξεις FPS στο Xbox. Επιπλέον για πρώτη φορά θα σχεδιαστεί Real Time Strategy εξ αρχής για κονσόλα, το Halo Wars για το 360, οπότε πάλι δε θα χρειάζεται τίποτα άλλο απ'το joypad.

Σε σχέση με το PS3 αυτή τη στιγμή το ΧΒΟΧ έχει μεγάλο προβάδισμα λόγω αριθμού και ποιότητας τίτλων και φαίνεται οτί θα το κρατήσει για αρκετούς μήνες ακόμα, αν όχι περισσότερο.

Τώρα για το PC... εκεί που το PC είχε δύναμη ήταν τα FPS και τα strategy, αλλά χάνει και σ'αυτά έδαφος συνέχεια. Αρχίζει ο υπολογιστής να μου φαίνεται όλο και πιο κακή επιλογή για καθαρό gaming. Τα ίδιο περίπου λένε και αρκετοί σχεδιαστές παιχνιδιών τελευταία. Δεν ξέρω, οι κονσόλες τα έχουν πια όλα: κορυφαία όπως πάντα action παιχνίδια, όλα τα first person shooters του PC κι ακόμα παραπάνω, μερικά απ'τα καλύτερα RPG (βλ. Oblivion :clapup: , Mass Effect κ.ά.), racing, sports-games και απ'ότι δείχνει το πράγμα πάνε να χτυπήσουν και τα RTS... Κι είναι και τα φράγκα στη μέση. Να δώσεις 1500 ευρώ - γιατί τόσα θέλει- για έναν υπολογιστή που θα παίζει καλά το πολύ για 2 χρόνια ενώ μπορείς να πάρεις την κονσόλα που κρατάει τουλάχιστον 5?

Τέσπα, άντε να βγει το Halo 3 ( :worship: ) να βροντήξουν πάλι τα κανόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όπως και να έχει κερδισμένοι θα βγούμε το τέλος ή θα πέσουν τα pc πάρα πολύ ή θα μας καλύπτουν (για τα παιχνίδια) οι κονσόλες.
Ένα pc πάντα θα είναι απαραίτητο αλλα άλλο να σκάς 1500 ευρώ ανα 2 χρόνια και άλλο να σκάσεις καμια 500 άρα στην αρχή για μια κονσόλα και μετά άλλα 1000 ευρώ για ένα pc και ο συνδυασμός των 2 να σε βγάλεις για 5 χρόνια.
Games στην κονσόλα, τα υπόλοιπα στο pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Όπως και να χει, το pc που θα πέρεις τα Χριστούγεννα με 1500 ευρώ θα:
-παίζει όλα τα παιχνίδια απο ps3 και θα έχεις και άπειρους τίτλους παιχνιδιών για να διαλέξεις.
-παίζει τα τελευταία παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν τότε και τα οποία το ps3 ίσως δε θα παίζει.
-έχεις ένα καλύτερο σύστημα γραφικών από ότο στο ps3 και πάνω απ΄ολα πλήρως παραμετροποιήσιμο (pach, crack, drivers update, free online servers κλπ).
Για μια 5 ετια θα παίζεις ότι θες και θα έχεις άπειρες επιλογές τίτλων.
Α, και κάτι ακόμα, η Sony σίγουρα δε θα χρεώνει για οnline game? Θα μπορείς να παίξεις από ελλάδα? Γιατί στην ευρώπη θα κυκλοφορούν ps3 χωρίς το emotion chip το οποίο αντικαταστάθηκε με software, με αποτέλεσμα να μην είναι 100% συμβατό με τους παλιότερους τίτλους ps2?
Γενικά ότι και παιχνιδομηχανή να βγεί, το pc την ξεπερνάει γρήγορα. Είναι απόλυτα λογικό.

Ένα pc πάντα θα είναι απαραίτητο αλλα άλλο να σκάς 1500 ευρώ ανα 2 χρόνια και άλλο να σκάσεις καμια 500 άρα στην αρχή για μια κονσόλα και μετά άλλα 1000 ευρώ για ένα pc και ο συνδυασμός των 2 να σε βγάλεις για 5 χρόνια.
Games στην κονσόλα, τα υπόλοιπα στο pc
Με 1000 ευρώ για ένα κουτί pc και 650 (τιμή ps3) για αναβαθμίσεις σε 5 χρόνια θα παίζεις ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Όποιο παιχνίδι και να σ αρέσει.Κάτι που δε θα συμβεί με ps3.

