Ταχύτητα δέσμευσης

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω φρικάρει λέμε. Κάποιος που είχα γνωρίσει για επαγγελματικούς λόγους πριν 8 μήνες και με τον οποίο μίλησα μια φορά μόνο τότε, πριν μια εβδομάδα αποφάσισε πως ..με θέλει και έκτοτε με κηνυγάει παντού, λέγοντάς μου πως μπορώ να μένω σπίτι του όποτε θέλω (επειδή είναι πιο κοντά στη δουλειά), σχεδιάζοντας διακοπές μαζί μου και άλλα τέτοια τρελά που με κάνουν να θέλω να τρέχω. Το πρόβλημα είναι πως είναι γνωστός πολύ καλού μου φίλου κι επιπλέον είναι μόνος του εδώ, οπότε δεν θέλω να του ρίξω πάγο απότομα (άσε που τον θέλω για γνωστό, μιας και είναι του επαγγέλματος). Δεν είναι γενικά κακός, απλά με έχει φρικάρει με την ταχύτητα που κινείται και δεν μου βγάζει όσα θα ήθελα από μια σχέση μου. Πλέον έχω αρχίσει να νιώθω πως κάποιος μου πήρε το οξυγόνο, αφού πλέον με παίρνει και τρία τηλέφωνα την ημέρα και θεωρεί (απ' όσο κατάλαβα) πως έχουμε σχέση!

Γιατί μπορεί κάποιος να "πνίγει" τον άλλον έτσι; Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Πως το αντιμετωπίσατε;

(αν και το να πηγαίνει και κάποιος υπερβολικά αργά, είναι επίσης κακό)

ΥΓ: ΚΕ, εσύ τον παντρεύτηκες, μη μας πεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε ενταξει , με το ρυθμό του, θα παντρευτειτε σε 2 μηνες, και θα χωρισετε σε 3 λογω ΔV :P Οποτε μετα εισαι και παλι μονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
ΔV; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Διαφορα ταχυτητας (V= velocity).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η ανασφάλεια μάλλον φταίει. Αυτός είναι 40 και θέλει να παντρευτεί.. (εγώ τι φταίω, δεν ξέρω :P). Κι η πλάκα είναι πως ίσως να είχε μερικές πιθανότητες αν δεν ήταν τόσο πιεστικός. Αλλά τώρα αποκλείεται, πνίγομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:hmm:
Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις σκέφτομαι ότι αν ήμουν ερωτευμένη όχι μόνο δεν θα με χαλούσαν τα 3 τηλεφωνήματα την ημέρα... Μπορεί και να μην μου έφταναν :P

Συν ότι θα έλιωνα για τα "υπέροχα¨ όνειρα που κάνει για εμάς :redface: :P...

Εν ολίγοις δεν τον θες γι' αυτό και νιώθεις ότι σε πνίγει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε καλά εννοείται αυτό. :D Δεν είπα πουθενά το αντίθετο νομίζω :)
Εδώ άλλος μου είχε κάνει πρόταση γάμου στο πρώτο ραντεβού και δεν φρίκαρα! :P
Αλλά το θέμα μας είναι πως όσο εγώ απομακρύνομαι, τόσο εκείνος κολλάει πιο πολύ! Σαν να μη καταλαβαίνει καν την διαφορά φάσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Την θεωρία με το φτύσιμο την ξέρεις; :P

Για τον "πληγωμένο" εγωισμό; :P

u got the pic! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γουρούνα

Νεοφερμένος

Η Γουρούνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Kajira μου μην τρελαίνεσαι κανείς δε μας αναγκάζει να κάνουμε κάτι με το ζόρι.
Δηλαδή για να καταλάβω αυτός το 'χει δέσει χωρίς καν να έχετε κάνει σχέση;:worry:

Μήπως κατά βάθος σε τρώει λίγο η ιδέα κιόλας,δεν είναι κακό κι εγώ στη θέση σου θα ήμουν γοητευμένη. :)
Γιατί το αποκλείεις από την αρχή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Μήπως να έδενες το στομάχι σου κόμπο και να καθόσασταν να κάνετε μια συζήτηση εφ'όλης της ύλης, από αυτές που λέμε στον άλλο τι θέλουμε από τη ζωή μας; κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω ήδη συζητήσει μαζί του πως είναι αφόρητα πιεστικός και δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι, αλλά δείχνει σοβαρή αδυναμία κατανόησης όσων λέω. Ήδη με πήρε τηλέφωνο σήμερα να μου πει πως πρέπει να βρεθούμε οπωσδήποτε το βράδυ, γιατί δεν γίνεται να περάσει 3η μέρα χωρίς να ειδωθούμε! (ω ναι τον αποφεύγω όσο μπορώ)

Τεσπά, σήμερα θα του πω πως αν θέλει να μείνουμε απλά φίλοι, έχει καλώς. Αλλιώς δεν ξαναμιλάμε.

Το θέμα είναι πως είναι δυνατόν ένας επιτυχημένος επαγγελματίας, μιας κάποιας ηλικίας (δεν είναι δα και 15 ή 20) να μη μπορεί να καταλάβει και να κάνει σαν 13χρονο που τώρα ανακαλύπτει το σαικσ και τον έρωτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως είναι δυνατόν ένας επιτυχημένος επαγγελματίας, μιας κάποιας ηλικίας (δεν είναι δα και 15 ή 20) να μη μπορεί να καταλάβει και να κάνει σαν 13χρονο που τώρα ανακαλύπτει το σαικσ και τον έρωτα!
αφού τους καταστρέφεις όλους λέμε :P


όσο για το άλλο θέμα... δεν έχω κάτι να σου πω
ο καιρός θα δείξει....
ίσως στο μέλλον αλλάξουν τα πράγματα και τον θελήσεις :whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατί μπορεί κάποιος να "πνίγει" τον άλλον έτσι; Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Πως το αντιμετωπίσατε;

Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο με ένα παιδί που αρχικά γνώρισα μέσω Internet από ένα φόρουμ σχολής και στη συνέχεια γνωριστήκαμε από κοντά, χάρη στην άκομψη μεσολάβηση ενός άλλου παιδιού... (Εγώ δεν θα το έπαιρνα απόφαση με τίποτα) :redface:
Όταν τον είδα η αλήθεια είναι ότι δεν τρελάθηκα, αν και είναι και ωραίος και ευγενικός και καλό παιδί, αλλά όταν μου ζήτησε το κινητό μου του το έδωσα για να μη νομίσει ότι μόλις τον είδα άλλαξα γνώμη και ότι οι τόσο ωραίες συζητήσεις που κάναμε έχασαν την αξία τους επειδή κάτι δε μου έκατσε καλά στην εμφάνισή του.
Την επόμενη μέρα με πήρε τηλέφωνο, το σήκωσα και του μίλησα κανονικά, σαν να μη συμβαίνει τίποτα! Την επόμενη μέρα με ξαναπήρε... Ώσπου φτάσαμε σε σημείο να μου λέει "Λοιπόν σε αφήνω να διαβάσεις/πας για καφέ/μιλήσεις με τους φίλους σου, τα λέμε αύριο!" και εκεί ήταν που συνειδητοποίησα ότι κινδύνευα να βρεθώ με σχέση χωρίς να το έχω καταλάβει!
Έγιναν κι άλλα σκηνικά, οργώνωσε ένα πάρτυ σπίτι του, χωρίς να το έχει σκοπό, απλά επειδή μια φορά που είχαμε βγει με κοινούς μας φίλους συζητούσαμε ότι θα θέλαμε να οργανώσουμε πάρτυ μασκε, στο οποίο η αδελφή του (την οποία έβλεπα πρώτη φορά στη ζωή μου) με είχε βάλει κάτω και με ρώταγε αν "παίζει κάτι με κανέναν αυτό τον καιρό" και τελικώς, επειδή είδα ότι αν συνέχιζα να είμαι ευγενική απέναντί του και να δέχομαι όλα όσα έκανε, αποφάσισα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου. Την επόμενη φορά που με πήρε τηλέφωνο του μίλησα λίγο πιο ξερά και τον έκλεισα γρήγορα, όταν τον συνάντησα δεν έδειξα τον ίδιο ενθουσιασμό που έδειχνα παλιότερα κλπ.
Πραγματικά αισθάνθηκα απαίσια, γιατί δεν θα μου άρεσε να μου φερθούν έτσι και δε συνηθίζω να είμαι απόμακρη και απότομη, ειδικά με ανθρώπους που συμπαθώ. Και αυτός ήταν μια γλύκα! Αλλά δε μπορούσα άλλο αυτή την κατάσταση...
Τελικά το μήνυμα το πήρε όταν τα έφτιαξα με ένα παιδί που είχα γνωρίσει στο πάρτυ του (:redface::redface:εεε τι να κάνω, μου άρεσε!) και για όσο διάστημα ήμασταν μαζί δε μου μιλούσε...

