Diablo II και CD key

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον... Ειμαστε μια παρεα 6ατομων.Αποφασισαμε να ξαναρχισουμε ολοι μαζι το diablo II στο batle.net, ολοι μαζι σαν μια clan. Το προβλημα ειναι οτι ενω εχουμε καναδυο φορες ο καθενας το παιχνιδι (αφεντικο ενοειτε) εχουμε δανεισει απο εδω και απο εκει, εχουμε χασει τα cd κλπ... Cd-key ομως εχουμε αρκετα (εχουμε θηκες και οχι cd...:P). Τεσπα, εγω το δικο μου το ειχα δανεισει στον ξαδερφο μου (ειναι και αυτος ενας απο τους 6), ο οπιος δεν το βρησκει τωρα, αλλα μου εδωσε τα δικα toy cd για να κανω την εγκατασταση και το παραπανισιο του cd-key. Κανω λοιπον την εγκατασταση, το patchαρω και μολις παω να παιξω μου λεει οτι με αυτο το cd-key παιζει ηδη ενας παικτης. Ε σε τοσους που το ειχε δανισει ο ξαδερφος μου, καπιος θα κρατισε το cd-key φαινετε... Μου δεινει λοιπον ενας αλλος απο τους εξη ενα αλλο cd-key, ξανα instal, ξανα patchαρισμα, και μολις παω να παιξω παλι μου λεει οτι καπιος παιδι με αυτο το cd-key, και μαλιστα ειναι ο ιδιος που επαιζε με το αλλο....:worry: Καγκελο εγω!! Τι γινετε ρε παιδια;!!!
Εχω και μια λιστα με cd-keys που τα ειχε παρει ενα παιδι απο ενα internet cafe οταν εκλεινε, αλλα αυτα τα εχουν και ενα σορο αλλοι, οποτε δεν νομιζω να αξιζει να μπω στον κοπο να δοκιμασω καν, καλητερα να παω να ξαναπαρω το παιχνιδι. Αλλα εκτος αυτου ρε παιδια, δεν κολαω σε αυτο το πραγμα, 20 ευρο ειναι, ας τα δωσω και ειμαι ενταξη... Αλλα πως 2 cd-keys, αφεντικα, δικα μας, να ειναι πιασμενα, και μαλιστα απο τον ιδιο χρηστη;.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Και πού το ξέρεις ότι είναι απ'τον ίδιο χρήστη?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στo Diablo σου λεει και απο πιω χρηστη χρησιμοποιειτε το cd-key, και το ονομα που μου λεει ειναι το ιδιο....

Φοβαμε μην ειναι τιποτα με κανεναν ιο γμτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Αν παίζετε Classic Europe, πες το μου.


αφεντικό = αυθεντικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Clasic Europe παιζουμε, αλλα να δω ποτε θα καταφερω επιτελους εγω να παιξω... Φοβαμε και να αγορασω καινουργιο μην τυχων και ειναι κανα worm που μου κλευει τα cd-key, γιατι δεν γινετε ενας ανθρωπος να ειναι μεσα συνεχια, και με δυο cd-key....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως δεν κοιτάει απλά αν είναι μέσα αλλά κοιτάει αν έχει εγκατασταθεί σε άλλον υπολογιστή; π.χ. για την adobe δεν αρκεί να κάνεις unistall ένα πρόγραμμα για να το μεταφέρεις σε άλλο pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι ετσι στο diablo.. .Μπορουν να παιζουν πολοι με το ιδιο cdkey, αλλα οχι συνχρονος....
Και καταφερα να μπω για λιγο, βγηκα για 2-3 λεπτα να συνενοηθω με τον ξαδερφο μου στο msn και οταν ξαναπηγα να μπω παλι επαιζε αυτος... Δεν γινετε αυτο ρε παιδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εξήγηση 1η: έχεις δώσει ότι cd-key ξέρεις σε όλους σου τους φίλους και δεν ξέρεις ποιος πάιζει με ποιό. Δε μπορώ να σου προτείνω κάτι.
Εξήγηση 2η: Keylogger, δε νομίζω να είναι φίλος σου, θυμήσου αν είχες γνωρίσει κάνα άτομο όταν έπαιζες battle.net και σου έπιασε κουβέντα σχετικά με το account σου. Ιδιαίτερα αν σου ζήτησε το msn σου και αν σου έστειλε κάποιο αρχείο ή πρόγραμμα μέσω msn ή με mail. Ψάξε στα program files σου και αν βρεις κάτι που δεν έχεις εγκαταστήσει εσυ, διαγράφεις το φάκελο από τα program files και τη καταχώρηση του προγράμματος στη registry. Τα keyloggers, όπως και κάποια άλλα είδη κακόβουλου λογισμικού (π.χ. dialers) δε μπορείς να τα βγάλεις μέσω της προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Πριν τα κάνεις όλα αυτά scanαρε το pc σου με ενημερωμένο antivirus. Να ξέρεις ότι αν κάποιος σου έκλεψε το cd-key με keylogger, ξέρει σίγουρα και τον κωδικό του battle.net account σου στο diablo, οπότε κάνε καινούργιο acc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
το cd-key το εχουμε χρησιμοποιησει ολα αυτα τα χρονια μονο εγω και ο ξαδερφος μου, ο οποιος παιζει με αλλο τωρα, και ξερω σιγουρα οτι ουτε αυτος ουτε εγω το εχω δωσει πουθενα....

Τωρα για το δευτερο σκελος... Εψαξα το pc με το avg free και βρηκε μονο ενα πραγματακι, μαλλον ασχετο, αλλα θα μπω μολις γυρισω σπιτι σε safe mode να το διαγραψω. Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο να το εμπιστευτω αυτο το προγραμμα...
Με ατομα δεν εχω μιλισει... παντος για αυτο που λες με το account, τωρα που ξαναμπηκα προσπαθισα να μπω αλλα ο κωδικος δεν ητανε αυτος που χρησιμοποιυσα παντου εκεινη την εποχη, ισως βεβαια εκει να ειχα βαλει κατι αλλο, και δεν εχω πια το e-mail που χρησιμοποιουσα τοτε οποτε δεν μπορω να ανακτισω τον κωδικο... λες να μου την κανανε πριν τοσο καιρο την δουλεια;
Θα κοιταξω και στα program files, αλλα μονο με keylogger γιντε να το κανανε,αν το κανανε; Για να μην παρω καινουργειο και την πατισω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top