*Αν βάλουμε και το κόστος απόκτησης games για ps3....παίρνεις και μια 30'' apple cinema display :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όπως και να χει, το pc που θα πέρεις τα Χριστούγεννα με 1500 ευρώ θα:
-παίζει όλα τα παιχνίδια απο ps3 και θα έχεις και άπειρους τίτλους παιχνιδιών για να διαλέξεις.
-παίζει τα τελευταία παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν τότε και τα οποία το ps3 ίσως δε θα παίζει.
-έχεις ένα καλύτερο σύστημα γραφικών από ότο στο ps3 και πάνω απ΄ολα πλήρως παραμετροποιήσιμο (pach, crack, drivers update, free online servers κλπ).
Για μια 5 ετια θα παίζεις ότι θες και θα έχεις άπειρες επιλογές τίτλων.
Α, και κάτι ακόμα, η Sony σίγουρα δε θα χρεώνει για οnline game? Θα μπορείς να παίξεις από ελλάδα? Γιατί στην ευρώπη θα κυκλοφορούν ps3 χωρίς το emotion chip το οποίο αντικαταστάθηκε με software, με αποτέλεσμα να μην είναι 100% συμβατό με τους παλιότερους τίτλους ps2?
Γενικά ότι και παιχνιδομηχανή να βγεί, το pc την ξεπερνάει γρήγορα. Είναι απόλυτα λογικό.

Με 1000 ευρώ για ένα κουτί pc και 650 (τιμή ps3) για αναβαθμίσεις σε 5 χρόνια θα παίζεις ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Όποιο παιχνίδι και να σ αρέσει.Κάτι που δε θα συμβεί με ps3.

*Αν βάλουμε και το κόστος απόκτησης games για ps3....παίρνεις και μια 30'' apple cinema display :D


Το PC που έχω τώρα το είχα πάρει 1.600 € (χωρίς οθόνη) και τώρα είναι ήδη ξεπερασμένο, state of the art το μηχάνημα άντε να είναι για κανένα εξάμηνο όχι για 5 χρόνια, ειδικά όπως αλλάζει η τεχνολογία.
Άσε που ότι ισχύει για το κόστος των παιχνιδιών στο PC ισχύει και για το PS3 ;) υπάρχουν και torrents! σιγά μην δίνω 70 ευρώ για κάθε παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Τι να σου πω.Δε ξέρω τι έχεις και πόσα χρόνια το χεις. Με 1000 ευρώ τώρα παίρνεις κουτί που παίζεις 3 χρονια το 90% των παιχνιδιών.Με +600ευρώ αναβαθμίσεις είσαι καλυμμένος για μια 5 ετία. Και το κυριότερο με άπειρους τίτλους.Αυτό είναι το σκεπτικό μου και το χω κάνει. Επίσης τα games από τορρεντς ακόμη δε χρησιμεύουν για ps3.Κάτσε να βγεί κανα τσιπάκι για να παίζουν(το οποίο και κοστίζει και χάνεις την εγγκύηση) και βλέπουμε.

Όπως και να χει εσυ ξέρεις καλύτερα που να διαθέσεις τα λεφτά σου. Και στο κάτω κάτω αν γουστάρεις να πάρεις ps εγώ μαζί σου. Εγώ πήρα ps2 επειδή γουσταρα να παίζω pro με τα φιλαράκια...:D. Απλά ότι και να βγεί πάντα στο pc καταλήγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τι να σου πω.Δε ξέρω τι έχεις και πόσα χρόνια το χεις.

Εγώ μιλάω για πρίν απο 2 χρόνια (64bit AMD)

Με 1000 ευρώ τώρα παίρνεις κουτί που παίζεις 3 χρονια το 90% των παιχνιδιών.Με +600ευρώ αναβαθμίσεις είσαι καλυμμένος για μια 5 ετία.