Τώρα είναι όλα καλά μεταξύ μας, αλλά σίγουρα όχι όπως στην αρχή...

Δεν ξέρω αν μοιάζει καθόλου η ιστορία Καγιράκι, αλλά να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη που σου συμβαίνουν τέτοια κουλά σε αυτό τον κόσμο...:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nιώθω καλύτερα Καλυψούδι, θενκς! :hug:
Του είπα σήμερα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν έχουμε χημεία και δεν βλέπω κάτι και αφού πρώτα το αναλύσαμε από χίλιες μεριές (θυμίστε μου μόλις βλέπω συνάδελφο να σκέφτεται καν να μου την πέσει, να φεύγω τρέχοντας :P) και αφού του είπα πως φυσικά είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει με όποια άλλη θέλει (είπαμε, το έφερνα ευγενικά :redface:) κατέληξε (εκείνος) στο συμπεράσμα πως ίσως να πρέπει να μην είμαι τόσο εγωίστρια (!), γιατί τελικά με βλέπει να μένω μόνη για πάντα (!!!!).

Τσου ρε Λάκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Nιώθω καλύτερα Καλυψούδι, θενκς! :hug:
Του είπα σήμερα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν έχουμε χημεία και δεν βλέπω κάτι και αφού πρώτα το αναλύσαμε από χίλιες μεριές (θυμίστε μου μόλις βλέπω συνάδελφο να σκέφτεται καν να μου την πέσει, να φεύγω τρέχοντας :P) και αφού του είπα πως φυσικά είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει με όποια άλλη θέλει (είπαμε, το έφερνα ευγενικά :redface:) κατέληξε (εκείνος) στο συμπεράσμα πως ίσως να πρέπει να μην είμαι τόσο εγωίστρια (!), γιατί τελικά με βλέπει να μένω μόνη για πάντα (!!!!).

Τσου ρε Λάκη!

Κι εγω καταληγω στο συμπερασμα οτι ο τυπος ειναι καπως πειραγμενος!!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάλι στο ότι είναι αλεπού και τα κάνει κρεμαστάρια. :P



Πάντως συμφωνώ μ' αυτήν την ήρεμη αντιμετώπιση. :) Δεν βρίσκω άλλον τρόπο από το να του κόψεις ευγενικά, αλλά ωμά τον βήχα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Nιώθω καλύτερα Καλυψούδι, θενκς! :hug:
Του είπα σήμερα όσο πιο ευγενικά μπορούσα πως δεν έχουμε χημεία και δεν βλέπω κάτι και αφού πρώτα το αναλύσαμε από χίλιες μεριές (θυμίστε μου μόλις βλέπω συνάδελφο να σκέφτεται καν να μου την πέσει, να φεύγω τρέχοντας :P) και αφού του είπα πως φυσικά είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει με όποια άλλη θέλει (είπαμε, το έφερνα ευγενικά :redface:) κατέληξε (εκείνος) στο συμπεράσμα πως ίσως να πρέπει να μην είμαι τόσο εγωίστρια (!), γιατί τελικά με βλέπει να μένω μόνη για πάντα (!!!!).

Τσου ρε Λάκη!

Δεν πάμε καθόλου καλά!! :confused::confused:
Αλλά τι περιμένεις... άνδρες... πάντα πάνε να βγουν από πάνω! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
ειμαι κατα της γρηγορης δεσμευσης..βεβαια ειναι κ αναλογα που θα πεσεις,αλλα την τελευταια φορα που εκανα σχεση την πατησα ετσι!δεν θα το προτεινα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top