Δεν το έχω παρακολουθήσει στενά αλλα συνέχεια δεν αλλάζουν ? Κάτι είδα τώρα για 4πύρινους!
Και το κυριότερο με άπειρους τίτλους.Αυτό είναι το σκεπτικό μου και το χω κάνει. Επίσης τα games από τορρεντς ακόμη δε χρησιμεύουν για ps3.Κάτσε να βγεί κανα τσιπάκι για να παίζουν(το οποίο και κοστίζει και χάνεις την εγγκύηση) και βλέπουμε.

Όχι μόνο να βγεί αλλα να πέσει και η τιμή του ps3 και να υπάρχουν torrents για το ps άλλωστε για αυτό το σκέφτομαι προς τον Δεκέμβριο

Όπως και να χει εσυ ξέρεις καλύτερα που να διαθέσεις τα λεφτά σου. Και στο κάτω κάτω αν γουστάρεις να πάρεις ps εγώ μαζί σου. Εγώ πήρα ps2 επειδή γουσταρα να παίζω pro με τα φιλαράκια...:D. Απλά ότι και να βγεί πάντα στο pc καταλήγω.

Κοίτα το καλό είναι ότι υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός αλλα σίγουρα δεν είναι η εποχή να κάνεις αγορά εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε, :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
συμφωνω με γιαννη.αν το pc το αγοραζεις για ψυχαγωγια κυριως, τοτε το ps3 ειναι καλυτερη επιλογη.γραφικα ηχος ταινιες(blue ray).και ασε που οσο θα το μαθαινουν σα μηχανημα τοσο καλυτερα παιχνιδια θα βγαζουν.και ασε που δεν εχεις και τα προβληματα που εχεις με το pc.(ολα τα παιχνιδια σχεδιαζονται γιαυτο και παιζουν απροβληματιστα..).απλο δυνατο αποτελεσματικο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για πρίν απο 2 χρόνια (64bit AMD)

Δεν το έχω παρακολουθήσει στενά αλλα συνέχεια δεν αλλάζουν ? Κάτι είδα τώρα για 4πύρινους!

Με τον 64bit amd σου και με μια κάρτα γραφικών των 200ων ευρώ παίζεις το 99% των παιχνιδιών που κυκλοφορούν σήμερα. Οι 4πύρηνοι είναι απλησίαστοι και άχρηστοι ακόμα.Εδώ καλά καλά δεν υπάρχουν προγράμματα (και παιχνίδια) που να εκμεταλλεύονται τους 2πύρινους.
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω κάρτα γραφικών 7600Gt (125ευρώ) και παίζω το 99% των παιχνιδιών άνετα.
Τέλος πάντων , μέχρι το Δεκέμβριο έχεις καιρό να δεις πως είναι τα πράγματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Με τον 64bit amd σου και με μια κάρτα γραφικών των 200ων ευρώ παίζεις το 99% των παιχνιδιών που κυκλοφορούν σήμερα. Οι 4πύρηνοι είναι απλησίαστοι και άχρηστοι ακόμα.Εδώ καλά καλά δεν υπάρχουν προγράμματα (και παιχνίδια) που να εκμεταλλεύονται τους 2πύρινους.
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω κάρτα γραφικών 7600Gt (125ευρώ) και παίζω το 99% των παιχνιδιών άνετα.
Τέλος πάντων , μέχρι το Δεκέμβριο έχεις καιρό να δεις πως είναι τα πράγματα.:)

Δεν τα παίζεις όμως στο 100% όπως μια κονσόλα και πάντα πρέπει να περιορίσεις τις δυνατότητες του υπολογιστή για τα καινούργια παιχνίδια.
Πριν 2 μήνες άλλαξα κάρτα και έβαλα μια στα 512ΜΒ 160ευρώ είχε.
Και το fear δεν μπορούσα να το παιξω στο 100% και το ίδιο έγινε και με το Company of Heroes σε μια κονσόλα δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
Ασε τους drivers τα κολλήματα κτλ κτλ κτλ.
Δεν λέω ότι μια κονσόλα είναι η καλύτερη λύση απλά τουλάχιστον θα οφεληθούμε απο την κινητικότητα που δημιουργείτε, είτε αγοράζοντας φτηνά game pc είτε τις ίδιες τις κονσόλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Τι να σου πω.Δε παίζουν μόνο τα MB ρόλο σε μια κάρτα γραφικών.Εγώ με την 7600gt δεν έχω κολλήσει πουθενά (έχω και 2G μνήμη...).Και ίσα ίσα, με την προσθήκη των pach-drivers που βγάζει κάθε τόσο η κάθε εταιρία, τρέχουν και πιο καλά.Δεν έχω δοκιμάσει τα παιχνίδια που λες αλλά σε άλλα απαιτητικά είμαι οκ (Βattlefield2, Farcry...).
Για να μην αναπαράγουμε τα ίδια, σίγουρα μετά από κάποιο καιρό δε παίζεις στο 100% όλα τα τελευταία games.Εξαρτάται και τις απαιτήσεις σου.
Ας περιμένουμε να δούμε και τι ψάρια πιάνει το ps3, τι τίτλοι θα βγούν, κατά πόσο θα εφαρμοστούν τα online-mouse-keyboard πλεονεκτήματά του και το ξανασυζητάμε :).Πάντως τελευταία η Sony έχει πέσει πολύ στην εκτίμησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ας περιμένουμε να δούμε και τι ψάρια πιάνει το ps3, τι τίτλοι θα βγούν, κατά πόσο θα εφαρμοστούν τα online-mouse-keyboard πλεονεκτήματά του και το ξανασυζητάμε :).Πάντως τελευταία η Sony έχει πέσει πολύ στην εκτίμησή μου.

+1 :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyFox

Νεοφερμένος

Ο SkyFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Και το fear δεν μπορούσα να το παιξω στο 100% και το ίδιο έγινε και με το Company of Heroes σε μια κονσόλα δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

1 δεν μπορείς να παίξεις το Company of Heroes στο Η/Υ
2 πρόσεξε το μέσα στα παιχνίδια του ΧΒΟΧ360 και στου Η/Υ τα δωμάτια κοίτα στο Η/Υ πόσα περισσότερα πράγματα μπορεί να κρατήσει όπως τραπέζια βάζα κουτάλια πιρούνια κτλ. Θέλω να πω ότι το ΧΒΟΧ360 δείχνει μόνο γραφικά μόνο τεξουρ όχι πληθυσμό πραγμάτων δεν μπορεί να τα σηκώσει. Φαίνετε πιο γεμάτο πιο ωραίο στο Η/Υ.
3 Βλέπεις ότι 64 άτομα στο Battlefield 2 μπορείς να παίξεις στο ΧΒΟΧ360 έως και 16 έχω δη υποστήριξη
4 γιατί τα παιχνίδια καθυστερούν να βγουν στο Η/Υ πχ Assasin greed ήθελε ένα μήνα για να βγει άραγε έσκασε χρήματα η microsoft για να το καθυστερήσει? Τι φοβάται? τον
ανταγωνισμό γιατί άραγε?

Και το ΧΒΟΧ360 παίρνει keyboard/mouse και συνδέεται με internet, αν και δεν είμαι σίγουρος για την υποστήριξη του Xbox Live! στην Ελλάδα. Αν και τελικά πληκτρολόγιο και mouse δεν είναι ούτε κατά διάνοια απαραίτητα για να παίξεις FPS στο Xbox. Επιπλέον για πρώτη φορά θα σχεδιαστεί Real Time Strategy εξ αρχής για κονσόλα, το Halo Wars για το 360, οπότε πάλι δε θα χρειάζεται τίποτα άλλο απ'το joypad.

Αν θες πάμε μια κόντρα σε όπιο παιχνίδι θες εσύ με joystick και εγώ με keyboard/mouse και θα δούμε ποιος να νικήσει βέβαια χωρίς υποβοηθήσεις στο παιχνίδι δηλαδή αυτόματο aim
Και αυτό που λένε για Real Time Strategy πόσους στρατιώτες μπορεί να υποστηρίξει μπορεί πάνω από 5000? Κοίτα https://www.gamespot.com/pc/strategy...ct=convert&om_clk=tabs&tag=tabs;images&page=3 Για να δεις τι μπορεί να κάνει ένας Η/Υ
Ένα Η/Υ δίνει ποιοτικό παιχνίδι και όχι σχεδιαστικό κοίτα το τελευταίο μπάσκετ για το ΧΒΟΧ360 κοίτα τι κερκίδες να δεις πόσο τεξουραρισμένο είναι.
5 Γιατί στα τελευταία παιχνίδια πχ τι να το βάλεις Very low graphics τι να το βάλεις Very high το ίδιο είναι. Μήπως [FONT=&quot]σε πιέζουν [/FONT] για να σε αναγκάσουν να πάρεις η καινούριο Η/Υ η ΧΒΟΧ360
6 Και γιατί άραγε όλα τα παιχνίδια που βγάζουν για το ΧΒΟΧ360 και για Η/Υ του Η/Υ έχουν πολλά σφάλματα? Μήπως είναι emulator.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Είμαι της άποψης ότι όταν παίρνω κάτι δεν απαιτώ να έχει πολλές λειτουργίες αλλά μία και καλή. Βέβαια ξέρω ότι αυτό δε στέκει σα μέτρο σύγκρισης/αγοράς ενός Η/Υ αλλά μιάς και οι κονσόλες είναι ΜΟΝΟ για παιχνίδια θα προτιμήσω αυτές παρά τον υπολογιστή.

Γιατί οι κονσόλες δε θέλουν κάθε εξάμηνο αναβάθμιση, δεν κολλάνε, δεν τρέχουν τα παιχνίδια σε υποδεέστερες αποδόσεις κτλ. κτλ. Υπολογιστή θα προτιμούσα μόνο για MMORPG παιχνίδια όπου η ύπαρξη internet επιβάλλεται και όσο να 'ναι σε τέτοια παιχνίδια το keyboard "κολλάει" περισσότερο από ένα χειριστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Κάτι λείπει, κάτι λείπει :whistle:

Μήπως να αλλάξει ο τίτλος και να προστεθεί και το Nintendo Wii, μιας και είναι και το πιο μοσχοπουλημένο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyFox

Νεοφερμένος

Ο SkyFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι η κονσόλες δεν θέλουν αναβαθμίσεις και δεν κολλούν αλλά είναι σαν να έχεις Ferrari έχεις το πιο γρήγορο αμάξι αλλά και τις μεγαλύτερες καταναλώσεις και την Γαμ…νη εφορία οπότε αν θες τον καλύτερο πράγμα που θα τα παίζεις όλα στην κόψη της τεχνολογίας και γραφικών, τύπου, κίνησης κα τότε πρέπει να πάρεις Η/Π. με λίγα λόγια αν είσαι GAMER τότε Η/Π όμως αν θες απλός να περνάς την ώρα σου τότε είναι μια χαρά μια κονσόλα .
Ένα ακόμα σημαντικό μέρος είναι ότι αν σε ένα παιχνίδι ένα όπλο είναι υπερβολικά καλύτερο από ένα άλλο τότε αν παίζεις ιντερνέτ όλοι θα παίρνουν αυτό το όπλο οπότε το παιχνίδι γίνετε μια μαλ…ια στο Η/Π αν συμβεί αυτό τότε θα βγει Paths και θα αλλάξει τα στατιστικά του όπλου οπότε ισόρροπη το παιχνίδι. Σχεδόν 99% τον παιχνιδιών στρατηγικής (γνωστά) έχουν έστω ένα Paths που φτιάχνει την ισορροπία μέσα στο παιχνίδι πχ. Αν θυμάμαι καλά πάνω 5 Paths το CoH. Στην κονσόλα αν υπήρχε το παιχνίδι τότε μιλάμε για V1.00 τότε εγώ θα έπαιζα συνεχεία με γερμανούς είναι πολύ καλύτερη από τους αμερικανούς στο V1.00.
Ένα τελευταίο πράγμα τα………………………. MOODS το καλύτερο πράγμα απʼ όλα. Έχω moods που μετατρέπει το UT2004 σε πολεμικό ποδοσφαιράκει και κάτι ακόμα το counter strike βγήκε από moods μην το ξεχνάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν τα PC για παιχνίδια αντικατασταθούν από τις κονσόλες πάντως θα είναι θλιβερό... Πολλά παιδιά άρχισαν να ασχολούνται με τους υπολογιστές πιο σοβαρά ενώ αρχικά τους είχαν αγοράσει μόνο για gaming. Με τις κονσόλες κάτι τέτοιο δεν θα ισχύει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top